Wczasy w La Paz - co musisz wiedzieć?

  • O La Paz
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga La Paz

La Paz

Stolica:
Boliwia
Waluta:
BOB
Powierzchnia:
225 km2
Liczba ludności:
758 845

La Paz to, choć nieoficjalna, stolica Boliwii. To tu siedzibę ma rząd tego południowoamerykańskiego kraju i to tu toczy się życie. Położone wysoko w Andach miasto zaskakuje niezwykłą atmosferą i kontrastami kulturowymi. Tu możesz się napawać niezwykłą architekturą kolonialną z XVI-wiecznym Kościołem św. Franciszka na czele, ale i nowoczesnymi budynkami, jak i tymi skromnymi i tradycyjnymi. Będąc w La Paz, koniecznie odwiedź tutejsze targowiska – z Targiem Czarownic na czele – i przejedź się miejską kolejką gondolową. A jeśli Twoim planem jest wycieczka objazdowa poza La Paz – koniecznie wybierz się do Valle de la Luna – Doliny Księżycowej, gdzie możesz poczuć się, jakbyś był na zupełnie innej planecie. Zainspirowany? Swoją podróż do Boliwii zarezerwujesz również na last minute!

Opinie o La Paz

La Paz
5.0 /6

Jedyna taka na świecie

Najwyżej na świecie położona stolica w przepięknej lokalizacji i z super rozwiązaniem komunikacji miejskiej - zamiast metra są kolejki górskie.

Dodał(a):
Para z zachodu Polski, 27.04.2018
5.0/6 Ocena ogólna La Paz

Pogoda w La Paz

Klimat w La Paz jest dość łagodny, lecz pogoda może zmieniać się w zależności od wysokości nad poziomem morza. W najcieplejszych miesiącach: grudniu, styczniu i lutym, temperatura sięga często od 25°C do 30°C.
Średnia temperatura w najchłodniejszym lipcu wynosi ok. 10°C, ale w wyższych partiach terenu może spadać nawet poniżej zera. La Paz jest także regionem, w którym w ciągu roku spada niewielka ilość opadów. W najbardziej deszczowym październiku spada maksymalnie 100 mm deszczu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon