ikona-burger
napis-rainbow
ikona-Ukrainaikona-telefon
Kalifornia, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Kalifornia
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Kalifornia wakacje

Znaleziono 5 ofert

5.3/6  84 oceny
Objazd • Stany Zjednoczone: San Francisco - Kalifornia - Nevada
30.01.2023 (10 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania
5.5/6  234 oceny
Objazd • Stany Zjednoczone: Nowy Jork - Kalifornia - Nevada
12.08.2022 (13 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania
5.4/6  37 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: Nowy Jork - Kalifornia
19.08.2022 (13 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania
5.2/6  49 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: Kalifornia - Arizona
04.09.2022 (14 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania
5.0/6  16 ocen
Objazd • Stany Zjednoczone: Nevada - Kalifornia
04.10.2022 (13 dni)
inne terminy
Warszawa Chopin
Śniadania
państwo kraj
flaga
Stany Zjednoczone
Region: Kalifornia
Waluta: USD
Powierzchnia: 424,345 km 2
Liczba ludności: 38,041,430

Kalifornia na wakacje czyli witaj w Hollywood!

Jeżeli chcesz spełnić swój amerykański sen, koniecznie spakuj walizki do słonecznej Kalifornii! Wakacje spędzone w tym przepięknym miejscu pozwolą Ci poznać najważniejsze miejsca Stanów Zjednoczonych i jednocześnie… te najbardziej popularne z nich! Kalifornia to stan położony na zachodnim wybrzeżu USA, tuż nad Oceanem Spokojnym. Największymi miastami w stanie Kalifornia są: Los Angeles, San Diego, San Francisco oraz San Jose. Tylko w Kalifornii mieści się 8 z 50-ciu największych miast Stanów Zjednoczonych. Jesteś ciekawy tego wielkiego świata największych gwiazd kina i estrady? Koniecznie przyleć więc do Kalifornii!

Route 66 - symbol USA
Chcesz przejechać się fragmentem słynnej Drogi 66 (Route 66)? Koniecznie wybierz się więc do Kalifornii! Wczasy spędzone w tej części USA pozwolą Ci zobaczyć malownicze stacje benzynowe z filmów, a także mnóstwo punktów widokowych po drodze – no tak, bo Route 66 ciągnie się na aż 4 tysiące kilometrów! Najwięcej atrakcji znajdziesz jednak wzdłuż najszerszego jej odcinka – biegnącego przez Kalifornię i Arizonę. Oczywiście, warto także zajechać do Hollywood – to najważniejszy ośrodek amerykańskiej, ale i światowej kinematografii. Obowiązkowo wykonaj pamiątkowe zdjęcie z napisem „Hollywood” w tle! Warto będzie udać się także do Universal Studios, gdzie będziesz mógł znaleźć się w centrum akcji filmów takich, jak np. „Szczęki” czy „Terminator”!

Słoneczne wczasy w Kalifornii – gdzie jeszcze pojechać?
Oczywiście, do Los Angeles! To jeden z obowiązkowych punktów na mapie Stanów Zjednoczonych! Znajdują się tu przepiękne plaże, a ciepłe powietrze kusi do odpoczynku wśród krajobrazów rodem ze… „Słonecznego patrolu”! Oczywiście, Kalifornia na wakacje to nie tylko wielkie miasta. Warto wybrać będzie się zatem do Sequoia & Kings National Parks – po to, aby zatracić się w spacerze pośród drzew sekwoi i na własne oczy ujrzeć drzewo generała Shermana, będące największym drzewem na Ziemi! Jeżeli masz czas, warto odwiedzić także Wyspę Alcatraz na Zatoce San Francisco – znajdują się tu nieczynne więzienie o zaostrzonym rygorze, a także wielkie siedliska roślin i ptaków! Chcesz zwiedzić USA i spełnić amerykański sen? Zatem, pakuj walizki i leć do Kalifornii!

Najlepsze artykuły o Kalifornii:

zdjęcie-artykułu
Los Angeles. Największe atrakcje Miasta Aniołów

To miasto, w którym każdy jest gwiazdą – powiedział kiedyś o Los Angeles Denzel Washington. Postanowiłam więc sprawdzić osobiście, co też takiego mógł mieć na myśli. Rzeczywistość Miasta Aniołów kręci się wokół kina i jego gwiazd. W wykreow...

Opinie o Kalifornii:

5.6/6
Ocena ogólna Kalifornia
6.0 / 6
Kalifornia

Ma dużo do zaoferowania, niesamowite krajobrazy, potrzeba tylko dużo czasu i dobre buty, a na zawsze pozostanie w pamięci.Dodał(a):
Katarzyna, Tychy, 2020.07.17
6.0 / 6
polecam

ciepło nawet w styczniu, warto odwiedzić Universal Studio i skorzystać z dostępnych atrakcji, jest dużo śmiechu i zabawy, nawet dla dorosłychDodał(a):
Bożena, Wyszków, 2020.02.01
6.0 / 6
Piękny region

Region fantastyczny pod względem fauny i flory oraz infrastruktury. Znacznie gorzej jeżeli chodzi o jedzenie.Dodał(a):
Dominik, 2020.01.31
4.5 / 6
Kalifornia

Piekna a zarazem przerazajaca, wywarla na Mnie sprzeczne uczucia gdzie w jednej chwili potrafi zachwycic a w drugiej przerazic.Dodał(a):
Agnieszka, POZNAŃ, 2019.10.09
6.0 / 6
Golden State

Piękne krajobrazy, piękne miasta! Urzekło mnie zwłaszcza San Francisco. Po sezonie, wspaniała pogoda i mniej turystów. Podróż wzdłuż wybrzeża Pacyfiku dostarcza niezapomnianych wrażeń, wśród skał, pochylonych drzew, pól golfowych i drogich rezydencji.Dodał(a):
Kinga, 2019.10.04
4.5 / 6
Kalifornia

traci przy bliższym poznaniu , ale może zbyt wiele ładniejszych miejsc w życiu widziałem, poza tym bardzo daleko!Dodał(a):
Patryk, Wrocław, 2019.09.30
6.0 / 6
kocham

Chyba mój ulubiony stan. Ciepło, ciepło i jeszcze raz ciepło. W Las Vegas przeginają z klimatyzacją.Dodał(a):
Natalia , 2019.09.20
6.0 / 6
Wszysko wspniale i cudownie

California Dream jak sama nazwa wskazuje jest marzeniem i każdy przynajmniej raz w życiu powinien to zobaczyć :)Dodał(a):
Barbara, Krosno, 2019.09.13
5.0 / 6
Królestwo Los Angeles

Miejsce bogactwa,pieknej przyrody ale i bezdomnych.Cudny most Golden Gate -kto widział ten szcześciarzDodał(a):
Agata i Remik, 2019.09.03
6.0 / 6
KALIFORNIA

Piękne miejsce. Zwłaszcza Hollywood i Beverly Hills. Bajkowy świat z filmów. Mnóstwo zwiedzających i kolejki z parkach rozrywki są troche uciążliwe ale warto.Dodał(a):
Rafał Marek, Bełżyce, 2019.08.10