wypoczynek

Wczasy w Grandvalirze - co musisz wiedzieć?

  • O Grandvalirze
  • Opinie
  • Pogoda

Grandvalira

Grandvalira czyli wakacje w Pirenejach!

Zimowe wczasy w Grandvalira
Grandvalira jest to największy ośrodek narciarski w całych Pirenejach. Położony jest na granicy z Francją oraz Hiszpanią. Grandvalira na wakacje wybierana jest głównie przez miłośników jazdy na nartach – zwłaszcza, że znajdują się tu popularne stacje narciarskie Encamp, El Tarter, Grau Roig, Canillo czy Arcalis. Ostatni z wymienionych sektorów, jaki dołączony został do Grandvalira, umożliwi Ci poznanie Pirenejów oraz szusowanie po zupełnie nieznanych do tej pory stokach! Znajdziesz tu stoki zarówno dla zaawansowanych narciarzy, jak i dopiero rozpoczynających swoje kroki na nartach.

Jesteś gotowy na śnieżne wakacje? Grandvalira już na Ciebie czeka!
Grandvalira to wczasy przepełnione słońcem – okolica jest bowiem słoneczna przez ponad 300 dni w roku! Trasy przygotowane są w taki sposób, by w kolejkach przemieszać się komfortowo, a w sektorach nie trzeba było zdejmować nart (np. w Soldeu, Encamp czy Canillo). Warto wybrać się również do stolicy regionu, Andora la Vella – znajduje się tu bowiem park wodny na bazie gorących wód geotermalnych, więc jeśli chcesz więc wypocząć w jednym z największych górskich SPA w całej Europie – koniecznie leć do Grandvalira na wakacje!

Dlaczego Grandvalira będzie najlepszym pomysłem na narty?
Warto wybrać się na wakacje do Grandvalira szczególnie, jeżeli cenisz sobie stoki najbardziej popularne wśród narciarzy. Bez cienia wątpliwości, Grandvalira jest największym terenem narciarskim w całych Pirenejach! Chcesz za wszelką cenę czuć się komfortowo i bezpiecznie na stokach? A może wolisz z bliska tylko przyjrzeć się nowoczesnej infrastrukturze ośrodków narciarskich? Warto zatem będzie odwiedzić słynny ośrodek w Pirenejach, jakim jest Grandvalira właśnie! Oczywiście, poza zimowym szaleństwem jest tu cała masa atrakcji. Jedną z najbardziej znanych jest chociażby… strefa wolnocłowa w Andorze! W atrakcyjnych cenach możesz zakupić tam markowe produkty, jakie będą stanowiły fantastyczną pamiątkę spędzonego tu, wakacyjnego czasu. Grandvalira to doskonałe miejsce na zimowy urlop – przyleć tu i przekonaj się, dlaczego turyści z całej Europy tak chętnie wracają tu każdego roku!

Zobacz również oferty w innych regionach w Andorze: Arinsal oraz informacje o Andorze.

Opinie o Grandvalirze

Grandvalirze
5.5 /6

Narty

Kompleks narciarski całkiem ok. Infrastruktura trochę tylko gorsza od alpejskiej czy dolomitów. Karnety tańsze niż włoskie czy austriackie ale właśnie celem ściągnięcia turystów. Emeryci bezpłatnie już po 70-tce.
Dodał(a):
Paweł, Piotrków Trybunalski, 29.01.2020
6.0 /6

Narciarski raj

od zielonych do czarnych FIS - dużo uruzmaiconych tras, dobrze skomunikowane. UWAGA: niestety trasy z nazwami własnymi, bez numeracji - najlepiej jeździć "na azymut", bo próby korzystania z mapy to zbędny stres
Dodał(a):
Ewa, Warszawa, 05.02.2020
4.0 /6

