Wczasy na Białorusi - co musisz wiedzieć?

  • O Białorusi
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Białorusi

Białoruś

Stolica:
Mińsk
Waluta:
BYN
Powierzchnia:
207 595 km2
Liczba ludności:
9 498 700

Białoruś – wakacje w państwie Lenina

Nietypowe miejsce na wczasy – Białoruś i jej urok

Białoruś jest niezwykle pięknym, jednak wciąż niedocenianym krajem – a szkoda, bo tutejsze widoki zapamiętuje się na bardzo długo! Rozległe zielone pola, lasy oraz niekończące się proste drogi (bez zakrętów!) mieszają się tutaj z radzieckimi pozostałościami – jak czerwone gwiazdy, place sowieckie czy pomniki Lenina. To świetne miejsce na dość nietypowe wakacje. Białoruś musisz zobaczyć na własne oczy, jeżeli chcesz poznać model życia w tym chyba najmniej znanym Polakom państwie. Najwyższy czas nadrobić zaległości! Przecież to tuż za Bugiem, niemal w sercu wschodniej części Puszczy Białowieskiej. Prawdziwy podróżnik nie może pominąć tego bogatego w piękną przyrodę, a także liczne zabytki kraju. Przekonaj się, jak bardzo życzliwi są mieszkańcy Białorusi i poznaj historię państwa „od kulis”!

Wakacje dla aktywnych na Białorusi.

Białoruś może pochwalić się czystą i nieskażoną naturą – koniecznie odwiedź więc któryś z parków narodowych oraz grupę Jezior Brasławskich. W tej zielonej okolicy wytyczonych jest sporo szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych, dzięki którym jeszcze bliżej poznasz białoruskie tereny. Chcesz poznać trochę tutejszej sztuki? Warto będzie zapoznać się szczególnie ze sztuką ludową i tradycyjnym rzemiosłem w miejscowości Dudutki. Znajduje się tu niezwykle interesujące muzeum oraz skansen. Oczywiście, priorytetem jest Brześć z placem Lenina – masz tu szansę spędzić fantastyczne wczasy. Białoruś stale przypomina o nie tak bardzo odległej przeszłości. W państwie nie widać pośpiechu, a jakiekolwiek reklamy bądź szyldy pojawiają się dość… sporadycznie. Koniecznie zobacz zachowane domy kupieckie w Brześciu, cerkiew św. Mikołaja oraz pomnik Adama Mickiewicza. Zatrzymaj się również na kawę i drobne zakupy na miejskim deptaku, skąd spokojnie możesz obserwować życie mieszkańców.

Historyczne wczasy – Białoruś jako żywy pomnik kultury

Udaj się na zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej – imponujące fortyfikacje powstały tu jeszcze w czasach… carskich. Wejście do twierdzy uformowane zostało w kształt gwiazdy, którą warto jest uwiecznić na zdjęciu! Na dziedzińcu nie sposób pominąć monumentalnej, socrealistycznej kompozycji, jaką jest obelisk upamiętniający obrońców Brześcia z 1941 roku. Jak sam widzisz, to państwo umożliwia spędzić bardzo aktywne, owiane historią wakacje. Białoruś to jednak nie tylko Brześć, ale też miejscowość Skoki – zobaczysz tu m.in. dworek Niemcewiczów. W wolnym czasie zasmakuj słodkiego przysmaku zefir, który nieco przypomina naszą… bezę. Jako pamiątkę kup z kolei białoruską konfiturę z owoców, której smak przypomni Ci o tym pięknym, szalenie ciekawym państwie na mapie Europy.

Opinie o Białorusi

Białorusi
4.5 /6

Białoruska polityka kulturalna

Do moich wcześniejszych opinii o Białorusi dodałbym tą, że jest to państwo zachowujące szacunek a jednocześnie zdrowy dystans do minionej historii. Zabytki polskości są tam należycie zadbane i restaurowane. Nie usuwają też w dekomunizacyjnym szale, jak u nas robi to PiS, swoich pomników czy wielu posowieckich nazw ulic, bo - jak wyjaśniał przewodnik Jarosław: można mieć dziś do nich odmienny stosunek, ale to też jest część minionej historii której nie da się wymazać.
Dodał(a):
TADEUSZ, ---, 29.08.2019
6.0 /6

Iwona

Pięknie,czysto,mnóstwo kwiatów. Urocze miast, wioski i sioła ze starymi domami. Za serce łapie częsty widok boćków.Aż chciałoby się tam żyć.
Dodał(a):
Iwona, Kraków, 16.08.2019
6.0 /6

Przepiękny kraj!

Naprawdę warto, bardzo ładne krajobrazy, piękne miasta, klimatyczne wsie. Doskonale funkcjonujące państwo, otwierające się na turystów.

Dodał(a):
Icek, 29.08.2018
5.5 /6

Nieodkryta, a piękna.

Większość stereotypów dotyczących Białorusi jest nieprawdziwa. Kraj jest piękny, zielony, zadbany, trochę czuć komunizm, ale nie ma się co dziwić, znając historię i obecną sytuację polityczną tego kraju. Wszystkim polecam!

Dodał(a):
KATARZYNA, OLSZTYN, 19.07.2018
5.5/6 Ocena ogólna Białorusi

Pogoda w Białorusi

Białoruś to kraj, w którym występuje zróżnicowana pogoda i stosunkowo chłodny klimat. Zimą najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, w którym temperatury sięgają poniżej 0°C, a śnieg leży nawet do kwietnia.
Latem pogoda na Białorusi jest lepsza, a temperatury szczególnie na wschodzie sięgają nawet do 26°C. Opady występują najczęściej w czerwcu i lipcu, a tuż po lecie staje się chłodniej.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon