wypoczynek

Wczasy w Uyuni - co musisz wiedzieć?

  • O Uyuni
  • Opinie
  • Pogoda

Uyuni

Marzysz o tym, by poczuć się, jakbyś stąpał po zupełnie innej niż Ziemia planecie? Chcesz odkryć najbardziej magiczne miejsca na naszym globie? W takim razie koniecznie zaplanuj (także na last minute), wyprawę do Uyuni w Boliwii. Wycieczka objazdowa, która dotrze właśnie tutaj będzie najbardziej niezwykłym doświadczeniem w Twoim życiu! Dlaczego właśnie Uyuni? To tu właśnie znajduje się słynna solna pustynia. Przemierzając ją, czujesz się tak, jakbyś przemierzał nieskończenie wielką taflę lustra. Tu niebo i ziemia zlewają się w jedno. Wycieczka na salary z Uyuni może potrwać 1, ale i 2 czy 3 dni. Nie zastanawiaj się dłużej – to będzie wyprawa Twojego życia!

Opinie o Uyuni

Uyuni
6.0 /6

Uyuni

"Na szlaku piękna" w Chile, Boliwii oraz Peru to przepiękna wyprawa, będąca spełnieniem podróżniczych marzeń każdego wielbiciela południowoamerykańskich klimatów. Wspaniale dobrana trasa przeplatająca zatłoczone stolice oraz najpiękniejsze cuda natury takie jak Pustynia Atacama, wulkany, gejzery, zaskakujące swoim urokiem bezdroża Boliwii, tajemnicze Andy oraz niezliczone różnokolorowe laguny; umożliwiająca spotkanie w naturalnym habitacie gatunki zwierząt takich jak lamy, alpaki, vicune oraz guanaco. Wyprawa i jej piękno bez wątpienia skłaniają do refleksji nad pięknem natury naszej Planety Ziemi oraz ukazują prawdziwe, toczące się powoli życie ludności Ameryki Południowej.
Dodał(a):
Patrycja i Bartek, 07.12.2019
6.0 /6

cud natury, cud natury .......

Tego nie da się opisać to koniecznie trzeba zobaczyć. Żadne zdjęcie nie odda tych widoków.

Dodał(a):
Stefan i Ela, 27.04.2018
6.0/6 Ocena ogólna Uyuni

Pogoda w Uyuni

Pogoda w Uyuni zmienia się w zależności od trwającej obecnie pory roku. Region ten najpiękniej wygląda pomiędzy czerwcem a listopadem, ale w tym czasie mogą występować również najniższe temperatury, sięgające nocą nawet -10°C.
Od grudnia do maja trwa tutaj pora deszczowa, ale nawet wtedy nie występują bardzo wysokie opady. Pogoda w Uyuni jest wtedy także znacznie cieplejsza, a temperatura waha się pomiędzy 8, a nawet 20°C. To także najlepszy okres do podziwiania jednego z największych cudów natury na świecie – Salar de Uyuni, którego tafla wody wygląda niczym lustro.