wypoczynek

Wczasy w Nowym Jorku - co musisz wiedzieć?

  • O Nowym Jorku
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Nowy Jork

Nowy Jork czyli wakacje w amerykańskim raju

Leć do Nowego Jorku na wczasy, aby spełnić swój „american dream”!
Nowy Jork jest bardzo znanym miastem – chyba jednym z najbardziej popularnych nie tylko w całych Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Uważany jest zresztą za jedną ze stolic świata – bo przecież to cały świat znajduje się właśnie tutaj! Nowy Jork to wakacje w mieście pełnym żółtych taksówek, ludzi z całego globu i mieszanki kulturowo-językowej. W mieście tym nakręcono wiele kasowych filmów (np. „Kevin sam w Nowym Jorku”), a także całą masę popularnych seriali telewizyjnych (jak „Seks w wielkim mieście”). Właśnie dlatego turyści chętnie tu przylatują – żeby poczuć się, jak bohaterowie znanych i lubianych filmów!

Nowy Jork i wakacje w mieście, które nigdy nie śpi
W Nowym Jorku znajdziesz bardzo wiele knajp czy restauracji, w których będziesz mógł przez całą dobę kosztować różnego rodzaju kuchni – w tym, oczywiście, amerykańskiej! Między jednym a drugim kursem do knajpki, warto będzie oczywiście przyjrzeć się samemu centrum oraz dzielnicom, które zamieszkiwane są przez nowojorczyków. Najbardziej znaną z nich jest Manhattan. Mamy też popularny Bronx, Brooklyn, Queens czy Staten Island. Aby się między nimi poruszać, wystarczy wsiąść w komunikację miejską – oczywiście, najbardziej popularną jest metro. Nowy Jork na wczasy to najlepszy pomysł, kiedy chcesz poznać każdą z tych popularnych dzielnic!

Wczasy w Nowym Jorku – jakie atrakcje można tu zwiedzić?
Nowy Jork pełen jest atrakcji. Najważniejszymi z nich jest oczywiście Statua Wolności, Most Brookliński, Central Park oraz Empire State Building. Koniecznie wybierz się też do jednego z muzeów związanych z historią Nowego Jorku! Wakacje spędzone w tym niezwykłym miejscu pozwolą Ci poznać życie nowojorczyków – codzienne życie. Koniecznie usiądź w jednej z okolicznych kawiarni i przyjrzyj się pędowi codziennemu mieszkańców miasta. Jesteś ciekaw, kto gdzie pracuje? Czym się zajmuje? Co robi w życiu? Miejska dżungla Nowego Jorku jest naprawdę fascynująca! Wybierz się więc tu na swoje wakacje i poznaj jedno z najbardziej niesamowitych miast mna całej ziemi!

Zobacz również oferty w innych regionach w Stanach Zjednoczonych: Alaska Arizona Floryda Hawaje Kalifornia Nevada Orlando San Francisco oraz informacje o Stanach Zjednoczonych.

Opinie o Nowym Jorku

Nowym Jorku
6.0 /6

NYC

Piękne, tętniące życiem miasto które robi wrażenie. Na zwiedzenie całego miasta potrzeba przynajmniej kilku dni , wspaniałe jedzenie i sympatyczni ludzie dopełniają całości.
Dodał(a):
Łukasz, Kozienice, 28.08.2021
6.0 /6

NY

Miasto, które na zawsze pozostaje w pamięci. Chce się wracać na ulice Manhattanu i nie tylko, tam się czuje życie miasta.
Dodał(a):
Katarzyna, Tychy, 17.07.2020
6.0 /6

polecam

wspaniałe wielokulturowe miasto, dużo ciekawych miejsc do zobaczenia na żywo, widok z ESB niesamowity
Dodał(a):
Bożena, Wyszków, 01.02.2020
5.0 /6

Nowy Jork

Super, pilot w czasie wolnym poszedł z nami na głosowanie, duży plus dla niego szczególnie to ważne było bo to pierwszy dzień pobytu i mieliśmy jeszcze słabą orientację w mieście
Dodał(a):
Jolanta Maria, Jakubowice Konińskie - Kolonia, 09.11.2019
5.0 /6

Ryszard & Elzbieta

Nowy Jork to wiele atrakcji i miejsc do zwiedzania. Przydałyby sie 2 noclegi w Nowym Jorku (czas na więcej atrakcji np. przydał by sie w progranie udział w przedstawieniu musicalu na Brodwayu).
Dodał(a):
Ryszard & Elzbieta , GDYNIA , 21.10.2019
6.0 /6

Magia Nowego Jorku.

Podziw i szacunek dla ludzi z całego świata, którzy stworzyli piękne i nowoczesne miasto jakim jest Nowy Jork.
Dodał(a):
Janusz i Iwona , Kielce, 16.10.2019
5.5 /6

Tu bije serce Ameryki

Wiele pięknych i interesujących miast jest w Ameryce, ale Nowy Jork - w mojej ocenie- jest absolutną kwintesencją!!! Koniecznie odwiedzajcie!!!
Dodał(a):
Agnieszka, 13.10.2019
6.0 /6

Nowy Jork

Manhattan zapiera dech w piersiach. Wall Street, Empire State Building, Time Square miejsca, do ktorych chce sie wracac.
Dodał(a):
Klaudia, 11.10.2019
4.5 /6

bardzo dobrze

hotel w Nowym Jorku świetnie usytuowany , dobry , śniadania jak na całej trasie / poza Orlando / słabe
Dodał(a):
Julianna, Poznań, 08.10.2019
6.0 /6

miasto tętniące życiem cała dobę

NY to piękne kolorowe miasto z cudownym Central Parkiem i wieżowcami, bykiem i mostem Bruklinskim i Statua Wolności 🗽 👌👌👌
Dodał(a):
ewa&cezary😊, 06.10.2019
6.0 /6

To trzeba zobaczyć

Miasto kontrastów. Manhattan wywiera niesamowite wrażenie. Bliskość kilkusetmetrowych wieżowców sprawia, że człowiek czuje się jak mróweczka. Time Square nocą - tam trzeba być! Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć.
Dodał(a):
Kinga, 04.10.2019
6.0 /6

Miasto, które nie śpi!!!

Nowy Jork to wspaniałe i ogromne miasto, które nigdy nie śpi. Jest uważany za stolice świata, bo cały świat jest w Nowym Jorku. Nowy Jork to miasto pełne atrakcji!!
Dodał(a):
Danuta, Głogów, 16.09.2019
5.0 /6

Ocena wycieczki NY

Kiedy masz 25 stopni Celsjusza i świeci słońce to wycieczka statkiem na Liberty Island czy Ellis Island to super sprawa . Spacer przez Central Park czy panorama NY z galerii Empire State Building z wiatrem we włosach to niezapomniane chwile.
Dodał(a):
Andreas i Ola, 13.09.2019
6.0 /6

NYC

Myślę, że warto przyjechać do Nowego Jorku tak na 6-7 dni, żeby móc na spokojnie wszystko zwiedzić. Koniecznie trzeba się wybrać na spacer po Central Parku.
Dodał(a):
Ewelina, Wrocław, 19.08.2019
6.0 /6

NY

Nowy York to miasto niesamowite, Manhattan bajkowy, wysokościowce w słońcu robią naprawdę wrażenie, miasto bezpieczne, sprawne metro,
Dodał(a):
Wojciech Jerzy, Inowrocław, 16.08.2019
6.0 /6

NOWY JORK

Miasto z niezliczoną ilością wieżowców, niespotykane w Europie. Miejsce pamięci World Trade Center robi niesamowite wrażenie. Polecam do zwiedzania.
Dodał(a):
Rafał Marek, Bełżyce, 10.08.2019
5.7/6 Ocena ogólna Nowym Jorku

Pogoda w Nowym Jorku

Sylwester – pomysły na przywitanie Nowego Roku

Jak przywitać Nowy Rok? Sprawdź pomysły na spędzenie Sylwestra na blogu r.pl i wybierz najlepszą dla siebie opcję!

Nowy Jork – miasto, które nigdy nie śpi

Trudno wyobrazić sobie miasto bardziej kojarzące się ze Stanami Zjednoczonymi. Tu ziści się niejeden sen – nie tylko Woody’ego Allena, ale też statystycznego Smitha, odpowiednika polskiego Kowalskiego. Miasto, które równie mocno inspiruje muzyków, co światowych finansistów.