Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Vancouver, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Vancouver.
UWGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Vancouver, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem. Po przylocie przepłyniemy promem przez cieśninę Strait of Georgia na wyspę Vancouver. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Victorii.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Vancouver, zwanego “miastem ogrodów”. Rozpoczniemy je od wizyty w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Żadna wizyta w Vancouver nie może się obyć bez przechadzki po parku Stanley’a, będącym zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców. Znajdziemy tam też bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Odbędziemy spacer przez starą dzielnicę Gastown od placu Maple Tree Sq, mijając słynny zegar parowy do secesyjnego dworca Kolei Pacyficznej. Wjedziemy także na wieżę widokową Vancouver Lookout, z której roztacza się widok na miasto i jego spektakularne położenie. Odwiedzimy także znaną z doskonałej oferty gastronomicznej wyspę Granville, a po czasie wolnym zajrzymy do Parku Królowej Elżbiety, ogrodniczego klejnotu Vancouver, który będąc najwyższym punkt w mieście, zapewnia piękne widoki na wieżowce centrum i góry na północnym wybrzeżu. Po południu przepłyniemy promem przez cieśninę Strait of Georgia na wyspę Vancouver. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Victorii. (Trasa ok. 150 km).
UWAGA program dla imprezy 21.06: Śniadanie, wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie Victorii, stolicy prowincji Kolumbia Brytyjska. Zobaczymy wspaniałe Butchart Gardens – ponadstuletni kompleks ogrodów uznawanych za jedne z najwspanialszych na świecie. Odbędziemy także spacer wśród XIX-wiecznej zabudowy centrum, przejdziemy wybrzeżem obok wytwornego hotelu Empress, podejdziemy pod gmach Parlamentu i wstąpimy do BC Museum ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób oraz wystawą prezentującą historię współczesnej Kanady. Dla chętnych rejs łodzią na oglądanie orek w ich naturalnym środowisku (za dodatkową opłatą, ok. 150 USD/os.). Po zwiedzaniu przejazd w dalszą część wyspy Vancouver, zakwaterowanie i nocleg w Nanaimo. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie Victorii, stolicy prowincji Kolumbia Brytyjska. Zobaczymy wspaniałe Butchart Gardens – ponadstuletni kompleks ogrodów uznawanych za jedne z najwspanialszych na świecie. Odbędziemy także spacer wśród XIX-wiecznej zabudowy centrum, przejdziemy wybrzeżem obok wytwornego hotelu Empress, podejdziemy pod gmach Parlamentu i wstąpimy do BC Museum ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób oraz wystawą prezentującą historię współczesnej Kanady. Dla chętnych rejs łodzią na oglądanie orek w ich naturalnym środowisku (za dodatkową opłatą, ok. 150 USD/os.). Po zwiedzaniu przejazd w dalszą część wyspy Vancouver, zakwaterowanie i nocleg w Nanaimo. (Trasa ok. 250 km).
UWGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Rankiem przejazd do portu i przeprawa z powrotem na kontynent. Zwiedzanie Vancouver, zwanego “miastem ogrodów”. Rozpoczniemy je od wizyty w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Żadna wizyta w Vancouver nie może się obyć bez przechadzki po parku Stanley’a, będącym zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców. Znajdziemy tam też bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Odbędziemy spacer przez starą dzielnicę Gastown od placu Maple Tree Sq, mijając słynny zegar parowy do secesyjnego dworca Kolei Pacyficznej. Wjedziemy także na wieżę widokową Vancouver Lookout, z której roztacza się widok na miasto i jego spektakularne położenie. Odwiedzimy także znaną z doskonałej oferty gastronomicznej wyspę Granville, a po czasie wolnym zajrzymy do Parku Królowej Elżbiety, ogrodniczego klejnotu Vancouver, który będąc najwyższym punkt w mieście, zapewnia piękne widoki na wieżowce centrum i góry na północnym wybrzeżu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kamloops (Trasa ok. 300 km).
 

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Rankiem przejazd do portu i przeprawa z powrotem na kontynent. Przejazd do miejscowości Whistler, gdzie rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośrodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak Whistler Sliding Centre oraz przespacerujemy się reprezentacyjnym deptakiem Village Stroll. Kolejno przejedziemy malowniczą trasą przez kanadyjskie Góry Skaliste, zatrzymując się w historycznym miasteczku Lillooet. Dojazd do hotelu w Kamloops.
UWAGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez kanadyjską część Gór Skalistych. Można tu spotkać na wolności dziką zwierzynę – czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz łosie, jelenie i sarny. Wybierzemy się na rzeczne safari – Blue River Safari aby z pokładu łodzi próbować dostrzec zwierzęta w trudno dostępnych miejscach. Podczas podróży zatrzymamy się na postój w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt kanadyjskiej części Gór Skalistych – Mt. Robson. Zatrzymamy się także na granicy prowincji Kolumbia Brytyjska/Alberta, po której przekroczeniu zmienimy również strefę czasową. Wjedziemy na teren parku narodowego – Jasper, gdzie urządzimy sobie czas wolny w starym, urokliwym kurorcie o tej samej nazwie. Przespacerujemy się szlakiem nad Maligne Canyon. Przejazd do Jasper/Hinton na nocleg. (Trasa ok. 540 km)

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez kanadyjską część Gór Skalistych. Można tu spotkać na wolności dziką zwierzynę – czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz łosie, jelenie i sarny. Wybierzemy się na rzeczne safari – Blue River Safari aby z pokładu łodzi próbować dostrzec zwierzęta w trudno dostępnych miejscach. Podczas podróży zatrzymamy się na postój w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt kanadyjskiej części Gór Skalistych – Mt. Robson. Zatrzymamy się także na granicy prowincji Kolumbia Brytyjska/Alberta, po której przekroczeniu zmienimy również strefę czasową. Wjedziemy na teren parku narodowego – Jasper, gdzie urządzimy sobie czas wolny w starym, urokliwym kurorcie o tej samej nazwie. Przespacerujemy się szlakiem nad Maligne Canyon. Przejazd do Jasper/Hinton na nocleg. (Trasa ok. 540 km)
UWAGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. W dalszej trasie, pośród niewiarygodnie pięknej, dziewiczej przyrody podejdziemy do wodospadów Athabasca. Następnie będziemy kontynuować podróż słynną drogą lodowcową – Icefields Parkway zatrzymując się na zdjęcia w co piękniejszych miejscach np. na przełęczy Sunwapta. Dojedziemy w ten sposób pod lodowiec Athabasca. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem „Ice Truck” przystosowanym do poruszania się po lodzie (dodatkowo płatne ok. 75 USD/os.). Przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady -Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Przy brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Louise -neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Przejazd przez Yoho National Park na nocleg do Golden. (Trasa ok. 340 km)

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. W dalszej trasie, pośród niewiarygodnie pięknej, dziewiczej przyrody podejdziemy do wodospadów Athabasca. Następnie będziemy kontynuować podróż słynną drogą lodowcową – Icefields Parkway zatrzymując się na zdjęcia w co piękniejszych miejscach np. na przełęczy Sunwapta. Dojedziemy w ten sposób pod lodowiec Athabasca. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem „Ice Truck” przystosowanym do poruszania się po lodzie (dodatkowo płatne ok. 75 USD/os.). Przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady -Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Przy brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Louise -neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Przejazd przez Yoho National Park na nocleg do Golden. (Trasa ok. 340 km)
UWAGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do kurortu Radium Hot Springs zażywać kąpieli w tamtejszych gorących źródłach. To słynne w całej zachodniej Kanadzie uzdrowisko, popularne o każdej porze roku. Zachęcamy do zabrania strojów kąpielowych! Następnie przejedziemy na zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. W dalszej części dnia przejdziemy koło Kanaskis (to tu rozgrywano znaczną część dyscyplin sportowych podczas zimowej olimpiady w 1988 r.), aby następnie przejedziemy do Calgary. Zwiedzanie rozpoczniemy przystanku przy Winsport - miejscu, w którym w 1988 r. zapłonął znicz olimpijski. Przystaniemy także na Stampede Grounds, gdzie co roku odbywa się największy w świecie festiwal rodeo, a dalszym punktem zwiedzania będzie spacer po centrum miasta, głównym deptakiem handlowym Stephen Avenue do placu Olympic Plaza. Wiedziemy także na wieżę Calgary Tower, z której zobaczmy panoramę miasta. Przejazd na lotnisko, nocny przelot do Toronto. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do kurortu Radium Hot Springs zażywać kąpieli w tamtejszych gorących źródłach. To słynne w całej zachodniej Kanadzie uzdrowisko, popularne o każdej porze roku. Zachęcamy do zabrania strojów kąpielowych! Następnie przejedziemy na zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. W dalszej części dnia przejdziemy koło Kanaskis (to tu rozgrywano znaczną część dyscyplin sportowych podczas zimowej olimpiady w 1988 r.), aby następnie przejedziemy do Calgary. Zwiedzanie rozpoczniemy przystanku przy Winsport - miejscu, w którym w 1988 r. zapłonął znicz olimpijski. Przystaniemy także na Stampede Grounds, gdzie co roku odbywa się największy w świecie festiwal rodeo, a dalszym punktem zwiedzania będzie spacer po centrum miasta, głównym deptakiem handlowym Stephen Avenue do placu Olympic Plaza. Wiedziemy także na wieżę Calgary Tower, z której zobaczmy panoramę miasta. Przejazd na lotnisko, nocny przelot do Toronto. (Trasa ok. 400 km)
UWAGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Po przylocie śniadanie i przejazd do historycznego miasteczka Niagara on the Lake. Miasto to jest położone przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował Tadeusz Kościuszko Camp - ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej organizowanej przez państwa Ententy, która później była znana jako Armia Błękitna pod dowództwem generała Hallera. Po epidemii grypy 1918 r. kilkudziesięciu żołnierzy polskich zostało pochowanych w pobliżu centrum szkoleniowego. Tak powstał najprawdopodobniej jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy także pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami. Kolejno przejazd nad wodospad Niagara, który liczy sobie 10 tys. lat i powstał u schyłku ostatniej epoki lodowcowej. Spacer nad wodospadem, a następnie przejazd statkiem wycieczkowym pod najszerszą częścią wodospadu, zwaną Końską Podkową. Zaobserwujemy jak miliony ton wody przelewają się nad urwistymi ścianami skalnymi w miejscu, gdzie Rzeka Niagara wypływa z Jeziora Erie do Jeziora Ontario, a ogłuszający huk usłyszymy z odległości wielu kilometrów. Następnie wyjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się przepiękny widok na cały poziom rzeki po stronie amerykańskiej. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Niagara Falls. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po przylocie śniadanie i przejazd do historycznego miasteczka Niagara on the Lake. Miasto to jest położone przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował Tadeusz Kościuszko Camp - ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej organizowanej przez państwa Ententy, która później była znana jako Armia Błękitna pod dowództwem generała Hallera. Po epidemii grypy 1918 r. kilkudziesięciu żołnierzy polskich zostało pochowanych w pobliżu centrum szkoleniowego. Tak powstał najprawdopodobniej jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy także pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami. Kolejno przejazd nad wodospad Niagara, który liczy sobie 10 tys. lat i powstał u schyłku ostatniej epoki lodowcowej. Spacer nad wodospadem, a następnie przejazd statkiem wycieczkowym pod najszerszą częścią wodospadu, zwaną Końską Podkową. Zaobserwujemy jak miliony ton wody przelewają się nad urwistymi ścianami skalnymi w miejscu, gdzie Rzeka Niagara wypływa z Jeziora Erie do Jeziora Ontario, a ogłuszający huk usłyszymy z odległości wielu kilometrów. Następnie wyjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się przepiękny widok na cały poziom rzeki po stronie amerykańskiej. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Niagara Falls. (Trasa ok. 170 km).
 UWAGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, a następnie przejazd wzdłuż wybrzeży jeziora Ontario do Toronto, kanadyjskiej stolicy biznesu i największej metropolii Kanady. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, jedną z najwyższych konstrukcji świata (553 m wysokości). Jazda do głowicy wieży trwa 40 sekund. Rozciąga się stąd widok na całe miasto i jezioro. Zachęcamy do przechadzki po szklanej podłodze, która zapewni niesamowite i niepowtarzalne doznania. Następnie przespacerujemy się po dzielnicy finansowej z historycznym Ratuszem. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, który położony jest tuż obok największego w Kanadzie uniwersytetu. Po zwiedzeniu miasta wyruszymy w dalszą drogę na wschód. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Kingston/Gananoque. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 9

Dzień 9

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, a następnie przejazd wzdłuż wybrzeży jeziora Ontario do Toronto, kanadyjskiej stolicy biznesu i największej metropolii Kanady. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, jedną z najwyższych konstrukcji świata (553 m wysokości). Jazda do głowicy wieży trwa 40 sekund. Rozciąga się stąd widok na całe miasto i jezioro. Zachęcamy do przechadzki po szklanej podłodze, która zapewni niesamowite i niepowtarzalne doznania. Następnie przespacerujemy się po dzielnicy finansowej z historycznym Ratuszem. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, który położony jest tuż obok największego w Kanadzie uniwersytetu. Po zwiedzeniu miasta wyruszymy w dalszą drogę na wschód. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Kingston/Gananoque. (Trasa ok. 420 km).
UWAGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do krainy 1000 wysp, gdzie będzie okazja podziwiać z pokładu statku malownicze pogranicze USA i Kanady, a także dowiedzieć się czy to z tego regionu pochodzi słynny na całym świecie sos do sałatek. Następnie przejazd do stolicy Kanady – Ottawy, a w niej zobaczymy lokalny targ – Byward Market, ekskluzywny hotel sieci Fairmont oraz piękny Parlament Kanady. Przejazd na nocleg w okolicy Montrealu. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 10

Dzień 10

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do krainy 1000 wysp, gdzie będzie okazja podziwiać z pokładu statku malownicze pogranicze USA i Kanady, a także dowiedzieć się czy to z tego regionu pochodzi słynny na całym świecie sos do sałatek. Następnie przejazd do stolicy Kanady – Ottawy, a w niej zobaczymy lokalny targ – Byward Market, ekskluzywny hotel sieci Fairmont oraz piękny Parlament Kanady. Przejazd na nocleg w okolicy Montrealu. (Trasa ok. 370 km).
UWAGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Śniadanie i wykwaterowanie, a dalej zwiedzanie największego miasta francuskiej Kanady – Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Przejazd na Stare Miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 r. w stylu gotyckim. Jest to zapierająca dech w piersiach świątynia z misternie wykonanym ołtarzem, rzeźbami i polichromią. Następnie udamy się na spacer w kierunku Starego Portu, mijając wzniesiony w stylu art-deco biurowiec Aldred, Ratusz i Kościół Żeglarzy. Czas wolny na Starym Mieście. Przejedziemy następnie na wzgórze Mont Royal, skąd roztacza się wspaniała panorama centrum miasta i szeroko rozlewającej się Rzeki Św. Wawrzyńca. Przejedziemy także do Parku Olimpijskiego z 1976 r., w którym sfotografujemy Stadion Olimpijski. Następnie wyruszymy w trasę doliną Rzeki Św. Wawrzyńca do stolicy regionu, miasta Quebec. Po drodze obejrzymy także jedno z miejsc pozyskiwania i wytwarzania najbardziej bodajże kanadyjskiego dodatku do dań – syropu klonowego. Przejazd hotelu w okolicy miasta Quebec. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 11

Dzień 11

Śniadanie i wykwaterowanie, a dalej zwiedzanie największego miasta francuskiej Kanady – Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Przejazd na Stare Miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 r. w stylu gotyckim. Jest to zapierająca dech w piersiach świątynia z misternie wykonanym ołtarzem, rzeźbami i polichromią. Następnie udamy się na spacer w kierunku Starego Portu, mijając wzniesiony w stylu art-deco biurowiec Aldred, Ratusz i Kościół Żeglarzy. Czas wolny na Starym Mieście. Przejedziemy następnie na wzgórze Mont Royal, skąd roztacza się wspaniała panorama centrum miasta i szeroko rozlewającej się Rzeki Św. Wawrzyńca. Przejedziemy także do Parku Olimpijskiego z 1976 r., w którym sfotografujemy Stadion Olimpijski. Następnie wyruszymy w trasę doliną Rzeki Św. Wawrzyńca do stolicy regionu, miasta Quebec. Po drodze obejrzymy także jedno z miejsc pozyskiwania i wytwarzania najbardziej bodajże kanadyjskiego dodatku do dań – syropu klonowego. Przejazd hotelu w okolicy miasta Quebec. (Trasa ok. 300 km)
UWAGA: Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie miasta Quebec. Kiedy w 1608 r. dopłynął tu francuski odkrywca Samuel de Champlain, miejsce to wydało mu się tak piękne, że nazwał je darem od Boga. Quebec to jedyne otoczone fortyfikacjami miasto na północ od Meksyku, przepełnione historią i kulturą unikalną dla Ameryki Północnej. Zwiedzanie Quebecu rozpoczynamy od spaceru przez najstarszą część miasta - Basse-Ville, czyli Dolne Miasto. Przy wąskich uliczkach ulokowane są zabytkowe kamieniczki z kafejkami, butikami i galeriami. Gwarny Place Royale przyciąga turystów niedzisiejszą, wyjątkową atmosferą. Następnie przejście widokowym deptakiem Dufferin do Haute-Ville do centrum miasta położonego na wzgórzu. Góruje nad nim monumentalny hotel-zamek Château Frontenac – znak rozpoznawczy Quebecu. Zwiedzanie zabytkowych części miasta usytuowanych na malowniczym wzgórzu. Kolejno wyruszymy w drogę do portu lotniczego Quebec City lub Montrealu(3h jazdy)i wylot do Polski (możliwe przesiadki). (Trasa ok. 50 km lub 280 km+ przelot).

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie miasta Quebec. Kiedy w 1608 r. dopłynął tu francuski odkrywca Samuel de Champlain, miejsce to wydało mu się tak piękne, że nazwał je darem od Boga. Quebec to jedyne otoczone fortyfikacjami miasto na północ od Meksyku, przepełnione historią i kulturą unikalną dla Ameryki Północnej. Zwiedzanie Quebecu rozpoczynamy od spaceru przez najstarszą część miasta - Basse-Ville, czyli Dolne Miasto. Przy wąskich uliczkach ulokowane są zabytkowe kamieniczki z kafejkami, butikami i galeriami. Gwarny Place Royale przyciąga turystów niedzisiejszą, wyjątkową atmosferą. Następnie przejście widokowym deptakiem Dufferin do Haute-Ville do centrum miasta położonego na wzgórzu. Góruje nad nim monumentalny hotel-zamek Château Frontenac – znak rozpoznawczy Quebecu. Zwiedzanie zabytkowych części miasta usytuowanych na malowniczym wzgórzu. Kolejno wyruszymy w drogę do portu lotniczego Quebec City lub Montrealu(3h jazdy)i wylot do Polski (możliwe przesiadki). (Trasa ok. 50 km lub 280 km+ przelot).
 UWAGA: Dla imprezy rozpoczynającej się 21.06: Przylot do Warszawy

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

UWAGA: Impreza rozpoczynająca sie 21.06 jest imprezą o 1 noc krótszą tj. 9 rozpoczętych dób hotelowych, 12 dni.
Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
 Do gniazdek niezbędne są adaptery.
Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolar kanadyjski (CAD) - wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja oraz bar.

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Zakwaterowanie

Hotele ***wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie – zwykle położone poza centrami miast (10 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Vancouver– 1, Victoria – 1, Nanaimo – 1, Kamloops – 1, Jasper/Hinton – 1, Golden – 1, Toronto - 1, NiagaraFalls – 1, Kingston/Gananoque– 1, Montreal - 1, Quebec – 1)
Pokoje: 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”) . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.


 

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp

Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 7 dni roboczych przed wylotem. 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Vancouver i z Quebec City/Montrealu do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Calgary do Toronto, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych, Uwaga:  9 rozpoczetych dób hotelowych dla imprezy rozpoczynającej się 21.06), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 500 USD/os (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Przystanek Kanada

4.7/6 (53 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Przystanek Kanada
Last Minute!
Galeria (15)
Przystanek Kanada
Przystanek Kanada
Przystanek Kanada
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Calgary – stolica hokeja • Park Narodowy Banff • Whistler – olimpijskie miasto • Jasper – oko w oko z grizzly • Wyspa Victoria i wieloryby • Vancouver – miasto pachnące żywicą • Montreal – Paryż Północy • Toronto i Wielkie Jeziora • Niagara – najsłynniejszy wodospad • fascynujące Quebec
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Vancouver i z Quebec City/Montrealu do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Calgary do Toronto, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych, Uwaga:  9 rozpoczetych dób hotelowych dla imprezy rozpoczynającej się 21.06), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 500 USD/os (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę13 146
Razem
26 293 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 44h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Przystanek Kanada

4.7 / 6(53 opinie)
Intensywność programu
4.1
Pilot
4.6
Program wycieczki
5.1
Transport
4.7
Wyżywienie
2.8
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Lucyna i Andrzej 28.08.2018
Termin pobytu: wrzesień 2018

Przystanek Canada sierpień 2018

Doskonale zorganizowana wycieczka od Calgary przez Vancouver,Wictorie,Góry Skaliste do Montréal,Quebec,Ottawy,Toronto i wodospad Niagara .Polecamy :Lucyna i Andrzej

6.0/6

ALICJA , WŁOCŁAWEK 23.06.2018
Termin pobytu: czerwiec 2018

polecam bardzo tą imprezę

Cała impreza była bardzo udana.Trasa dobrze opracowana,przepiękna widokowo szczególnie zachód,bardzo ładne zwiedzane miejsca we wschodniej części Kanady. Szczególne podziękowania należą się naszemu wspaniałemu pilotowi Andiemu za jego profesjonalizm,kulturę osobistą,ogromną wiedzę, łatwość nawiązywania kontaktów i umiejętności zdyscyplinowania grupy niesfornych turystów.
Pokaż więcej opinii (51)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem