Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

San Francisco
San Francisco

Stany Zjednoczone

Region: San Francisco

Waluta: USD

Powierzchnia: 601 km2

Liczba ludności: ‍852 469

Wakacje w San Francisco – najsłynniejszym mieście Kalifornii

San Francisco kojarzy chyba każdy – nie tylko ze słynnego utworu Scotta McKenzie, ale też z mapy Ameryki. To chyba najbardziej popularne miasto w Północnej Kalifornii, które znajduje się na półwyspie otoczonym z trzech stron przez wielką wodę – granicząc m.in. z Oceanem Spokojnym. San Francisco na wakacje będzie dobrym pomysłem zwłaszcza dla tych wszystkich, którzy marzą o zobaczeniu różnych oblicz Stanów Zjednoczonych – znajdziesz tu wiele symboli kontynentu amerykańskiego, m.in. most Golden Gate! Chcesz poznać jedno z ważniejszych miast Kalifornii? Leć więc do San Francisco!

San Francisco i wakacje w stanie Kalifornia
To właśnie w San Francisco narodził się ruch hippisowski! Mało tego, znajdują się tutaj również najbardziej popularne więzienie świata, Alcatraz! Warto zaplanować wczasy w San Francisco, uwzględniając właśnie tego typu popularne miejsca. Koniecznie przyjrzyj się nietypowej architekturze miasta – wydaje się ona mocno zróżnicowana i wcale nie spójna. Jednak właśnie to czyni San Francisco szalenie ciekawym miejscem na mapie Stanów Zjednoczonych! Perełką architektury są chociażby słynne, kolorowe kamienice Painted Ladies w wiktoriańskim stylu bądź nowoczesne wieżowce, jakich nie sposób pominąć w centrum San Francisco. To jedno z najdroższych miejsc do życia w USA. Chcesz przekonać się, jaki początek miało owe miasto? Koniecznie musisz więc osobiście je odwiedzić!

Wczasy w San Francisco – co warto zobaczyć?
Rzecz jasna, must see będzie najsłynniejszy most na świecie, Golden Gate. Kolejną ikoną miasta są więzienie Alcatraz – są one nieczynne, jednak udostępnione do zwiedzania. Warto również dostać się na wieżę widokową Coit Tower, aby z góry móc podziwiać całe San Francisco. Wakacje w mieście nie obędą się oczywiście bez zobaczenia zakręconego odcinka Lombard Street – podjazd na ulicę był tak stromy, że stworzono na niej aż… 8 ostrych zakrętów! Udaj się też na starą dzielnicę rybaków, Fisherman’s Wharf i Pier 39 – popularne molo w San Francisco. Miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania – wystarczy się tylko dobrze po nim rozejrzeć. Chcesz spełnić swój amerykański sen? San Francisco czeka, aż wreszcie je odkryjesz!

Opinie o San Francisco:

6/6

Ocena ogólna San Francisco

6.0 / 6
piekne miasto oraz okolice

zwiedziliśmy miasto pieszo oraz tramwajem i autokarem, odbyliśmy rejs po zatoce San Francisco, gdzie spotkaliśmy delfiny, uchatki i wieloryba oraz obejrzeliśmy Golden Gate z bliskaDodał(a):
MARIUSZ, STRUGA, 2019.10.11
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem