Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Hvar
Hvar

Chorwacja

Region: Hvar

Waluta: HRK

Powierzchnia: 297 km2

Liczba ludności: ‍11 103

Wakacje na Hvar – najdłuższej wyspie Morza Adriatyckiego

Wyspa Hvar zalicza się do archipelagu Dalmacji Środkowej. Jest to niesamowite miejsce na mapie Chorwacji, które każdego roku przyciąga coraz więcej turystów na wakacje. Hvar wyróżnia się zróżnicowanym krajobrazem – z jednej strony (od północy) znajdują się tam liczne zatoki i półwyspy, natomiast z drugiej (od południa) mamy skaliste wybrzeże. Najwyższym szczytem wyspy Hvar jest Sveti Nikola (626 m n.p.m.). Jeżeli cenisz sobie nie tylko morskie kąpiele, ale też górzyste tereny, warto będzie wybrać się na Hvar – właśnie w tym miejscu turkusowa woda i góry łączą się ze sobą w niesamowity sposób!

Wakacje na Hvar – „lawendowej wyspie Adriatyku”
Wyspa to nie tylko malowniczo otaczające ją morze i monumentalne krajobrazy górskie, które tak chętnie wybierane są na wczasy. Hvar to bowiem spektakularna roślinność śródziemnomorska oraz… lawenda! Występuje ona tu w tak ogromnej ilości, że Hvar nazywana bywa „lawendową wyspą” . Lawenda sadzona jest tutaj masowo, stąd też ta nietypowa nazwa chorwackiej wyspy. Jeżeli zdecydujesz się spędzić tu wymarzony urlop, warto będzie odwiedzić stolicę wyspy – Hvar. Mieszka tam ledwo ponad 4 tysiące mieszkańców, zatem stolica nie należy do bardzo głośnych. To dobre miejsce, jeżeli szukasz wypoczynku z dala od turystycznych i komercyjnych regionów Chorwacji.

Hvar na wczasy – co warto zobaczyć?
Koniecznie wybierz się zobaczyć pozostałości po dawnych twierdzach wyspy – jedna z nich znajduje się dokładnie nad stolicą Hvar! Oczywiście, cała wyspa warta będzie dokładnego eksplorowania na wakacje. Hvar bogata jest bowiem w wiele cennych zabytków i miejsc – jak mury z VII wieku, najstarszy w Europie teatr miejski, liczne muzea, Arsenal, Pałac Hektorovic, Klasztor Franciszkanów, pozostałości zabytkowego miasta Pharos czy wiele fortyfikacji. Wyspa Hvar będzie zatem świetnym wyborem nie tylko dla miłośników relaksowania się na plaży, ale też wielbicieli… aktywnego spędzania czasu! Przyleć na Hvar i przekonaj się, jak wiele różnych oblicz posiada Chorwacja!

Opinie o Hvar:

5.9/6

Ocena ogólna Hvar

6.0 / 6
Zaskakujący

Spokój i cisza , a wieczorami całkowicie inne miasta:) , każdy znajdzie coś dla siebie wystarczy poszukać :)Dodał(a):
Hubert, Żarnów, 2020.08.26
6.0 / 6
No i jaka wyspa?

Marco Polo wybrał wyspę obok, a myśmy wybrali Hvar i nie zawiedliśmy się! Zostało tyle poznania. Jeszcze raz musimy pokonać drogę z promu z miasta Sućuraj do Vrboski.Dodał(a):
DOROTA I ANDRZEJ, SOSNOWIEC, 2021.06.25
6.0 / 6
Pierwsza wyspa podczas urlopu

Podczas pobytu na Hvarze przekonaliśmy się do wakacji na wyspie. Świetna atmosfera, przemili ludzie i ogrom cieplutkiego AdriatykuDodał(a):
Paweł, Starachowice, 2021.08.08
6.0 / 6
Chorwackie wakacje

Polecam Wyspę Hvar jak kierunek wakacyjny. Gorąco nawet we wrześniu. Malownicze miejsce. Warto pojechać do samego Hvaru - piękne miasto z widokiem na Wyspy Piekielne.Dodał(a):
Zadowoleni z wycieczki!, 2020.09.21
6.0 / 6
Raj na Ziemi

Piękna wyspa tętniąca życiem, urokliwe uliczki i zjawiskowe widoki, to tylko pierwszy element wyspy, który ją maluje. Hvar to miejsce idealna dla każdego, bardzo dużo się tam dzieje, a z drugiej strony nigdzie indziej nie wypocznie się tak, jak tam.Dodał(a):
Natalia, Świętochłowice, 2019.09.23
6.0 / 6
Stari Grad

Wyspa Hvar - fantastycznaDodał(a):
Alicja, Wrocław, 2018.09.24
6.0 / 6
Spokój

Polecam każdemu, kto szuka odpoczynku od zgiełku, hałasu i zatłoczonych miejsc. Z całej wyspy Jelsa to najpiękniejsze miasto. Woda dokoła wspaniała - odpowiednia temperatura, idealnie czysta. Dotychczas zwiedziłem Istrię oraz Dalmację i to właśnie Wyspa Hvar wywarła na mnie największe wrażenie.Dodał(a):
Filip, Toruń, 2019.07.21
6.0 / 6
cudowne miejsce!

wracaliśmy już na Hvar 3 razy, wrócimy z pewnością jeszcze! Przeprawa promowa z lotniska na wyspę to już początek świetnej przygody!Dodał(a):
Antonina, Sosnowiec, 2021.07.19
6.0 / 6
Super pobyt

Bardzo dobre miejsce na wypoczynek i jako baza wypadowa na inne wyspy czy stały ląd. Na wyspie Hvar jest wiele położonych malowniczo miejscowości.Dodał(a):
Grzegorz, Warszawa, 2020.09.27
6.0 / 6
Wyspa Hvar

Lot samolotem trwa 1.5h później promem 2h ale jeżeli ktoś potrzebuje ciszy spokoju i odpoczynku to polecam.Dodał(a):
Magdalena, Ząbki, 2019.08.13
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem