wypoczynek

Wczasy w Kanadzie - co musisz wiedzieć?

  • O Kanadzie
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Kanady

Kanada

Stolica:
Ottawa
Waluta:
CAD
Powierzchnia:
9 984 670 km2
Liczba ludności:
35 702 707

Wakacje w Kanadzie

Wczasy w Kanadzie – pomysł na oryginalne wakacje!

Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie (zaraz po Rosji). Położona w Ameryce Północnej graniczy jedynie ze Stanami Zjednoczonymi, tworząc najdłuższą na świecie granicę lądową. Rozległa powierzchnia wpływa na różnorodność klimatyczną. Na północy dominuje klimat subpolarny i polarny, podczas gdy reszta kraju to różne odmiany klimatu umiarkowanego. Latem na południu kraju średnia temperatura wynosi 21°C, podczas gdy na północy jedynie -5°C. Kanada to jednak piękny kraj o bogatej, różnorodnej kulturze, zachwycających krajobrazach i odmiennych obliczach miast. Co warto więc zwiedzić w trakcji wczasów w Kanadzie?

Wakacje w Kanadzie – miejskie atrakcje

Podczas pobytu w Kanadzie, warto udać się do Toronto, największego miasta w tym kraju, prawdziwego centrum biznesowego, metropolii, która nigdy nie śpi. Toronto oferuje turystom wiele różnorodnych atrakcji, które zobaczyć możemy także z rozciągającej się na 533 metry wieży CN Tower, która oferuje znakomitą panoramę całego miasta. Wczasy w Kanadzie to także wyśmienita okazja, by odwiedzić Ottawę. Stolica tego kraju ma do zaoferowania swoim przybyszom wiele zabytków, jak choćby słynny Parliament Hill – polityczne i kulturowe centrum miasta czy Bytown Museum, najstarszy obecnie budynek w mieście. Warto również zobaczyć Kanał Rideau. Zamarzający zimą tworzy największe na świecie naturalne lodowisko. Wiele osób kojarzy również Kanadę z Quebekiem. To stąd pochodzą słynni piosenkarze, Celine Dion czy Garou. Głównym miastem regionu jest oczywiście Montreal. Ta francuskojęzyczna metropolia zachwyca m.in. oratorium rzymskokatolickim na najwyższym wzgórzu miasta – Mont Royal. Montreal to także kanadyjska bazylika Notre Dame – zbudowana na wzór paryskiej bazylika jest najstarszym kościołem w Kanadzie.

Wczasy w Kanadzie – zjawiskowa natura

Wakacje w Kanadzie to także niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy przekonać się o tutejszych cudach natury. A do takich bez wątpienia zaliczyć można wodospad Niagara. Znajdujący się na granicy amerykańsko-kanadyjskiej w Horshoe Falls, największy na świecie wodospad robi na żywo niesamowite wrażenie. Położony na północnym-zachodzie Jukon z kolei to niezwykłe miejsce, w którym przekonać się można jak piękna jest zorza polarna. Mieniącą się kolorami, żółci i czerwieni stanowi przeżycie, które pamięta się do końca życia. Wschodnie i zachodnie wybrzeża Kanady skrywają zaś wiele miejsc, gdzie obserwować można wieloryby w ich naturalnym środowisku.

Opinie o Kanadzie

Kanadzie
6.0 /6

Kanada jest super!

Fajne miasta. Przepiękne i zróżnicowane krajobrazy. Przesympatyczni i bardzo życzliwi tubylcy. Przyjemny klimat (tj. pogoda).
Dodał(a):
Jerzy, Warszawa, 26.09.2021
5.5 /6

Urokliwe miejsce i piękne krajobrazy Kanady

Kanada to ogromne przestrzenie i czasami wręcz nierzeczywiste, bajkowe widoki. Przepiękne krajobrazy, malownicze jeziora, surowe lodowce, dzika przyroda (niedźwiedzie prawie :) na wyciągnięcie ręki), szumiące wodospady. Te jeszcze dziewicze krajobrazy pełne naturalnego wdzięku na długo zostaną w naszej pamięci.
Dodał(a):
Anna i Wojciech, 07.09.2019
6.0 /6

Proszę spojrzeć na komentarz powyżej

Proszę spojrzeć na komentarz powyżej, polecam poechać na wycieczkęŁosie i Łososie, choć an łosi ani łososi niw było :0
Dodał(a):
Agnieszka Ewa, Warszawa, 25.08.2019
6.0 /6

Spokojny kraj

Kanada to wielki kraj, wg mnie spokojny (podobno policyjny, choć ja tego nie zauważyłam). Myślę, że ludziom się tu dobrze żyje.
Dodał(a):
Ewa Magdalena, Wrocław, 04.08.2019
5.8/6 Ocena ogólna Kanadzie

Pogoda w Kanadzie

Olbrzymi obszar, jaki zajmuje Kanada warunkuje duże zróżnicowanie pogody nad całym terenem kraju. Na północy występuje klimat polarny i subpolarny, gdzie zimą słupek rtęci spada do -35°C, a latem temperatura wynosi jedynie -5°C. W centrum i na południu kraju pogoda jest znacznie lepsza. Tutaj zima jest łagodniejsza, a temperatura sięga od 1 do 4°C. Latem wzrasta do ponad 20°C, ale wtedy mogą występować także większe opady deszczu.

Pogoda i klimat w Kanadzie

Przywykło się myśleć o Kanadzie jako o kraju pełnym śniegu i długich, srogich zim. Jak się okazuje, jej rozległy obszar i duże zróżnicowanie terenu sprawiają, że panują tu spore rozbieżności klimatyczne, w zależności od prowincji. Klimat w Kanadzie jest złożony na tyle, że trudno go określić jednym słowem. Niektóre z regionów są spójne pod względem pogodowym, inne zaś wykazują pełne spektrum pór roku, z ich charakterystycznymi przejawami.