wypoczynek

Wczasy w Alpach - co musisz wiedzieć?

  • O Alpach
  • Opinie
  • Pogoda

Alpy

Austriackie Alpy urzekają swoim pięknem przez cały rok. Bez względu na to, czy masz się tutaj ochotę wybrać latem, wiosną czy zimą – znajdziesz całą moc atrakcji. Wycieczka objazdowa czy wypoczynek w górach: na co masz ochotę? Alpy w Austrii sprawdzą się nawet na last minute. Będąc tu, koniecznie sprawdź nie tylko fenomenalnie przygotowane trasy narciarskie, ale i urokliwe alpejskie miasteczka, gdzie skosztujesz wyjątkowej kuchni i poczujesz gorący klimat tego regionu. Zwiedź Klagenfurt, odkryj malownicze pejzaże jeziora Wörthersee i wybierz na alpejskie szlaki – tu spędzisz czas w otoczeniu zjawiskowej natury. Zaplanuj wyjazd wspólnie z nami już dzisiaj – Alpy w Austrii Cię urzekną!

Opinie o Alpach

Alpach
4.5 /6

Alpy

Alpy to góry bardzo zróżnicowane .Skaliste często nawet w lecie pokryte śniegiem robią wrażenie przytłaczjące. Są też zielone i przyjazne.
Dodał(a):
EWA, BIELSKO-BIAŁA, 26.08.2021
6.0 /6

Wspaniałe widoki w Alpach Julijskich

Można odczuć ból głowy po gwałtownej zmianie wysokości przy wjeździe na Górę Vogel jednakże na te przepiękne widoki warto się poświęcić.
Dodał(a):
Aleksandra, 16.08.2021
6.0 /6

alpy

Piękne góry i zapierające dech krajobrazy które nigdy się nie nudzą i zawsze można się zapatrzyć ....
Dodał(a):
Magdalena , Szczecin, 16.09.2021
6.0 /6

Na pewno tam wrócę.

Czy może być coś bardziej ekscytujacego niż widok na Triglav I plywanie w krystalicznie czystym jeziorze w towarzystwie dużych ryb.
Dodał(a):
Małgorzata, ŁÓDŹ, 30.08.2020
6.0 /6

W krainie Złotorożca

Alpy Julijskie są przepiękne. Wapienne skały nie dość, że barwią wody we wszystkie odcienie turkusu i błękitu, to jeszcze formują fantastyczne, malownicze formy skalne. Przebywając tam człowiek ma wrażenie, jakby był kilka metrów od sięgnięcia nieba. Zdecydowanie jest to miejsce, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu.
Dodał(a):
MAGDA, GDANSK, 16.09.2019
6.0 /6

Alpy – góry jak z bajki

Alpy od dziesięcioleci nęcą turystów bajecznymi widokami i czystym, zdrowym powietrzem, a miłośników białego szaleństwa tysiącami świetnie przygotowanych tras.  Alpy to najwyższe i najpiękniejsze góry Europy.  Góry są położone na terytorium kilku państw europejskich: Francji, Szwajcarii, Liechtensteinu, Niemiec, Włoch, Autrii i Słowenii. Alpy zachwycają i wszyscy mogą sobie tutaj znalezc coś dla siebie i na pewno nie ma miejsca a nudę :)

Dodał(a):
Lucyna, 13.05.2019
5.8/6 Ocena ogólna Alpach

Pogoda w Alpach

W regionie austriackich Alp panuje klimat typowo górski, jednak pogoda może różnić się w zależności od wysokości nad poziomem morza. U podnóży gór latem temperatura wynosi zwykle ok. 20°C, ale zimą spada często poniżej zera, sięgając nawet do -10°C. W wyższych partiach gór jest znacznie chłodniej, a pogodę w Alpach charakteryzują większe opady. Najwyżej występują często jako opady śniegu, sięgające nawet 2000 mm. Pokrywa śnieżna utrzymuje się w tej części gór bardzo długo – nawet przez cały rok.