wypoczynek

All inclusive Egipt

Wakacje w turystycznym raju – all inclusive w Sharm el Sheikh

Egipski kurort znany jest chyba każdemu miłośnikowi rajskich plaż, morskich kąpieli, słońca i beztroskiego wypoczynku. Jest to także świetne miejsce do nurkowania. Pod wodą czeka na Was bowiem jedna z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Pozostając jeszcze przez chwilę na lądzie, wakacje all inclusive w Sharm el Sheikh to gwarancja dobrej zabawy i świetnej pogody. Zimą temperatura w ciągu dnia waha się od kilkunastu do około 30ºC. Latem natomiast często przekracza 40ºC. Niska wilgotność powietrza (zaledwie ok. 4%) sprawia jednak, że upały nie są męczące dla turystów.


Szerokie, piaszczyste plaże – all inclusive w Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh posiada zachwycającą linię brzegową. Tutejsze plaże, zarówno hotelowe, jak i publiczne, należą do najpiękniejszych w Egipcie. Niezależnie od tego czy wybierzecie Sharks Bay Oasis, Reef Beach, Turqouise czy El Fanar, na każdej z nich będziecie się świetnie bawić. Terrazzina Beach i Sharks Bay Oasis oferują świetne zaplecze gastronomiczne i imprezowe. Z kolei Turqouise czy El Fanar są spokojniejsze, bardziej kameralne i klimatyczne. All inclusive w Sharm el Sheikh to także dobra okazja, aby nauczyć się sportów wodnych. Każda z plaż dysponuje bowiem wypożyczalniami sprzętu.


Odkryj Złotą Zatokę – all inclusive w Sharm el Sheikh

Złota Zatoka, zwana również Zatoką Starca to nie tylko gorące morze i rajskie plaże. Wakacje w tym regionie Egiptu to okazja, aby odwiedzić Park Narodowy Ras Muhammad – jedno z najsławniejszych miejsc do nurkowania na całym świecie. Prawdziwe bogactwo tego miejsca tkwi w 150 wspaniałych gatunkach koralowców, a także różnego rodzaju delfinach i żółwiach morskich. Równie ciekawy jest Park Narodowy Nabq, w którym to występują najbardziej wysunięte na północ lasy mangrowe, będące naturalnym siedliskiem wielu gatunków ptaków. Jeżeli lubicie zabytki, odwiedźcie koniecznie Klasztor Św. Katarzyny, położony w głębi półwyspu Synaj. Słynny na cały świat klasztor prawosławnych mnichów założony został w VI w. n.e. na polecenie rzymskiego Cesarza. Miejsce to ma wyjątkowe znaczenie dla chrześcijan. To tu bowiem Bóg przemówił do Mojżesza przez znany z biblii krzak gorejący. All inclusive w Sharm el Sheikh może być więc połączeniem błogiego lenistwa i aktywnego wypoczynku.