wypoczynek

Wczasy w Pag - co musisz wiedzieć?

  • O Pag
  • Opinie
  • Pogoda

Pag

Wakacje na Pag – jednej z najbardziej fotogenicznych wysp Chorwacji

Dlaczego warto spędzić wczasy na Pag?
Wyspa Pag jest istotnym punktem na mapie Chorwacji. Stanowi istotną perełkę Adriatyku, wraz ze swoją krystalicznie czystą wodą, białymi skałami kontrastującymi z morzem, łagodnym zejściem do wody oraz… urokliwymi miasteczkami! Pag położona jest u wybrzeża Dalmacji, która co roku odwiedzana jest przez wielu turystów z całej Europy. Pogoda jest tu przepiękna praktycznie przez cały czas, zachęcając do leniwego wypoczynku. Jeżeli chcesz poznać Chorwację, koniecznie wybierz wyspę Pag na wakacje!

Plaże i atrakcje, czyli wakacje na Pag!
To, co kusi na wyspie najbardziej, to oczywiście przepiękne plaże z doskonałymi warunkami do uprawiania spotów wodnych. Na wyspie znakomicie rozwinięta jest również baza noclegowa – a już zwłaszcza w miejscowości Pag, Novalji oraz Starej Novalji. Jesteś fanem bałkańskiej kuchni? Koniecznie skosztuj więc paškiego sera z mleka owiec hodowlanych! Jeżeli marzą Ci się słoneczne wczasy, to Pag będzie dobrym wyborem – zwłaszcza, że słońce świeci tutaj ponad 2500 godzin rocznie! Właśnie to czyni Pag jedną z najbardziej słonecznych wysp na całym Adriatyku! Koniecznie wybierz się tutaj zobaczyć jeden z bogatszych w Chorwacji „skansenów” murów, jakie rozciągają się na długość ok. 1000 km! Zbudowane one zostały pomiędzy pastwiskami, stanowiąc charakterystyczny krajobraz na Pag.

Wczasy na Pag i co jeszcze warto tu zobaczyć?
Miłośnicy plażowania i nocnego życia z całą pewnością pokochają plażę Zrće, która znajduje się w pobliżu miejscowości Novalja. Warto również spędzić swoje na wakacje na Pag, jeżeli chcesz zobaczyć dość nietypowy dla bałkańskich wysp… krajobraz. W okolicy Karlobagu znajduje się dziki i surowy ląd, jaki przypomina księżycowy ląd! Koniecznie zrób tutaj kilka pamiątkowych zdjęć – aż ciężko uwierzyć, jak zmienna jest natura na wyspie Pag! Oczywiście, nie sposób nie zatrzymać się również w miejscowości Mandre – zwłaszcza, jeżeli cenisz sobie spokój oraz bliskość wielkiej wody. Z Pag blisko jest do Zadaru czy też Szybenika, a więc wyspa będzie jednocześnie świetną bazą wypadową w najważniejsze zakątki Chorwacji. Czy już wiesz, jak spędzisz swoje wakacje na rajskim Pag?

Zobacz również oferty w innych regionach w Chorwacji: Dalmacja Dubrownik Hvar Istria Kastelanska Riwiera Korcula Makarska Riwiera oraz informacje o Chorwacji.

Opinie o Pag

Pag
6.0 /6

Śnieżnobiały Pag

Wyspa Pag miejscami przypomina Planetę Mars - kamieniste wzgórza zaorane wiatrem, solankowe jeziorka i skaliste wybrzeże. Natomiast miasto Pag razi w oczy bielą architektóry. W słoneczny dzień nie radzę zapominać okularów przeciwsłonecznych...
Dodał(a):
Wrocławianka, 30.09.2019
6.0/6 Ocena ogólna Pag

Pogoda w Pag

Pogoda w Pag na Półwyspie Peljesac jest charakterystyczna dla tej części wybrzeża Chorwacji. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, ale na doskonałą pogodę w Pag możemy liczyć od końca maja aż do września. Latem temperatura na półwyspie sięga średnio 25°C i rzadko zdarzają się opady deszczu. Zimą opady występują nieco częściej, ale łagodny klimat sprawia, że temperatura w Pag wynosi wtedy zwykle ok. 5°C.