wypoczynek

Wczasy w Stanach Zjednoczonych - co musisz wiedzieć?

  • O Stanach Zjednoczonych
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Stanów Zjednoczonych

Stany Zjednoczone

Stolica:
Waszyngton
Waluta:
USD
Powierzchnia:
9 373 967 km2
Liczba ludności:
323 416 292

Wczasy w Stanach Zjednoczonych

American dream – wakacje w Stanach Zjednoczonych
Witajcie w kraju, gdzie spełniają się marzenia. W miejscu, które od wieków przyciąga i magnetyzuje kolejne pokolenia przybyszy, pragnących spędzić tu wakacyjną przygodę lub zostać na stałe. Stany Zjednoczone to idealne miejsce na wczasy dla wymagających turystów. Z jednej strony mamy tu bowiem ekskluzywne, słoneczne wybrzeże Californii, z drugiej zabiegany, kosmopolityczny Nowy Jork. Z jednej centralne równiny i spektakularne wąwozy, z drugiej surową i skutą lodem Alaskę. Jeśli dodamy do tego Disneyland, Hollywood, majestatyczną Niagarę czy Park Narodowy Sekwoi, okazuje się, że w Ameryce nie sposób się nudzić. Co warto zobaczyć podczas wycieczki do Stanów Zjednoczonych?

Najważniejsze miasta – wczasy w Stanach Zjednoczonych
Od Los Angeles po Nowy Jork, od Nowego Orleanu po Chicago. Przemierzając Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz, dotrzecie do przeróżnych aglomeracji, z których każda zasługuje na osobny wątek. Podczas wakacji w Stanach Zjednoczonych z pewnością warto odwiedzić San Francisco, niezwykle barwne, różnorodne miasto, będące znakomitą mieszanką grup etnicznych i kulturowych. Pozostając na Zachodnim wybrzeżu, udajcie się także do Los Angeles. Miasto Aniołów to dla wielu uosobienie amerykańskiego snu o potędze, a ekskluzywne rezydencje w Beverly Hills czy Malibu zdają się tylko to potwierdzać. Wschodnie wybrzeże to także centrum sztuki, kultury i historii. Miasta takie jak Nowy, Jork, Boston czy Waszyngton odegrały niebagatelną rolę w kształtowaniu się obecnej tożsamości Stanów Zjednoczonych. Stały się one również symbolem dynamicznego rozwoju, nowoczesności i wielkich karier. Nie zapominajcie również o Florydzie, uwielbianej przez surferów, jak i wszystkich miłośników nadmorskiego wypoczynku. Znajduje się tu także najsłynniejszy park rozrywki na świecie – Walt Disney World oraz słynny Przylądek Canaveral z centrum kosmicznym NASA.

Piękno naturalnych krajobrazów – wakacje w Stanach Zjednoczonych
Wczasy w Stanach Zjednoczonych to także okazja, aby zobaczyć prawdziwe cuda natury. Jednym z nich jest chociażby Wielki Kanion Kolorado, tak głęboko zakorzeniony w popkulturze, że znany chyba każdemu turyście na świecie. Wybudowany niedawno przeszklony taras widokowy na wys. 1220 m n.p.m. pozwala jeszcze lepiej podziwiać monumentalne formacje skalne. Jeżeli nie Wielki Kanion, to może najstarszy na świecie park narodowy? Yellowstone, bo o nim mowa, został założony w 1872 roku w celu ochrony największego na świecie skupiska zjawisk geotermalnych. Oprócz niezwykłych krajobrazów, na uczestników czeka tu również typowo amerykańska fauna, z wapiti, bizonami i kojotami na czele.

Zobacz również oferty w innych regionach w Stanach Zjednoczonych: Alaska Arizona Floryda Hawaje Kalifornia Nevada Nowy Jork Orlando San Francisco

Opinie o Stanach Zjednoczonych

Stanach Zjednoczonych
6.0 /6

Ameryka

Niesamowite wrażenia, które pozostają na zawsze w pamięci. Super przewodnik Kasia N., która naprawdę lubi swoją pracę.
Dodał(a):
Łukasz, Kozienice, 28.08.2021
6.0 /6

USA

Wspaniały kraj, dużo do zobaczenia, serdeczność spotkanych ludzi, krajobrazy zachwycają, a miasta pozostają w pamięci
Dodał(a):
Katarzyna, Tychy, 17.07.2020
6.0 /6

MIAMI SPOKOJNE STANY ZJEDNOCZONE

Miami zapamietalismy jako spokojne, cieple i przyjazne miejsce w Stanach Zjednoczonych. Ludzie sa mili, przyjazni i uczynni.
Dodał(a):
Alicja, ---, 08.02.2020
6.0 /6

polecam

myślę, że jeszcze kiedyś odwiedzę ten kraj, niesamowite widoki i krajobrazy, mnóstwo wrażeń, które uwieczniłam na zdjęciach i filmach, polecam
Dodał(a):
Bożena, Wyszków, 01.02.2020
5.0 /6

Fantastyczny Kraj

Kraj fantastyczny pod względem fauny i flory oraz infrastruktury. Znacznie gorzej jeżeli chodzi o jedzenie.
Dodał(a):
Dominik, 31.01.2020
6.0 /6

Miami

Polecam Ocean Drive oraz podróż pływającym autobusem (rezydencje gwiazd), super wrażenia i przepiękne widoki
Dodał(a):
Emilia, Zaniemyśl, 23.01.2020
5.0 /6

Nie dotarliśmy na Jamajkę i do Hondurasu zamiast tego Belize

Wszystko super wycieczka na te wyspy warta polecenia. Nawet przy odwołaniu Jamajki wszystko odbyło się wedle programu.
Dodał(a):
Dreptusiowie , 21.01.2020
6.0 /6

Wow !

W stanach wszystko jej Wow :D Miejsca wydaja się znajome z telewizji. Ludzie bardzo mili otwarci na turystów.
Dodał(a):
Ewelina, 18.01.2020
5.5 /6

California

California to bardzo dobry wybór , mają tam wszystko, gory ,morze, ciekawe miejsca przyrodnicze, i inne kultowe miejsca
Dodał(a):
Jolanta Maria, Jakubowice Konińskie - Kolonia, 09.11.2019
6.0 /6

Kraj, który musisz zwiedzić

Nie znajdziesz tam bardzo starych zabytków ...... ale wszystko to co ciągnęło aktywnych i przedsiębiorczych ludzi do tego kraju - fantastyczna przyroda, wielkie przestrzenie, nieograniczone możliwości i rozmach..... Dziś fantastyczne dobrze zaplanowane miasta ze świetną komunikacją, dobre drogi i świetnie zabezpieczona bajeczna przyroda. Poza tym każdy znajdzie coś dla siebie .... i to nie byle co.
Dodał(a):
Ryszard, 08.11.2019
5.0 /6

Ryszard & Elżbieta

Atlantic Highway: bardzo dobra, ciekawa i interesująca wycieczka, szczególnie pod opieką świetnego przewodnika (Piotr)!
Dodał(a):
Ryszard & Elzbieta , GDYNIA , 21.10.2019
6.0 /6

Ameryka dziś

Z Rainbow warto. Ameryka wschodnie wybrzeże w 5 dni. Wysiłek który się opłaci. Zadowolenie gwarantowane.
Dodał(a):
Janusz i Iwona , Kielce, 16.10.2019
5.5 /6

SUPER!!!!

AMERYKA, AMERYKA kto raz był....zapewne będzie chciał wrócić!!! to co kiedyś było nieosiągalne teraz można mieć jak tylko się bardzo chce !!!!:-)
Dodał(a):
anmich318@gmail.com, 15.10.2019
5.5 /6

Zawsze warto!!!

Trzy razy w Stanach nie pozwalają na obiektywną ocenę całego kraju. Ale już wiem, że jest mega ciekawe, więc zapewni możliwość powrotów przez wiele, wiele lat!!! Kultowe miasta, niesamowite parki, krótka, ale ciekawa historia, klimat, ludzie..... wszystko wciąga!!!!!
Dodał(a):
Agnieszka, 13.10.2019
6.0 /6

Oto Ameryka

Państwo, do ktorego chce sie wracać. Amerykanie bardzo otwarci i przyjaźnie nastawieni do turystow. Fajne hotele, jedzenie tuczące acz pyszne.
Dodał(a):
Klaudia, 11.10.2019
6.0 /6

wspaniałe miejsce

Stany Zjednoczone nas zachwyciły i na pewno tu wrócimy bo zostało jeszcze bardzo dużo do zobaczenia
Dodał(a):
MARIUSZ, STRUGA, 11.10.2019
5.7/6 Ocena ogólna Stanach Zjednoczonych

Pogoda w Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone zajmują olbrzymią powierzchnię, więc panująca tu pogoda i klimat są bardzo zróżnicowane. Na południu występują zwykle upalne lata i to właśnie Floryda przyciąga największe rzesze turystów. Tam jednak mogą zdarzać się również ulewne deszcze i burze tropikalne. Nad większością kraju panuje klimat umiarkowany z gorącymi latami i nierzadko mroźnymi zimami. Temperatury są bardzo zmienne w zależności od pory roku, jednak największe mrozy występują na północy, gdzie nadciąga powietrze znad Alaski.

Światy z odległej galaktyki są na wyciągnięcie ręki. Odwiedź miejsca, gdzie kręcono „Gwiezdne Wojny”

Światy z „Gwiezdnych Wojen” fascynują swoją różnorodnością, ale tak naprawdę większość filmowcy scen realizowanych była w zupełnie ziemskich plenerach. Oto lista kilku najważniejszych scenerii, gdzie kręcono „Gwiezdne Wojny”.

Top 10 najciekawszych atrakcji Las Vegas

Las Vegas określane jest jako światowa stolica rozrywki. Co warto zobaczyć podczas podróży do Las Vegas? Zapraszamy na blog r.pl, gdzie podajemy kilka najważniejszych atrakcji miasta.

Formularz wizowy do USA – poradnik

Planujesz podróż do USA lecz obawiasz się procedury wizowej? Na blogu podpowiadamy jak poprawnie wypełnić formularz oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

Kuchnia amerykańska. Wybierz się w kulinarną podróż po Stanach

Poznaj dania kuchni amerykańskiej, na którą wpływ miało wiele kultur przybyłych do Stanów Zjednoczonych. Zainspiruj się jej smakami wraz z blogiem r.pl

Tropem Indian i dzikiej natury - wybrane parki w USA

Wydaje się Wam, że widzieliście kiedyś prawdziwą dziką naturę? Jeśli do tej pory nie mieliście okazji postawić stopy w amerykańskim parku narodowym, to macie rację: tylko Wam się wydaje.

7 atrakcji San Francisco, których nie możesz przegapić

Gdybym chciała sparafrazować słowa amerykańskiego muzyka, Paula Kantnera, o San Francisco powiedziałabym, że to 49 mil kwadratowych, otoczonych przez rzeczywistość. Najprzyjemniej jednak odczuć to na własnej skórze.

Las Vegas – czym zaskoczy Cię Miasto Grzechu?

Las Vegas – każdy kto o nim słyszał utożsamia je z luksusem i nieograniczoną rozrywką. Hotelowy blichtr, szum tasowanych kart i światła, które nigdy nie gasną – w ten sposób, Miasto Grzechu przyciąga miliony turystów.