Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Nowego Jorku

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do USA. Przylot do Nowego Jorku, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Nowy Jork: symbolika i historia

Po śniadaniu poranny rejs statkiem na spacer po wyspie gdzie mieści się Statua Wolności, a następnie rejs na wyspę Ellis, która dla ponad 20 milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem w Ameryce. Po powrocie odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie znaną z wielu filmów z gmachem Giełdy Nowojorskiej w „roli głównej”, Wall Street, Federal Hall – miejsce zaprzysiężenia prezydenta Waszyngtona oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie odwiedzimy Ground Zero (9/11 Memorial), gdzie ulokowane były niegdyś symboliczne, bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 r. Na koniec zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie – na który wejdziemy i obejrzymy panoramę Manhattanu od strony East River.

Dzień 3
Dzień 3

Nowy Jork: na kulturalnym i handlowym szlaku Manhattanu

Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Jorku - epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. W drodze do Midtown przejedziemy przez tętniące życiem SoHo, elegancką dzielnicę zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami, galerii sztuki i modnych restauracji. Zobaczymy Metropolitan Opera. Następnie zajrzymy do azylu Nowojorczyków, odwiedzanego chętnie również przez przyjezdnych, uwiecznionego w wielu filmach – Central Parku – spacer po parku z przystankami w najważniejszych miejscach. Po powrocie do autokaru przejazd 5 Aleją, zobaczymy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św. Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną z aleją Broadway, dworzec Grand Central, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. W ciągu dnia wjazd na 86 piętro Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Po południu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne odkrywanie uroków Nowego Jorku lub Wieczorem (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 90-190 USD w zależności od dostępności biletów) wyjście na jedno z przedstawień na Broadwayu, gdyż żadna wizyta w Nowym Jorku nie jest kompletna bez zobaczenia choć jednego z bardziej popularnych musicali na Broadway’u! Zachęcamy do zakupu biletu przed przyjazdem do USA, co da większy wybór i niższe ceny niż na miejscu. Bilety można kupić np. na stronie https://www.ticketpro.com/category/broadway Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 4
Dzień 4

Na tropie kultury i historii: Brooklin i Organizacja Narodów Zjednoczonych

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych (UWAGA – Części lub całość terenu ONZ może być zamknięta bez żadnego ostrzeżenia, w takim przypadku oferujemy zwiedzanie innego obiektu na Manhattanie – od połowy września do połowy października odbywa się coroczna sesja plenarna, wtedy ONZ jest całkowicie zamknięte dla odwiedzających) Następnie przejazd na zwiedzanie Brooklynu, jednej z dzielnic Nowego Jorku, znajdującej się na zachodnim krańcu wyspy Long Island. Kultowe mosty Brookliński i Manhattański łączą go z Manhattanem, a w jego skład wchodzą np. ekskluzywne DUMBO, siedlisko niezależnej sztuki i muzyki Williamsburg. Odwiedzimy Greenpoint, jedno z największych skupisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Przejedziemy przez Williamsburg, którego starą część zamieszkuje olbrzymia społeczność ultra ortodoksyjnych Chasydów, a nową upodobali sobie brooklyńscy hipsterzy, tworząc tu kwitnącą społeczność artystyczną pośród olśniewającej gamy sklepów, restauracji i klubów nocnych. Wizyta w tej części miasta byłaby niekompletna bez przystanku na zdjęcia przy słynnej Jane's Carousel: położona nad cieśniną East River karuzela oferuje widok na Most Brookliński i wieżowce centrum finansowego Nowego Jorku. Stamtąd udamy się do centrum Brooklynu – niegdyś osobnego miasta, dziś najludniejszej nowojorskiej dzielnicy. Powrót na Manhattan i spacer przez High Line - zabytkowa część torów kolejowych zamieniona na park perle architektury krajobrazu z piękną panoramą Nowego Jorku. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 70 km). Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 250 Usd/os) możliwość wzięcia udziału w locie śmigłowcem nad Manhattanem. Rejs zapewnia spektakularne widoki „stolicy świata”.

Dzień 5

Zakątki okolic Nowego Jorku: od Bronxu do doliny Hudson

Po śniadaniu pora na całodniowy wypad poza miasto, stanowiący doskonałą ucieczkę od nowojorskiego zgiełku. Po drodze przejedziemy przez owianą złą sławą nowojorską dzielnicę Bronx, gdzie na własne oczy będziemy mogli się przekonać, jak wygląda rzeczywistość. Zatrzymamy się na chwilę przy stadionie Yankesów. Skierujemy się do idyllicznej doliny rzeki Hudson (Hudson Valley), słynącej z sielskich krajobrazów, kolonialnych miasteczek oraz opływających w luksusy rezydencji bogatych nowojorczyków. Przejazd do jednego z nowojorskich outletów na zakupy. Powrót do hotelu. (Trasa ok 200 km)

Dzień 6
Dzień 6

Ostatni dzień w Nowym Jorku: swobodne zwiedzanie miasta

Po śniadaniu czas na samodzielne zwiedzanie Nowego Jorku. W godzinach popołudniowych (w zależności od rozkładu lotów) wyjazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 7

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

 • Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

 • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.


 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


 • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


 • Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

 •  
 • Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
 • Dodatkowe informacje

  Zakwaterowanie

  Hotele ***,a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); Nowy Jork - 5 rozpoczętych dób hotelowych.

  Pokoje:2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).

  Wyżywienie:Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.

  Wizy

  Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

  UWAGA!

  ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

  Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

  zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

  Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

  osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

  Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.  

  W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

  Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

  Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

  Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

  Dla Klientów, którzy wykupili dodatkowo płatną usługę pośrednictwa w wyrobieniu ESTA, dokumenty będą do odbioru na lotnisku.  

  W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

  Świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Jorku i z Nowego Jorku do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania (5) ; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy  (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 250 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

  New York, New York
  New York, New York
  New York, New York
  New York, New York
  New York, New York
  New York, New York
  New York, New York
  New York, New York
  New York, New York
  1 / 9

  5.6/6 (58 opinii)

  New York, New York

  Za osobę8 125
  Razem
  16 250 zł
  Zaliczka 10% 1 620 zł
  rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
  trwa wczytywanie
  Zdjęcie mapy

  Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Jorku i z Nowego Jorku do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania (5) ; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy  (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 250 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

  Atuty oferty

  Kosmopolityczny Nowy Jork • Manhattan z Piątą Aleją • Central Park – najbardziej znany park świata • Rockefeller Centre • kolorowe Times Square • Empire State Building • wyspa Ellis ze Statuą Wolności • Wall Street • most Brookliński • lot śmigłowcem nad Manhattanem (płatny dodatkowo) • dolina rzeki Hudson – miejsce wytchnienia od nowojorskiego zgiełku • Bronx – niespokojna dzielnica
  Lot

  Bezpośredni

  Rodzaj wyjazdu

  Objazd

  Termin

  Potwierdzony

  Transfer

  W cenie

  Bagaż

  W cenie

  Plan wycieczki

  Dodatkowe informacje

  Szczegóły lotu

  Opinie

  Intensywność programu
  5.3
  Pilot
  5.6
  Program wycieczki
  5.4
  Transport
  5.8
  Wyżywienie
  3.9
  Zakwaterowanie
  5.3
  Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

  Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

  6.0/6

  Piotr, Łódź 13.05.2024
  Termin pobytu: maj 2024

  Nowy York 2024

  Polecam wycieczkę. Byliśmy całą rodziną i wszyscy wrócili zadowoleni. Zrezygnowaliśmy z wyjazdu do outletów i sami odwiedziliśmy jeszcze kilka miejsc. Poruszaliśmy się metrem bez problemu.
  Pokaż więcej opinii (57)

  Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

  Bagaż

  rejestrowany i podręczny

  Opieka

  polskojęzycznego pilota

  Ubezpieczenie

  podstawowe

  Uśmiechnięty pan na banerze
  telefon

  Pobierz aplikację mobilną Rainbow

  i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

  pani-z-meteracem