Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 180 pokoi, zlokalizowanych w dwóch budynkach. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, telewizor z kanałami satelitarnymi, telefon, sejf, lodówkę, zestaw do parzenia kawy/herbaty, balkon. W pokoju znajduje się prywatna łazienka wyposażona w suszarkę do włosów.

Internet

Bezpłatne Wi-Fi na terenie hotelu.

Kategoria lokalna

*****

Strona www

www.hotelbonita.al

Wyżywienie

All Inclusive: śniadania (08:00 – 10:00), lunche (13:00 – 15:00) i kolacje (19:00 – 21:00) podawane są w postaci bufetu w restauracji głównej. Przekąski dostępne są w godz.: 16:30 – 17:30. Napoje bezalkoholowe (napoje gazowane, soki owocowe, gorące napoje) i lokalne alkohole (piwo, wino, koniak, raki) serwowane są w godzinach 10:00 – 22:00 w barze hotelowym.  Włoska restauracja a’la carte otwarta jest w godz.: 11:30 – 23:00 i wymaga dodatkowej opłaty oraz wcześniejszej rezerwacji.

Program sportowy i animacyjny

Przy hotelu działa aquapark. Klienci skorzystać mogą łącznie z 5 basenów (4 na terenie aquaparku), 6 dużych zjeżdżalni oraz wielu mniejszych zjeżdżalni dla dzieci.

Dodatkowe informacje

Wizy

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3 miesiące po powrocie z Albanii.

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.
- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych (w przypadku imprezy 11 - dniowej 10 rozpoczętych dób hotelowych; w przypadku imprezy 12 - dniowej 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Waluta
ALL - Lek. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W obiegu są banknoty o nominałach 200, 500, 1000, 2000 i 5000 leków oraz monety o wartości 1, 5, 10, 20, 50 i 100 leków. Euro i dolary wymienić można w kantorach w większych miastach i ośrodkach turystycznych. 100 ALL = 3,14 PLN (sierpień 2016). Zdarza się, że ceny podawane są również w Euro. W większości miejsc i sklepów przyjmowane są płatności w Euro, funtach lub dolarach. Niemniej kurs jest ustalany indywidualnie i zazwyczaj jest niższy od oficjalnego podanego przez Bank Albanii.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków (100-200 ALL). Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach.

Wiza
Obywatele polscy mogą podróżować do Albanii na podstawie dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć ważność minimum 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

Czas
Taki jak w Polsce.

Język urzędowy
albański

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji od 400 ALL; woda 1l – ok 100 ALL; piwo w barze ok 200 ALL; kawa w kawiarni od 70 ALL. Ceny w kurortach w sezonie są nieco wyższe od tych poza sezonem i tych w głębi kraju.

Poczta
Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 70 ALL. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefonia komórkowa jest dość szeroko rozpowszechniona i niweluje tym samym słabą sieć telefonii stacjonarnej. Nie pokrywa ona jednak całego kraju (szczególne trudności z łącznością występują na północy kraju, w górach). Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora. Warto zabrać telefon bez blokady sim-lock i po przyjeździe kupić lokalną kartę pre paid.

Albania
Zapraszamy do Albanii, kraju nazywanego ,,ostatnią tajemnicą Europy,,. Z dala od wydeptanych ścieżek Europy znajdziemy dziewiczą przyrodę, ciepłe morze, szerokie plaże, ośnieżone góry, liczne zabytki oraz niesamowitą rozmaitość uroczych zakątków. Charakterystyczne bunkry zbudowane w latach 70 ub. wieku można spotkać wszędzie, nawet w ogródku i na plaży. Jest ich kilkaset tysięcy, jeden bunkier miał uratować 4 obywateli. Albania, oprócz takich smaczków kusi przede wszystkim bogatą i ciekawą kuchnią, niezwykłą gościnnością oraz atrakcyjnymi cenami na miejscu.


Albania / Durrës
Jedno z najstarszych i największych miast w Albanii, założone w 625 roku p.n.e. W Durrës warto odwiedzić: Amfiteatr Dyrrahu z początków II wieku (największy na Bałkanach), zabytkową wenecką wieżę mieszczącą się w porcie, od której zaczyna się najlepiej zachowany fragment murów miejskich, Muzeum Archeologiczne z zabytkami kultury starożytnej, Meczet Fatih, Bazylikę z VI wieku. Plaża w Durrës jest długa, piaszczysta i z łagodnym zejściem do morza. Wiele hoteli ma wydzielone strefy, gdzie Klienci danego obiektu mogą korzystać z leżaków i parasoli za darmo.


Albania/Tirana
Tirana - miasto kontrastów, bogaczy i biedaków, kiczu i dobrego smaku. Najbardziej bałkańskie z bałkańskich miejsc, gdzie czas płynie zupełnie innym rytmem. Całkowicie odmienione centrum miasta zachwyca swoją świeżością i zachęca do wieczornych spacerów. Feeria barw, dźwięków i zapachów otacza nas pobudzając wszystkie zmysły. To miejsce, w którym miesza się orient i okcydent, a śpiew muezina wzywającego do modlitwy przeplata się z dźwiękiem muzyki disco płynącej z klubowej uliczki położonej w centrum miasta. Charakterystycznym znakiem Tirany są - obok zabytkowego meczetu i historycznej wieży zegarowej - stalowo-szklana piramida, dawne mauzoleum Envera Hodży oraz tzw. Blok, niegdyś dzielnica rządowa, która była najpilniej strzeżonym fragmentem miasta aż do początku ostatniej dekady XX wieku. Tylko tu spotkamy na ulicy wszystkie modele Mercedesów, a obok nich zaprzęgnięte do wozów drabiniastych osiołki.

Wyloty z: Warszawy, Katowic i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Albanii trwa od 15.06 do 15.09.

Bonita Luxury Hotel

4.9/6 (52 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 5

Bonita Luxury Hotel
Bestseller
Last Minute!
Galeria (26)
Bonita Luxury Hotel
Bonita Luxury Hotel
Zaślepka wideo
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Nowo wybudowany obiekt, który swoim designem i obsługą zachwyci każdego Klienta. Nowatorskie wnętrza pozwalają poczuć się Gościom elegancko i luksusowo, a różnorodność serwowanych dań podbija podniebienia! Gorąco polecamy!

 

Długość lotu

1 godz. 55 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

zwrotka baner
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych (w przypadku imprezy 11 - dniowej 10 rozpoczętych dób hotelowych; w przypadku imprezy 12 - dniowej 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Hotel Bonita Luxury to zupełnie nowy, wybudowany w 2023 roku, 5-gwiazdkowy hotel, który znajduje się w turystycznej części Durres – Golem. Do centrum Durres jest ok 13 km, dostać się tam można taksówką lub autobusem miejskim. Lotnisko w Tiranie znajduje się 40 km od hotelu, transfer trwa ok 1,5 godziny.

 

Mapa

Plaża

Piaszczysta, długa i szeroka plaża z łagodnym zejściem do morza znajduje się ok. 250 m od hotelu, przejście przez ulicę. Bezpłatne parasole i leżaki.

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, lobby, restauracja główna (kuchnia międzynarodowa, kuchnia lokalna), lounge bar, lobby bar, bar przy basenie, basen główny, basen dla dzieci, winda, leżaki i parasole przy basenie. Za dodatkową opłatą skorzystać można z położonej nieopodal obiektu wypożyczalni samochodów.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 20-30 m2 | 1 pomieszczenie | Łóżko | Balkon / taras | Łóżeczko dla dziecka do 2 lat

Został ostatni pokój

bez dopłaty

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

Za osobę1 778
Razem
3 555 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 24h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
4.9
Obsługa hotelowa
5.3
Plaża
4.5
Pokój
5.3
Położenie i okolica
4.6
Rezydent
5.4
Sport i rozrywka
4.1
Wyżywienie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Grażyna, Gdynia 21.09.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Wrzesień 2023

Hotel nowy,czysty.Uzupelniana woda butelkowana w pokoju.Duza ilość leżaków przy basenie i na plaży.Jedzenie smaczne .Jedyny minus to hałas do północy - pokoje od strony ulicy. Rezydencji sympatyczni i pomocni.Bardzo ciekawe wycieczki fakultatywne.

6.0/6

SYLWIA, WROCLAW 17.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Polecam Hotel Bonita Luxory

Jesteśmy z mężem bardzo zadowolenie z pobytu w Albanii i hotelu bonita Luxory. Hotel nowy, ładny , systematycznie sprzątany. Dwa baseny , jeden duży z aquapark i mniejszy bardziej kameralny . Pokoje ładne , duże łóżko, lodówka . Codziennie była woda w butelkach uzupełniana . Łazienka z prysznicem oraz toaleta z bidetem , była też suszarka do włosów. Ręcznik codziennie wymieniane . Jedzenia opór , smaczne mięso czy owoce morza. Była też pizza jako przekąska czy grillowane kurczaczki. Polecam
Pokaż więcej opinii (50)

Pogoda

Średnie temperatury w czerwcu

29

/18

°C

Temperatura dzień/noc

22

°C

Temperatura wody

12

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem