Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Stanów Zjednoczonych (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Seattle, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w okolicach Seattle.

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie Seattle, najbardziej „cool” miasta w USA. Jest ono wymarzonym adresem dla amatorów wielkomiejskich uciech, aktywności na świeżym powietrzu, jak i miłośników znakomitej kuchni. Zaczniemy w dzielnicy Pioneer Place, pełnym urokliwych budynków i brukowanych ulic starym centrum miasta. Miniemy dworzec Union, Occidental Park, czy najstarszy w mieście wieżowiec Smith Tower. Następnie dotrzemy do ikony miasta, wieży Space Needle, gdzie z wysokości niemal 160 m będziemy móc podziwiać jego położenie nad zatoką Puget Sound, a przy dobrej pogodzie dostrzec potężną, wiecznie ośnieżoną górę Mt. Rainier. Odwiedzimy też muzeum Dale Chihuly Garden and Glass, w którym prezentowane są fascynujące szklane rzeźby najbardziej wziętego amerykańskiego artysty-szklarza, który w swojej twórczości chętnie inspiruje się podwodnym światem zatoki Puget. Przejedziemy do Pike Place - gwarnego zagłębia restauracyjno-targowego, znanego z niezliczonych restauracji i… pierwszej kawiarni Starbucks. Zejdziemy do portu, z którego wypłyniemy na krajoznawczy rejs po zatoce, oglądając atrakcje Seattle z perspektywy wody. Po zwiedzeniu miasta przeprawa przez zatokę promem i przejazd do Port Angeles. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do jednego z najpiękniejszych parków narodowych Stanów Zjednoczonych - Olympic National Park, znanego z niesłychanej różnorodności ekosystemów, lodowców i lasów deszczowych strefy umiarkowanej. Wjedziemy malowniczą drogą do pełnego szlaków pieszych regionu Hurricane Ridge, skąd roztaczają się widoki na pokryty lodowcem masyw Olympic i kanadyjską wyspę Vancouver. Przejedziemy także do jednej z największych atrakcji parku narodowego - lasów deszczowych Hoh Rainforest. Przespacerujemy tam przez niewiarygodnie zielony, nieco tajemniczy Hall of Mosses, znany z porośniętych mchem drzew oraz pełen potężnych świerków Spruce Nature Trail. Miejsce to dowodzi słuszności przydomka stanu Waszyngton - The Evergreen State (Wiecznozielony Stan). Po południu przejazd na nocleg w okolice Aberdeen. (Trasa 380 km)

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyprawa do Oregonu nad Pacyfik. Specyfiką oregońskiego wybrzeża są wysokie klify, gęste lasy dochodzące do plaży oraz rozmaite formacje skalne wyrastające wprost z oceanu. Pierwszym punktem będzie miasto Astoria, położone u ujścia wielkiej rzeki Columbia do oceanu. W centrum wejdziemy na kolumnę Astoria, z której rozpościera się widok na szerokie ujście Columbii i 6,5-kilometrowy most-gigant przerzucony ponad nim. Zwiedzimy także jedno z najważniejszych miejsc dla historii Zachodu Stanów Zjednoczonych - Fort Clatsop. To tutaj w 1805 r. słynni odkrywcy Lewis i Clark rozbili obóz po wytyczeniu przejścia z St. Louis nad Mississippi do Pacyfiku. Kolejnym przystankiem będzie jedno z bardziej popuarnych miejsc w regionie Pacyfiku, Cannon Beach. To raj dla miłośników długich spacerów po plaży, z szeregiem formacji skalnych wyrastających z wody, w tym 72-metrowym Haystack. Uroda tego miejsca sprawiła, że wyrosło tu jedno z atrakcyjniejszych miasteczek nadmorskich w stanie. Przejedziemy finalnie do znanego z latarni morskiej, wspaniałych widoków na ocean i świerków sitkajskich przylądka Cape Meares. Czasem można stąd dostrzec migrujące wieloryby szare lub inne ssaki morskie, takie jak lwy morskie, delfiny i morświny. Po spacerze przejedziemy na nocleg w okolice Portland. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Portland. To jedna z przyjemniejszych metropolii amerykańskich, w której odwiedzimy pięknie utrzymany Washington Park, a w centrum zajrzymy na plac Pioneer Courthouse Sq. Po spacerze uliczkami miasta wyruszymy na wschód w górę rzeki Columbia, żeby oglądać jedne z piękniejszych widoków północnego zachodu Stanów Zjednoczonych. Ta potężna rzeka tworzy tutaj spektakularny przełom pośród Gór Kaskadowych (The Cascades). Liczne są tu półki skalna i wodospady. Zatrzymamy się na Crown Point przy ponadstuletnim Vista House zaprojektowanym jako miejsce odpoczynku dla podróżnych z marmurowymi posadzkami, witrażami – i oczywiście z oszałamiającym widokiem na rzekę. Podejdziemy do ikonicznych wodospadów Multnomah Falls, spadających kaskadami pośród bujnej zieleni ze 189 m. Miniemy jedną z największych w kraju zapór rzecznych Bonneville i raz jeszcze spojrzymy na dolinę Columbii z Rowena Crest Viewpoint. Podążymy wzdłuż rzeki Hood ku najwyższemu w Oregonie Mt Hood - pocztówkowo pięknemu uśpionemu wulkanowi. Jeśli warunki drogowe pozwolą, wjedziemy do położonego wysoko na jego zboczach schroniska górskiego Timberline Lodge, znanego z filmu „Lśnienie”. Zobaczymy też jezioro Trillium Lake, w którym przy bezchmurnym niebie odbija się ośnieżony Mt Hood. Po południu ruszymy w dalszą drogę do doliny Willamette, flagowego regionu winiarskiego Oregonu. Znajduje się tu aż dwie trzecie winnic tego stanu, a tutejsze pinot noir klasyfikowane są jako jedne z najlepszych w świecie. W sercu doliny leży stolica Oregonu, Salem, w której zobaczymy nietypowy Kapitol zwieńczony złotą postacią Pioniera. Złożymy także wizytę w jednej z lokalnych winiarni. Zakwaterowanie w hotelu w Salem. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do wodospadów Salt Creek Falls, a następnie odwiedzimy Park Narodowy Crater Lake, szczycący się niepowtarzalnym krajobrazem i najgłębszym jeziorem w Stanach Zjednoczonych (594 m). W rzeczywistości nie jest to krater, lecz kaldera wygasłego wulkanu Mazama, który wybuchł ponad 7000 lat temu. Dziś klify z zastygłej lawy wznoszą się na wysokość ponad 600 m wokół intensywnie niebieskiej toni. W Parku Narodowym Crater Lake znajdują się jedne z najbardziej widokowych szlaków turystycznych w Oregonie. Szczególnie piękne widoki rozciągają się z punktów Discovery Point i Watchman Peak Trailhead. Crater Lake jest jednym z najbardziej śnieżnych miejsc w Stanach Zjednoczonych, zatem w wyższych partiach parku biel widoczna jest niemal przez cały rok. Niezależnie od scenerii Crater Lake budzi podziw i jest jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych Amerykanów na zachodnim wybrzeżu. Następnie przejazd do hotelu w Klamath Falls. (Trasa ok. 490 km)

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pierwszym przystankiem będzie Lava Beds National Monument - surrealistyczny krajobraz wyrzeźbiony przez zastygłą lawę, obejmujący stożki żużlowe, kratery i ponad 700 jaskiń. Odwiedzimy kilka z nich, w tym najbardziej widowiskowe jaskinie Mushpot i Valentine. Z myślą o tej atrakcji doradzamy zabrać latarki. Po zwiedzaniu jaskiń skierujemy się dalej na południe do parku narodowego Lassen Volcanic. Wprawdzie popularnością ustępuje on takim „gigantom”, jak Yosemite, czy Grand Canyon, ale z pewnością dorównuje im szerokim wachlarzem atrakcji. Występują tu niemal wszystkie zjawiska wulkaniczne (w tym wulkany błotne i fumarole), pokłady surowej lawy, wodospady, czy krystalicznie czyste jeziora. Atrakcjami parku są m.in. jeziora Manzanita i Reflection, w których odbija się ośnieżony stożek wulkanu Lassen, Bumpass Hell - obszar szczególnych aktywności geologicznych, obejmujący kilka hektarów wrzących źródeł i wulkanów błotnych, syczących otworów parowych i fumaroli, czy też pachnący siarką obszar Sulphur Works. Uwaga! Niektóre atrakcje i szlaki mogą być dostępne sezonowo z uwagi na warunki pogodowe/działania sił przyrody. Przejazd na nocleg do Redding. (Trasa ok. 370 km)

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do położonego u podnóży gór Sierra Nevada regionu Gold Country. To tutaj rozpoczęła się gorączka złota, która wywołała jedną z największych migracji ludności w historii Ameryki. Naszym celem będzie miasteczko Nevada City, najlepiej zachowane zabytkowe miasto w Gold Country. Spędzimy czas spacerując pośród wiktoriańskich domów, ciesząc się staroświecką atmosferą Dzikiego Zachodu. Dalej przejedziemy przez historyczne Grass Valley, które w ciągu przeszło 100 lat, dzięki ogromnym ilościom wydobywanego kruszcu, stało się najbogatszym spośród kalifornijskich miast górniczych. Odwiedzimy Empire Mine State Historic Park, mieszczące kiedyś jedną z największych i najbogatszych kopalni złota w Kalifornii. Dziś można tu oglądać budynki górnicze, posiadłość właściciela z ogrodami i kilometry szlaków. Przejedziemy do stolicy Kalifornii, Sacramento, gdzie zatrzymamy się przy monumentalnym Kapitolu otoczonym ogrodem z pomnikami i charakterystyczną dla stanu roślinnością. Przespacerujemy się także po wzorowo utrzymanej starówce. Historia miasta nierozerwanie związana jest z koleją, toteż odwiedzimy Muzeum Kolejnictwa, jedno z największych tego typu na świecie. Następnie dojazd na nocleg w okolice Stockton. (Trasa ok. 430 km)

Dzień 9

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do „perły w koronie” parków narodowych Stanów Zjednoczonych - Yosemite. Chroniony już od 1864 r., najbardziej znany jest z wodospadów i gigantycznych granitowych monolitów, ale w rzeczywistości oferta jest znacznie szersza: głębokie doliny, przepastne lasy, prastare sekwoje, niedźwiedzie baribale i wiele więcej. Zatrzymamy się na punkcie Tunnel View, oferującym najbardziej znany widok na dolinę Yosemite, szczyty El Capitan i Half Dome oraz wodospad Bridalveil. Podejdziemy pod wodospady Yosemite, najwyższe w Ameryce Północnej, spadające z ponad 700-metrowej granitowej ściany. Trudno wyobrazić sobie odwiedziny w Yosemite bez spaceru po którymś spośród sieci wzorowo poprowadzonych szlaków. Park, w zależności od warunków pogodowych, oferuje pełną gamę wędrówek, od tych krótkich do alpejskich łąk nad rzeką Merced, po nieco dalsze do wodospadów Vernal, czy jeziorka Mirror Lake. Odbędziemy też spacer do ostoi sekwoi, będących jednymi z najstarszych drzew i jednocześnie największych żywych istot na świecie. Uwaga! Niektóre atrakcje i szlaki mogą być dostępne sezonowo z uwagi na warunki pogodowe/działania sił przyrody. Przejazd do hotelu w San Francisco. (Trasa ok. 500 km)

Dzień 10

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie San Francisco, w opinii wielu - najpiękniejszego miasta Ameryki. Jego unikatowa architektura i pełna energii atmosfera na długo zapadają w pamięci, a dodatkowym atutem jest położenie na 43 wzgórzach wyrastających pomiędzy Oceanem Spokojnym a Zatoką San Francisco. Zaczniemy od wjazdu na pocztówkowo piękny punkt widokowy na jednym ze wzgórz Twin Peaks. Przejedziemy przez kolorową, znaną z żywiołowej oferty rozrywkowej dzielnicę Castro i dotrzemy do placu Alamo - jednego z najbardziej rozpoznawalnych w mieście, z którego roztacza się panorama centrum z nowoczesnymi wieżowcami i bogatymi domami „Painted Ladies”, pamiętającymi kalifornijską gorączkę złota. Stąd już dosłownie kilka przecznic do szalonej, hippisowskiej dzielnicy Ashbury-Haight. Miniemy Golden Gate Park i dotrzemy na Lands End, gdzie spacerując można do woli podziwiać dzikie, smagane wiatrem i falami Pacyfiku wybrzeże. Niepodzielnym „królem” atrakcji San Francisco jest jednak Golden Gate Bridge. Most, przez długi czas uznawany za najwspanialszy obiekt stworzony przez człowieka w USA, wyróżnia się charakterystycznym odcieniem pomarańczu i niezwykle lekką, elegancką konstrukcją. Zatrzymamy się kolejno na zdjęcia przy Pałacu Sztuk Pięknych (The Palace of Fine Arts) - jedynej pamiątce po wystawie Panama Pacific z 1915 roku i przejedziemy na wzorowo odrestaurowane nabrzeże Fisherman’s Wharf, znane z niezliczonych sklepików i występów artystów. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, godzinny rejs po Zatoce San Francisco, oferujący niezapomniane widoki na miasto i most Golden Gate. Tego dnia przejedziemy jeszcze na centralnie położony Union Square, korzystając ze słynnego tramwaju linowego, pokonującego z łatwością strome wzgórza miasta. Po zwiedzaniu powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 11

Po śniadaniu i wykwaterowaniu będziemy kontynuować zwiedzanie miasta. Udamy się do Civic Center - części miasta, w której skupiono liczne obiekty użyteczności publicznej takie jak teatry i muzea, siedzibę baletu i filharmonii, ale przede wszystkim majestatyczny marmurowy ratusz. Zajrzymy do największego poza Azją i najstarszego w Ameryce Północnej Chinatown, w którym dzięki wszechobecnym szyldom, neonom, sklepikom i restauracjom na chwilę „przeniesiemy się" na przeciwległy brzeg Pacyfiku. Dotrzemy wreszcie do portu, skąd popłyniemy do okrytego złą sławą więzienia Alcatraz, które przez prawie 30 lat funkcjonowania „gościło” niektórych z najbardziej znanych amerykańskich przestępców, w tym Ala Capone i „Birdmana”. Następnie transfer na lotnisko, odprawa i przelot powrotny do Polski. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 12

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu


  • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
  • Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

Dodatkowe informacje

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Gotowe ESTA Klienci odbierają na stanowisku Rainbow na lotnisku.

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Seatle i z San Francisco do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide itp.) - ok. 330 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Majestat wiecznie zielonych sekwoi
Majestat wiecznie zielonych sekwoi
Majestat wiecznie zielonych sekwoi
Majestat wiecznie zielonych sekwoi
Majestat wiecznie zielonych sekwoi
Majestat wiecznie zielonych sekwoi
1 / 6

Majestat wiecznie zielonych sekwoi

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Seatle i z San Francisco do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide itp.) - ok. 330 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Atuty oferty

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem