Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Los Angeles: początek amerykańskiej przygody

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w aglomeracji Los Angeles.

Dzień 2
Dzień 2

Hollywood i Universal Studios: za kulisami przemysłu filmowego

Śniadanie i przejazd do Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne stojące na zboczu pobliskiego wzgórza, bielejące litery "Hollywood" oraz pomnik James’a Deana. Następnie tylko kilka minut jazdy dzieli nas od Universal Studios, gdzie spędzimy kilka godzin, aby przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana! Nocleg w hotelu w aglomeracji Los Angeles. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3
Dzień 3

Los Angeles: pośród gwiazd Hollywood i ekskluzywnych dzielnic

Po śniadaniu, wykwaterowanie i dalsze zwiedzanie Los Angeles, które rozpoczniemy od stacji kolejowej Union Station oraz starego miasta, czyli dawnej misji z czasów meksykańskich. Potem przystanek przy hali koncertowej Walta Disneya i przejazd na spacer słynną ulicą „Miasta Aniołów” – Rodeo Drive, znaną z ekskluzywnych sklepów. Zobaczymy również Beverly Hills i część L.A., gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey Maguire (brak możliwości jazdy po wewnętrznych ulicach dzielnicy). Objazd skończymy przy słynnej alei gwiazd – Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman’s Chinese Theatre, miejsce gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej i gdzie znaleźć można odciski stóp i rąk kinowych sław, w tym również Kaczora Donalda. Przejazd na lotnisko i wylot do Kahului na hawajskiej wyspie Maui. Nocleg w okolicy Kahului. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4
Dzień 4

Cuda przyrody Hawajów: Dolina Iao i wulkan Halekala

Po śniadaniu zwiedzanie wyspy. Odwiedzimy dolinę Rzeki Iao, poświęconą Bogowi Kane, w której na wulkanicznym podłożu wyrósł przepiękny bujny hawajski las deszczowy. Następnie przejazd do wulkanu Halekala, gdzie przy dobrej pogodzie można dostrzec ze szczytu okoliczne wyspy. Na koniec dnia przejedziemy do Kaanapali – najładniejszą plażę Maui z modnym centrum handlowym i najlepszymi restauracjami. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5
Dzień 5

Relaks i aktywność na bajecznej wyspie Maui

Po śniadaniu, wykwaterowanie i odpoczynek na najpiękniejszej wyspie Hawajów – Maui. Możliwość skorzystania z wycieczki helikopterem, aby zobaczyć tę niezwykłą wyspę z nieco innej perspektywy (cena ok. 500 USD/60 min lot) lub spróbowania swoich sił w surfowaniu na jednej z plaż Kahului (ceny uzależnione od centrów sportów wodnych). Po południu przelot na Oahu. Nocleg w hotelu w Honolulu.

Dzień 6

Perła Pacyfiku: zwiedzanie Honolulu i wyspy Oahu

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Honolulu. Wycieczka, będzie okazją do zapoznania się z największymi atrakcjami wyspy Oahu. Odwiedzimy m. in. Pearl Harbour - historyczną bazę marynarki wojennej i lotnictwa USA, zaatakowaną w czasie II Wojny Światowej przez siły powietrzne Japonii, co zapoczątkowało intensywne walki obu państw o Pacyfik. Następnie zwiedzanie Honolulu, stolicy stanu Hawaje: pomnik króla Kamehamehy, ratusz i rezydencja gubernatora. Dalej trasa wycieczki poprowadzi nas wzdłuż linii brzegowej, gwarantując niepowtarzalne widoki! Zobaczymy m.in.: krater Diamond Head, będący symbolem wyspy (wejście do wnętrza), Gejzer Halona. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Waikiki. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 7
Dzień 7

Polinezja: w krainie tropikalnych kultur

Po śniadaniu, relaks na plaży w Waikiki, a w godzinach południowych wyjazd do Centrum Kultury Polinezji, położonego na północno-wschodnim krańcu wyspy Oahu. Udział w „występach” w narodowych wioskach skansenu wysp: Samoa, Nowa Zelandia, Fidżi, Hawaje, Markizy i Tonga. Barwna rewia na wodzie, a następnie krótki rejs tratwą wzdłuż kanału przecinającego kompleks zlokalizowany w autentycznym tropikalnym ogrodzie. Ostatnim elementem wizyty będzie udział w wielkiej nocnej rewii “Ha – the breath of life”, najlepszym polinezyjskim show na Hawajach. Nocleg w Honolulu. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 8
Dzień 8

Relaks na plażach Honolulu

Śniadanie, czas na odpoczynek na plaży. Nocleg w Honolulu. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 9
Dzień 9

Strefa relaksu i podróż do San Francisco

Śniadanie, czas na odpoczynek na plaży. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do San Francisco. (Trasa ok. 50 km) + przelot

Dzień 10
Dzień 10

San Francisco: miasto na 43 wzgórzach

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie San Francisco, w opinii wielu - najpiękniejszego miasta Ameryki. Jego unikatowa architektura i pełna energii atmosfera na długo zapadają w pamięci, a dodatkowym atutem jest położenie na 43 wzgórzach wyrastających pomiędzy Oceanem Spokojnym a Zatoką San Francisco. Zaczniemy od wjazdu na pocztówkowo piękny punkt widokowy na jednym ze wzgórz Twin Peaks. Przejedziemy przez kolorową, znaną z żywiołowej oferty rozrywkowej dzielnicę Castro i dotrzemy do placu Alamo - jednego z najbardziej rozpoznawalnych w mieście, z którego roztacza się panorama centrum z nowoczesnymi wieżowcami i bogatymi domami „Painted Ladies”, pamiętającymi kalifornijską gorączkę złota. Stąd już dosłownie kilka przecznic do szalonej, hippisowskiej dzielnicy Ashbury-Haight. Miniemy Golden Gate Park i dotrzemy na Lands End, gdzie spacerując można do woli podziwiać dzikie, smagane wiatrem i falami Pacyfiku wybrzeże. Niepodzielnym „królem” atrakcji San Francisco jest jednak Golden Gate Bridge. Most, przez długi czas uznawany za najwspanialszy obiekt stworzony przez człowieka w USA, wyróżnia się charakterystycznym odcieniem pomarańczu i niezwykle lekką, elegancką konstrukcją. Zatrzymamy się kolejno na zdjęcia przy Pałacu Sztuk Pięknych (The Palace of Fine Arts) - jedynej pamiątce po wystawie Panama Pacific z 1915 roku i przejedziemy na wzorowo odrestaurowane nabrzeże Fisherman’s Wharf, znane z niezliczonych sklepików i występów artystów. Dla chętnych, za dodatkową opłatą godzinny rejs po Zatoce San Francisco, podczas którego będziemy mieli możliwość podziwiać panoramę tego unikatowego miasta od strony wody, przepłyniemy pod ikonicznym mostem Golden Gate oraz podpłyniemy pod słynne więzienie Alcatraz. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 11
Dzień 11

Odkrywanie San Francisco: od Civic Center do Chinatown

Po śniadaniu i wykwaterowaniu będziemy kontynuować zwiedzanie miasta. Udamy się do Civic Center - części miasta, w której skupiono liczne obiekty użyteczności publicznej takie jak teatry i muzea, siedzibę baletu i filharmonii, ale przede wszystkim majestatyczny marmurowy ratusz. Zajrzymy do największego poza Azją i najstarszego w Ameryce Północnej Chinatown, w którym dzięki wszechobecnym szyldom, neonom, sklepikom i restauracjom na chwilę „przeniesiemy się" na przeciwległy brzeg Pacyfiku. Tego dnia zajrzymy jeszcze na centralnie położony Union Square oraz przejedziemy się słynnym tramwajem linowym, pokonującym z łatwością strome wzgórza miasta. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Trasa ok. 100 km + przelot

Dzień 12
Dzień 12

Powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Uwagi po programu

• Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).
• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
• Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
• Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Zakwaterowanie

Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); 10 rozpoczętych dób hotelowych.
Pokoje:2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).
Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.


Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę. 

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Dla Klientów, którzy wykupili dodatkowo płatną usługę pośrednictwa w wyrobieniu ESTA, dokumenty będą do odbioru na lotnisku.  

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z San Francisco do Warszawy, przeloty wewnętrzne; opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 475 USD/os płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Kalifornia i Hawaje - Amerykańskie Inspiracje

4.8/6 (6 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Kalifornia i Hawaje - Amerykańskie Inspiracje
Galeria (13)
Kalifornia i Hawaje - Amerykańskie Inspiracje
Kalifornia i Hawaje - Amerykańskie Inspiracje
Kalifornia i Hawaje - Amerykańskie Inspiracje
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Los Angeles – z wizytą w świecie gwiazd * Universal Studios – zabawa z filmem * Hawaje – niezwykła przyroda* Maui – czarna plaża, tropikalna dżungla, strome klify i wodospady * Honolulu – stolica Hawajów *historyczne Pearl Harbour * Oahu - raj surferów na najpiękniejszej plaży - Waikiki * ulubione miasto Ameryki – San Francisco
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z San Francisco do Warszawy, przeloty wewnętrzne; opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 475 USD/os płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę21 947
Razem
43 893 zł
Zaliczka 10% 4 380 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.7
Pilot
5.3
Program wycieczki
4.9
Transport
4.9
Wyżywienie
2.9
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

5.5/6

Kalisz 06.10.2017

Świat jest piękny ,ale Hawaje są najpiękniejsze !!!

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu do Kaliforni i na Hawaje ,było pięknie ,cieplo i wielkim plusem był wspaniały pilot Andrzej Strauss ,który potrafil zalatwic i opowiedziec tyle że nie było pytań dodatkowych ,facet wie co robi i zna się na tym ,oby więcej takich ludzi było !!!! Wrażenie na mnie zrobilo - wytwurnia filmów Uniwersal Studios i jej atrakcje jest ogromna i ma swoje ulice np.S.Spilberga i innych .objazd po mieście Beverly Hills gdzie mieszkają gwiazdy .Nastepnie wylot na Hawaje 5,5godz,lotu i zmiana krajobrazu na miękki,delikatny z powiewem bryzy i niesamowitymi widokami ,cudne góry poukładane jak wachlarz i ta zieleń - zakochałam się wtym widoku !!!! wyspa Maui zrobiła na mnie ogromne wrażenie .Wyspy są piękne dają poczucie ulgi ,powiewu świeżości ,mimo żyjących wulkanów budzących respekt ,jest pięknie . Na Oahu jest co oglądać Pearl Harbour z wrakami okrętów USS Arizona i mauzoleum ku czci poległych tam żołnierzy jest pięknie i dostojnie zorganizowane ,to robi wrażenie .. Szkoda że tak krótko na Hawajach ,dalej na ląd i San Francisco i Alkatraz opłynięte w okół i most Golden Gate i trasa nr,1 Duńskie miasteczko bardzo urokliwe i Santa Barbara ,aż do rancza Ronalda Regana i tam pięknie zrobione muzeum ze wszystkimi informacjami o jego prezydenturze i pamiątkami po nim Dalsza droga do miasta Aniołów. Jest to piękna podróż i jestem bardzo zadowolona i myślę że na Hawaje to jeszcze się wybiore .

5.0/6

Kalisz 18.09.2017

Polecam super wyjazd

Wyjazd bardzo udany od 01.09 -14.092017 -ogólnie super Hawaje piękne zwiedziliśmy 3 wyspy ogromne wrażenie ,zrobiło na mnie Mauzoleum w Pearl Harbor poświęcone atakowi Japonczykow na bazę morska i powietrzna USA i leżące tam okręty na dnie morza przy brzegu np.USS Arizona i inne zachowane i udostępnione .Byla chwila zadumy.Wszystkie wyspy mają szczególny klimat Lagodny miękki ale to nie znaczy że slonce nie grzeje wręcz przeciwnie daje dobrze .ale klimat jest jak dla mnie cudny. oraz żyjący wulkan ,który mruczy coraz częsciej ,a jego lawa spada do oceanu . Plaża Waikiki przereklamowana inne trochę dalej są jeszcze lepsze i piękniejsze . Szkloda że tak krótko na wyspach Ale polecam piękny występ z drugiej strony wyspy Centrum kultury Polinezji . Na lądzie w USA San Franciscko piękne miasto i bardzo ciekawe ,most i rejs po zatoce w okoł więzienia Alcatrazi most GoldenGate .Wizyta u prezydenta Regana i muzeum w jego posiadłości -SUPER . Wiele bardzo ciekawych rzeczy widzieliśmy dzięki pilotowi panu Andrzejowi Straussowi, który wie co mówi i co robi ,jeżdzę dość często na dalsze wyprawy i kogoś takiego jeszcze nie spotkałam .Pan Andrzej to wyjątkowa osoba i nadająca się do tego co robi z ogromną wiedzą i doświadczeniem godny polecenia . Słabe punkty to przedstawiciel Rainbow ,który spóznił się na odprawę ,był arogancki i miał to gdzieś .
Pokaż więcej opinii (4)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem