Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot do Kanady

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Montrealu, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Ottawie.

Dzień 2
Dzień 2

Od Ottawy do Montrealu

Po śniadaniu i wykwaterowaniu rozpoczniemy zwiedzanie kanadyjskiej stolicy. Położona nad majestatyczną rzeką, Ottawa, znajduje się nie tylko na granicy prowincji Ontario i Quebec, ale także na zetknięciu angielskiej i francuskiej strefy kulturowej. W mieście odwiedzimy zabudowane neogotyckimi gmachami Wzgórze Parlamentarne, z którego roztacza się widok na rzekę i przeciwległe miasto Gatineau. Następnie udamy się na spacer, przecinając wpisany na listę UNESCO Kanał Rideau oraz mijając słynny hotel Laurier Po krótkiej wizycie na tętniącym życiem Byward Market przejedziemy do miasta Gatineau, do Kanadyjskiego Muzeum Historycznego, oferującego m.in. największą w świecie kolekcję totemów, jak również galerię ukazującą różnorodność tego kraju. Kolejno wyruszymy w trasę do największego miasta francuskiej Kanady – Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Przejazd na Stare Miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 r. w stylu gotyckim. Jest to zapierająca dech w piersiach świątynia z misternie wykonanym ołtarzem, rzeźbami i polichromią. Następnie udamy się na spacer w kierunku Starego Portu, mijając wzniesiony w stylu art-deco biurowiec Aldred, Ratusz i Kościół Żeglarzy. Czas wolny na Starym Mieście. Przejedziemy jeszcze na wzgórze Mont Royal, skąd roztacza się wspaniała panorama centrum miasta i szeroko rozlewającej się Rzeki Św. Wawrzyńca. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 3
Dzień 3

Od Montrealu do Quebecu: podążając śladami historii

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Parku Olimpijskiego z 1976 r., w którym zwiedzimy Biodome – dawny tor wyścigów rowerowych, przebudowany w latach 90. XX w. na imponujący obiekt umożliwiający zetknięcie się z 4 ekosystemami Ameryki Północnej, a także wjedziemy na wieżę nad Stadionem Olimpijskim. Następnie wyruszymy w trasę doliną Rzeki Św. Wawrzyńca do stolicy regionu, miasta Quebec. Kiedy w 1608 r. dopłynął tu francuski odkrywca Samuel de Champlain, miejsce to wydało mu się tak piękne, że nazwał je darem od Boga. Quebec to jedyne otoczone fortyfikacjami miasto na północ od Meksyku, przepełnione historią i kulturą unikalną dla Ameryki Północnej. Zwiedzanie Quebecu rozpoczynamy od spaceru od Parlamentu Prowincji przez najstarsze części położone wewnątrz murów. Góruje nad nimi monumentalny hotel-zamek Château Frontenac – znak rozpoznawczy Quebecu. Spacer widokowym deptakiem Dufferin, następnie zejście do Basse-Ville, czyli Dolnego Miasta. Przy wąskich uliczkach ulokowane są zabytkowe kamieniczki z kafejkami, butikami i galeriami. Gwarny Place Royale przyciąga turystów niedzisiejszą, wyjątkową atmosferą. Zakwaterowanie w hotelu w Quebecu. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 4
Dzień 4

Kanada: od wodospadu Montmorency do fjordu Saguenay

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy do malowniczego regionu Charlevoix, rozciągającego się na wzgórzach wzdłuż szerokiego estuarium Rzeki św. Wawrzyńca. Pierwszym przystankiem będą wodospady Montmorency, 83-metrowej wysokości ściana wody o 30 m przewyższająca słynne wodospady Niagara. Kolejno przejedziemy na wyspę Ile d'Orleans, na której odwiedzimy jedno z miejsc pozyskiwania i wytwarzania syropu klonowego, bodaj najbardziej kanadyjskiego dodatku do dań. Po degustacji przejedziemy przez miejscowość Sainte-Anne-de-Beaupre. Zgodnie z legendami święta Anna udzielała pomocy żeglarzom forsującym zdradliwe wody Rzeki św. Wawrzyńca, dlatego na jej cześć wzniesiono tu jeden z najważniejszych w kraju ośrodków pielgrzymkowych. Odwiedzimy także kanion św. Anny, w którym wysoko ponad rzeką przerzucono szereg wiszących mostów, których przejście przysparza niemało emocji, ale i zapewnia niezwykłe widoki. Jadąc wzgórzami wzdłuż wspaniale rozlewającej się Rzeki św. Wawrzyńca dojedziemy w okolice miasta Baie-Saint-Paul, gdzie odwiedzimy jeszcze jedno miejsce produkcji lokalnych specjałów – słynnych na całą Kanadę quebeckich serów. Dojazd na nocleg w okolicy fjordu Saguenay. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 5
Dzień 5

Rejs po fjordzie Saguenay i przeprawa przez rzekę św. Wawrzyńca

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do portu, skąd wyruszymy na około 2-godzinny rejs, podczas którego będziemy mogli podziwiać niezwykłe piękno fjordu Saguenay. Po rejsie przejedziemy do urokliwego, zabudową reprezentującą typową wieś quebecką portu w Saint-Simeon. Stamtąd przeprawimy się przez Rzekę św. Wawrzyńca. Z uwagi na ogrom rzeki przeprawa trwa nieco ponad godzinę, podczas której będzie można podziwiać Góry Laurentyńskie schodzące do samej rzeki. Przejazd pełne lasów i jezior wschodnie rejony Quebecu na nocleg do Edmundston/Grand Falls. Uwaga: w zależności od godziny rejsu po fjordzie i rozkładu promów St Simeon-Rivière du Loup przyjazd do hotelu możliwy w późnych godzinach wieczornych. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 6

Nowy Brunszwik: od wodospadów do kolonialnej architektury

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w podróż jedną z bardziej malowniczych tras Nowego Brunszwiku. To największa z trzech nadmorskich prowincji Kanady i jedyna w kraju, gdzie status oficjalnego języka ma zarówno angielski, jak i francuski. Niemal cały dzień będzie nam towarzyszyła Rzeka św. Jana, która na pewnym odcinku stanowi granicę z amerykańskim stanem Maine. W mieście Grand Falls zobaczymy największe w prowincji wodospady. Następnie dojedziemy do niewielkiego Hartland, w którym zobaczymy najdłuższy w świecie kryty most, mierzący sobie niemal 400 m. Ciekawą inżynieryjnie konstrukcję zbudowano na przełomie XIX i XX w., zastępując w ten sposób niewygodną przeprawę promową. Kolejnym punktem programu będzie stołeczne dla Nowego Brunszwiku Fredericton, w którym natura przeplata się z historią. Zobaczymy kameralne Garrison District – kolonialną dzielnicę ze starym Ratuszem, dawnymi koszarami żołnierzy, czy latarnią rzeczną, jak również podejdziemy pod siedzibę Parlamentu prowincji. Po południu wyruszymy w drogę do hotelu w okolicy Moncton. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 7
Dzień 7

Od pomnika przyrody Hopewell Rocks do kresów Ani z Zielonego Wzgórza

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zobaczymy jedną z największych atrakcji prowincji Nowy Brunszwik – pomnik przyrody Hopewell Rocks nad Zatoką Fundy. To jedno z bardziej niezwykłych miejsc, gdzie można zaobserwować największe pływy morskie na świecie: różnica poziomu wód między przypływem a odpływem sięga ok 12 m, co odpowiada czteropiętrowemu budynkowi! Odbędziemy spacer pośród dziewiczych lasów mieszanych do wybrzeża zatoki, gdzie wznoszą się skały kilkunastometrowej wysokości pionowe skały. W czasie odpływu można tam chodzić po dnie oceanu, podziwiając wysokie skały wyrzeźbione działaniem morza. Następnie przejedziemy 13-kilometrowym Mostem Konfederacji na Wyspę Księcia Edwarda. Naszym celem będzie Cavendish, w którym będziemy mieli okazję przenieść się w czasy dzieciństwa, składając wizytę Ani z Zielonego Wzgórza. Bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery ma w tym miasteczku swoje muzeum, będące XIX-wieczną posiadłością doskonale odzwierciedlającą otoczenie niesfornej Ani. Po południu wyruszymy ku Charlottetown, stolicy wyspy, spacer po mieście, w czasie którego zobaczymy m.in. siedzibę władz prowincji, Victoria Row – centrum życia towarzyskiego miasta, czy katedrę św. Dunstana. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 8
Dzień 8

W głąb kultury Nowej Szkocji i tajemnic Titanica

Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszymy na południowy kraniec Wyspy Księcia Edwarda, do portu w Woodland Islands. Po przeprawie promowej znajdziemy się w Nowej Szkocji, najdalej na wschód wysuniętej z trzech kanadyjskich prowincji atlantyckich. Odwiedzimy Centrum Kultury i Dziedzictwa w Milbrook, gdzie zapoznamy się z życiem rdzennych mieszkańców tej części Ameryki Północnej, ludu Mi'kmaq. Centrum prezentuje zarówno rzemiosło Mi'kmaqów, jak i ich tradycje i wierzenia. Następnie przejedziemy do stolicy prowincji, Halifaxu. Zatrzymamy się przy Cytadeli, potężnej budowli w kształcie gwiazdy, spod której rozpościera się widok na centrum. Następnie przejdziemy w kwartał znany jako Historic Properties – najstarsze w kraju pieczołowicie odrestaurowane nabrzeżne magazyny, mieszczące obecnie wyszukane butiki, restauracje i kawiarnie. Zwiedzimy tu także Maritime Museum od the Atlantic, doskonale odzwierciedlające nadmorski charakter miasta. Pośród niezliczonych eksponatów opowiadających o historii Nowej Szkocji największe zainteresowanie budzi kolekcja poświęcona Titanicowi. Po czasie wolnym wyruszymy ku Wyspie Księcia Edwarda, zatrzymując się na cmentarzu Fairview, na którym pochowanych jest ponad 100 pasażerów najbardziej ekskluzywnego statku świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 260 km)

Dzień 9
Dzień 9

Kanadyjskie miasteczka urokliwe jak znaczek pocztowy

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Peggy's Cove. Niewielka miejscowość jest bodajże najchętniej fotografowanym miejscem atlantyckich prowincji Kanady – garść kolorowych drewnianych domów przycupniętych na nadmorskich granitowych głazach i zachwycająca w swojej surowości latarnia morska na kamienistym cyplu – kwintesencja piękna tej części kraju. Kolejno przejedziemy do Mahone Bay, czarującego miasteczka o wiktoriańskiej architekturze. Zwiedzimy także pobliski Lunenburg - jeden z dwóch tylko zespołów staromiejskich w Ameryce Północnej wpisanych na listę UNESCO. Jest to jedno z najlepiej zachowanych na tym kontynencie brytyjskich miast kolonialnych, pełne XVIII-wiecznego uroku, gdzie życie toczy się sennie skupione wokół portu. Odbędziemy spacer kameralnymi uliczkami pełnymi sklepów i serwujących owoce morza restauracji, mijając takie obiekty jak Akademia Lunenburska, zespół domów Fresco, czy anglikański kościół św. Jana. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd na nocleg do Yarmouth. (Trasa ok. 370 km)

Dzień 10
Dzień 10

Z Kanady do USA: podróż do Bostonu przez Harvard

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do portu. Po kilkugodzinnym rejsie znajdziemy się w stanie Maine, w USA. Po dokonaniu wszelkich procedur, skierujemy się ku Bostonowi. Po drodze zajedziemy do Cambridge, w którym znajduje się uznawany za najlepszy w świecie Uniwersytet Harvarda. Położony pośród starych drzew kompleks zachwyca harmonijną architekturą i staroświecką atmosferą. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Bostonu. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 11
Dzień 11

Bostońskie ślady historii i kultury

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie Bostonu, stolicy stanu Massachusetts, a także ze względów kulturowych jednego z najważniejszych miast w USA. Zaczniemy od starego portu, gdzie zobaczymy USS Constitution, najstarszy pozostający w czynnej służbie okręt świata. Kolejnym punktem będzie najstarszy publiczny park w kraju, Boston Common, skąd przejdziemy obok State House – siedziby stanu Massachusetts pod cmentarz Granary – zabytkową nekropolię, na której spoczywają zasłużeni z czasów walk o niepodległość. Mijając starą Boston Latin School – najstarszą w USA publiczną szkołę – dowiemy się, dlaczego zwierzęciem symbolizującym partię Demokratów jest osioł, a Republikanów – słoń. Zerkniemy na związany z historią niepodległości budynek Old South Meeting House i zobaczymy Old State House – wspaniałą dawną siedzibę Kongresu stanowego zagubioną pośród eleganckich biurowców z początków XX w. Spacer zakończymy na Faneuil Market – zespole historycznych hal targowych, pełnych restauracji i sklepów z pamiątkami. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Polski. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 12

Powrót do domu

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Uwagi do programu

-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej.
-Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
-Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
-Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolar kanadyjski (CAD) - podczas kanadyjskiej części programu płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.
-Do gniazdek niezbędne są adaptery.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele ***wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie – zwykle położone poza centrami miast (10 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Ottawie – 1, Montreal – 1, Quebecu – 1, okolice fjordu Saguenay – 1, Edmundston/Grand Falls – 1, Moncton – 1,  Charlottetown - 1, Halifax - 1, Yarmouth - 1, Boston - 1
Pokoje: 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”) . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

 

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen.

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Dla Klientów, którzy wykupili dodatkowo płatną usługę pośrednictwa w wyrobieniu ESTA, dokumenty będą do odbioru na lotnisku.  

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.


Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp

Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Montrealu i z Bostonu do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide , itp.) - ok. 395 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

 

Atlantycka odsłona Kanady

Udostępnij
Dodaj do ulubionych
Atlantycka odsłona Kanady
Podwójne korzyści w Bumerangu
Galeria (12)
Atlantycka odsłona Kanady
Atlantycka odsłona Kanady
Atlantycka odsłona Kanady
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

● Ottawa – kanadyjska stolica na wzgórzu ● Montreal – Paryż nad Rzeką św. Wawrzyńca ● Quebec – perła architektury ● fjord Saguenay – rejs pośród przyrody Północy ●Zatoka Fundy – najwyższe pływy morskie świata ● Wyspa Księcia Edwarda – dom Anii z Zielonego Wzgórza ●Nowa Szkocja - rybackie miasteczka z listy UNESCO ●Boston - najbardziej europejskie miasto USA
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Montrealu i z Bostonu do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide , itp.) - ok. 395 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę16 076
Razem
32 151 zł
Zaliczka 25% 8 030 zł
rezerwujzablokuj bezpłatnie na 3 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem