Wczasy w Vis - co musisz wiedzieć?

  • O Vis
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Vis

Vis

Stolica:
Chorwacja
Waluta:
HRK
Powierzchnia:
90 km2
Liczba ludności:
3 700

Wakacje w Chorwacji to nie tylko relaks w promieniach upalnego słońca na jednej z cudownych plaż wybrzeża Adriatyku. Wakacje w Chorwacji to także możliwość poznania jej przepięknych wysp, do których należy m.in. Vis. Niewielka wyspa uważana za najbardziej odizolowany zakątek tego kraju i jedno z najbardziej dziewiczych miejsc na Adriatyku zachwyca śródziemnomorską przyrodą i urokiem niewielkich miejscowości. Co warto zobaczyć na Vis? Przede wszystkim Komiżę – małe miasteczko z typową, chorwacką zabudową, gdzie można skosztować także lokalnej kuchni. Ogromną atrakcją jest również Błękitna Jaskinia, do której wpływa się łodziami, by zachwycić się świetlnym spektaklem tworzonym przez promienie słońca.

Zobacz również oferty w innych regionach w Chorwacji: Brać Dalmacja Dubrovnik Dubrownik Hvar Istria Kastelanska Riwiera Korcula Krk Makarska Riwiera Mljet Mljet i Lastovo Orebić Pag Płw. Peljesac oraz informacje o Chorwacji.

Pogoda w Vis

Na położonej na Adriatyku chorwackiej wyspie Vis pogoda jest świetna nie tylko latem, ale także w maju i wrześniu. W najcieplejszym lipcu termometry mogą wskazywać nawet 30°C, ale wiosną i jesienią temperatura w Vis spada niewiele – zwykle do ok. 16-18°C.Zimy są bardzo łagodne i trwają krótko, ale pomiędzy listopadem, a lutym mogą częściej występować deszcze.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon