Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w aglomeracji Los Angeles.

Dzień 2

Dzień 2

Śniadanie i przejazd do Santa Monica. Przespacerujemy się po słynnym molo wychodzącym głęboko w Ocean Spokojny. To także miejsce, w którym kończy się słynna "Route 66" i gdzie można odpocząć na ławeczce z filmu Forest Gump. Następnie przejazd do Beverly Hills na spacer słynną ulicą „Miasta Aniołów” – Rodeo Drive, znaną z ekskluzywnych sklepów i snobistycznej atmosfery. Dalej trasa zaprowadzi nas na słynną aleję gwiazd – Hollywood Walk of Fame z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman’s Chinese Theatre gdzie znaleźć można odciski stóp i rąk kinowych sław, a także Kaczora Donalda oraz Hotel Roosevelt, miejsce gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Stamtąd już tylko kilka kwartałów dzieli nas od Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne, stojące na zboczu pobliskiego wzgórza, bielejące litery "Hollywood" oraz ogrom aglomeracji Los Angeles. Po południu przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Bakresfield. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu dzień pośród wspaniałych pomników przyrody Kalifornii. Odwiedzimy Park Narodowy Sekwoi i Kings Canyon – przylegające do siebie obszary górskie, pełne majestatycznych granitowych szczytów, głębokich wąwozów, jezior, rzek i lasów. Pierwszy z nich chroni występujące naturalnie jedynie w Kalifornii sekwoje, najwyższe drzewa na Ziemi, spośród których niektóre liczą sobie nawet ponad 3000 lat. Zobaczymy Las Olbrzymów – fragment parku, na którym rośnie 5 z 10 największych drzew świata, w tym największa sekwoja o nazwie General Sherman. Znajdujący się po sąsiedzku Park Narodowy Kings Canyon z poszarpanymi szczytami, rzekami i rozległymi, bezludnymi obszarami sprawia wrażenie bardziej dzikiego. Przejedziemy widokową trasą, zatrzymując się na sesje zdjęciowe i spacery. Po wizycie w parkach przejazd do hotelu w okolicy Fresno. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu dotrzemy nad Pacyfik, żeby przejechać słynną prywatną trasą 17 Mile Drive – szosa ta położona jest wzdłuż majestatycznego nabrzeża, pośród pól golfowych i imponujących rezydencji – zatrzymamy się na zdjęcia m.in. przy Birds Rock, znanej z olbrzymich kolonii pelikanów i stad lwów morskich oraz przy Lone Cypress – jednym z bardziej ikonicznych obrazków Kalifornii. Następnie udamy się do centrum historycznego miasteczka Monterey. Na nabrzeżu będzie czas wolny na obserwację fok i pelikanów, dla których lokalna zatoka jest miejscem lęgowym, a także na delektowanie się prawdziwymi, świeżymi ostrygami z Pacyfiku i zupą serową z kalmarami (dodatkowo płatne). Zobaczymy także słynną uliczkę Cannery Row, doskonale znaną miłośnikom literatury Johna Steinbecka. Wizyta w Kalifornii byłaby niekompletna bez skosztowania jednego z tamtejszych win. Wina kalifornijskie stanowią 90% produkcji w całej Ameryce, a jeśli Kalifornia byłaby oddzielnym państwem, zajmowałaby 4 miejsce w rankingu światowych producentów win. Wizyta w jednej z winnic w rejonie Monterey-Santa Cruz. Po degustacji przejazd do hotelu w okolicy San Francisco. (Trasa ok. 360 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do San Francisco. Zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeże. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Alamo Square z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman’s Wharf z mnóstwem restauracji i sklepików, “najbardziej kręta uliczka na świecie” Lombard Street i Golden Gate Park. Przejedziemy również przez najbardziej znaną dzielnicę mniejszości seksualnych, czyli Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury & Haight. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę miasta. Nasze zwiedzanie ubarwimy rejsem po zatoce, podczas którego zobaczymy z bliska słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate. Późnym popołudniem przejazd na nocleg w okolice Modesto. (Trasa ok. 210 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu całodniowa wyprawa przyrodnicza. Pojedziemy do jednego z najstarszych Parków Narodowych USA - Yosemite (UNESCO). Odwiedzimy bajkowo wyrzeźbioną przez lodowiec dolinę Yosemite. Podziwiać tam będziemy ciekawe formacje skalne oraz najwyższy wodospad Ameryki, który mierzy aż 740 m wysokości. Te widoki z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Czas na spacery i delektowanie się oszałamiającymi widokami. Po południu wyruszymy do Wschodniej Kalifornii, po drodze mijając jezioro Tenaya i przełęcz Tioga (3031 m n.p.m.). (W niektórych terminach zimowych i wiosennych w związku z zamknięciem drogi SR120 – Tioga Pass Road, wizyta w Yosemite jest niemożliwa; w zastępstwie proponujemy zwiedzanie stolicy Kalifornii – Sacramento). Przejazd na nocleg w okolice Bishop. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do jednego z najbardziej niesamowitych miejsc w Ameryce – Parku Narodowego Doliny Śmierci, położonego ponad 80 m poniżej poziomu morza (ze względów bezpieczeństwa wjazd do Doliny Śmierci może być niemożliwy przy anormalnych warunkach atmosferycznych (np. temperaturze powietrza powyżej 45oC, powodziach, huraganach, etc.); w takiej sytuacji zaproponujemy świadczenie zastępcze w postaci innej atrakcji)Zatrzymamy się przy wydmach Mesquite, zobaczymy bajeczny świat piaskowych skał w okolicy Artist's Pallete, które ze względu na obecność wielu minerałów przybierają fantazyjne barwy, a także wyschnięte słone jezioro słynące z "wędrujących kamieni". Będziemy w najgłębszej depresji Ameryki Północnej, otoczonej czerwonymi piaskowcami, które tworzą kręte kaniony, piękne płaskowyże i zaskakujące swoją formą naturalne formacje skalne oraz w punkcie widokowym - Zabriskie Point. Przejazd do Las Vegas, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem zwiedzanie miasta: zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, spektakularny wybuch wulkanu przy hotelu The Mirage i zapierającą dech tańczącą fontannę przy hotelu Mirage. Nocleg w hotelu w Las Vegas (program może być realizowany w dniu 7 lub 8 imprezy). Powrót na nocleg w hotelu. (Trasa ok. 490 km)

Dzień 8

Dzień 8

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie: Wielkiego Kanionu Kolorado. Przespacerujemy się po słynnej szklanej platformie nad krawędzią kanionu (dodatkowo płatne ok. 40 USD). Zwiedzimy także rezerwat Indian Hualapai. Dla chętnych lot helikopterem lub awionetką (w zależności od dostępności) nad Wielkim Kanionem z lądowaniem na jego dnie i krótkim rejsem po rzece Kolorado (dodatkowo płatne, koszt ok. 290 USD za ok. 15-min lot oraz 10-min rejs po rzece). Powrót do Las Vegas i czas wolny (w zależności od godziny przelotu). Wieczorem przejazd na lotnisko w Las Vegas i całonocny przelot na Wschodnie Wybrzeże. (Trasa ok. 370 km)

Dzień 9

Dzień 9

Po wylądowaniu śniadanie i przejazd do zwiedzanie Filadelfii (zakwaterowanie po zwiedzaniu). Przez krótki okres była ona stolicą Stanów Zjednoczonych, dziś jest jednym z najprężniejszych ośrodków kulturalnych kraju, a jej kolonialna architektura, muzea i ośrodki naukowe cieszą się szerokim uznaniem. Zaczniemy od spaceru nad rzeką Schuylkil, gdzie zobaczymy pięknie wkomponowane w nabrzeże zabytkowe obiekty wodociągów Fairmount Waterworks oraz monumentalny gmach Filadelfijskiego Muzeum Sztuki ze słynnymi schodami. To jedna z największych galerii sztuki na świecie, a jej architektura nawiązuje do antycznej greckiej świątyni i stanowi szczytowe osiągnięcie "city beautiful", ruchu w architekturze amerykańskiej z lat 20. XX w. Przemieszczając się do ścisłego centrum miniemy nobliwe Muzeum Rodina, Fundację Barnesa, czy Instytut Franklina, najchętniej odwiedzane w Ameryce muzeum nauk. Zajrzymy na targ Reading Terminal, gdzie w hali dawnego dworca kolejowego zebrano pod jednym dachem największy wybór produktów od egzotycznych po lokalne, w tym wytwarzanych przez społeczność Amiszów. W Filadelfii obejrzymy także miejsce narodzin amerykańskiej demokracji – historyczny budynek Independence Hall położony przy eleganckim zieleńcu, przy którym znajduje się słynny Dzwon Wolności. Zajrzymy do Polsko-Amerykańskiego Centrum Kultury i przespacerujemy eleganckimi uliczkami o charakterystycznej ceglanej zabudowie. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Waszyngtonu. (Trasa ok. 350km)

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Waszyngtonu. Zobaczymy najciekawsze zakątki miasta. Zatrzymamy się przy monumentalnym mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna, spod którego widać rozmach i skalę National Mall – olbrzymiego terenu zieleni obudowanego najważniejszymi instytucjami państwowymi, muzeami i pomnikami. Miniemy znajdujące się tuż obok pomniki poświęcone Bohaterom Wojny Wietnamskiej oraz Wojny Koreańskiej i dojdziemy aż pod wznoszący się prawie na 170 m obelisk – Pomnik Waszyngtona. Zobaczymy także Biały Dom i stojący nieopodal pomnik Tadeusza Kościuszki. Zatrzymamy się także przy Kapitolu - siedzibie Kongresu i Senatu. Przespacerujemy jeszcze po cmentarzu Arlington, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Cmentarz został założony podczas wojny secesyjnej, tu pochowani są weterani z wszystkich wojen, w których brały udział Stany Zjednoczone w całej swej historii. Dalej ruszymy do Nowego Jorku. Zakwaterowanie i nocleg w Nowym Jorku. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Jorku - epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. W drodze do Midtown przejedziemy przez tętniące życiem SoHo, elegancką dzielnicę zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami, galerii sztuki i modnych restauracji. Zobaczymy Metropolitan Opera. Następnie zajrzymy do azylu Nowojorczyków, odwiedzanego chętnie również przez przyjezdnych, uwiecznionego w wielu filmach – Central Parku – spacer po parku z przystankami w najważniejszych miejscach. Po powrocie do autokaru przejazd 5 Aleją, zobaczymy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św. Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną z aleją Broadway, dworzec Grand Central, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. W ciągu dnia wjazd na 86 piętro Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Po południu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne odkrywanie uroków Nowego Jorku lub Wieczorem (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 90-190 USD w zależności od dostępności biletów) wyjście na jedno z przedstawień na Broadwayu, gdyż żadna wizyta w Nowym Jorku nie jest kompletna bez zobaczenia choć jednego z bardziej popularnych musicali na Broadway’u! Zachęcamy do zakupu biletu przed przyjazdem do USA, co da większy wybór i niższe ceny niż na miejscu. Bilety można kupić np. na stronie https://www.ticketpro.com/category/broadway Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu i wykwaterowaniu poranny rejs statkiem na spacer po wyspie gdzie mieści się Statua Wolności, a następnie rejs na wyspę Ellis, która dla ponad 20 milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem w Ameryce. Po powrocie odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie znaną z wielu filmów z gmachem Giełdy Nowojorskiej w „roli głównej”, Wall Street, Federal Hall – miejsce zaprzysiężenia prezydenta Waszyngtona oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie odwiedzimy Ground Zero (9/11 Memorial), gdzie ulokowane były niegdyś symboliczne, bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 r. Na koniec zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie – na który wejdziemy i obejrzymy panoramę Manhattanu od strony East River. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot nocnym rejsem do Polski. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
-Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
-W przypadku zamknięcia drogi SR120, umożliwiającej przejazd do i przez Park Narodowy Yosemite (np. z powodu warunków atmosferycznych) zostanie zrealizowany program zastępczy – zwiedzanie Sacramento

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja oraz bar.

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Zakwaterowanie

Hotele ***,a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow ośrednim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwyklepołożone poza centrami miast - (10 rozpoczętych dób hotelowych: Los Angeles – 1,Bakersfield – 1, Fresno – 1, San Francisco – 1, Manteca/Modesto – 1, Bishop –1, Las Vegas – 1, Waszyngton – 1, Nowy Jork - 2).
Pokoje: 2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”) .
Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.


 

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Dla Klientów, którzy wykupili dodatkowo płatną usługę pośrednictwa w wyrobieniu ESTA, dokumenty będą do odbioru na lotnisku.  

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z Nowego Jorku do Warszawy (możliwy bezpośredni przelot PLL LOT), przelot wewnętrzny z Las Vegas (lub okolic) do Nowego Jorku, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 450 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Living in America

5.5/6 (116 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Living in America
Last Minute!
Galeria (18)
Living in America
Living in America
Living in America
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Gwiazdorskie Los Angeles i Beverly Hills • San Francisco - Golden Gate • Park Narodowy Yosemite • Dolina Śmierci • kasyna Las Vegas • Nowy Jork – Manhattan, Broadway, Times Square, Statua Wolności • możliwy bezpośredni przelot PLL LOT!
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z Nowego Jorku do Warszawy (możliwy bezpośredni przelot PLL LOT), przelot wewnętrzny z Las Vegas (lub okolic) do Nowego Jorku, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 450 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę12 826
Razem
25 651 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 2 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Living in America

5.5 / 6(116 opinii)
Intensywność programu
5.6
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.6
Transport
5.4
Wyżywienie
3.8
Zakwaterowanie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Magdalena, Gdynia 11.03.2023
Termin pobytu: wrzesień 2022

Living in America

Mega super wycieczka objazdowa, intensywne zwiedzanie, dużo ciekawych miejsc, mega wrażenie robią Parki Narodowe - Sekwoi, Yosemite - mieliśmy nawet spotkanie oko w oko z niedzwiedziem ;), poza tym Wielki Kanion i lot helikopterem - niesamowite doswiadczenie na które nie szkoda było kasy. Z miast na zachodnim wybrzezu najlepiej wypadlo San Francisco no i super LAS VEGAS. Na wschodnim wybrzezu oczywiscie Nowy Jork, Waszyngton. Jednak najwiekszym plusem tej wycieczki byl nieoceniony pilot Jacek Stasiński, jeśli zwiedzanie to tylko z NIm!!!Czlowiek z pasją, zaraża swoją ciekawością świata, pokazał i opowiedział nam dużo więcej niż jest w programie.

6.0/6

Damian, Pruszcz Gdański 08.02.2024
Termin pobytu: lipiec 2023

Stany w pigułce

Jeżeli interesuje Państwa zobaczenia najważniejszych punktów na mapie USA to jak najbardziej polecam. Wycieczka dosyć wyczerpująca. Na pewno odradziłabym czerwiec/lipiec. Gorąco. W dolinie śmierci 50 stopni. A helikopter w Grand Canoyn może nie odlecieć ze względu na temperatury- u nas ledwie się udało- to obowiązkowy punkt na wycieczce! Trzeba się przygotować na kilka kg więcej po takiej podróży. Na śniadanie same słodkie rzeczy. Niestety na teren stanów nie przemycicie naszych polskich kabanosów :D Mimo to to najlepsza podróż do tej pory. Doświadczenie warte każdej złotówki. Co polecam: -w Las Vegas pojechać w czasie wolnym na freemont -Grand Canoyn- zarezerwować lot helikopterem Zwiedzaliśmy z Panem Robertem- generalnie byliśmy zadowoleni. Ale lepiej mu nie podpaść, bo odda- ale to akurat przypadek, w którym jeden z turystów był naprawdę specyficzny. Duża wiedza, fanie opowiadał w trakcie przejazdów autokarem.
Pokaż więcej opinii (114)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem