Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot i pierwsza noc w Bahrajnie

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot z Warszawy do Bahrajnu (możliwy lot z przesiadką). Po przylocie odprawa celno-paszportowa, formalności wizowe i imigracyjne oraz transfer do hotelu w Bahrajnie. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Dzień relaksu i aklimatyzacji

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację.

Dzień 3

Muharraq: śladami perłowego dziedzictwa Bahrajnu

Po śniadaniu przejedziemy do miasta Muharraq - poprzedniej stolicy Bahrajnu. Zobaczymy objęty patronatem UNESCO tak zwany Szlak Perłowy - miejsca i budowle związane z poławianiem pereł oraz hodowlą perłopławów. Tradycyjna zabudowa starej części miasta pozwala wyobrazić sobie prawdziwie życie dawnych mieszkańców tej niewielkiej wyspy. Po dotarciu do pełnego życia bazaru Muharraq poczujemy atmosferę prawdziwego orientu. Dla chętnych tradycyjny obiad w restauracji – dodatkowo płatny ok. 15 USD/os. Następnie zwiedzimy bazar Al Qaisrya i fort Bu Maher, uznany niedawno za ważny punkt na Szlaku Perłowym. Dzień zakończymy zwiedzając bazar Souq Al Baraha- współczesny bazar w utrzymany w stylu tradycyjnej, orientalnej architektury. Powrót do hotelu i fakultatywnie kolacja.

Dzień 4

Bahrajn: poznaj tajemnice starożytnego Dilmun

Po śniadaniu dzień rozpoczniemy wizytą w zjawiskowym meczecie al-Fatih w stolicy kraju Manamie. Słynący z największej na świecie kopuły wykonanej z włókna szklanego meczet podczas modlitwy piątkowej może pomieścić ponad 7000 wiernych. Następnie zwiedzimy Muzeum Narodowe, gdzie poznamy zawiłości dziejów Bahrajnu. Zwiedzając ten niezwykły kraj nie wolno pominąć Fortu Bahrajn. Ta licząca sobie ponad 4500 lat budowla jest świadectwem najstarszej historii tej wyspy związanej z cywilizacją mezopotamską. Dla chętnych tradycyjny bahrański obiad – za dodatkową opłatą ok. 15 USD/os. Następnie zobaczymy Bab Al Bahrain- okazałą budowlę w formie bramy prowadzącej do rozległego stołecznego bazaru. W dalszej części dnia zobaczymy liczące sobie ponad 3500 lat Dilmun Mounds - sweego rodzaju grobowce, będące miejscem pochówku dawnych mieszkańców tej krainy, noszącej w tamtych czasach nazwę Dilmun. Przed końcem dnia obejrzymy wyroby tradycyjnego rzemiosła. Powrót do hotelu i fakultatywnie kolacja.

Dzień 5

Relaks i odpoczynek

Dzień wolny na odpoczynek.

Dzień 6

Bahrain: spacer między nowoczesnością a futuryzmem

Popołudniową wycieczkę rozpoczniemy spacerem po Bahrain Bay, dzielnicy zaprojektowanej przez amerykańską firmę znaną z realizacji najwyższych budowli. Będziemy mogli podziwiać nowoczesne, czy wręcz futurystyczne formy powstałych tam budynków mieszkalnych hoteli restauracji i ośrodków sportów wodnych. Następnie przejdziemy do Bahrain Twin Towers, pierwszego wieżowca na świecie, w którym zainstalowano turbiny wiatrowe. Będzie czas na podziwianie panoramy stolicy. Na zakończenie wycieczki pospacerujemy w strefie „Block 338”- dzielnicy słynącej z mnóstwa restauracji oferujących kuchnie spełniające najbardziej wyszukane dania. Powrót do hotelu i fakultatywnie kolacja.

Dzień 7

Skarby Bahrajnu: od historii po cuda natury

Po śniadaniu przejdziemy do Riffy- drugiego pod względem wielkości miasta Królestwa Bahrajnu. Zwiedzimy tam fort, który w początkach XX wieku był siedzibą władcy i muzeum świadczące o ważnych wydarzeniach w historii Bahrajnu. Następnie wyjazd do Parku Dzikich Zwierząt, gdzie zobaczymy przedstawicieli dzikiej fauny wyspy oraz cieszące się wyjątkowymi względami wielbłądy. Dla chętnych tradycyjny bahrański obiad – dodatkowo płatny ok. 15 USD/os. Po przerwie udamy się do Jebel Dukhan, gdzie znajduje się najstarszy w Królestwie szyb naftowy, z którego w roku 1931 trysnęła ropa naftowa. Następnie udamy się aby zobaczyć Drzewo Życia, niezwykły cud natury w sercu pustyni, stojący samotnie na szczycie 25-metrowego wzgórza, bez dostępu do wody. Zakończenie wycieczki przejażdżką wzdłuż Drogi Króla Fahda, mostem łączącym Bahrajn z Arabią Saudyjską. Powrót do hotelu i fakultatywnie kolacja.

Dzień 8

Koniec podróży: powrót do Polski

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Bahrajnie.

Uwagi do programu

- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera.
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet.
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 28.02-30.03.2025) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy wejściu do Meczetu obowiązuje ubiór całkowicie zakrywający ciało, ubranie nie może być obcisłe, przezroczyste, również pod światło, najlepiej bez żadnych wzorów, nadruków. Kolor biały bez względu na odcień oraz fakturę materiału jest uznawany za przezroczysty i niedopuszczalny. Wchodząc do Meczetów nie wolno mieć widocznych tatuaży a także oznak przynależności religijnej innej niż Islam. Kobiety obowiązkowo muszą mieć zakryte włosy. Nie ma możliwości wypożyczenia odpowiedniego stroju. Obuwie jest nieistotne, bo do Meczetu wchodzimy boso; można w skarpetach.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowiadającym **** w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc, klimatyzację. Wyżywienie: śniadania oraz kolacje (za dodatkową opłatą).

Do dyspozycji gości: na terenie hotelu restauracja, bar, recepcja.

Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Obywatele polscy podlegają w Królestwie Bahrajnu obowiązkowi wizowemu. Podróżni przy wjeździe mogą uzyskać wizę turystyczną w cenie ok. 5 BHD (tj. ok. 14 USD).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Bahrajnu i z Bahrajnu do Warszawy (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: 7 śniadań/pakietów śniadaniowych, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (kwota ok. 140 USD/os. - płatne pilotowi imprezy). Opłata nie zawiera kosztu obiadokolacji (6), napojów do obiadokolacji oraz obiadów, wydatków osobistych oraz obowiązkowej wizy do Bahrajnu, płatnej na miejscu ok. 5 BHD (ok. 14 USD).

Inne

Informacje ogólne:

Wiza

Obywatele polscy podlegają w Królestwie Bahrajnu obowiązkowi wizowemu. Podróżni przy wjeździe mogą uzyskać dwutygodniową wizę turystyczną w cenie 5 BHD (ok. 14 USD). Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Bahrajnu.

Czas

+ 3 godziny w stosunku do czasu polskiego w okresie zimowym oraz + 2 godziny w okresie letnim.

Język urzędowy

Arabski.

Waluta

Walutą Bahrajnu jest Dinar Bahrański (BHD). 1 Dinar Bahrański (BHD) = 1000 fils. Aktualny przelicznik: 1 BHD = ok. 10,60 PLN; 1 EUR = ok. 0,41 BHD; 1 USD = ok. 0,38 BHD.

Akceptowane są następujące karty kredytowe: Visa, Master Card, American Express, Diners Club.

Elektryczność

230V/50 Hz - urządzenia elektryczne działają tylko przy użyciu adapterów (wtyczki z trzema bolcami ułożone w trójkąt – typ G).

Telefony

Telefony komórkowe działają w całym kraju. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora sieci komórkowej.

Napiwki

Zwyczajowo w restauracjach i hotelach do rachunku dolicza się 15-20% za usługę. Mile widziane jest zostawianie drobnych sum (za obsługę) kierowcom na wycieczkach lokalnych, kelnerom w restauracjach oraz osobom sprzątającym pokoje w hotelach.

Ubiór

Przy zwiedzaniu miejsc świętych zwiedzających obowiązują ograniczenia dotyczące dopuszczalnego ubioru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni mieć w pełni zakryte nogi, krótkie spodenki/spódnice oraz obcisłe spodnie/leginsy u pań nie są akceptowane. U mężczyzn akceptuje się krótki rękaw, jednak kobiety musza mieć długie rękawy oraz głowę okrytą chustą. Poza meczetami i innymi miejscami kultu religijnego dozwolone są tradycyjne stroje europejskie, ale zaleca się unikać odzieży nadmiernie odkrywającej ciało. Zasada ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Na plażach publicznych i basenach zalecany jest przyzwoity strój kąpielowy. Topless czy kąpiele nago nie są dozwolone.

Depozyty w hotelach

Wiele hoteli w Bahrajnie pobiera depozyt w momencie meldowania na wypadek dodatkowych kosztów (np. za mini bar). Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu. Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:

1. Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.

2. Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.

3. Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Wylot z: Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Bahrajnie trwa od października do maja.

Bahrajn - Królestwo perskiej wyspy

Udostępnij
Dodaj do schowka
Bahrajn - Królestwo perskiej wyspy
Galeria (20)
Bahrajn - Królestwo perskiej wyspy
Bahrajn - Królestwo perskiej wyspy
Bahrajn - Królestwo perskiej wyspy
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

• Muharraq • Szlak Perłowy z listy UNESCO • Manama – stolica Bahrajnu • Zjawiskowy meczet al-Fatih • Muzeum Narodowe • Fort Bahrajn – świadectwo najstarszej historii wyspy • Bab Al Bahrain • Tradycyjne rzemiosło • Bahrain Bay – dzielnica najwyższych budowli • Bahrain Twin Towers • Riffa – drugie największe miasto Bahrajnu • Park Dzikich Zwierząt • Jebel Dukhan – najstarszy szyb naftowy • Drzewo Życia - cud natury w sercu pustyni • Droga Króla Fahda
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Bahrajnu i z Bahrajnu do Warszawy (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: 7 śniadań/pakietów śniadaniowych, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (kwota ok. 140 USD/os. - płatne pilotowi imprezy). Opłata nie zawiera kosztu obiadokolacji (6), napojów do obiadokolacji oraz obiadów, wydatków osobistych oraz obowiązkowej wizy do Bahrajnu, płatnej na miejscu ok. 5 BHD (ok. 14 USD).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
Arman Hotel
Bahrajn
Zdjęcie Hotelu
Dragon Hotel & Resort
Bahrajn
Zdjęcie Hotelu
Grove Hotel By Solymar
Bahrajn

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę5 925
Razem
11 850 zł
Zaliczka 10% 1 180 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem