[object Object]
Mljet, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
[object Object]
Mljet
[object Object]
Kiedy?
[object Object]
Kiedykolwiek
Ile osób?
[object Object]
2 osoby, 1 pokój
[object Object]
Skąd wyjazd?
[object Object]
Skądkolwiek
Typ Transportu
[object Object]
[object Object]
Samolot
[object Object]

Mljet wakacje

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Mljet
[object Object]
[object Object]
Samolot
[object Object]
państwo kraj
flaga
Chorwacja
Region: Mljet
Waluta: HKR
Powierzchnia: 98 km 2
Liczba ludności: 1,088

Mljet czyli wczasy na najbardziej zielonej wyspie Chorwacji

Wakacje na Mljet – dlaczego trzeba się tu wybrać?
Jeżeli chcesz wybrać oazę prawdziwego spokoju na wczasy, to Mljet będzie doskonałym miejscem! Ta niesamowita wyspa w Chorwacji jest prawdziwą perełką Adriatyku. Znajdują się tu dwa słone jeziora (Malo Jezero i Veliko Jezero), wysepka Sveta Marija, soczyście zielone lasy i przemili ludzie, przekładający sielską atmosferę nad… pieniądze. To zdecydowanie najbardziej zielona wyspa całego państwa, która kusi śródziemnomorskim pięknem i niesamowitą naturą. Mljet leży na zachód od słynnego Dubrownika, a na południe od półwyspu Pelješac. Świetne położenie sprawia, że można wybrać się stąd odwiedzić najbardziej znane miejsca Chorwacji.

Mljet czyli wczasy nie tylko dla amatorów morskich kąpieli
Na wyspie tej mieszka zaledwie 1200 osób, tworząc przyjemną i wręcz rodzinną atmosferę wokół. Według legend, na Miljet został uwięziony przez nimfę Kalipso sam… Odyseusz. Główne miejscowości, jakie można tu odwiedzić, to Godevari, Polace, Babino Polje, Ropa, Korita czy Maranovici. Jeżeli szukasz prawdziwego odpoczynku, to wakacje na Mljet są znakomitym pomysłem! Warto zajrzeć szczególnie do Babino Polje, gdzie znajduje się m.in. XV-wieczny kościół gotycki oraz renesansowy dwór z XVI wieku! W Maranovici zobaczyć możesz z kolei gotycko-renesansowy kościółek św. Marii od Wzgórz – malownicze widoki rozciągające się wokół dosłownie… zapierają dech w piersi!

Wakacje na Mljet – wyspie, w której nie sposób się… nie zakochać!
W zachodniej części wyspy możesz wybrać się do parku narodowego, w którym spotkasz się „oko w oko” z niemal nietkniętą przyrodą, m.in. słynnymi jeziorami. Właśnie nad jednym z nich mieszkał niegdyś… dawny lud tej wyspy. Warto na spokojnie zwiedzić park na pieszo, przejechać się rowerem lub przepłynąć łodziami po obu jeziorach. Jeżeli będziesz chciał się ochłodzić, możesz także… wskoczyć do jednego z nich – oczywiście pamiętając o tym, że występują tu dość silne prądy! Warto wspomnieć, że mieszkańcy zachowali na Mljet wiele odrębnych tradycji, co zdecydowanie odróżnia ją od pozostałych wysp w Chorwacji. Jeżeli chcesz więc poznać prawdziwy klimat i chorwacką kulturę, wczasy na Mljet będą najlepszym wyborem na wypoczynek!

Opinie o Mljet:

6/6
Ocena ogólna Mljet

6.0 / 6
[object Object]
[object Object]
[object Object]
[object Object]
[object Object]
[object Object]
Cudowna wyspa

<P>Wspaniałe jeziorka. Bardzo ciepła i czysta woda. Można sie kąpać. Cudowne krajobrazy.</P>Dodał(a):
Joanna i Robert Bienias, 2018.07.25
[object Object]
[object Object]