ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
Białoruś, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Białoruś
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Białoruś wakacje

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Białoruś
Samolot
państwo kraj
flaga
Białoruś
Stolica: Mińsk
Waluta: BYN
Powierzchnia: 207,595 km 2
Liczba ludności: 9,498,700

Białoruś – wakacje w państwie Lenina

Nietypowe miejsce na wczasy – Białoruś i jej urok

Białoruś jest niezwykle pięknym, jednak wciąż niedocenianym krajem – a szkoda, bo tutejsze widoki zapamiętuje się na bardzo długo! Rozległe zielone pola, lasy oraz niekończące się proste drogi (bez zakrętów!) mieszają się tutaj z radzieckimi pozostałościami – jak czerwone gwiazdy, place sowieckie czy pomniki Lenina. To świetne miejsce na dość nietypowe wakacje. Białoruś musisz zobaczyć na własne oczy, jeżeli chcesz poznać model życia w tym chyba najmniej znanym Polakom państwie. Najwyższy czas nadrobić zaległości! Przecież to tuż za Bugiem, niemal w sercu wschodniej części Puszczy Białowieskiej. Prawdziwy podróżnik nie może pominąć tego bogatego w piękną przyrodę, a także liczne zabytki kraju. Przekonaj się, jak bardzo życzliwi są mieszkańcy Białorusi i poznaj historię państwa „od kulis”!

Wakacje dla aktywnych na Białorusi.

Białoruś może pochwalić się czystą i nieskażoną naturą – koniecznie odwiedź więc któryś z parków narodowych oraz grupę Jezior Brasławskich. W tej zielonej okolicy wytyczonych jest sporo szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych, dzięki którym jeszcze bliżej poznasz białoruskie tereny. Chcesz poznać trochę tutejszej sztuki? Warto będzie zapoznać się szczególnie ze sztuką ludową i tradycyjnym rzemiosłem w miejscowości Dudutki. Znajduje się tu niezwykle interesujące muzeum oraz skansen. Oczywiście, priorytetem jest Brześć z placem Lenina – masz tu szansę spędzić fantastyczne wczasy. Białoruś stale przypomina o nie tak bardzo odległej przeszłości. W państwie nie widać pośpiechu, a jakiekolwiek reklamy bądź szyldy pojawiają się dość… sporadycznie. Koniecznie zobacz zachowane domy kupieckie w Brześciu, cerkiew św. Mikołaja oraz pomnik Adama Mickiewicza. Zatrzymaj się również na kawę i drobne zakupy na miejskim deptaku, skąd spokojnie możesz obserwować życie mieszkańców.

Historyczne wczasy – Białoruś jako żywy pomnik kultury

Udaj się na zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej – imponujące fortyfikacje powstały tu jeszcze w czasach… carskich. Wejście do twierdzy uformowane zostało w kształt gwiazdy, którą warto jest uwiecznić na zdjęciu! Na dziedzińcu nie sposób pominąć monumentalnej, socrealistycznej kompozycji, jaką jest obelisk upamiętniający obrońców Brześcia z 1941 roku. Jak sam widzisz, to państwo umożliwia spędzić bardzo aktywne, owiane historią wakacje. Białoruś to jednak nie tylko Brześć, ale też miejscowość Skoki – zobaczysz tu m.in. dworek Niemcewiczów. W wolnym czasie zasmakuj słodkiego przysmaku zefir, który nieco przypomina naszą… bezę. Jako pamiątkę kup z kolei białoruską konfiturę z owoców, której smak przypomni Ci o tym pięknym, szalenie ciekawym państwie na mapie Europy.

Opinie o Białorusi:

5.3/6
Ocena ogólna Białoruś
5.5 / 6
Porządek

Widać czystość w każdym miejscu. Dobre drogi i zaopatrzenie w sklepach. Historyczne miejsca zadbane.Dodał(a):
URSZULA, POZNAŃ, 2020.01.14
5.0 / 6
Sielsko anielsko

Tak daleko, a tak blisko,... tymi słowami po krótce można scharakteryzować zwiedzany przeze mnie kraj. Białoruś to ciągle pusta tablica na mapie turystycznych destynacji. Wbrew pozorom kraj ma wiele do zaoferowania. Wspólna historia w ramach Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, odnowione, dobrze zagospodarowane zabytki, piękna przyroda, sympatyczni, gościnni ludzie oraz smaczna kresowa kuchnia to tylko niektóre z aspektów zachęcających do odwiedzin miejsc związanych z Adamem Mickiewiczem, Elizą Orzeszkową, Tadeuszem Kościuszko, Julianem Ursynem Niemcewiczem a nawet z Czesławem Niemenem. Dzisiaj nad Niemnem to wycieczka sentymentalna, do miejsc związanych z naszą ciągle nie tak odległą historią, pamiętaną póki co przez ciągle żyjące pokolenia Polaków. Białoruś to miejsce bardzo spokojne. Istne sielsko-anielsko, gdzie bez pośpiechu można delektować się chwilą. Piękne sielankowe krajobrazy, z dominującymi jeziorami, lasami oraz polami uprawnymi, po których w całkiem sporej ilości przechadzają się bociany. Pozbawione szpetnych grafitti miejskie budynki, czyste ulice, panujący wszędzie porządek i spokój, powszechnie zwracają uwagę przywykłych do zachodniego chaosu przybyszów. W trakcie naszej wędrówki odkryjemy także łapiące za serca wiejskie krajobrazy, sprawiające wrażenie jakby czas stanął tam w miejscu, cofając nas przynajmniej o 20-30 lat wstecz. Odnowione choć wyglądające skromnie chałupy, ciągnione przez konie drabiniaste wozy, pasące się krowy, to obrazy wsi tak często przywoływane przez nasze wspomnienia, smaku prawdziwego mleka czy też chrupiącego chleba. Białoruś to całkiem fajne oblicze pozbawionego komercji świata, gdzie reklamowe bilbordy ciągle są czymś mało znanym, gdzie telewizyjna medialna sieczka kończy swe nadawanie z chwilą wybrzmienia o północy narodowego hymnu, gdzie świat zdaje się żyć jakoby innymi problemami… a przyjaźnie nastawieni do przybyszów ludzie, chętnie zaczepiają nieznajomych bez żadnych podtekstów… ot, żeby sobie miło pogawędzić.Dodał(a):
Rafał "Travelfan", Inowrocław, 2019.10.01
4.5 / 6
Białoruska polityka kulturalna

Do moich wcześniejszych opinii o Białorusi dodałbym tą, że jest to państwo zachowujące szacunek a jednocześnie zdrowy dystans do minionej historii. Zabytki polskości są tam należycie zadbane i restaurowane. Nie usuwają też w dekomunizacyjnym szale, jak u nas robi to PiS, swoich pomników czy wielu posowieckich nazw ulic, bo - jak wyjaśniał przewodnik Jarosław: można mieć dziś do nich odmienny stosunek, ale to też jest część minionej historii której nie da się wymazać.Dodał(a):
TADEUSZ, ---, 2019.08.29
6.0 / 6
Iwona

Pięknie,czysto,mnóstwo kwiatów. Urocze miast, wioski i sioła ze starymi domami. Za serce łapie częsty widok boćków.Aż chciałoby się tam żyć.Dodał(a):
Iwona, Kraków, 2019.08.16
6.0 / 6
Przepiękny kraj!

<P>Naprawdę warto, bardzo ładne krajobrazy, piękne miasta, klimatyczne wsie. Doskonale funkcjonujące państwo, otwierające się na turystów.</P>Dodał(a):
Icek, 2018.08.29
5.5 / 6
Nieodkryta, a piękna.

<P>Większość stereotypów dotyczących Białorusi jest nieprawdziwa. Kraj jest piękny, zielony, zadbany, trochę czuć komunizm, ale nie ma się co dziwić, znając historię i obecną sytuację polityczną tego kraju. Wszystkim polecam!</P>Dodał(a):
Katarzyna, Olsztyn, 2018.07.19