Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Sofia

Region: Sofia

Sofia. Już sama nazwa tego miasta brzmi bardzo dostojnie, ale o prawdziwym jej bogactwie można przekonać się dopiero spędzając tu wakacje. Stolica i największe miasto Bułgarii ulokowane w centrum Półwyspu Bałkańskiego otaczają góry, które tworzą malowniczą scenerię. Sama Sofie kryje jednak mnóstwo zabytków i atrakcji, które warto poznać, zwiedzając całe Bałkany podczas wycieczki objazdowej.
Co warto zobaczyć w Sofii? Przede wszystkim sobór Aleksandra Newskiego i cerkiew Św. Zofii, rotundę Św. Jerzego, tureckie łaźnie, a także meczet Bania Baszi. Zmęczeni zwiedzaniem turyści powinni natomiast udać się wieczorem do jednej z tutejszych restauracji, gdzie serwowana jest nie tylko lokalna kuchnia, ale również doskonałe, bułgarskie wina.

Opinie o Sofii:

4.9/6

Ocena ogólna Sofia

6.0 / 6
Witaj Sofio!!!

Sofia to miasto nie w pełni wykorzystujące swój potencjał, różniące się od innych stolic europejskich. Mimo to jest piękne i urzekające mnogością zabytków i ciekawych miejsc.Dodał(a):
Bartłomiej, 2019.09.15
5.0 / 6
Sofia

Przepieknie usytuowane miasto, wypelniaja wspaniale zabytki architektoniczne, pomiedzy ktorymi przelewa sie morze zieleni.Dodał(a):
Pawel, London, 2018.07.26
4.0 / 6
Sofia

Nie zachwyca, ale też i nie rozczarowuje.Dodał(a):
Anna, 2018.10.13
4.0 / 6
Sofia

Zwiedziliśmy tylko mały kawałek miasta, który nie urzeka zbytnio. Gdbyby był czas na dłuższy spacer i poznanie go dokłądniej.Dodał(a):
Andrzej, Wrocław, 2019.06.05
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem