Wczasy w Mljet i Lastovo - co musisz wiedzieć?

  • O Mljet i Lastovo
  • Pogoda

Mljet i Lastovo

Mljet i Lastovo – dwie chorwackie wyspy uważane za jedne z najpiękniejszych w tej części Adriatyku. Choć nie są tak turystyczne, jak Hvar czy Vis, to kuszą przepiękną przyrodą, niesamowitym spokojem i zachwycającym urokiem małych chorwackich miasteczek. Wakacje na wyspie Mljet to urlop spędzony w towarzystwie natury. Na tej najbardziej zielonej wyspie Chorwacji utworzono Park Narodowy, w którym znajdują się dwa słone jeziora – Veliko Jezero i Malo Jezero.
Maleńkie wioski, rybackie osady, tradycyjna zabudowa i nie mniej piękna przyroda czekają także na wyspie Lastovo. Wakacje tutaj to gwarancja udanego wypoczynku dla wszystkich, którzy kochają zwiedzanie i odpoczynek w ciszy i spokoju.

Zobacz również oferty w innych regionach w Chorwacji: Dalmacja Dubrownik Hvar Kastelanska Riwiera Korcula Makarska Riwiera oraz informacje o Chorwacji.

Pogoda w Mljet i Lastovo

Pogoda na wyspach Mljet i Lastovo jest charakterystyczna dla klimatu tej części chorwackiego wybrzeża. Duża liczba słonecznych dni w ciągu roku sprawia, że wyspy warto odwiedzać nie tylko latem. W czerwcu, lipcu i sierpniu temperatura na Mljet i Lastovo wynosi często ponad 25°C, ale późną wiosną i wczesną jesienią, termometry wskazują zwykle od 18°C do 20°C. Zimy są w tym rejonie bardzo łagodne, ale w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym mogą występować częstsze opady deszczu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon