New York, New York

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem
Kosmopolityczny Nowy Jork • Manhattan z Piątą Aleją • Central Park – najbardziej znany park świata • Rockefeller Centre • kolorowe Times Square • Empire State Building • wyspa Ellis ze Statuą Wolności • Wall Street • most Brookliński • lot śmigłowcem nad Manhattanem (płatny dodatkowo) • dolina rzeki Hudson – miejsce wytchnienia od nowojorskiego zgiełku • Bronx – niespokojna dzielnica

Terminy i ceny wycieczki 13

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do USA. Przylot do Nowego Jorku, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie środkowych części Manhattanu. Podjedziemy pod położony przy Piątej Alei spektakularny gmach Metropolitan Museum of Art, skąd rozpoczniemy spacer po najbardziej znanym parku świata, Central Parku. Zobaczymy m.in. słynny egipski Obelisk, podarowany w XIX w. Stanom Zjednoczonym, czy największą w parku rzeźbę, posąg króla Jagiełły. Odwiedzimy Rockefeller Centre ze słynnymi rzeźbami i przylegającym do niego Radio City – jednym z najważniejszych obiektów na muzycznej mapie Stanów Zjednoczonych. Staniemy na Times Square, nazywanym „rozdrożem świata”, przyprawiającym o zawrót głowy misz-maszu reklam, neonów, kolorów i niezliczonych tłumów. Wejdziemy do katedry św. Patryka, przespacerujemy do nowojorskiej Biblioteki, zerkniemy na dworzec kolejowy Grand Central, a także wjedziemy na taras widokowy Empire State Building, skąd można podziwiać panoramę miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); Nowy Jork - 5 rozpoczętych dób hotelowych.

Pokoje: 2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”). Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.
Wizy
 • Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp
 • W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2.ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).
 • Świadczenia
  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Jorku i z Nowego Jorku do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania (5) ; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej (do uzyskania we własnym zakresie); kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 150 USD (płatne na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

  Dodaj opinie

  Brak oceny. Bądź pierwszy!
  Zainspiruj się
  Dowiedz się więcej o Stanach Zjednoczonych! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
  więcej

  Podobne oferty

  Call center
  42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
  Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
  Kontakt
  Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
  Napisz do nas
  Biura Rainbow
  Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
  Odwiedź nasz salon