wypoczynek

Wczasy w Kalifornii - co musisz wiedzieć?

  • O Kalifornii
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Kalifornia

Kalifornia na wakacje czyli witaj w Hollywood!

Jeżeli chcesz spełnić swój amerykański sen, koniecznie spakuj walizki do słonecznej Kalifornii! Wakacje spędzone w tym przepięknym miejscu pozwolą Ci poznać najważniejsze miejsca Stanów Zjednoczonych i jednocześnie… te najbardziej popularne z nich! Kalifornia to stan położony na zachodnim wybrzeżu USA, tuż nad Oceanem Spokojnym. Największymi miastami w stanie Kalifornia są: Los Angeles, San Diego, San Francisco oraz San Jose. Tylko w Kalifornii mieści się 8 z 50-ciu największych miast Stanów Zjednoczonych. Jesteś ciekawy tego wielkiego świata największych gwiazd kina i estrady? Koniecznie przyleć więc do Kalifornii!

Route 66 - symbol USA
Chcesz przejechać się fragmentem słynnej Drogi 66 (Route 66)? Koniecznie wybierz się więc do Kalifornii! Wczasy spędzone w tej części USA pozwolą Ci zobaczyć malownicze stacje benzynowe z filmów, a także mnóstwo punktów widokowych po drodze – no tak, bo Route 66 ciągnie się na aż 4 tysiące kilometrów! Najwięcej atrakcji znajdziesz jednak wzdłuż najszerszego jej odcinka – biegnącego przez Kalifornię i Arizonę. Oczywiście, warto także zajechać do Hollywood – to najważniejszy ośrodek amerykańskiej, ale i światowej kinematografii. Obowiązkowo wykonaj pamiątkowe zdjęcie z napisem „Hollywood” w tle! Warto będzie udać się także do Universal Studios, gdzie będziesz mógł znaleźć się w centrum akcji filmów takich, jak np. „Szczęki” czy „Terminator”!

Słoneczne wczasy w Kalifornii – gdzie jeszcze pojechać?
Oczywiście, do Los Angeles! To jeden z obowiązkowych punktów na mapie Stanów Zjednoczonych! Znajdują się tu przepiękne plaże, a ciepłe powietrze kusi do odpoczynku wśród krajobrazów rodem ze… „Słonecznego patrolu”! Oczywiście, Kalifornia na wakacje to nie tylko wielkie miasta. Warto wybrać będzie się zatem do Sequoia & Kings National Parks – po to, aby zatracić się w spacerze pośród drzew sekwoi i na własne oczy ujrzeć drzewo generała Shermana, będące największym drzewem na Ziemi! Jeżeli masz czas, warto odwiedzić także Wyspę Alcatraz na Zatoce San Francisco – znajdują się tu nieczynne więzienie o zaostrzonym rygorze, a także wielkie siedliska roślin i ptaków! Chcesz zwiedzić USA i spełnić amerykański sen? Zatem, pakuj walizki i leć do Kalifornii!

Zobacz również oferty w innych regionach w Stanach Zjednoczonych: Alaska Arizona Floryda Hawaje Nevada Nowy Jork Orlando San Francisco oraz informacje o Stanach Zjednoczonych.

Opinie o Kalifornii

Kalifornii
6.0 /6

Kalifornia

Ma dużo do zaoferowania, niesamowite krajobrazy, potrzeba tylko dużo czasu i dobre buty, a na zawsze pozostanie w pamięci.
Dodał(a):
Katarzyna, Tychy, 17.07.2020
6.0 /6

polecam

ciepło nawet w styczniu, warto odwiedzić Universal Studio i skorzystać z dostępnych atrakcji, jest dużo śmiechu i zabawy, nawet dla dorosłych
Dodał(a):
Bożena, Wyszków, 01.02.2020
6.0 /6

Piękny region

Region fantastyczny pod względem fauny i flory oraz infrastruktury. Znacznie gorzej jeżeli chodzi o jedzenie.
Dodał(a):
Dominik, 31.01.2020
4.5 /6

Kalifornia

Piekna a zarazem przerazajaca, wywarla na Mnie sprzeczne uczucia gdzie w jednej chwili potrafi zachwycic a w drugiej przerazic.
Dodał(a):
Agnieszka, POZNAŃ, 09.10.2019
6.0 /6

Golden State

Piękne krajobrazy, piękne miasta! Urzekło mnie zwłaszcza San Francisco. Po sezonie, wspaniała pogoda i mniej turystów. Podróż wzdłuż wybrzeża Pacyfiku dostarcza niezapomnianych wrażeń, wśród skał, pochylonych drzew, pól golfowych i drogich rezydencji.
Dodał(a):
Kinga, 04.10.2019
4.5 /6

Kalifornia

traci przy bliższym poznaniu , ale może zbyt wiele ładniejszych miejsc w życiu widziałem, poza tym bardzo daleko!
Dodał(a):
Patryk, Wrocław, 30.09.2019
6.0 /6

kocham

Chyba mój ulubiony stan. Ciepło, ciepło i jeszcze raz ciepło. W Las Vegas przeginają z klimatyzacją.
Dodał(a):
Natalia , 20.09.2019
6.0 /6

Wszysko wspniale i cudownie

California Dream jak sama nazwa wskazuje jest marzeniem i każdy przynajmniej raz w życiu powinien to zobaczyć :)
Dodał(a):
Barbara, Krosno, 13.09.2019
5.0 /6

Królestwo Los Angeles

Miejsce bogactwa,pieknej przyrody ale i bezdomnych.Cudny most Golden Gate -kto widział ten szcześciarz
Dodał(a):
Agata i Remik, 03.09.2019
6.0 /6

KALIFORNIA

Piękne miejsce. Zwłaszcza Hollywood i Beverly Hills. Bajkowy świat z filmów. Mnóstwo zwiedzających i kolejki z parkach rozrywki są troche uciążliwe ale warto.
Dodał(a):
Rafał Marek, Bełżyce, 10.08.2019
6.0 /6

Piękna!

Bardzo różnorodny stan - polecam koniecznie wizyte w Yosemite!

Dodał(a):
Agata, 21.07.2018
5.6/6 Ocena ogólna Kalifornii

Pogoda w Kalifornii

Los Angeles. Największe atrakcje Miasta Aniołów

To miasto, w którym każdy jest gwiazdą – powiedział kiedyś o Los Angeles Denzel Washington. Postanowiłam więc sprawdzić osobiście, co też takiego mógł mieć na myśli. Rzeczywistość Miasta Aniołów kręci się wokół kina i jego gwiazd. W wykreowanych, fantastycznych światach mogłam na chwilę poczuć się jak bohaterka Jurassic Park, uczennica Hogwartu czy jak dziewczyna Spider Mana.