Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Alaska
Alaska

Stany Zjednoczone

Region: Alaska

Waluta: USD

Powierzchnia: 1 717 854 km2

Liczba ludności: ‍626 932

Wakacje na Alasce – największym stanie USA

Alaska – dlaczego wczasy tam będą niezapomnianym przeżyciem?
Alaska jest największym stanem w całej Ameryce Północnej. Jest ona aż 6 razy większa od naszego państwa! Co najciekawsze, to też najmniej zaludniony region w USA. Niegdyś należała ona do Rosjan, jednak przeraziły ich zmagania z rdzennym ludem, Aleutami. Dziś w Alasce wydobywa się ropę naftową – właśnie tu istnieją bowiem jej największe złoża na całym świecie! Mało tego, na Alasce wydobywany jest gaz ziemny, platyna, miedź, złoto, nikiel, cyna oraz uran. Bez wątpienia, Alaska jest najbogatszym stanem USA! Jeżeli jesteś ciekawy tego miejsca, które tak często pokazywane jest w telewizji, Alaska na wakacje będzie doskonałym pomysłem!

Wakacje na Alasce – czy tylko złotem owiane?
Oczywiście, na wczasy na Alasce warto wybrać się nie tylko ze względu na pokłady złota, jakie są w niej ukryte! Koniecznie trzeba bowiem zobaczyć ten fantastyczny region, który wyróżnia się swoją malowniczą naturą! Od południa Alaska pokryta jest tajgą, z kolei od północy tundrą. Dokoła znajduje się mnóstwo wspaniałych szczytów i pasm górskich – z czego największym z nich jest Mount McKinley (6194 m n.p.m.). Jest to zresztą najwyższy szczyt całej Ameryki Północnej! Zima na Alasce trwa aż 9 miesięcy, jednak to nie powinno przeszkodzić fanom długich, górskich wędrówek. Chcesz poznać świat dzikiej natury? Koniecznie wybierz się więc na Alaskę!

Alaska – wczasy w Stanach Zjednoczonych
Jeżeli chcesz zobaczyć największe miasto na Alasce, powinieneś wybrać się do Anchorage. Warto przespacerować się po nowoczesnym centrum miasta i zobaczyć panoramę w Point Woronzof. Możesz udać się też do Chicken – wioski będącej reliktem gorączki złota! Spróbuj tam płukania złota bądź podziwiaj okoliczne wzgórza i dragi – maszyny, jakie szukają złota. Oczywiście, Alaska na wakacje to również piękne, ale… niedostępne miejsca! Jeżeli tylko możesz sobie na to pozwolić, warto będzie wybrać się do Parku Narodowego Wrót Attyki – to jeden z najbardziej niedostępnych obszarów USA. Jesteś twardzielem i miłośnikiem trudnych wypraw? Alaska może być spełnieniem Twoich… największych marzeń!

Najlepsze artykuły o Alasce:

Śladami największych atrakcji Alaski

Śladami największych atrakcji Alaski

Kto pamięta serial Przystanek: Alaska, ten nie zapomni widoku łosia przechodzącego niespiesznie, w biały dzień, na drugą stronę ulicy. To właśnie na Alasce będąc, poznałam prawdziwego ducha dzikiej przyrody – krystalicznie czyste lodowce, dziewicze lasy i unikalne gatunki zwierząt.

Opinie o Alasce:

5.8/6

Ocena ogólna Alaska

6.0 / 6
Proszę spojrzeć na komentarz powyżej

Proszę spojrzeć na komentarz powyżej, polecam poechać na wycieczkęŁosie i Łososie, choć an łosi ani łososi niw było :0Dodał(a):
Agnieszka Ewa, Warszawa, 2019.08.25
5.0 / 6
Urokliwe miejsce i piękne krajobrazy Alaski

Alaska to ogromne przestrzenie i czasami wręcz nierzeczywiste, bajkowe widoki. Przepiękne krajobrazy, malownicze jeziora, surowe lodowce, dzika przyroda (niedźwiedzie prawie :) na wyciągnięcie ręki, orki polujące na łososie), szumiące wodospady. Te jeszcze dziewicze krajobrazy pełne naturalnego wdzięku na długo zostaną w naszej pamięci.Dodał(a):
Anna i Wojciech, 2019.09.07
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem