wypoczynek

Wczasy na Płw. Peljesac - co musisz wiedzieć?

  • O Płw. Peljesac
  • Opinie
  • Pogoda

Płw. Peljesac

Półwysep Peljesac i wakacje w południowej Chorwacji

Wczasy na Półwyspie Peljesac gwarancją odpoczynku
Chcesz prawdziwie wypocząć? Koniecznie wybierz się w wakacje na chorwacki Półwysep Peljesac! Urlop spędzony właśnie tutaj umożliwi Ci poznanie nie tylko przepięknych i urokliwych miasteczek, ale też zaznać czaru malowniczej przyrody – łącznie z Górami Dynarskimi, jakie kształtują tutejszy region. Z całą pewnością zaskoczą Cię cudowne plaże, urokliwe i kameralne zakątki, monumentalne skały oraz niesamowity lazur wód Adriatyku. Architektura, przepyszna lokalna kuchnia i śródziemnomorski klimat sprawią, że zakochasz się w Półwyspie Peljesac już od pierwszego wejrzenia!

Półwysep Peljesac czyli wakacje w centrum… żeglugi!
Koniecznie wybierz się do Orebić, największego miasta na Półwyspie Peljesac. Wczasy spędzone na południowym brzegu z całą pewnością będą należeć do tych… niezapomnianych. Nad miasteczkiem króluje szczyt Sveti Ilija, który widać w mieście z niemal każdej strony. Warto wspomnieć, że Orebić dawniej było centrum żeglugi, a więc żyło tu sporo kapitanów. Na dzień dzisiejszy pozostały po nich wille, które możesz zobaczyć właśnie tu – ukryte wśród egzotycznych roślin i soczystej zieleni! Orebić jest również świetną bazą wypadową do pobliskiego Stonu czy Dubrovnika, ale i na wyspę Korčula. Wzdłuż miasteczka leniwie rozciągają się plaże żwirowe i kamieniste, a piaszczysta Trstenica każdego roku przyciąga rodziny z dziećmi. Niepodważalnie, miasteczko północnej części półwyspu oferuje zupełnie wszystko, czego potrzeba na spędzenie idealnego urlopu!

Wczasy na Półwyspie Peljesac – co jeszcze warto zobaczyć?
Wybierz się również do Trpanj, będącym malowniczo usytuowanym wśród zielonych wzgórz miasteczkiem. Miasteczko zachwyca magicznym urokiem, pięknymi plażami i gościnnością mieszkańców. Stąd widać nawet słynną Riwierę Makarską! Warto wybrać się do Zatoki Blace, gdzie możesz skorzystać z właściwości… błota leczniczego. W odległości ok. 10 km znajduje się z kolei jedna z najpiękniejszych plaż w całej Chorwacji, Divna – to dobry punkt do plażowania, jeżeli właśnie tego szukasz na wakacje. Półwysep Peljesac słynie także ze swojej miejscowości Ston. Nazywana jest ona… bramą do Półwyspu Peljesac. Słynie także z najdłuższych murów obronnych w Europie! Samo miasteczko jest bardzo klimatyczne – widoki na solanki, czerwone dachówki i piękną zieleń zrobi na Tobie ogromne wrażenie. Koniecznie przespaceruj się tu wśród wąskich, zapomnianych uliczek. Właśnie wśród nich poczujesz klimat prawdziwej Chorwacji!

Zobacz również oferty w innych regionach w Chorwacji: Dalmacja Dubrownik Hvar Kastelanska Riwiera Korcula Makarska Riwiera oraz informacje o Chorwacji.

Opinie o Płw. Peljesac

Płw. Peljesac
6.0 /6

Peljesac

Peljesac - region który słynie ze wspaniałych winnic, jeszcze mało komercyjny co zdecydowanie jest na plus, gdzie można odpocząć rozkoszując się pięknymi widokami
Dodał(a):
Elżbieta, Przemyśl, 27.09.2020
6.0 /6

Peliesac

Jeden z najładnieszych półwyspów w Chorwacji, urokliwe miejscowości Orebić, Trpanj, Žuljana, kilka przystani promowych, ładne plaże
Dodał(a):
Retroman, 23.09.2019
6.0 /6

Znakomity

Napewno należy zobaczyć Stone posmakować tamtejszych skorupiaków z hodowli Wejśc koniecznie na mini chiński mur i podziwiać widoki .
Dodał(a):
JOLANTA, GDYNIA, 29.07.2019
6.0/6 Ocena ogólna Płw. Peljesac

Pogoda w Płw. Peljesac

Łagodny klimat Półwyspu Peljesac sprawia, że obok kontynentalnego wybrzeża Chorwacji, to jeden z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów tego kraju. Doskonała pogoda na Półwyspie Peljesac utrzymuje się nie tylko latem, gdy temperatura wynosi ponad 25°C, ale również późną wiosną i wczesną jesienią. Zimy są tutaj dość łagodne, a termometry nie wskazują ujemnych temperatur. Na Półwyspie Peljesac w tym okresie mogą jednak częściej występować opady.