Atlantic Highway

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
4.4 /6 ( 4 opinii )
● Boston – elegancka stolica Nowej Anglii ● Salem – miasto czarownic ● Rhode Island – najmniejszy stan USA ● Harvard i Yale – najlepsze uczelnie świata ● Nowy Jork – spacer po Manhattanie ● Filadelfia – droga do niepodległości ● Waszyngton – Biały Dom i Kapitol ● Orlando – parki rozrywki ● Miami – słoneczne plaże w kubańskich rytmach

Terminy i ceny wycieczki 0

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Bostonu. Po wylądowaniu i dopełnieniu formalności przejazd do hotelu w okolicy Bostonu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Bostonu, stolicy stanu Massachusetts, a także ze względów kulturowych jednego z najważniejszych miast w USA. Zaczniemy od starego portu, gdzie zobaczymy USS Constitution, najstarszy pozostający w czynnej służbie okręt świata. Kolejnym punktem będzie najstarszy publiczny park w kraju, Boston Common, skąd przejdziemy obok State House – siedziby stanu Massachusetts pod cmentarz Granary – zabytkową nekropolię, na której spoczywają zasłużeni z czasów walk o niepodległość. Mijając starą Boston Latin School – najstarszą w USA publiczną szkołę – dowiemy się, dlaczego zwierzęciem symbolizującym partię Demokratów jest osioł, a Republikanów – słoń. Zerkniemy na związany z historią niepodległości budynek Old South Meeting House i zobaczymy Old State House – wspaniałą dawną siedzibę Kongresu stanowego zagubioną pośród eleganckich biurowców z początków XX w. Spacer zakończymy na Faneuil Market – zespole historycznych hal targowych, pełnych restauracji i sklepów z pamiątkami. Kolejnym punktem programu będzie Salem, zabytkowe miasto znane z XVII-wiecznych procesów czarownic było niegdyś najzamożniejszym w kraju. Do miasta dotrzemy tak, jak w jego początkach docierało większość podróżnych – statkiem. Po około godzinnym rejsie znajdziemy się w salemskim porcie. Przespacerujemy pełnymi starej architektury ulicami, podejdziemy pod staromiejski Ratusz, najstarszy w mieście, wzniesiony w czasach purytańskich osadników kościół św. Piotra oraz miejsca przypominające o niechlubnej historii procesów – Dom Wiedźm i muzeum z tym związane. (Uwaga! Możliwe zwiedzanie Salem w pierwszej kolejności przed Bostonem. Wówczas rejs statkiem odbędzie się z Salem do Bostonu.) Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwykle położone poza centrami miast. 11 rozpoczętych dób hotelowych: Boston - 2, New London -1, Nowy Jork – 1, Filadelfia – 1, Waszyngton – 1, Orlando - 2, Miami - 3.
Do dyspozycji gości
W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.
Pokoje
2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).
Wyżywienie
Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Wizy
 • Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp
 • W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
  https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2.ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).
 • Świadczenia
  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Bostonu i z Miami do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot z Waszyngtonu do Orlando, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).
  Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej; kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, systemu TGS, itp.) - ok. 395 USD (płatne na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
  Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
  Opinie klientów
  Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/atlantic-highway/zakwaterowanie-umt

  Dodaj opinię

  4.4

  Ocena ogólna wycieczki

  Zainspiruj się
  Dowiedz się więcej o Stanach Zjednoczonych! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
  więcej

  Podobne oferty

  Call center
  42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
  Zostaw numer, oddzwonimy
  Kontakt
  Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
  Napisz do nas
  Biura Rainbow
  Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
  Odwiedź nasz salon