wypoczynek

Wczasy w Braciu - co musisz wiedzieć?

  • O Braciu
  • Pogoda

Brać

Wakacje na Brać – górzystej wyspie Chorwacji

Dlaczego warto wybrać wyspę Brać na wczasy?
Wyspa Brać na wakacje każdego roku wybierana jest przez turystów niezwykle chętnie. Skąd to zafascynowanie chorwacką wysepką? Otóż, panuje tu łagodny i śródziemnomorski klimat, widoki zapierają dech, a turkusowa woda pozwala na przyjemne relaksowanie się na pobliskich plażach. Brać to górzysta wyspa, jaka należy do Dalmacji Środkowej. Dzięki bogatej ofercie turystycznej, zupełnie każdy znajdzie na wyspie idealną aktywność dla siebie – od leniuchowania na plaży aż po wspinaczki górskie czy surfowanie po morzu. Wyspa Brać na wakacje to doskonały pomysł, jeżeli chcesz zwyczajnie odetchnąć od rzeczywistości!

Brać to wczasy wśród niesamowitej historii
Wyspa Brać to nie tylko spacerowanie po plaży Zlatni Rat (najpiękniejszej w całej Chorwacji!), żeglowanie po przejrzystej wodzie czy wypoczywanie w ekskluzywnych apartamentach. To przede wszystkim malownicze widoki, które skrywają w sobie dość bogatą historię. Aby wakacje na Brać wiązały się jednak nie tylko z plażowaniem, warto będzie odwiedzić największe atrakcje wyspy. Udaj się koniecznie na Pustelnię Blanca, zobacz Smoczą Jaskinię, podziwiaj Vidovą Górę, zapoznaj z historią regionu w Muzeum Wyspy Brać oraz odwiedź słynne miejscowości – Bol i Supetar.

Wakacje na Brać – co warto zobaczyć?
Rzecz jasna, warto będzie wybrać się do Bol – najstarszej osady na wyspie Brać. Wczasy spędzone w tej okolicy pozwolą Ci na zobaczenie wielu pięknych plaż – w tym właśnie wspomnianej Zlatni Rat. Zdecydowanie, jest to najpiękniejsza i największa plaża w całej Chorwacji! W pobliżu owej plaży zlokalizowanych jest wiele luksusowych hoteli – może warto będzie zatrzymać się w jednym z nich? To doskonałe miejsce zwłaszcza dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie i wśród zabytków! Zobaczyć tu bowiem można m.in. renesansowo-barokowy pałac wraz z galerią sztuki. Panują tu również idealne warunki do nurkowania! Koniecznie odwiedź też Supetar, będący największą osadą na wyspie Brać. Miasto znajduje się w zatoce św. Petra, w północnej części wyspy Brać. Chcesz poznać „od kulis” to jedno z głównych centrów turystycznych Dalmacji? Koniecznie przyleć więc do Supetar i przekonaj się, dlaczego turyści tak chętnie wracają na wyspę Brać każdego roku!

Zobacz również oferty w innych regionach w Chorwacji: Dalmacja Dubrownik Hvar Istria Kastelanska Riwiera Korcula Makarska Riwiera oraz informacje o Chorwacji.

Pogoda w Braciu

Brać znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, co powoduje, że to doskonałe miejsce na wakacje. Ponad 130 słonecznych dni w roku sprawia, że wyspa jest chętnie odwiedzana przez turystów nie tylko latem, choć to właśnie okres między czerwcem a sierpniem jest najbardziej upalny. Temperatury na wyspie Brać wynoszą wtedy od 25°C do nawet 30°C. Wiosną i jesienią na wyspie Brać panuje także dobra pogoda, a zimy są stosunkowo łagodne. Termometry wskazują zwykle średnio 10°C, choć słupek rtęci często podnosi się nawet do 15°C.