Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Toronto, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Toronto.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i poranne zwiedzanie Toronto, uznanego za kanadyjską stolicę biznesu. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, trzeciej pod względem wysokości wieży na świecie (553 m). Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej wraz z budynkami starego i nowego ratusza, położonymi przy Nathan Square. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, który położony jest obok największego w Kanadzie uniwersytetu. Następnie udamy się nad wodospad Niagara – jedną z największych atrakcji turystycznych wschodniego wybrzeża. Wodospad utworzony jest na rzece Niagara, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie stumetrową różnicę poziomów. Przejdziemy wzdłuż urwistego brzegu, zatrzymamy się przy kilku miejscach widokowych, aby zrobić zdjęcia. Następnie popłyniemy statkiem wycieczkowym pod najszerszą część wodospadu, zwaną Końską Podkową, gdzie najlepiej usłyszymy huk spadającej wody, która będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki (w okresie zimowym, zwykle 01.11 - 01.04 rejsy nie odbywają się, zamiennie proponujmy spacer wzdłuż progu wodospadu w spacjalnym tunelu - tzw. journey behind the falls). Kolejno możliwość podziwiania wodospadów oraz amerykańskiej części Niagara Falls z wysokości 130 m podczas wizyty w Skylon Tower (dla chętnych, dodatkowo płatne ok. 15 USD/os.). Wieczorem, ok. godziny 21:00, dla chętnych dodatkowy spacer nad wodospad, który w ciemności rozświetlają kolorowe reflektory tworząc niepowtarzalną magię mgły, światła i huku wody. Nocleg w hotelu w okolicy Niagara Falls. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Nowego Jorku. Trasa będzie prowadzić malowniczymi dolinami, przez stan Pensylwania i Nowy Jork. Po przyjeździe do NYC zobaczymy Lincoln Center, w którym znajdują się budynki Metropolitan Opera, filharmonii i baletu. Kolejno zobaczymy budynek Dacota, w którym zamieszkiwał John Lennon wraz ze swoją żona Yoko Ono, a następnie zawitamy do Central Parku, położonego w samym sercu Manhattanu. Central Park to miejsce spotkań, różnych aktywności i odpoczynku od zgiełku miasta dla tysięcy nowojorczyków i przyjezdnych. Krótki spacer , m.in. do Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką "Imagine". Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa: ok. 650 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu rejs statkiem i spacer na wyspie Liberty Island, gdzie znajduje się symbol Nowego Jorku – Statua Wolności. W drodze powrotnej na Manhattan przepłyniemy obok wyspy Ellis Island, która dla milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem na amerykańskiej ziemi. Zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie, znaną z wielu filmów, z gmachem Giełdy Nowojorskiej przy Wall Street w „roli głównej". Zobaczymy historyczny kościół św. Trójcy, odwiedzimy Memorial 9/11, który powstał w tzw. strefie Ground Zero ku czci osób poległych w zamachach terrorystycznych na World Trade Center w 2001 r. Wjedziemy na 86. piętro Empire State Building, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta, zarówno dzielnicy Manhattan, jak i Queens, Brooklyn, Bronx i Staten Island. Następnie odwiedzimy Bibliotekę Nowojorską, dworzec Grand Central, Katedrę św. Patryka, Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Zobaczymy znaną dzielnicę teatralną Broadway i staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Powrót do hotelu, nocleg w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50 km).
 

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd do Filadelfii, gdzie zwiedzimy Liberty Center, miejsce podpisania Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych, zobaczymy słynny Liberty Bell, a także schody, na które wbiegał Sylvester Stallone w głośnym filmie o bokserze „Rocky”. Przejedziemy koło domu, w którym niegdyś mieszkał Tadeusz Kościuszko. Następnie przejazd do Waszyngtonu – stolicy USA. Po przyjeździe do Waszyngtonu, rozpoczniemy zwiedzanie miasta, podczas którego zatrzymamy się przy pomniku Kazimierza Pułaskiego na pobliskim placu Freedom Plaza oraz przy pomniku Tadeusza Kościuszki przed frontem Białego Domu. Zobaczymy również jeden z symboli Ameryki – siedzibę prezydenta USA – Biały Dom. Przejazd do hotelu w Waszyngtonie, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa: ok. 360 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd przez rzekę Potomac oraz krótki spacer po cmentarzu Arlington, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Cmentarz został założony podczas wojny secesyjnej, tu pochowani są weterani z wszystkich wojen, w których brały udział Stany Zjednoczone w całej swej historii. Następnie zobaczymy Pentagon, największy wojskowy budynek świata, wybudowany – jak wskazuje nazwa – na planie pięciokąta. Przystanek przy waszyngtońskim monumencie 9/11 upamiętniającym porwany przez terrorystów samolot, który uderzył w Pentagon. Przejazd przez rzekę Potomac i spacer do kilku pomników znajdujących się na końcu National Mall, naprzeciw Kapitolu. Najpierw każdy będzie miał możliwość „usiąść na kolanie” noblisty Alberta Einsteina, potem przejdziemy do monumentalnego mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna. Po drodze zobaczymy pomniki poświęcone Bohaterom Wojny Wietnamskiej i Wojny Koreańskiej. Na końcu zwiedzania chwila zadumy przed pomnikiem doktora Martina Luthera Kinga. Przejazd w okolice parlamentu amerykańskiego - zobaczymy, m.in. Kapitol – siedzibę Kongresu i Senatu oraz Bibliotekę Kongresu. Kamień węgielny pod Kapitolem został umieszczony przez samego Jerzego Waszyngtona. Wyjazd ze stolicy i przejazd do stolicy hazardu wschodniego wybrzeża zwanego Małym Las Vegas – Atlantic City, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa: ok. 360 km).

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie i możliwość odpoczynku na plaży, zakupów w pobliskich „outletach” (www.tangeroutlet.com/atlanticcity) lub spróbowania szczęścia w słynnych kasynach, rywalizujących o palmę pierwszeństwa z kasynami w Las Vegas. Po południu wyjazd z Atlantic City na lotnisko w Nowym Jorku i lot powrotny do Polski. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 8

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

  • Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. 

  • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

  • Do gniazdek elektrycznych niezbędne są adaptery.
  • Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolar kanadyjski (CAD) - podczas kanadyjskiej części programu płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Zakwaterowanie

Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwykle położone poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych: Toronto - 1, Niagara Falls - 1, Nowy Jork - 2, Waszyngton - 1, Atlantic City - 1).
Pokoje: 2 - osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).
Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp

 

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę. 

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Dla Klientów, którzy wykupili dodatkowo płatną usługę pośrednictwa w wyrobieniu ESTA, dokumenty będą do odbioru na lotnisku.  

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp

Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Nowego Jorku do Warszawy (możliwy przelot bezpośredni PLL LOT), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide , itp.) - ok. 250 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Od stolicy świata do stolicy USA
Last Minute!
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
Od stolicy świata do stolicy USA
1 / 23

5.3/6 (194 opinie)

Od stolicy świata do stolicy USA

Za osobę9 025
Razem
18 051 zł
rezerwuj
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Nowego Jorku do Warszawy (możliwy przelot bezpośredni PLL LOT), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide , itp.) - ok. 250 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Atuty oferty

Toronto – smak klonowego syropu • Niagara – w huku wody i strugach świateł • Nowy Jork – zasmakuj w Wielkim Jabłku • Waszyngton i Biały Dom - z wizytą u Prezydenta • Kasyna Atlantic City - małe Las Vegas • możliwy przelot bezpośredni PLL LOT!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
5.3
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.4
Transport
5.2
Wyżywienie
3.9
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Michalina, Łaziska Górne 04.08.2022

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka

Przyjemna wycieczka po najważniejszych atrakcjach wschodniego wybrzeża.
Pokaż więcej opinii (193)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem