Złote Wybrzeże Czarnego Morza

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Sozopol - perła Morza Czarnego • Beglik Tash – bułgarskie Stonehenge • banica i szopska sałata – gotowanie w wiejskiej chacie – poczęstunek zakrapiany rakiją • Nessebyr – najpiękniejsze bułgarskie miasteczko (UNESCO) – rejs statkiem • Bałczik – Białe Miasto i pałac księżnej Marii • Kaliakra – przylądek z czerwonych skał • Warna – stolica wybrzeża Morza Czarnego • rejs na wyspę św.Anastazji • dla chętnych wypoczynek w Słonecznym Brzegu (3 lub 7 nocy)

Terminy i ceny wycieczki 7

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Bułgarii. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu. Czas wolny i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji)

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku miejscowości Pomorie, które jest znanym ośrodkiem sanatoryjno-leczniczym. Po drodze zobaczymy grobowiec tracki, który powstał najprawdopodobniej w II w. n.e. a odkryty został w 1888 roku. Zbudowany jest z kamienia i cegły oraz gipsu. Z Pomorie skierujemy się na południe wybrzeża do Primorska. Zwiedzimy tam megalityczne sanktuarium Beglik Tash. Miejsce to nazywane jest bułgarskim Stonehenge i służyło jako świątynia, kalendarz astronomiczny i zegar słoneczny. Beglik Tash jest najmłodszym znaleziskiem tego typu, a unikalność tego miejsca odkryto dopiero w 2003 roku. Tereny należały do Todora Żiwkowa i były niedostępne aż do 1991 roku. Czas na obiad (dodatkowo płatny) i relaks. Na koniec dnia w drodze powrotnej do hotelu zwiedzanie Sozopola. Jest to jedno z obowiązkowych do odwiedzenia miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego z tradycyjną, drewnianą zabudową bułgarskiego odrodzenia narodowego i spokojnym rytmem rybackiej miejscowości oraz niepowtarzalną, artystyczną atmosferą. Powrót do hotelu na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 210 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle poza centrum miasta (7 rozpoczętych dób hotelowych); np. Continental Blu lub podobny.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet, za dopłatą 6 obiadokolacji (typu bufet lub zestawy serwowane do stolików; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wyposażone w klimatyzację, łazienkę (WC i prysznic lub wanna), balkon lub taras.
Do dyspozycji gości: recepcja, sejf przy recepcji (dodatkowo płatny), restauracja główna, bar, basen.
Kategoria lokalna: ***
 
Wizy
Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności.
Świadczenia
Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 10 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Słonecznym Brzegu), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań, a podczas części pobytowej (za dopłatą) – jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 115 EUR płatne na miejscu; obiadokolacji; imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) wg programu (bez kolacji w 1 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Bułgarii trwa od połowy czerwca do połowy września.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Bułgarii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon