Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Stanów Zjednoczonych (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Las Vegas, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Las Vegas. Uwaga! Dla osób chcących doświadczyć fenomenu nocnego Las Vegas wieczorem po przylocie proponujemy lot śmigłowcem (ok 149 usd/os) nad „Miastem Grzechu”. Możliwość rezerwacji tylko online przed przylotem.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy główną ulicą miasta, South Las Vegas Boulevard, zwaną powszechnie Las Vegas Strip, zabudowaną niezliczonymi resortami - swoistymi „miastami w mieście”, mieszczącymi poza strefą hotelową kasyna, sklepy, restauracje i szereg dodatkowych atrakcji. Odwiedzimy dwa z nich: Venetian, w którym poczujemy się jak na spacerze po włoskiej Wenecji oraz Bellagio - inspirowany włoskimi renesansowymi pałacami hotel ze słynnym basenem fontannowym oraz intrygującym ogrodem zimowym. Następnie miniemy słynną zaporę Hoovera (ze względów formalnych możliwy jest tylko przejazd mostem bez postoju) i wjedziemy do stanu Arizona. Po południu dojedziemy do miasteczka Sedona, położonego w głębokim kanionie czerwonych skał osiedla. Miejsce to przyciąga nie tylko zjawiskowym położeniem, ale i piękną architekturą, czy pustynną roślinnością. Przejazd na nocleg do Flagstaff, leżącego na historycznym szlaku słynnej Route 66. (Trasa ok. 490 km)

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie, a następnie przejazd do bodaj najsłynniejszej atrakcji przyrodniczej Stanów Zjednoczonych, przyprawiającego o zawrót głowy Wielkiego Kanionu Kolorado. Zerkniemy w głąb tej ponadkilometrowej czeluści z punktów widokowych Mather Point i Bright Angel, spacerując odcinkami szlaku Rim Trail - jednego z najbardziej widokowych w Stanach Zjednoczonych. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 270 usd/os), dwudziestokilkuminutowy lot śmigłowcem lub awionetką (w zależności od dostępności) nad kanionem, w którego czasie z lotu ptaka będzie można oglądać niewiarygodny ogrom tego geologicznego fenomenu. Przejedziemy trasą Desert View Drive, oferującą wspaniałe widoki na sam kanion oraz rzekę, na której w wielu miejscach widoczne są bystrza. Zatrzymamy się jeszcze na punkcie Desert View Point, którego dodatkową atrakcją jest kamienna wieża obserwacyjna. Następnie wyruszymy malowniczą trasą na północ, do miasteczka Page. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Ten dzień rozpoczniemy od wizyty w jednym z najbardziej niezwykłych fenomenów przyrodniczych Ameryki, Kanionu Antylopy. Dzięki „pracy” wody i wiatru ukształtowały się tu szczeliny skalne o wyjątkowo fantazyjnych kształtach i kolorystyce. Spacerując wąskimi przesmykami będziemy mogli podziwiać bajkowy świat zagubiony pośrodku pustyni. Stamtąd wyruszymy do granicy stanów Arizona i Utah, gdzie znajduje się Park Narodowy Doliny Pomników (Monument Valley), znany każdemu, kto obejrzał choćby jeden western, czy słynny „Forest Gump”. Ociosane przez niesiony przez wiatr piasek oraz zamarzającą wodę skały przyjęły tu trudne do uwierzenia formy. Przejedziemy jeepami mijając choćby „Rękawiczki” (Mittens”), „Tron Królewski” (King’s Throne), czy półkę skalną, zwaną John Ford Point. Po zwiedzeniu Doliny zatrzymamy się jeszcze w Goosenecks State Park, w miejscu gdzie rzeka Colorado tworzy malownicze zakola w kształcie podków. Przejazd na nocleg w okolicy Cortez. (Trasa ok. 430 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy na zwiedzanie parku narodowego Mesa Verde, będącego wpisanym na listę UNESCO jednym najlepszych przykładów klifowego mieszkalnictwa rdzennych Amerykanów. Do XIV w. ludność Anasazi budowała w zagłębieniach terenu i w niszach potężnych klifów imponujące osady, pałace i świątynie, spośród których zachowało się ponad 4000 znalezisk archeologicznych. Zobaczymy dawny ośrodek administracyjno-ceremonialny, składający się z ponad 150 pomieszczeń Cliff Palace, czy sfotografujemy wciśnięty w szczelinę w klifie, liczący ok. 800 lat Spruce Tree House. Po zwiedzaniu wyruszymy w dalszą drogę, prowadzącą przez piękne, ośnieżone pasmo górskie San Juan. Przejedziemy jedną z najpiękniejszych widokowo tras USA - Million Dollar Highway. Ta „przyczepiona” do zboczy gór San Juan droga za każdym zakrętem zachwyca widokami na ośnieżone wierzchołki i przepastne doliny. Mijając Durango przejedziemy do Silverton - miasteczka, które mogłoby „grać” główną rolę w niejednym westernie. Przespacerujemy się po historycznym centrum, zobaczymy także zabytkową kolej, zbudowaną jeszcze w czasach górniczej prosperity. Mijając niewiarygodnie piękne punkty widokowe dojedziemy do Ouray, zwanego „Szwajcarią Ameryki”. Miasto znane jest z położenia w wąskim kanionie rzeki Uncompahgre, czarującego historycznego centrum i gorących źródeł. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Montrose/Delta. (Trasa ok. 320 km)

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu rozpoczniemy dzień od wizyty w jednym z najbardziej spektakularnych parków narodowych USA - Black Canyon of the Gunnison. Kanion nazywany jest czarnym, gdyż z powodu jego głębokości i wąskości do niektórych jego fragmentów światło słoneczne dociera przez około 30 minut dziennie. Podejdziemy do kilku punktów, z których będziemy mogli podziwiać tę głęboką na 830 m otchłań, jak również liczne niezwykłe formacje skalne. Jadąc dalej przez dziewicze lasy, ponad które co rusz wyrastają przekraczające 4000 m szczyty, dotrzemy do jednego z najsłynniejszych kurortów świata, Aspen, które zanim urosło do rangi ważnego ośrodka narciarskiego, było letnim obozowiskiem Indian Ute, a następnie miasteczkiem górniczym z kopalniami srebra. Spacerując po historycznym centrum miniemy operę Wheelera, a także hotel Jerome, który od czasu otwarcia w 1889 r. nieprzerwanie jest miejscem spotkań amerykańskich elit.Czas wolny na spacery i zakupy w kurorcie. Po zwiedzaniu Aspen wyruszymy w dalszą drogę przez Góry Skaliste na nocleg do hotelu w okolicy Denver. (Trasa ok. 520 km)

Dzień 7

Po wykwaterowaniu i śniadaniu zwiedzanie Denver, stolicy stanu Kolorado. To leżące u podnóży Gór Skalistych miasto przyciąga przyjemną atmosferą i historią czasów gorączki złota nad rzeką Cherry Creek. Spacer po mieście rozpoczniemy od Kapitolu Stanowego, znanego z nawiązującej do pobliskich złóż, pokrytej złotem kopuły oraz schodów ze znacznikiem na wysokości 1600 m n.p.m., dzięki czemu Denver zyskało przydomek Mile High City. Przejdziemy przez otoczony eleganckimi budowlami Civic Centre Park, a także miniemy nowy symbol miasta - rzeźbę I See What You Mean, czyli 40-metrowego niebieskiego niedźwiedzia, wpatrującego się w okna Colorado Convention Centre. Zajrzymy na Larimer Square i 16th Street - główne deptaki miasta z niezliczonymi sklepami i kawiarniami, zabytkowymi kamienicami i… repliką Dzwonnicy św. Marka z Wenecji. Przejedziemy także do Red Rocks Amphitheatre, uważanego za jedno z najlepszych miejsc koncertowych w USA, którego nazwa pochodzi od tworzącego ściany amfiteatru czerwonego piaskowca. W dalszej kolejności odwiedzimy położony nieopodal kurortu Estes Park Park Narodowy Gór Skalistych (Rocky Mountain NP) - jeden z najpopularniejszych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych, oferujący ponad 1000 km² strzelistych szczytów, alpejskich jezior i łąk oraz lasów obfitujących w dziką zwierzynę. Park chełpi się rozległym systemem szlaków pieszych, po których spacerując można wypatrzeć jelenie i łosie, a także muflony, czy owce gruborogie. W dalszej drodze na nocleg przystaniemy jeszcze w Cheyenne, stolicy stanu Wyoming, kiedyś największej placówce kawalerii w USA, dziś znanej z jednego z Kapitolem, a w Holliday Park, sfotografujemy lokomotywę Big Boy, jedną z największych maszyn parowych, jakie kiedykolwiek zbudowano. Przejazd na nocleg w okolice Scottsbluff w stanie Nebraska. (Trasa ok. 440 km)

Dzień 8

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, a następnie przejazd do pobliskiego Chimney Rock National Monument. Ta datowana na ok. 25 miliony lat formacja skalna wyraźnie dominuje nad otaczającą okolicą, a niegdyś była ważnym punktem orientacyjnym dla pionierów zmierzających na Zachód. Dzisiejszy krajobraz wygląda tak, jak wtedy, gdy przejeżdżały tędy pokryte płótnem wozy podczas wielkiej migracji. Tego dnia naszym celem będzie Południowa Dakota i położony w niej Park Narodowy Badlands. Tamtejszy krajobraz tworzony jest przez nietypowe ukształtowanie wzgórz powstałe w wyniku erozji gliny i piasku, a dodatkowym atutem tego miejsca są swobodnie wędrujące stada bizonów. Sceneria tego parku z jednej strony jawi się jako niegościnna, lecz jest jednocześnie dziwnie piękna i romantyczna. Przejedziemy fragmentem trasy Badlands Loop Road zatrzymując na zdjęcia uwieczniające jeden z ostatnich zachowanych, nienaruszonych krajobrazów preriowych w Ameryce Północnej. Przejazd na nocleg w okolicy Rapid City. (Trasa ok. 500 km)

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do Mount Rushmore National Monument, najważniejszej atrakcji Południowej Dakoty. Majestatycznie wyrzeźbione w zboczu góry głowy prezydentów Waszyngtona, Jeffersona, Lincolna i Roosevelta rzeźbione były przez kilkadziesiąt lat, a podczas ich tworzenia wysadzono setki tysięcy ton skał. Odwiedzimy także spowite tajemniczą scenerią wzgórz Black Hills miasteczko Deadwood. To zanurzone głęboko w atmosferze Dzikiego Zachodu miejsce przesiąknięte jest bogatą historią gorączki złota w Black Hills, a odwiedzających dziś urzeka doskonale zachowana historyczna zabudowa, pośród której zdarza się obserwować… odtwarzane strzelaniny na Historic Main Street. Tego dnia zobaczymy jeszcze wznoszący się ponad 260 m ponad równinami wschodniego Wyoming prawdziwy „klejnot” geologiczny - Devils Tower National Monument. To zdecydowanie jeden z najniezwyklejszych tworów natury na terenie USA, stojący na zupełnym pustkowiu, pośród ranczerskich równin. Devils Tower to nie tylko przyrodnicze dziwo, ale również miejsce o niezwykłym znaczeniu religijnym dla wielu ludów Wielkich Równin. Następnie przejazd na nocleg do Billings w stanie Montana. (Trasa ok. 660 km)

Dzień 10

Śniadanie i wykwaterowanie, a następnie wjedziemy do jednego z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie – Parku Narodowego Yellowstone. Występuje tu ponad połowa wszelkich zjawisk geotermalnych na świecie, takich jak gorące źródła, błotniki, fumarole i gejzery. W przypadku tych ostatnich, ponad 300 tu występujących stanowi dwie trzecie wszystkich gejzerów na Ziemi. Do tego jeszcze bogactwo minerałów i związków chemicznych sprawia, że wszystkie te zjawiska występują w niezwykłej palecie kolorów, nie spotykanej nigdzie indziej na świecie. Na ten dzień przewidziane są takie atrakcje, jak: Mammoth Hot Springs - rozległy kompleks gorących źródeł położonych na trawertynowych tarasach, kompleks termalny Norris Geyser Basin, w którym gejzery wybuchają podgrzewane relatywnie płytkimi pokładami lawy wulkanicznej, przylegająca do jeziora Yellowstone dolina Haydena, znana z wulkanów błotnych i często tu widywanych stad bizonów oraz Wielki Kanion rzeki Yellowstone, widziany z niezwykle malowniczego punktu widokowego Artist Point. Nocleg w West Yellowstone. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu i wykwaterowaniu będziemy kontynuować zwiedzanie Parku Narodowego Yellowstone. Zobaczymy m.in. gejzer Old Faithful, którego erupcja może sięgać nawet 50 m., gorące źródła Morning Glory Pool o przedziwnej błękitnej barwie wody i kontrastującymi z nią żółtymi brzegami, czy największe gorące źródła w USA – Grand Prismatic Spring o feerii barw przypominającej rozszczepienie światła przez pryzmat. Następnie udamy się w podróż przez stan Idaho do znanego z zimowej olimpiady Salt Lake City. (Trasa ok. 620 km)

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie miasta. Jest ono zamieszkiwane jest przez najliczniejszą w świecie społeczność Mormonów. Zobaczymy ich główną świątynię (z zewnątrz) przy Temple Square, parlament stanu Utah, a także związany ze współtwórcą religii mormońskiej Brighama Younga Beehive Building. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Polski. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Zakwaterowanie

Hotele ***,a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow ośrednim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwyklepołożone poza centrami miast (11 rozpoczętych dób hotelowych: w Las Vegas - 1,w Flagstaff - 1, w Page – 1, w Cortez – 1, w Montrose/Delta – 1, w Denver -1, w Scottsbluff- 1, w RapidCity - 1, w Billings - 1, w West Yellowstone – 1, w Salt Lake City - 1).
Pokoje: 2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).
Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.


 

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę. 

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Dla Klientów, którzy wykupili dodatkowo płatną usługę pośrednictwa w wyrobieniu ESTA, dokumenty będą do odbioru na lotnisku.  

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Las Vegas i z Salt Lake City do Warszawy (możliwy przelot bezpośredni PLL LOT), zakwaterowanie (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide , itp.) - ok. 450 USD/os (płatne na miejscu pilotowi imprezy); wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Najpiękniejsze parki narodowe USA

5.1/6 (37 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Najpiękniejsze parki narodowe USA
Galeria (14)
Najpiękniejsze parki narodowe USA
Najpiękniejsze parki narodowe USA
Najpiękniejsze parki narodowe USA
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

● kasyna Las Vegas ● Wielki Kanion Kolorado ● Kanion Antylopy (lista UNESCO) ● rezerwat Indian Navajo ● Salt Lake City – stolica stanu Utah ● Park Narodowy Grand Teton – jedno z piękniejszych miejsc w Wyoming ● Yellowstone ● krystaliczne czyste wody jeziora Flathead Park Narodowy Lodowców ● możliwy bezpośredni przelot PLL LOT!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Las Vegas i z Salt Lake City do Warszawy (możliwy przelot bezpośredni PLL LOT), zakwaterowanie (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide , itp.) - ok. 450 USD/os (płatne na miejscu pilotowi imprezy); wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę15 175
Razem
30 351 zł
Zaliczka 30% 9 100 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.1
Pilot
5.0
Program wycieczki
5.2
Transport
5.3
Wyżywienie
3.9
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jola M. 09.08.2022

Zobaczyć Yellowstone i Grand Canyon - bezcenne!

Od dawna marzyłam by zobaczyć najpiękniejsze parki narodowe USA i choć bardzo zależało mi też na Yosemite, którego nie było w tym programie, to jestem oczarowana tym, co było nam dane zobaczyć! Od Las Vegas po Calgary, 6 stanów, przez przepiękne parki, ukryte w górach jeziorka, gejzery, fumarole, Góry Skaliste, kaniony, wodospady, stada bizonów, śmigające wiewiórki i świstaki, ukryte misie i łosie - feeria barw i zapachów - to wszystko zostanie już na zawsze ze mną. Nasz pilot - Andy - kompetentny, sprawny organizacyjnie, pomocny, dowcipny sprawiał, że grupa licząca 34 osoby świetnie się bawiła jednocześnie będąc zdyscyplinowaną. Rzetelne informacje, ciekawostki o miejscach, które zwiedzaliśmy wypełniały czas podczas przejazdów autokarem. Hotele i motele bardzo dobre, z pełnym wyposażeniem (ekspresy, mikrofalówki, lodówki, żelazka itp). Śniadania - bo tylko one były zapewnione w programie wycieczki - dla Europejczyka raczej słabe, typowo amerykańskie, choć niektóre hotele oferowały bogaty wybór. Niezwykłe piękno przyrody pozostanie na długo w pamięci oraz na zdjęciach i filmach! Zobaczyć Yellowstone, Kanion Antylopy, Monument Valley, Teton, Wielki Kanion Kolorado, Route 66, lodowce i PN Banff - bezcenne!!!

6.0/6

Teresa, WARSZAWA 27.01.2020

Najpiękniejsze wakacje w najpiękniejszych Parkach Narodowych

Od wielu lat jeżdżę z Rainbow do USA, ale to była jedna z najpiękniejszych wycieczek! Przed wyjazdem, czytając dokładnie plan zwiedzania, myślałam, że ze względu na ogromne odległości i bogaty program będzie to typowy objazd , czyli -z konieczności i z braku czasu-przyjedziemy, popatrzymy i pojedziemy dalej (nawet było mi trochę smutno z tego powodu). Okazało się, że było zupełnie inaczej, było wspaniale!!! W każdym z tych Parków Narodowych robiliśmy jakiś szlak, a czasem nawet kilka, jak np. w Yellowstone. Jestem pełna podziwu dla RAINBOW, że tak znakomicie to było zorganizowane, a przede wszystkim chciałabym podziękować naszemu wspaniałemu pilotowi Tomkowi, dzięki któremu mogliśmy tyle zobaczyć i tak dobrze wykorzystać ten wspólnie spędzony czas.
Pokaż więcej opinii (35)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem