Wczasy na Hvar - co musisz wiedzieć?

  • O Hvar
  • Opinie
  • Pogoda

Hvar

Wakacje na Hvar – najdłuższej wyspie Morza Adriatyckiego

Wyspa Hvar zalicza się do archipelagu Dalmacji Środkowej. Jest to niesamowite miejsce na mapie Chorwacji, które każdego roku przyciąga coraz więcej turystów na wakacje. Hvar wyróżnia się zróżnicowanym krajobrazem – z jednej strony (od północy) znajdują się tam liczne zatoki i półwyspy, natomiast z drugiej (od południa) mamy skaliste wybrzeże. Najwyższym szczytem wyspy Hvar jest Sveti Nikola (626 m n.p.m.). Jeżeli cenisz sobie nie tylko morskie kąpiele, ale też górzyste tereny, warto będzie wybrać się na Hvar – właśnie w tym miejscu turkusowa woda i góry łączą się ze sobą w niesamowity sposób!

Wakacje na Hvar – „lawendowej wyspie Adriatyku”
Wyspa to nie tylko malowniczo otaczające ją morze i monumentalne krajobrazy górskie, które tak chętnie wybierane są na wczasy. Hvar to bowiem spektakularna roślinność śródziemnomorska oraz… lawenda! Występuje ona tu w tak ogromnej ilości, że Hvar nazywana bywa „lawendową wyspą” . Lawenda sadzona jest tutaj masowo, stąd też ta nietypowa nazwa chorwackiej wyspy. Jeżeli zdecydujesz się spędzić tu wymarzony urlop, warto będzie odwiedzić stolicę wyspy – Hvar. Mieszka tam ledwo ponad 4 tysiące mieszkańców, zatem stolica nie należy do bardzo głośnych. To dobre miejsce, jeżeli szukasz wypoczynku z dala od turystycznych i komercyjnych regionów Chorwacji.

Hvar na wczasy – co warto zobaczyć?
Koniecznie wybierz się zobaczyć pozostałości po dawnych twierdzach wyspy – jedna z nich znajduje się dokładnie nad stolicą Hvar! Oczywiście, cała wyspa warta będzie dokładnego eksplorowania na wakacje. Hvar bogata jest bowiem w wiele cennych zabytków i miejsc – jak mury z VII wieku, najstarszy w Europie teatr miejski, liczne muzea, Arsenal, Pałac Hektorovic, Klasztor Franciszkanów, pozostałości zabytkowego miasta Pharos czy wiele fortyfikacji. Wyspa Hvar będzie zatem świetnym wyborem nie tylko dla miłośników relaksowania się na plaży, ale też wielbicieli… aktywnego spędzania czasu! Przyleć na Hvar i przekonaj się, jak wiele różnych oblicz posiada Chorwacja!

Zobacz również oferty w innych regionach w Chorwacji: Dalmacja Dubrownik Kastelanska Riwiera Korcula Makarska Riwiera oraz informacje o Chorwacji.

Opinie o Hvar

Hvar
6.0 /6

No i jaka wyspa?

Marco Polo wybrał wyspę obok, a myśmy wybrali Hvar i nie zawiedliśmy się! Zostało tyle poznania. Jeszcze raz musimy pokonać drogę z promu z miasta Sućuraj do Vrboski.
Dodał(a):
DOROTA I ANDRZEJ, SOSNOWIEC, 25.06.2021
6.0 /6

Super pobyt

Bardzo dobre miejsce na wypoczynek i jako baza wypadowa na inne wyspy czy stały ląd. Na wyspie Hvar jest wiele położonych malowniczo miejscowości.
Dodał(a):
Grzegorz, Warszawa, 27.09.2020
6.0 /6

Chorwackie wakacje

Polecam Wyspę Hvar jak kierunek wakacyjny. Gorąco nawet we wrześniu. Malownicze miejsce. Warto pojechać do samego Hvaru - piękne miasto z widokiem na Wyspy Piekielne.
Dodał(a):
Zadowoleni z wycieczki!, 21.09.2020
6.0 /6

Zaskakujący

Spokój i cisza , a wieczorami całkowicie inne miasta:) , każdy znajdzie coś dla siebie wystarczy poszukać :)
Dodał(a):
Hubert, Żarnów, 26.08.2020
6.0 /6

Piękna podróż poślubna

Zdecydowanie najlepsza wyspa na jakiej byłem. Piękne, błękitne zatoczki, pyszne jedzenie, wszędzie zielono, brak tłumów.
Dodał(a):
Łukasz, Katowice, 15.08.2020
6.0 /6

Raj na Ziemi

Piękna wyspa tętniąca życiem, urokliwe uliczki i zjawiskowe widoki, to tylko pierwszy element wyspy, który ją maluje. Hvar to miejsce idealna dla każdego, bardzo dużo się tam dzieje, a z drugiej strony nigdzie indziej nie wypocznie się tak, jak tam.
Dodał(a):
Natalia, Świętochłowice, 23.09.2019
6.0 /6

Hotel bez klimatyzacji w pokojach

Miła obsługa, smaczne jedzenie, blisko do miasta, zatoki i portu. Mała ale piękna wyspa . Serdecznie polecam
Dodał(a):
joanna, kobylka, 15.09.2019
6.0 /6

Wyspa Hvar

Lot samolotem trwa 1.5h później promem 2h ale jeżeli ktoś potrzebuje ciszy spokoju i odpoczynku to polecam.
Dodał(a):
Magdalena, Ząbki, 13.08.2019
6.0 /6

Totalna izolacja

Jak w tytule, szkoda czasu na przeprawę promową na stały ląd. Sam Stari Grad to niesamowite miasteczko. Po wypożyczeniu samochodu wrażeni ze „wspinaczki” drogami Hvar zostaną do końca życia:)
Dodał(a):
MIRON, GAJ, 21.07.2019
6.0 /6

Spokój

Polecam każdemu, kto szuka odpoczynku od zgiełku, hałasu i zatłoczonych miejsc. Z całej wyspy Jelsa to najpiękniejsze miasto. Woda dokoła wspaniała - odpowiednia temperatura, idealnie czysta. Dotychczas zwiedziłem Istrię oraz Dalmację i to właśnie Wyspa Hvar wywarła na mnie największe wrażenie.
Dodał(a):
Filip, Toruń, 21.07.2019
6.0 /6

Romantyczne miejsce pełne uroku

Super. Na pewno wrócę . Tolerancja w stosunku do osób z niepełnosprawnością...Brawo i jeszcze raz dziękuję za pomoc i wsparcie. Obsłudze hotelu... i Rezydentowi.Na pewno wrócę...i chętnie skorzystam z wycieczek
Dodał(a):
Monika, Katowice, 07.07.2019
6.0 /6

Stari Grad

Wyspa Hvar - fantastyczna

Dodał(a):
Alicja, Wrocław, 24.09.2018
6.0 /6

Cudowny Hvar

Uważam, iż na wyspie jest piękniej aniżeli na lądzie

Dodał(a):
Renii, 07.09.2018
5.5 /6

Wyspa pachnąca lawendą.

Piękne miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodał(a):
Monika, Żary, 09.07.2018
6.0/6 Ocena ogólna Hvar

Pogoda w Hvar

Świetna pogoda na Hvarze utrzymuje się od maja aż do października. Panujący tu klimat powoduje, że lato jest długie i często bardzo upalne, a termometry w czerwcu, lipcu i sierpniu wskazują znacznie ponad 25°C. Przyjemny chłód wieczorem przynoszą natomiast delikatne podmuchy wiejących tu latem wiatrów: maestral i tramontana. Zima jest bardzo łagodna, a temperatura na Hvarze właściwie nigdy nie spada poniżej 0°C.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon