WAKACJE W Białorusi

29.08.2019 (czwartek)
Wg programu imprezy
objazd
Wycieczka potwierdzona
1 221 zł1 186 zł
za os. / 6 dni
Wycieczka potwierdzona
30.05.2019 (czwartek)
objazd
1 499 zł1 449 zł
za os. / 10 dni
30.05.2019 (czwartek)
Wg programu imprezy
objazd
Wycieczka potwierdzona
1 920 zł1 870 zł
za os. / 10 dni
Wycieczka potwierdzona

Ciekawi wakacji na Białorusi?

Białoruś:

Stolica:
Mińsk
Waluta:
BYN
Powierzchnia:
207 595 km2
Liczba ludności:
9 498 700

Białoruś – wakacje w państwie Lenina

Nietypowe miejsce na wczasy – Białoruś i jej urok

Białoruś jest niezwykle pięknym, jednak wciąż niedocenianym krajem – a szkoda, bo tutejsze widoki zapamiętuje się na bardzo długo! Rozległe zielone pola, lasy oraz niekończące się proste drogi (bez zakrętów!) mieszają się tutaj z radzieckimi pozostałościami – jak czerwone gwiazdy, place sowieckie czy pomniki Lenina. To świetne miejsce na dość nietypowe wakacje. Białoruś musisz zobaczyć na własne oczy, jeżeli chcesz poznać model życia w tym chyba najmniej znanym Polakom państwie. Najwyższy czas nadrobić zaległości! Przecież to tuż za Bugiem, niemal w sercu wschodniej części Puszczy Białowieskiej. Prawdziwy podróżnik nie może pominąć tego bogatego w piękną przyrodę, a także liczne zabytki kraju. Przekonaj się, jak bardzo życzliwi są mieszkańcy Białorusi i poznaj historię państwa „od kulis”!

Wakacje dla aktywnych na Białorusi.

Białoruś może pochwalić się czystą i nieskażoną naturą – koniecznie odwiedź więc któryś z parków narodowych oraz grupę Jezior Brasławskich. W tej zielonej okolicy wytyczonych jest sporo szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych, dzięki którym jeszcze bliżej poznasz białoruskie tereny. Chcesz poznać trochę tutejszej sztuki? Warto będzie zapoznać się szczególnie ze sztuką ludową i tradycyjnym rzemiosłem w miejscowości Dudutki. Znajduje się tu niezwykle interesujące muzeum oraz skansen. Oczywiście, priorytetem jest Brześć z placem Lenina – masz tu szansę spędzić fantastyczne wczasy. Białoruś stale przypomina o nie tak bardzo odległej przeszłości. W państwie nie widać pośpiechu, a jakiekolwiek reklamy bądź szyldy pojawiają się dość… sporadycznie. Koniecznie zobacz zachowane domy kupieckie w Brześciu, cerkiew św. Mikołaja oraz pomnik Adama Mickiewicza. Zatrzymaj się również na kawę i drobne zakupy na miejskim deptaku, skąd spokojnie możesz obserwować życie mieszkańców.

Historyczne wczasy – Białoruś jako żywy pomnik kultury

Udaj się na zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej – imponujące fortyfikacje powstały tu jeszcze w czasach… carskich. Wejście do twierdzy uformowane zostało w kształt gwiazdy, którą warto jest uwiecznić na zdjęciu! Na dziedzińcu nie sposób pominąć monumentalnej, socrealistycznej kompozycji, jaką jest obelisk upamiętniający obrońców Brześcia z 1941 roku. Jak sam widzisz, to państwo umożliwia spędzić bardzo aktywne, owiane historią wakacje. Białoruś to jednak nie tylko Brześć, ale też miejscowość Skoki – zobaczysz tu m.in. dworek Niemcewiczów. W wolnym czasie zasmakuj słodkiego przysmaku zefir, który nieco przypomina naszą… bezę. Jako pamiątkę kup z kolei białoruską konfiturę z owoców, której smak przypomni Ci o tym pięknym, szalenie ciekawym państwie na mapie Europy.

Opinie o Białorusi

6.0/6

Przepiękny kraj!

Naprawdę warto, bardzo ładne krajobrazy, piękne miasta, klimatyczne wsie. Doskonale funkcjonujące państwo, otwierające się na turystów.

Dodał(a):
Icek, 29.08.2018

5.5/6

Nieodkryta, a piękna.

Większość stereotypów dotyczących Białorusi jest nieprawdziwa. Kraj jest piękny, zielony, zadbany, trochę czuć komunizm, ale nie ma się co dziwić, znając historię i obecną sytuację polityczną tego ... kraju. Wszystkim polecam!

Dodał(a):
Katarzyna, 19.07.2018

5.8/6 Ocena ogólna o Białorusi

Pogoda na Białorusi

Białoruś to kraj, w którym występuje zróżnicowana pogoda i stosunkowo chłodny klimat. Zimą najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, w którym temperatury sięgają poniżej 0°C, a śnieg leży nawet do kwietnia.
Latem pogoda na Białorusi jest lepsza, a temperatury szczególnie na wschodzie sięgają nawet do 26°C. Opady występują najczęściej w czerwcu i lipcu, a tuż po lecie staje się chłodniej.
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.