Obiekt

Pokoje

Hotel posiada ponad 50 wygodnych pokoi, mieszczących się w niewysokich bungalowach otoczonych ogrodem. Standardowe pokoje 2-osobowe (możliwość 2 dostawek dla dzieci lub 1 dostawki dla osoby dorosłej), wyposażone w łazienkę (prysznic, wc, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, radio, zestaw do parzenia kawy/herbaty, lodówka, mini bar (płatny) oraz balkon. Większość pokoi posiada widok na basen.

Internet

Na terenie lobby internet Wi-Fi - dodatkowo płatny.

Kategoria lokalna

***

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Cypr Północny - informacje ogólne


Waluta
Lira turecka (TRY); 1 PLN- ok. 0,5 TRY; 1 USD – ok. 1,5 TRY. Można powszechnie płacić kartami kredytowymi. W miejscowościach turystycznych dostępne są liczne kantory wymiany walut (także w hotelach) oraz bankomaty.


Napiwki
Ogólnie przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków, zwłaszcza kierowcom i przewodnikom podczas lokalnych wycieczek, a także pracownikom hoteli i restauracji. Zdarza się, iż napiwek został dodany do rachunku w restauracji (należy sprawdzić przed płatnością).


Wiza
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Cypryjskiej do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem z Polski należy upewnić się, czy dokument jest ważny, w dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).


Czas
+ 1 godzina w stosunku do czasu polskiego.


Orientacyjne ceny
Woda mineralna 1,5 l - ok. 3 TRY, Coca Cola 0,5 l - ok. 4 TRY, kawa ok. 6 TRY, piwo w barze od ok.10 TRY, kolacja w restauracji ok. 60-80 TRY.


Poczta
Znaczek na list lub pocztówkę do Polski kosztuje 4 TRY, pocztówka od 3 TRY.


Elektryczność
Napięcie 230 V, gniazdka tzw. Angielskie, należy zabrać ze sobą adapter (dostępne są również w okolicznych sklepach, cena ok. 3 EUR).


Telefony
Telefony komórkowe działają bez problemu na większości terytorium Cypru. Rozmowy do Polski są dosyć drogie (stawki europejskie), jednak szczegóły kosztów połączeń w roamingu prosimy sprawdzić u swojego operatora komórkowego przed wyjazdem.

 

W regionie

Kyrenia

Malowniczo położone tuż nad brzegiem krystalicznie czystego morza, w otoczeniu gór, niewielkie miasto, stanowiące centrum turystyczne Cypru Północnego. Najciekawszą częścią miasta jest jego Stare Miasto, mieszczące się tuż przy porcie. Znajdują się tam liczne restauracje i tawerny, najczęściej w odrestaurowanych spichlerzach. Miasto przyciąga turystów także pięknymi, piaszczystymi plażami. W niedalekiej odległości od miasta mieszczą się: XII-wieczny Monastyr Antiphonitis, opactwo augustianów Bellapais oraz zamek Buffavento.


Famagusta

Jedno z najbardziej znanych miast Cypru Północnego, przyciągające rzesze turystów niezwykle pięknymi, piaszczystymi plażami oraz doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Miasto przeżywało okres świetności w średniowieczu, jako jedno z bogatych miast weneckich. Do naszych czasów zachowały się budynki z tamtego okresu: Pałac Wenecki (Palazzo del Proveditore), a także Katedra św. Mikołaja, będąca obecnie Meczetem Lala Mustafa Pasa.

 

Wylot
Wyloty z Warszawy i Katowic. Zbiórka na 2 godziny przed planowanym wylotem przy stanowiskach Rainbow na lotnisku.
Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Cyprze trwa od połowy czerwca do końca sierpnia.

Club Simena

5.0/6 (26 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Club Simena
Galeria (7)
Club Simena
Club Simena
Club Simena
Club Simena

Atuty oferty

Mały, kameralny hotel z dobrym serwisem i dobrym wyżywieniem, sprawdzający się jako baza wypadowa do wycieczek na wyspie.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Kameralny hotel otoczony ładnym, zadbanym ogrodem, położony jest w miejscowości Karsiyaka, ok. 18 km na zachód od Kyrenii. W niedużej odległości od hotelu (ok. 800 m) znajdują się sklepiki i tawerny, a tuż przy hotelu - przystanek lokalnej komunikacji, pozwalający dotrzeć do Kyrenii lub Lapty (bilet ok. 5 TL/1 stona). Międzynarodowe lotnisko w Ercan oddalone jest o ok. 60 km.

Mapa

Plaża

Goście hotelu korzystają z piaszczysto-kamienistej plaży Guzelyali lub Marymonte, które mieszczą się ok. 6 km od hotelu (dojazd busem hotelowym 1 x dziennie). Serwis plażowy na plaży - dodatkowo płatny.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 - godz., lobby, możliwość wymiany waluty, lobby, pralnia, możliwość wynajęcia samochodu. Akceptowane są karty kredytowe: Visa, MasterCard oraz EuroCard. Na terenie hotelu znajduje się basen zewnętrzny oraz brodzik dla dzieci, otoczone tarasem słonecznym, na którym dostępne są leżaki oraz parasole (nie są dostępne ręczniki kąpielowe). Przy brodziku dla dzieci znajduje się mini aquapark (3 zjeżdżalnie).

Obiekt

Wyżywienie

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Opinie o Club Simena

5.0 / 6(26 opinii)
Atrakcje dla dzieci
4.7
Obsługa hotelowa
5.5
Plaża
3.1
Pokój
5.2
Położenie i okolica
4.2
Rezydent
3.8
Sport i rozrywka
3.4
Wyżywienie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

kolia, 27.07.2015

Jeśli Cypr Północny to tylko w tym hotelu

Podobno Cypr Północny to kraj, którego nie ma … Podobno, ale czy jest piękniejsze miejsce gdzie niebo łączy się z ziemią, gdzie góry kontrastują z lazurem morza, gdzie na każdym kroku styka się historia i nowoczesność ? Byłam tam pierwszy raz… Widziałam uśmiechniętych ludzi, pełnych serdeczności, słyszałam cykady nie dające spać, podziwiałam cudowne zachody słońca. Smakowałam wino, oliwki i kozi ser. Dotykałam rozgrzanych w słońcu kamieni. I już się nie dziwię, że starożytnie bogowie wybrali to miejsce na swoje igraszki i że koty są tam święte …:) Owszem, można tak samo pisać o Grecji czy Turcji, ale jeśli chcemy poczuć wyjątkowość połączenia tych dwóch odrębności powinniśmy przeżyć właśnie Cypr Północny, gdzie ruch lewostronny sprawia, że czujemy się jak na gigantycznej autostradzie łączącej Europę, Azję i Afrykę …

6.0/6

Sylwia, Siemianowice Śląskie 05.02.2015

wreszcie ciepłe morze :)

Bardzo fajne miejsce, hotel na uboczu, ale to żaden problem się przemieścić do centrum czy plażę, busiki lokalne jeżdżą codziennie po kilkanaście razy na dobę. Mieliśmy pokój w hoteli, bardzo ładnie tylko ten klimatyzator nad łóżkiem to makabra, mąż się rozchorował i troszkę to popsuła Nam plany. Plaże piękne, ale te płatne, woda cieplutka, temperatura w dzień lekko nieznośna a wieczorkiem lekka bryza, super. Miejscowi bardzo symplatyczni, uśmiechnięci, posiłki dobre, nieco monotonne, alkohole super, i piwko lane samoobsługowe - dla facetów wypas :)
Pokaż więcej opinii (24)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem