Najpiękniejsze parki narodowe USA

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.6 /6 ( 4 opinii )
Wycieczka samolotem
● kasyna Las Vegas ● Wielki Kanion Kolorado ● Kanion Antylopy (lista UNESCO) ● rezerwat Indian Navajo ● Park Narodowy Arches ● Salt Lake City – stolica stanu Utah ● Park Narodowy Grand Teton – jedno z piękniejszych miejsc w Wyoming ● Yellowstone ● krystaliczne czyste wody jeziora Flathead ● Park Narodowy Lodowców ● Calgary, Banff, Louise Lake – piękno Kanady

Terminy i ceny wycieczki 11

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Przylot do Las Vegas, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w Las Vegas.

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótkie zwiedzanie światowej stolicy hazardu, Las Vegas. Przejażdżka-spacer najsłynniejszą ulicą „Miasta Grzechu”, czyli The Strip. Zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, słynny Hotel Belaggio stojący tuż naprzeciw Wieży Eiffela i... wieżowce Nowego Jorku. Czas wolny na szybkie zakupy w jednym z outletów. Po południu wyruszymy w podróż śladem słynnej Route 66, w przeszłości drogi łączącej Chicago z wybrzeżem Pacyfiku. Trasa ta przeżywała szczyt popularności w latach 30., kiedy to tysiące Amerykanów poszukiwało lepszego życia w Kalifornii, dziś figuruje na liście pomników narodowych. Późnym popołudniem dojazd na nocleg do Flagstaff. (Trasa ok. 400 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwykle położone poza centrami miast (11 rozpoczętych dób hotelowych: w Las Vegas - 1, w Flagstaff - 1, w Page – 1, w Moab – 1, w Salt Lake City – 1, w Jackson - 1, w West Yellowstone - 1, w Bozeman - 1, w Kalispell - 1, w Calgary - 2).
Do dyspozycji gości
W hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.
Pokoje
2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).
Wyżywienie
Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Wizy
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.
UWAGA!
ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;
Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;
zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;
Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?
osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”
Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen.
W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.
Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.
Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.
Gotowe ESTA będą przesyłane na adres mailowy sprzedawcy oraz do punktu Rainbow na lotnisku. W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Las Vegas i z Calgary do Warszawy (możliwe przesiadki), zakwaterowanie (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, napiwków dla kierowców, obsługi hoteli, systemu TGS, itp.) - ok. 360 USD/os (płatne na miejscu); wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/najpiekniejsze-parki-narodowe-usa/zakwaterowanie-usp

Dodaj opinię

5.6

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Stanach Zjednoczonych! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon