Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do USA. Przylot do Nowego Jorku, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu poranny rejs statkiem na spacer po wyspie gdzie mieści się Statua Wolności, a następnie rejs na wyspę Ellis, która dla ponad 20 milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem w Ameryce. Po powrocie odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie znaną z wielu filmów z gmachem Giełdy Nowojorskiej w „roli głównej”, Wall Street, Federal Hall – miejsce zaprzysiężenia prezydenta Waszyngtona oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie odwiedzimy Ground Zero (9/11 Memorial), gdzie ulokowane były niegdyś symboliczne, bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 r. Na koniec zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie – na który wejdziemy i obejrzymy panoramę Manhattanu od strony East River.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Jorku - epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. W drodze do Midtown przejedziemy przez tętniące życiem SoHo, elegancką dzielnicę zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami, galerii sztuki i modnych restauracji. Zobaczymy Metropolitan Opera. Następnie zajrzymy do azylu Nowojorczyków, odwiedzanego chętnie również przez przyjezdnych, uwiecznionego w wielu filmach – Central Parku – spacer po parku z przystankami w najważniejszych miejscach. Po powrocie do autokaru przejazd 5 Aleją, zobaczymy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św. Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną z aleją Broadway, dworzec Grand Central, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. W ciągu dnia wjazd na 86 piętro Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Po południu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne odkrywanie uroków Nowego Jorku lub Wieczorem (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 90-190 USD w zależności od dostępności biletów) wyjście na jedno z przedstawień na Broadwayu, gdyż żadna wizyta w Nowym Jorku nie jest kompletna bez zobaczenia choć jednego z bardziej popularnych musicali na Broadway’u! Zachęcamy do zakupu biletu przed przyjazdem do USA, co da większy wybór i niższe ceny niż na miejscu. Bilety można kupić np. na stronie https://www.ticketpro.com/category/broadway Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych (UWAGA – Części lub całość terenu ONZ może być zamknięta bez żadnego ostrzeżenia, w takim przypadku oferujemy zwiedzanie innego obiektu na Manhattanie – od połowy września do połowy października odbywa się coroczna sesja plenarna, wtedy ONZ jest całkowicie zamknięte dla odwiedzających) Następnie przejazd na zwiedzanie Brooklynu, jednej z dzielnic Nowego Jorku, znajdującej się na zachodnim krańcu wyspy Long Island. Kultowe mosty Brookliński i Manhattański łączą go z Manhattanem, a w jego skład wchodzą np. ekskluzywne DUMBO, siedlisko niezależnej sztuki i muzyki Williamsburg. Odwiedzimy Greenpoint, jedno z największych skupisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Przejedziemy przez Williamsburg, którego starą część zamieszkuje olbrzymia społeczność ultra ortodoksyjnych Chasydów, a nową upodobali sobie brooklyńscy hipsterzy, tworząc tu kwitnącą społeczność artystyczną pośród olśniewającej gamy sklepów, restauracji i klubów nocnych. Wizyta w tej części miasta byłaby niekompletna bez przystanku na zdjęcia przy słynnej Jane's Carousel: położona nad cieśniną East River karuzela oferuje widok na Most Brookliński i wieżowce centrum finansowego Nowego Jorku. Stamtąd udamy się do centrum Brooklynu – niegdyś osobnego miasta, dziś najludniejszej nowojorskiej dzielnicy. Powrót na Manhattan i spacer przez High Line - zabytkowa część torów kolejowych zamieniona na park perle architektury krajobrazu z piękną panoramą Nowego Jorku. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 70 km). Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 250 Usd/os) możliwość wzięcia udziału w locie śmigłowcem nad Manhattanem. Rejs zapewnia spektakularne widoki „stolicy świata”.

Dzień 5

Po śniadaniu pora na całodniowy wypad poza miasto, stanowiący doskonałą ucieczkę od nowojorskiego zgiełku. Po drodze przejedziemy przez owianą złą sławą nowojorską dzielnicę Bronx, gdzie na własne oczy będziemy mogli się przekonać, jak wygląda rzeczywistość. Zatrzymamy się na chwilę przy stadionie Yankesów. Skierujemy się do idyllicznej doliny rzeki Hudson (Hudson Valley), słynącej z sielskich krajobrazów, kolonialnych miasteczek oraz opływających w luksusy rezydencji bogatych nowojorczyków. Przejazd do jednego z nowojorskich outletów na zakupy. Powrót do hotelu. (Trasa ok 200 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu czas na samodzielne zwiedzanie Nowego Jorku. W godzinach popołudniowych (w zależności od rozkładu lotów) wyjazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 7

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

 • Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

 • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

 • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

 • Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

 • Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
 • Dodatkowe informacje

  Zakwaterowanie

  Hotele ***,a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); Nowy Jork - 5 rozpoczętych dób hotelowych.

  Pokoje:2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).

  Wyżywienie:Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.

  Wizy

  Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

  UWAGA!

  ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

  Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

  zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

  Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

  osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

  Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.  

  W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

  Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

  Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

  Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

  Gotowe ESTA Klienci odbierają na stanowisku Rainbow na lotnisku.