Przepełniona

W drugim rejonie - Valnord jest znacznie mniej turystów i przez to brak kolejek do wyciągów. Do Grandvaliry dodano wprawdzie rejon Ordino, Arkalis, ale by tam się dostać potrzeba dużo czasu, choćby z Enkampu.
Dodał(a):
WOJCIECH, WARSZAWA, 20.02.2020
6.0 /6

duży i ciekawy region narciarski

dużo tra, każdy znajdzie coś dla siebie, wyciągi dość stare, ale nam to nie przeszkadzało, brak kopuł na krzesłąch spowodowany dość częśto wiejącym wiatrem (kopuły działałyby jak żagle)
Dodał(a):
Maciej, 03.03.2020
5.5 /6

pobyt w marcu 2020

Teren piękny. Duż tras. Trasy dobrze przygotowane i różnorodne. Rejon dość wietrzny co czasem skutkuje zamykaniem wyciągów. Ciekawe opcje karnetów.
Dodał(a):
Joanna, Kraków, 11.03.2020
6.0 /6

fajnie

Zdecydowanie polecam. Ogrom tras. Malownicze i piekne widokowo. Nie można się tu nudzić. Trasy o różnym stopniu trudności.
Dodał(a):
Magdalena, Kraków, 18.02.2020
6.0 /6

narty 2020

piękne tereny, duży resort.............................................................................
Dodał(a):
Arkadiusz, Zabrze, 29.01.2020
6.0 /6

Wspaniały region.

Wspaniały region narciarski dla początkujących i zaawansowanych. Trasy szerokie, dobrze przygotowane.
Dodał(a):
Robert, Warszawa, 26.02.2020
6.0 /6

Narty

Bardzo dobrze zagospodarowane tereny narciarskie z bogatą infrastrukturą i różnorodnością tras.

Dodał(a):
Edward, Orzesze, 18.03.2019
6.0 /6

Grandvalira

Przepiękne trasy, długie, szerokie  i dobrze utrzymane. Wspaniałe widoki na Pireneje! Polecam ten region. Pogoda słoneczna raczej gwarantowana!

Dodał(a):
Marek, DĄBROWA GÓRNICZA, 16.03.2019
6.0 /6

Grandvalira miejsce dla ciebie

Marzenie każdego narciarza szusować na trasach zamknięych wśród takich pięknych szczytów.

Dodał(a):
Marek, Gliwice, 18.03.2018
6.0 /6

Super region!!!!

Polecam wszystkim, nawet tym, z mniejszymi umiejętnościami, dużo łatwych tras!!!!

Dodał(a):
Megi, 16.03.2018
6.0 /6

Grandvalira

Cudne stoki, wspaniałe krajobrazy.

Dodał(a):
Justyna, 08.03.2018
5.5 /6

Andora narciarska

Polecam wszystkim, szczególnie starszym (tanio i bezpieczmnie - brak tloku)!

Dodał(a):
Andrzej, warszawa, 21.02.2018
5.0 /6

Polecam

Bardzo fajny ośrodek narciarki. Niczym nie ustępuje ośrodkom we Włoszech czy Austrii. 210 km szerokich urozmaiconych tras. Dość dużo słońca.  

 

Dodał(a):
Kamil, 12.02.2018
5.7/6 Ocena ogólna Grandvalirze

Pogoda w Grandvalirze

Grandvalira to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich nie tylko w Andorze, ale i całych Pirenejach. W ciągu roku występuje aż 300 słonecznych dni i choć lata są tutaj stosunkowo ciepłe, zimą mogą pojawiać się bardzo duże opady śniegu, dlatego pogoda w Grandvalira jest doskonała szczególnie dla narciarzy. Między grudniem a lutym temperatura w Grandvalira spada zwykle znacznie poniżej zera, sięgając od ok. -6°C do ok. -10°C. Niskie temperatury sprawiają, że pokrywa śnieżna utrzymuje się dość długo na stokach, gwarantując świetne warunki do uprawiania sportów zimowych.