Wczasy w Pag - co musisz wiedzieć?

  • O Pag
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Pag

Pag

Stolica:
Chorwacja
Waluta:
HRK
Powierzchnia:
284 km2
Liczba ludności:
7 969

Spokojne plaże z łagodnym zejściem, krystalicznie czysta woda Adriatyku, krajobraz białych skał, które kontrastują z granatem morza i urokliwe miasteczka. To właśnie Pag – wyspa położona u wybrzeża Dalmacji, którą uwielbiają turyści spędzający wakacje w Chorwacji. Świetna pogoda zachęca do wybrania się tutaj na długi urlop lub wycieczkę last minute nie tylko latem.
Plaże na Pag oferują także doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, a doskonale rozwinięta baza noclegowa funkcjonuje w popularnych miejscowościach – np. Pag, Novalji czy Starej Novalji. Miłośnicy lokalnej kuchni powinni natomiast spróbować, jak smakuje Paški sir, czyli ser z mleka hodowanych tutaj owiec, których dietę stanowi tymianek, rozmaryn i szałwia.

Zobacz również oferty w innych regionach w Chorwacji: Brać Dalmacja Dubrovnik Dubrownik Hvar Istria Kastelanska Riwiera Korcula Krk Makarska Riwiera Mljet Mljet i Lastovo Orebić Płw. Peljesac Vis oraz informacje o Chorwacji.

Pogoda w Pag

Pogoda w Pag na Półwyspie Peljesac jest charakterystyczna dla tej części wybrzeża Chorwacji. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, ale na doskonałą pogodę w Pag możemy liczyć od końca maja aż do września. Latem temperatura na półwyspie sięga średnio 25°C i rzadko zdarzają się opady deszczu. Zimą opady występują nieco częściej, ale łagodny klimat sprawia, że temperatura w Pag wynosi wtedy zwykle ok. 5°C.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon