wypoczynek

Wczasy w Vis - co musisz wiedzieć?

  • O Vis
  • Pogoda

Vis

Wakacje na Vis, czyli wyspie z Mamma Mia 2

Szukasz spokojnego miejsca w Chorwacji, które nie jest jeszcze zbyt mocno przesiąknięte komercją i turystami? Wybierz wyspę Vis na wakacje! To bardzo urokliwa wyspa chorwacka, będąca dziewiątą co do wielkości w całym państwie. Vis jest najbardziej oddaloną wyspą dalmatyńską od wybrzeża, jeżeli chodzi o te zamieszkane przez ludzi. Nie sposób nie zrelaksować się więc w promieniach słońca na jednej z tutejszych, rajskich plaż – tuż przy ciepłym morzu Adriatyckim. Przylatując tu na wczasy będziesz nieć okazję do poznania jednej z piękniejszych wysp Chorwacji, uważanej za najbardziej odizolowany od niej zakątek. To jednocześnie jedno z najbardziej dziewiczych miejsc na całym Adriatyku, a więc na pewno wypoczniesz tu i… zapomnisz o codzienności!

Vis – wczasy na rajskiej wyspie
Koniecznie wybierz się do Komiży, czyli niewielkiego miasteczka z typowo chorwacką zabudową. Właśnie w tym miejscu skosztować możesz niesamowitej kuchni regionalnej. Koniecznie przyjrzyj się również najstarszym zabytkom w mieście, by lepiej poznać historię tej urokliwej części Chorwacji. Warto będzie także udać się w okolice Błękitnej Jaskini, dokąd wpłynąć można łodzią by zachwycać się urokiem wyspy od strony wodnej. Jeżeli chcesz poczuć się niczym bohaterowie filmu „Mammia Mia 2”, przyleć na wyspę Vis na wakacje! Właśnie na tej chorwackiej wyspie nakręcono drugą część tego słynnego hitu kinowego!

Wakacje na Vis dla miłośników plażowania
Koniecznie wybierz się na wyspę Vis, jeżeli wczasy preferujesz spędzać na pięknych plażach. Odpocznij na plaży Stiniva, która posiada bardzo nietypowy kształt. Z lewej i prawej strony otaczają ją bowiem wysokie skały, jakie otwierają wąskie przejście i ukazują zapierający dech w piersiach… widok na lazurowe morze. Plaża ta została nawet ogłoszona najpiękniejszą plażą Europy w 2016 roku! Oczywiście, warto również udać się na plaże Gusarica czy Prirovo, z kolei rodziny z dziećmi zachwycą się urokiem i bezpieczeństwem plaż Vela Smokova lub Milna. Koniecznie wybierz się na Vis, aby odpocząć, ogrzać się słońcem i „naładować baterie”. Zobaczysz sam, że szybko nie będziesz chciał opuścić tego chorwackiego raju na ziemi!

Zobacz również oferty w innych regionach w Chorwacji: Dalmacja Dubrownik Hvar Kastelanska Riwiera Korcula Makarska Riwiera oraz informacje o Chorwacji.

Pogoda w Vis

Na położonej na Adriatyku chorwackiej wyspie Vis pogoda jest świetna nie tylko latem, ale także w maju i wrześniu. W najcieplejszym lipcu termometry mogą wskazywać nawet 30°C, ale wiosną i jesienią temperatura w Vis spada niewiele – zwykle do ok. 16-18°C.Zimy są bardzo łagodne i trwają krótko, ale pomiędzy listopadem, a lutym mogą częściej występować deszcze.