Plan wycieczki
Rozpoczęcie przygody: przelot do Calgary
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Calgary, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Calgary.
Od Calgary do Banff: skarby Gór Skalistych
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Calgary rozpoczniemy od przystanku przy Fort Calgary, od którego rozpoczęła się historia miasta. Następnie wjazd na wieżę Calgary Tower (wys. 191 m), która jest najwyższym budynkiem w mieście, przez co stała się charakterystycznym punktem miasta i jedną z jego największych atrakcji. Możemy stąd podziwiać rozległą panoramę Calgary i Góry Skaliste. Warto też udać się do części ze szklaną podłogą, gdzie spoglądając niemal 200 m w dół, dostrzeżemy tętniącą życiem ulicę. Spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue pod historyczny oraz nowoczesny budynek ratusza. Wyjeżdżając z miasta zobaczymy obiekty olimpijskie z 1986 r. Przejazd na zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy górę Sulphur skąd rozciąga się panoramiczny widok na okolicę, wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Lake Louise. (Trasa ok. 170 km)
Podróż przez Kanadyjskie Góry Skaliste: Lake Louise, Peyto, Lodowiec Athabasca i Mt. Robson
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, dalej przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady – Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Przy brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Louise – neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Następnie postój nad jeziorem Peyto, a potem przy lodowcu Athabasca. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem „Ice Truck” przystosowanym do poruszania się po lodzie (dodatkowo płatne ok. 75 USD). Dalej przejazd słynną drogą lodowcową – Icefields Parkway przez Parki Narodowe Banff i Jasper, gdzie zatrzymamy się w najciekawszych miejscach – wodospady Athabasca i Sunwapta. Po wyjeździe z trasy lodowców przystanek w górskim kurorcie Jasper. Podczas dalszej podróży zatrzymamy się na granicy prowincji Alberta/British Columbia, po której przekroczeniu zmienimy również strefę czasową. Na koniec dnia postój w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt kanadyjskiej części Gór Skalistych – Mt. Robson. Nocleg w okolicy Valemount. (Trasa ok. 380 km)
W ślad za dziką przyrodą Gór Skalistych
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez kanadyjską część Gór Skalistych. Przejazd do Blue River, gdzie weźmiemy udział w tzw. safari na rzece podczas, którego przy odrobinie szczęścia zobaczymy brunatne grizzly w ich naturalnym środowisku. Dalej przejedziemy wzdłuż parku Wells Gray – można tu spotkać na wolności dziką zwierzynę, np. czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz łosie, jelenie i sarny. Na koniec dnia dojazd do kanadyjskiej stolicy sportów – Kamloops, położonego przy zbiegu dwóch odnóg rzeki Thomson. W mieście i okolicach odbywają się wiele turnieje golfa oraz ważne rozgrywki hokeja. Zakwaterowanie w hotelu w Kamloops.(Trasa ok. 450 km)
Whistler: olimpijskie dziedzictwo Kanady
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zawitamy w miejscowości Whistler, gdzie, między innymi rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośrodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak: Whistler Olympic Park oraz Whistler Sliding Centre. Jedną z poważniejszych inwestycji tego okresu była kompletna przebudowa drogi Sea to Sky, która jest jedyną drogą lądową łączącą Whistler z Vancouver. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Whistler. (Trasa ok. 300 km)
Vancouver: od ogromnych wodospadów do miejskiego zgiełku
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wykwaterowanie z hotelu przejazd do Shannon Falls – imponującego, wysokiego na ponad 350 metrów wodospadu zwiedzanie Vancouver, zwanego “miastem ogrodów”. Rozpoczniemy je od wizyty w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Żadna wizyta w Vancouver nie może się obyć bez przechadzki po parku Stanley’a, będącym zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców. Znajdziemy tam też bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Odbędziemy spacer przez starą dzielnicę Gastown od placu Maple Tree Sq, mijając słynny zegar parowy do secesyjnego dworca Kolei Pacyficznej. Wjedziemy także na wieżę widokową Vancouver Lookout, z której roztacza się widok na miasto i jego spektakularne położenie. Odwiedzimy także znaną z doskonałej oferty gastronomicznej wyspę Granville, a po czasie wolnym zajrzymy do Parku Królowej Elżbiety, ogrodniczego klejnotu Vancouver, który będąc najwyższym punkt w mieście, zapewnia piękne widoki na wieżowce centrum i góry na północnym wybrzeżu. Po południu przejazd w kierunku granicy USA. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Bellingham. (Trasa ok. 150 km).
Seattle: miasto Starbucks i Space Needle
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta Seattle, które znane jest m. in. dzięki filmowi „Bezsenność w Seattle”. Tutaj znajduje się również siedziba firmy Microsoft, pierwsza na świecie kawiarnia Starbucks, a także wieża widokowa Space Needle. Przespacerujemy się również przez słynny rynek „Pikes Place”. Następnie po południu przejazd na lotnisko i wylot do Polski. (Trasa ok. 200 km+przelot).
Powrót do domu
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Dodatkowe informacje
Zakwaterowanie
Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie – zwykle położone poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”) . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Wizy
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Wymagane dokumenty:
Uzupełniony i potwierdzony wniosek wizowy w systemie Travella
najpóźniej na 7 dni roboczych przed wylotem, jednak uprzejmie prosimy o uzupełnianie wniosków w Travelli bezpośrednio po założeniu rezerwacji.Instrukcja uzupełniania panelu wizowego:
• należy wejść w edycję rezerwacji i kliknąć przycisk „otwórz wniosek wizowy”
• uzupełnić wszystkie pola we wniosku
Wniosek można edytować dowolną ilość razy do czasu aż zostanie on potwierdzony. Po potwierdzeniu nie ma możliwości edycji wniosku i wszelkie zmiany/korekty będą wiązały się z koniecznością ponownego zawizowania i opłacenia nowej wizy.
UWAGA!
- wnioski wizowe do wiz elektronicznych nie powinny zawierać polskich znaków (przykład: nazwisko klienta to SOKÓŁ, we wniosku elektronicznym wpisujemy „SOKOL”.)- jeżeli dane pole we wniosku elektronicznym nie wymaga uzupełnienia, wpisujemy: „-„ lub „n/a” lub „nie dotyczy”.
UWAGA!
•
ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;•
Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;•
zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?
•
osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”•
Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię Jemen lub Kubę.W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.
Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.
Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.
Dla Klientów, którzy wykupili dodatkowo płatną usługę pośrednictwa w wyrobieniu ESTA, dokumenty będą do odbioru na lotnisku.
W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp
Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Calgary i z Seattle do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).Bezpośredni
Objazd
W cenie
W cenie
Plan wycieczki
Dodatkowe informacje
Szczegóły lotu
Bagaż
rejestrowany i podręczny
Opieka
polskojęzycznego pilota
Ubezpieczenie
podstawowe
Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie