Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. hotel King Tut lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację, obiad, wieczorem kolacja.

Dzień 3

Dzień 3

We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru (śniadanie w formie suchego prowiantu). Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” - ukryte w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 450 EGP/os.- płatność tylko kartą, fotografowanie bezpłatne). Później odwiedzimy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. (Trasa ok. 280 km). Po kolacji dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os.) zwiedzanie świątyni Luxorskiej oraz przejazd dorożkami po mieście, a następnie wizyta w lokalnej kawiarni. Możliwość zapalenia shishy - lokalnej fajki wodnej, wypicia kawy parzonej po arabsku, odpoczynek przy dźwiękach arabskiej muzyki. Powrót na statek. Nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Po śniadaniu - wycieczka dla chętnych (płatna dodatkowo ok. 60 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł (dla osób, które nie korzystają z wycieczek fakultatywnych - czas wolny). Powrót na statek, obiad i dalszy rejs w kierunku Edfu; przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 50 km - statkiem).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 105 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00), gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie bezpłatne). Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejs łodzią motorową po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Kolacja i nocleg na statku. (Trasa ok. 100 km. - statkiem).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu czas wolny lub, dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej (za dodatkową opłatą ok. 30 USD/os.) do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim. Po obiedzie zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Powrót na statek, kolacja i nocleg.

Dzień 8

Dzień 8

Rano wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Asuanie i przelot z Asuanu do Kairu. Po przylocie do Kairu zwiedzanie miasta. (zakwaterowanie w hotelu King Tut lub podobnym 4*, nastąpi dopiero po zwiedzaniu Kairu) : Muzeum Egipskie - posiada zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania Muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Dalej udamy się w podróż w świat muzułmański: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Aliego, Stary Kair ; Zwiedzimy kościół św. Sergiusza zbudowany w miejscu przebywania Świętej Rodziny podczas pobytu w Egipcie, oraz kościół Najświętszej Marii Panny - zwany Zawieszonym oraz wyjątkowy klasztor wykuty w skałach Mukattanu w dzielnicy śmieci. Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks (za dodatkową opłatą -  płatność tylko kartą-  możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - około 600 EGP/os., należy zgłosić przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy). Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. Wieczorem po kolacji wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą ok. 60 USD/os.) "Kair nocą": widowisko Światło i dźwięk pod piramidami oraz rejs motorówką po Nilu. Powrót do hotelu w Kairze i nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) fakultatywna wycieczka autokarowa do Aleksandrii - w programie: przejazd autokarem przez centrum miasta, cytadela Caytbay (oglądana wewnątrz) - zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej - Faros, rzymski amfiteatr, nowoczesna biblioteka Alexandrina (zbudowana ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności - zwiedzana z zewnątrz; katakumby- zwiedzane wewnątrz); obiad w restauracji z widokiem na morze wliczony w cenę. Powrót i nocleg w hotelu w Kairze.

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer do Hurghady. Zakwaterowanie w wybranym hotelu. Kolacja. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 12 - 14

Dzień 12 - 14

Pobyt w Hurghadzie - czas na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne lub wycieczki fakultatywne.

Dzień 15

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.

Uwagi do programu

- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- „Stare dolary” nie są w Egipcie akceptowane. Należy zabrać ze sobą dolary wydane po 2000 r.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:

Sahara Park

Wycieczka rozpoczyna się około godziny 13:00 wyjazdem z hotelu. Przejazd na pustynię do bazy z quadami (jazda quadami po pustyni około 45 min., konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Następnie przejazd przez pustynię terenowymi jeepami do wioski beduińskiej, zwiedzanie wioski, w programie: przejażdżka na wielbłądach, pieczenie chleba z beduinami, apteka beduińska, przejażdżka samochodami terenowymi typu spidery. Następnie kolacja w formie bufetu (napój do kolacji) oraz Orientalne Show - taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski. Powrót do hotelu około 21:00.

Cena od 199 zł/os.

Nurkowanie głębinowe

 Wycieczka rozpoczyna się wypłynięciem w morze w godzinach porannych. Krótkie szkolenie na łodzi w języku polskim. Dwa zanurzenia pod wodę w pełnym akwalungu z instruktorem, każde zanurzenie pod wodę trwa około 20 minut. Dodatkowo możliwość snorkowania, obiad na statku i napoje bezalkoholowe w cenie. Rafy koralowe i ryby na wyciągnięcie ręki, dla zainteresowanych możliwość kursu nurkowego PADI - szczegóły u rezydentów. Konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT.

Cena od 199 zł/os.

Jungle Aqua Park

Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego – idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.

Cena ok. 50 USD/os.


Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele ****- (6 rozpoczętych dób hotelowych: 2 - w Hurghadzie - w hotelu Royal Star**** lub podobnym; 4 - w Kairze - w hotelu Oasis**** lub podobnym). Istnieje możliwośc dopłaty do hotelu ***** w Hurghadzie.

Do dyspozycji gości:restauracja oraz bar.

Pokoje:2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w hotelu), śniadania i kolacje (w hotelu w Kairze, napoje do kolacji dodatkowo płatne).

Rejs po Nilu statkiem **** (4 rozpoczęte doby hotelowe).

Do dyspozycji gości:restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny:wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Wyżywienie na statku: śniadania, obiady i kolacje (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne). Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (np. whisky, za wyjątkiem wina - serwowana tylko 1 lampka do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane, 1 butelka wody dostarczana codziennie do kabiny; kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.

Część pobytowa

Hotele (4 rozpoczęte doby hotelowe)- w Hurghadzie, w wybranym hotelu (świadczenia jak w opisie hotelu).

Wyżywienie: wg opisu wybranego hotelu.

Wizy

Paszport

 - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych (2 w Hurghadzie w hotelu 4*; 4 w Kairze w hotelu 4*), na statku 4* (4 rozpoczęte doby hotelowe); wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; podczas pobytu: 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu (wyżywienie jak w opisie hotelu): obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 440 USD/os. płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeumw Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji na statku i w hotelu w Kairze; innych wydatków osobistych. 

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.

Egipt - wzdłuż Nilu

5.5/6 (318 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Egipt - wzdłuż Nilu
Last Minute!
Galeria (33)
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Egipt - wzdłuż Nilu
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Luksor (starożytne Teby ) i Dolina Królów • świątynia Horusa w Edfu • Zespół Świątynny Kom Ombo • Wielka Tama Asuańska • pociąg sypialny Asuan-Kair • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • rejs komfortowym statkiem po Nilu • wypoczynek w słonecznej Hurghadzie
Długość lotu

4 godz. 15 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych (2 w Hurghadzie w hotelu 4*; 4 w Kairze w hotelu 4*), na statku 4* (4 rozpoczęte doby hotelowe); wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; podczas pobytu: 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu (wyżywienie jak w opisie hotelu): obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi (kwota ok. 440 USD/os. płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeumw Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji na statku i w hotelu w Kairze; innych wydatków osobistych. 

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 5 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (22 opinie)
Lemon & Soul Makadi
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
3.9/6 (16 opinii)
Sphinx Aqua Park Beach Resort
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (3 opinie)
Kairaba Aqua Mondo Resort - Soma Bay
Egipt: Hurghada
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (136 opinii)
AMC Royal Resort (ex. AMC Azur Resort)
Egipt: Hurghada

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Lemon & Soul Makadi
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.7
Transport
5.3
Wyżywienie
5.2
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Małgorzata, Warszawa 17.05.2015

Doskonały wyjazd!

Doskonała organizacja, dobry program i warunki na miarę egipskich możliwości. Wielkie uznanie dla pani Marty (pilot) i lokalnych przewodników.

6.0/6

JANUSZ PIOTR, GDANSK 04.06.2023
Termin pobytu: maj 2023

Egipt-wzdłuż Nilu

Po prostu wycieczka życia! To niesamowite, że można w tak krótkim czasie zobaczyć a nawet dotknąć tak wiele zabytków starożytnej cywilizacji jednocześnie nie obciążając zbytnio organizmu.Perfekcyjnie zorganizowany program zadowoli każdego, pozwala zarówno na zwiedzanie jak i wypoczynek nawet w trakcie podróży np. w trakcie rejsu po Nilu, gdy nie tracąc czasu można odpoczywać, opalać się a nawet zażywać chłodzących kąpieli na pokładowym basenie.Tu nie ma czasu na nudę- Super
Pokaż więcej opinii (316)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem