Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot z Warszawy do Rijadu (możliwy lot z przesiadką). Po przylocie odprawa celno-paszportowa, formalności wizowe i imigracyjne oraz transfer do hotelu w Rijadzie. Zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji). Uwaga przylot do Rijadu możliwy w późnych godzinach nocnych/wczesnych godzinach porannych w dniu 2 imprezy.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej. Rijad to dziś tętniąca życiem, napędzana petrodolarami kosmopolityczna metropolia, skrywająca jednak mnóstwo zabytków. Zaczniemy od znakomitego Muzeum Narodowego, gdzie w nowocześnie urządzonych przestrzeniach można zobaczyć multimedialne opowieści o islamie, elementy wyposażenia świątyni w Mekce, a także przedstawioną w superlatywach historię panującej rodziny Saudów, czy odbyć wirtualny „spacer” po najważniejszym stanowisku archeologicznym w kraju, Madain Saleh. Dalej w trakcie objazdu miasta miniemy Riyadh Tower, 99-piętrowy wieżowiec, który po ukończeniu w 2002 roku wyprzedził 267-metrową wieżę Faisaliah, jako najwyższy budynek w Arabii Saudyjskiej. Zobaczymy także potężną twierdzę Masmak - serce starego Rijadu, wzorowo odrestaurowany obiekt pokazujący życie w Rijadzie sprzed stu lat, ale także osiągnięcia rodziny Saudów w rozwoju kraju. Fort stał się miejscem narodzin trzeciego królestwa saudyjskiego. Aby zapoznać się z życiem codziennym odwiedzimy Dira Souq, gdzie zobaczymy saudyjską tradycyjną odzież oraz interesujący sposób, w jaki jest wykonana. Zapoznamy się z saudyjskimi zwyczajami i tradycjami. Powrót do hotelu w Rijadzie lub okolicy; obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok 50km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Al-hofuf, które jest głównym miastem regionu Al-Ahsa. Miasto jest największą oazą na świecie z ponad 2,5 milionami palm. Al-Ahsa została opisana przez greckiego geografa Strabo, jako starożytne królestwo arabskie z okazałymi domami zdobionymi kolorami złota, srebra i kamieniami szlachetnymi . W mieście odwiedzimy również Fort Ibrahim z meczetem, a następnie udamy się do Jebel Qarah z jaskiniami i kanionami oraz efektownymi widokami na ogromne gaje palmowe. Na koniec dnia wizyta w historycznym meczecie Jawatha. Zakwaterowanie w Al-Hofufie lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok 330km)

Dzień 4

Po śniadaniu przejedziemy na pustynię Al-Ahsa, zaczynając od oszałamiającego punktu widokowego nad jednym z jezior położonych zaledwie kilka kilometrów na wschód od Al-Hofufa z ogromnymi zasobami wodnymi dla terenu Al-Ahsa. Jezioro zwane jest żółtym ze względu na kolor otaczających go wydm. Wybierzemy się na jazdę przez wydmy i Sabkhas. Po południu pojedziemy nad Morze Arabskie, gdzie w starym porcie Uqair w pięknej zatoce półksiężycowej odwiedzimy fort i rynek zbudowany za czasów Imperium Ottomańskiego w XVII wieku. Po południu przejazd sztuczną groblą Króla Fahda, łączącą Arabię Saudyjską z Królestwem Bahrajnu. Zakwaterowanie w Maanamie lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie). Trasa ok. 220km

Dzień 5

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Manamy ze starówką otoczoną dawnymi fortyfikacjami oraz głównym meczetem kraju – Al. Fateh. Następnie zobaczymy Tor wyścigów F1 (z zewnątrz, bez wejścia na tor), w dalszej kolejności przystanek na farmie wielbłądów, które do dziś są używane jako środek przemieszczania się oraz biorą udział w nietypowych zawodach sportowych. Powrót do hotelu w Manamie i czas wolny; obiadokolacja (opcjonalnie). Trasa ok. 50 km

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Dammanu, portowego miasta nad Zatoką Perską będącego siedzibą Saudi Aramco czyli największego producenta wydobycia ropy naftowej. Spacer przez nowoczesne centrum miasta promenadą Corniche, która połączona jest molo ze sztuczną wyspą Murjan. Przejazd na lotnisko w Damman i przelot do Doha. Zakwaterowanie w Doha lub okolicy; obiadokolacja (opcjonalnie). Trasa ok. 50 km (bez przelotu)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Państwa Katar, Dohy - udamy się do Muzeum Sztuki Islamu znajdującego się przy bulwarze Corniche. Muzeum prezentuje sztukę inspirowaną Islamem oraz dokonania naukowe z różnych części świata znaku półksiężyca. Następnie przejazd Promenadą, zwaną Corniche, z widokiem na zatokę oraz West Bay. Po drodze miniemy symbol miasta - Pomnik Perły oraz urzędy emira. W dzielnicy West Bay przejedziemy obok nowych ikon Dohy - wysokościowca Tornado i Doha Tower. Dojedziemy do Katary w której przespacerujemy się obok wież gołębich, licznych galerii i sal wystawienniczych do położonego nad brzegiem Zatoki Amfiteatru. Przejdziemy do największego i najważniejszego w Katarze meczetu al-Wahab (zwiedzanie z zewnątrz), mijając po drodze słynne korty tenisowe, na których rozgrywany jest turniej Qatar Total Open. Przejedziemy do dzielnicy Aspire, w której będziemy mieli czas na obiad (dodatkowo płatny) w centrum handlowym Villagio. W pobliżu Villagio znajduje się charakterystyczny wieżowiec The Torch oraz zbudowany na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 r. Khalifa International Stadium i tor wyścigów konnych, czy rozległy Aspire Park. Następnie przejazd do starego centrum miasta, na souk Waqif i zwiedzanie: kwartał sokolniczy, stajnie koni arabów, wąskie przejścia pełne sklepów z przyprawami i słodyczami, zamek Kut oraz główna ulica souku z licznymi sklepami i kawiarniami. Powrót do hotelu, czas wolny; obiadokolacja (opcjonalnie), nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu udamy się do miejscowości Al-Wakra. Niegdyś ważne na mapie Kataru miasto portowe, później zupełnie ustąpiło pierwszeństwa stołecznej Dosze, dziś znów odzyskuje blask i staje się popularnym miejscem podmiejskich wypadów. Odwiedzimy lokalny port, do którego raz po raz przypływają kutry z egzotycznymi rybami. Spacer promenadą. Następnie przejazd na zwiedzanie umocnionych wież Barzan, typowych dla regionu fortów, w których mieszkali lokalni mieszkańcy, a które także służyły jako przystanki dla kupców arabskich przemierzających Półwysep Arabski; powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 150km)

Dzień 9

Śniadanie (lub lunchbox w zależności od godzin wylotu) wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Doha. Przelot do Polski (możliwy lot z przesiadką).
 

Uwagi do programu

Uwagi do programu - Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady. - Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane są banknoty wydane po 2006 r. - Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 3-5 USD). - Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet. - W Arabii Saudyjskiej kobiety muszą nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kostek oraz mieć chusty. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie. Powyższe zasady dotyczą również turystów. - Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 10.03-08.04.2024) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym ***/**** w ocenie organizatora (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc, klimatyzację, często TV. Wyżywienie: Śniadania, a za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych); napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Do dyspozycji gości: na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja.

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Przy wjeździe do Arabii Saudyjskiej wymagana jest wiza. Oferujemy możliwość wizowania do Arabii Saudyjskiej za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji. Przy wjeździe do Bahrajnu wymagana jest wiza, płatna na miejscu (ok. 14 USD/os).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Rijadu i z Dohy do Warszawy (możliwy lot z przesiadką), przelot wewnętrzny z Dammanu do Dohy, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania (8), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (kwota ok. 270 USD/os. - płatne pilotowi imprezy). Opłata nie zawiera kosztu obiadokolacji (7) i napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz innych wydatków osobistych. Opłata za wizę i pośrednictwo wizowe do Arabi Saudyjskiej (doliczana podczas rezerwacji). Cena nie obejmuje obowiązkowej wizy do Bahrajnu, płatnej na miejscu (ok.14 USD/os.)

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Arabii Saudyjskiej i Katarze trwa od początku listopada do połowy kwietnia.

Arabia Saudyjska i Katar – Salam Alejkum

Udostępnij
Dodaj do schowka
Arabia Saudyjska i Katar – Salam Alejkum
Galeria (7)
Arabia Saudyjska i Katar – Salam Alejkum
Arabia Saudyjska i Katar – Salam Alejkum
Arabia Saudyjska i Katar – Salam Alejkum
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Rijad – stolica Królestwa Arabii Saudyjskiej ● Al-hofuf - miasto z największą na świecie oazą ● Jebel Qarah - słynne systemy jaskiń i fascynujące krajobrazy ●Królestwo Bahrajnu ● Damman - nowoczesna metropolia ● Doha – perła Kataru ● Al-Wakra - wspomnienie dawnego Kataru ● orientalny souq Waqif

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Rijadu i z Dohy do Warszawy (możliwy lot z przesiadką), przelot wewnętrzny z Dammanu do Dohy, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania (8), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (kwota ok. 270 USD/os. - płatne pilotowi imprezy). Opłata nie zawiera kosztu obiadokolacji (7) i napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz innych wydatków osobistych. Opłata za wizę i pośrednictwo wizowe do Arabi Saudyjskiej (doliczana podczas rezerwacji). Cena nie obejmuje obowiązkowej wizy do Bahrajnu, płatnej na miejscu (ok.14 USD/os.)

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę15 206
Razem
30 411 zł
Zaliczka 15% 4 560 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Katar - pogoda

Maj

31

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem