Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w aglomeracji Los Angeles.

Dzień 2

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne, stojące na zboczu pobliskiego wzgórza, bielejące litery "Hollywood" oraz pomnik James’a Deana. Następnie tylko kilka minut jazdy dzieli nas od Universal Studios, gdzie spędzimy cały dzień, aby przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana! Późnym popołudniem przejazd do stolicy hazardu – położonego na pustyni Las Vegas. Zakwaterowanie w hotelu w Las Vegas. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie i przejazd nad majestatyczną tamę Hoovera. Krótki postój na „sesje fotograficzną” oraz spacer na punkt widokowy na moście łączącym Nevadę i Arizonę, przerzuconym nad kanionem Rzeki Kolorado na wysokości ok. 0,5 km ponad lustrem wody. Dalej udamy się na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie - Wielkiego Kanionu Kolorado. Przespacerujemy się po słynnej szklanej platformie nad krawędzią kanionu (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os.), a także zwiedzimy rezerwat Indian Hualapai. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem z lądowaniem na jego dnie  (dodatkowo płatne; koszt ok. 270 USD za ok. 15-min lot). Powrót do Las Vegas na nocleg. (Trasa ok. 420 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do jednego z najbardziej niesamowitych miejsc w Ameryce - Doliny Śmierci, położonej ponad 80 m poniżej poziomu morza (ze względów bezpieczeństwa wjazd do Doliny Śmierci może być niemożliwy przy temperaturze powietrza powyżej 45oC; w takiej sytuacji zaproponujemy świadczenie zastępcze w postaci innej atrakcji). Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych tego najbardziej niezwykłego klimatycznie i widokowo miejsca Ameryki Północnej. W punkcie widokowym - Zabriskie Point zobaczymy znajdujący się poniżej niesamowicie bajeczny świat piaskowych skał nazwany Artist's Pallete, które ze względu na obecność wielu minerałów przybierają fantazyjne barwy, a także wyschnięte słone jezioro słynące z "wędrujących kamieni". W dalszej drodze zatrzymamy się w centrum turystycznym Furnace Creek oraz przy wydmach Mesquite, gdzie opuścimy Dolinę Śmierci. Przejazd w okolice gór Sierra Nevada, nocleg w okolicy Bishop. (Trasa ok. 490 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie stolicy Kalifornii – zobaczymy m.in.: stare miasto – Old Sacramento a w nim: Big Four Buliding - w którym w 1850 roku znajdowały się biura czterech członków tzw. Wielkiej Czwórki, która budowała Centralną Kolej Pacyficzną (Central Pacific Railroad) oraz Lady Adams Buliding – najstarszy budynek w mieście. Następnie zobaczymy Kapitol Stanowy i inne budynki rządu Kalifornii. Przejazd na nocleg w okolice Sacramento. (Trasa ok. 370 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do San Francisco. Zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeże. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Alamo Square z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman’s Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie” Lombard Street i Golden Gate Park. Przejazd kolejką szynowo-linową “Cable Car". Zobaczymy również pogranicze najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych, czyli Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury & Haight. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę miasta. Nasze zwiedzanie ubarwimy rejsem po zatoce, podczas którego zobaczymy z bliska słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate. Po południu czas wolny na spacery po mieście i zakupy przy Union Square. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w aglomeracji San Francisco. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez dolinę krzemową (Silicon Valley). Zatrzymamy się w miejscu będącym symbolem ery informatycznej – siedzibie Apple. Następnie przejazd do Monterey. Przejedziemy słynną prywatną trasą 17 Mile Drive – trasa ta położona jest wzdłuż majestatycznego nabrzeża, pośród pól golfowych i imponujących rezydencji – zatrzymamy się na zdjęcia oraz odwiedzimy najsłynniejsze pole przy plaży Pebble, ufundowane przez rodzinę Samuela Morsa. Następnie udamy się do centrum Monterey. Na nabrzeżu będzie czas wolny na obserwację fok i pelikanów, dla których lokalna zatoka jest miejscem lęgowym, a także na delektowanie się prawdziwymi, świeżymi ostrygami z Pacyfiku i zupą serową z kalmarami (dodatkowo płatne). Zakwaterowanie w okolicy Buellton/Lompoc. (Trasa ok. 480 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd na spacer do Solvang, czyli wioski duńskiej Old Danish Village – spacer po tej urokliwej „Małej Danii”. Następnie będziemy kontynuować przejazd legendarną autostradą nr 1 znaną jako „Autostrada Słońca”. Po drodze odwiedzimy rancho Prezydenta Reagana, położone w dolinie Simi, z prawdziwym samolotem Air Force One, którym latali prezydent Kennedy, Reagan i Bush oraz z Marine One, helikopterem prezydenckim. Dodatkowo każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w stylu "prawdziwej pary prezydenckiej" oraz spojrzeć na odtworzony w skali 1:1 Gabinet Owalny, identyczny jak ten w Białym Domu. Następnie odwiedzimy Santa Monica, gdzie kończy się słynna "Route 66" i gdzie można odpocząć na ławeczce z filmu Forest Gump. Przejazd do Miasta Aniołów - Los Angeles. Zakwaterowanie w hotelu w aglomeracji Los Angeles. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie Los Angeles, które rozpoczniemy od stacji kolejowej Union Station oraz starego miasta, czyli dawnej misji z czasów meksykańskich. Potem przystanek przy hali koncertowej Walta Disneya i przejazd na spacer słynną ulicą „Miasta Aniołów” – Rodeo Drive, znaną z ekskluzywnych sklepów. Zobaczymy również Beverly Hills i część L.A., gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey Maguire (brak możliwości jazdy po wewnętrznych ulicach dzielnicy). Objazd skończymy przy słynnej alei gwiazd – Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman’s Chinese Theatre gdzie znaleźć można odciski stóp i rąk kinowych sław, a także Kaczora Donalda oraz Hotel Roosevelt, miejsce gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko w Los Angeles i wylot do Polski. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 10

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

 

 • Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

 • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

 • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 • Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

 • Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
  W przypadku zamknięcia drogi SR120, umożliwiającej przejazd do i przez Park Narodowy Yosemite (np. z powodu warunków atmosferycznych) zostanie zrealizowany program zastępczy – zwiedzanie Sacramento. Dzień otwarcia drogi można sprawdzić na stronie internetowej parku narodowego Yosemite https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/tiogaopen.htm
 • Dodatkowe informacje

  Do dyspozycji gości

  W hotelu restauracja oraz bar.

  Wyżywienie

  Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

  Zakwaterowanie

  Hotele ***,a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwykle położone poza centrami miast (8 rozpoczętych dób hotelowych: 2 – w Los Angeles, 2 – w Las Vegas, 1 – w Bishop, 1 – w Manteca/Modesto, 1 – w San Francisco, 1 – w Buellton/Lompoc).

  Wizy

   

  Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

  UWAGA!

  ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

  Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

  zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

  Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

  osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

  Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.  

  W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

  Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

  Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

  Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

  Gotowe ESTA Klienci odbierają na stanowisku Rainbow na lotnisku.

  W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

  Świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem (możliwe przesiadki) z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, systemu TGS, itp.) - ok. 360 USD (płatne na miejscu do pilota imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

  USA - California Dreams

  5.4/6 (148 opinii)

  Udostępnij
  Dodaj do schowka
  USA - California Dreams
  Bestseller
  Galeria (12)
  USA - California Dreams
  USA - California Dreams
  USA - California Dreams
  Zdjęcie mapy
  Plan Wycieczki

  Atuty oferty

  San Francisco - Miasto nad Zatoką • symbole San Francisc – Golden Gate i Alcatraz • zachwycające wybrzeże Pacyfiku • w świecie gwiazd – Los Angeles i Hollywood • Dolina Śmierci • majestatyczny Grand Canyon • Miasto Grzechu Las Vegas - najsłynniejsze kasyna świata

  Lot

  Bezpośredni

  Rodzaj wyjazdu

  Objazd

  Transfer

  W cenie

  Bagaż

  W cenie

  Cena obejmuje: przelot samolotem (możliwe przesiadki) z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, systemu TGS, itp.) - ok. 360 USD (płatne na miejscu do pilota imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

  Plan wycieczki

  Dodatkowe informacje

  Szczegóły lotu

  Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

  Bagaż

  rejestrowany i podręczny

  Opieka

  polskojęzycznego pilota

  Ubezpieczenie

  podstawowe

  Uśmiechnięty pan na banerze
  Za osobę9 706
  Razem
  19 412 zł
  Zaliczka 15% 2 910 zł
  rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
  trwa wczytywanie

  Opinie klientów

  Intensywność programu
  5.4
  Pilot
  5.6
  Program wycieczki
  5.6
  Transport
  5.4
  Wyżywienie
  3.9
  Zakwaterowanie
  5.0
  Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

  Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

  6.0/6

  Elżbieta Maria, 05.03.2022

  Podróż marzeń

  Podróż planowana od dawna. Przelot komfortowy pomimo przesiadki) z b. dobrym cateringiem. Wycieczke wszystkim polecam. Bardzo bogaty i ciekawy program. Przejechaliśmy ponad 3000 km. kilometrów, świetnym autokarem z profesjonalnym i bardzo miłym kierowcą. Spotkaliśmy cztery pory roku. Byliśmy w trzech stanach USA. Pokonaliśmy ponad 2000m. różnic wysokości, od depresji Doliny Śmierci - 85,5m po góry Sierra Nevada. - Los Angeles - bardzo rozległe. Las Vegas - barwne i niesamowite. Tama Hoovera - robi wrażenie. Kanion Kolorado - niezapomniane widoki. Dolina Śmierci - osobliwie miejsce. Po drodze piękne widoki. Niestety nie mogliśmy oglądać sekwoi w parku Yosemite (zamknięta droga) ale odwiedziliśmy klimatyczne jeziora Mono i Tahoe w górach Sierra Nevada na wysokości 1897m.npm. Sacramento - przyjazne miasto z harakterystycznym mostem, piramidą, oraz Kapitolem. Tam udało się nam zobaczyć i dotknąć sekwoi. San Francisco - robi wrażenie (miasto dla każdego). Nasza pilotka, pani Kinga, świetnie dobierała muzykę do odwiedzanych miejsc. Piosenka San Francisco (w wykonywaniu Scott McKenzie) podczas pokonywania mostu Golden Gate, porusza do łez. Dolina Krzemowa - trochę inaczej sobie wyobrażalam - same siedziby firm. Monterej - urokliwy przejazd trasą 17 Mile Drive-widoki na Ocean Spokojny i możliwość przywitania się z Nim i zamoczenia stóp. Rancho prezydenta Regana - ciekawe. Studio Universal - niesamowite. Santa Monica - wisienka na torcie - tutaj zakończyliśmy naszą podróż. Tutaj też kończy się legendarna droga 66.

  6.0/6

  Katarzyna 22.09.2023
  Termin pobytu: wrzesień 2023

  Intensywnie, ale warto

  Świetna wycieczka na zapoznanie się z zachodnim wybrzeżem USA. Pilotka, Pani Małgorzata, miała bardzo dużą wiedzę na temat USA, nie tylko miejsc, w których byliśmy, ale też na temat gospodarki, polityki, obyczajów etc. Podczas, czasem długich, przejazdów autokarem opowiadała wiele ciekawych faktów, wyświetlała filmy dot. miejsc, do których zmierzaliśmy. Niestety Dolina śmierci nie była dostępna i ghost town w zastępstwie mnie osobiście bardzo rozczarował, mogłam się obejść bez tego punktu w programie. Noclegi w typowych małych mieścinach oczarowały mnie, przemili ludzie, pyszne jedzenie, wygodne motele. Zmiana kolejności zwiedzania LA - Universal Studios na ostatni dzień - strzał w dziesiątkę, doskonałe zakończenie pobytu. Praktycznie wszystkie punkty programu, z naciskiem na Las Vegas, Yosemite, San Francisco i Santa Monica, godne polecenia i zobaczenia.
  Pokaż więcej opinii (146)

  San francisco - pogoda

  Luty

  14

  °C

  Średnia temperatura w ciągu dnia

  tło

  Zainspiruj sie! Więcej o Stanach Zjednoczonych na naszym blogu.

  Więcej
  telefon

  Pobierz aplikację mobilną Rainbow

  i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

  pani-z-meteracem