  W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

  Świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Jorku i z Nowego Jorku do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania (5) ; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy  (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 250 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

  New York, New York

  5.6/6 (38 opinii)

  Udostępnij
  Dodaj do schowka
  New York, New York
  Last Minute!
  Galeria (9)
  New York, New York
  New York, New York
  New York, New York
  Zdjęcie mapy
  Plan Wycieczki

  Atuty oferty

  Kosmopolityczny Nowy Jork • Manhattan z Piątą Aleją • Central Park – najbardziej znany park świata • Rockefeller Centre • kolorowe Times Square • Empire State Building • wyspa Ellis ze Statuą Wolności • Wall Street • most Brookliński • lot śmigłowcem nad Manhattanem (płatny dodatkowo) • dolina rzeki Hudson – miejsce wytchnienia od nowojorskiego zgiełku • Bronx – niespokojna dzielnica
  Rodzaj wyjazdu

  Objazd

  Termin

  Potwierdzony

  Transfer

  W cenie

  Bagaż

  W cenie

  Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Jorku i z Nowego Jorku do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania (5) ; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy  (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 250 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

  Plan wycieczki

  Dodatkowe informacje

  Szczegóły lotu

  Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

  Bagaż

  rejestrowany i podręczny

  Opieka

  polskojęzycznego pilota

  Ubezpieczenie

  podstawowe

  Uśmiechnięty pan na banerze
  Za osobę7 325
  Razem
  14 650 zł
  rezerwujzablokuj miejsce na 24h
  trwa wczytywanie

  Opinie klientów

  Opinie o New York, New York

  5.6 / 6(38 opinii)
  Intensywność programu
  5.4
  Pilot
  5.7
  Program wycieczki
  5.5
  Transport
  5.8
  Wyżywienie
  3.8
  Zakwaterowanie
  5.2
  Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

  Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

  6.0/6

  Ewa 12.08.2023

  Genialny New York

  Polecam gorąco wakacje w NY(03-09.08.2023), dla tych którzy nie przepadają za leżeniem na plaży i lubią aktywny wypoczynek. Gorąco polecam biuro Rainbow w Galerii Biała Białystok i Panią Anitę- naszą przewodnik, najlepszą jaką do tej pory spotkaliśmy. Genialnie przygotowana, zasadnicza- profesjonalizm w 100%. Hotel Holiday Inn generalnie w porządku poza śniadaniami które pozostawiały wiele do życzenia, pomimo tego program, przelot i miasto oceniam na 6+. .... i spełniliśmy marzenie naszego Syna Wiktora :-) Ewa

  6.0/6

  Michelle, mygreat96 05.06.2023
  Termin pobytu: maj 2023

  Bardzo udana wycieczka

  Jeśli zastanawiacie się nad wycieczką New York, New York, to bardzo polecam! Wraz z przewodnikiem zrealizowaliśmy cały plan wycieczki, pokazał nam najlepsze miejsca w NYC, a także dał wiele czasu wolnego na obiad i zakupy. Naprawdę, 5 pełnych dni wystarczy by poznać i zachwycić się Nowym Jorkiem. Wycieczka była intensywna, wiele spacerowaliśmy (czasami nawet 25 tys kroków), czasami podjeżdżaliśmy autokarem lub metrem. Jeżeli ktoś nie dawał rady, zawsze mógł wrócić do hotelu. Hotel był dość średni, nasz był położony 15 min na pieszo od Time Square. W pokoju był ekspres do kawy z kapsułkami oraz mikrofalówka. Ja jako że podróżowałam sama dostałam pokój z dużym łóżkiem i wanną. Śniadania jednak mi nie smakowały i kupowałam produkty w pobliskim markecie Target, choć ceny były wysokie. W sumie, w hotelu tylko spaliśmy, ponieważ zwiedzanie rozpoczynaliśmy od 8.00 lub 8.30, a kończyliśmy po godzinie 17.00. Wieczorem indywidualnie z innymi uczestnikami wychodziliśmy na wieczorne spacery po mieście lub zakupy. Warto zabrać wygodne buty do spacerów, dobry aparat, przejściówkę i chęć na wieleee chodzenia. Ceny w NYC są wysokie, w restauracjach zazwyczaj doliczają podatek oraz 15$ napiwku, bez pytania… Można również znaleźć budki z cheesburgerami i hot dogami, niemal na każdej ulicy. Cena takiego fast fooda to 8-10$. Wiele razy chodziliśmy indywidualnie do McDonalda, wówczas cena za podwójnego cheesburgera to 3,5$. Na ostatni dzień była zorganizowana wycieczka za miasto do outletu ze znanymi markami - Victoria’s Secret, Michael Kors, Gucci, Guess i 200 innych. Można upolować fajne rzeczy z super zniżkami. Podsumowując, naprawdę polecam, przewodnik wszystko tłumaczy i jest chętny do pomocy.
  Pokaż więcej opinii (36)
  telefon

  Pobierz aplikację mobilną Rainbow

  i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

  pani-z-meteracem