Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Quito, stolicy Ekwadoru

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

W królestwie motyli: Mindo i tajemnice równika

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Mindo. Po drodze wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha). Zwiedzanie Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1 metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1 m na południe od równika w odwrotną stronę; możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Przyjazd do Mindo, miejscowości położonej w dżungli, która jest domem tysięcy unikalnych gatunków fauny i flory, szacuje się, że okolice Mindo to najbardziej zróżnicowany biologicznie region świata. Odwiedzimy Ogród Motyli Tropikalnych, gdzie hoduje się rzadkie gatunki tych przepięknych owadów, poznamy cały proces hodowli. Dodatkową atrakcją jest możliwość fotografowania się z różnymi, wielkimi motylami siadającymi na rękach. Motylarnia położona jest w tropikalnym ogrodzie, gdzie można zobaczyć typową roślinność lasów chmurowych, niektóre gatunki orchidei i bromelie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3
Dzień 3

Przygody w dżunglii i kultura Ekwadoru

Po śniadaniu czas na dalsze eksplorowanie Mindo. W programie przejazd kolejką zawieszoną nad dżunglą, następnie spacer wśród egzotycznej zieleni szlakiem wodospadów. Mindo ze względu na liczbę żyjących tu ptaków nazywane jest rajem dla ornitologów. Czas na relaks i kąpiel w jednym z wodospadów. Udamy się również do Muzeum Czekolady, w którym poznamy historię ekwadorskiego kakao, połączoną z degustacją. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, proponujemy rano zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 30 USD/os. Następnie transfer do Otovalo, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 170 km).  Otovalo to miejsce, w którym znajduje się najsłynniejszy targ wyrobów ludowych w Ameryce Południowej, który przywita nas feerią barw i lokalnych zapachów. Zakupić tu można lokalne rękodzieło, m.in.: wełniane poncza, czapki, kapelusze, piękne hamaki i łapacze snów. Znajdziemy tu również oryginalną biżuterię i pamiątki ozdobione andyjskimi wzorami. Przejazd do punktu widokowego, gdzie zobaczymy lagunę Cuicocha, malownicze, krystaliczne wody jeziora, położonego w kraterze uśpionego wulkanu. Dalsza droga w kierunku Quito, dojazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 170 km)

Dzień 4
Dzień 4

Otovalo i Quito: Targ, stolica i urokliwe widoki Ekwadoru

Po śniadaniu zaczniemy przygodę w Otovalo, w którym znajduje się najsłynniejszy targ wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Targ przywita nas feerią barw i lokalnych zapachów. Zakupić tu można lokalne rękodzieło, m.in.: wełniane poncza, czapki, kapelusze, piękne hamaki i łapacze snów. Znajdziemy tu również oryginalną biżuterię i pamiątki ozdobione andyjskimi wzorami. Przejazd do punktu widokowego, gdzie zobaczymy lagunę Cuicocha, malownicze, krystaliczne wody jeziora, położonego w kraterze uśpionego wulkanu. Następnie przejazd do Quito i zwiedzanie miasta (druga najwyżej położona stolica na świecie), to jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Quito położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od nowej części miasta (panoramiczne zwiedzanie - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), kongres z fasadą, gdzie w kamieniu wykute są sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta gdzie zobaczymy (z zewnątrz): Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. - 1535 r. oraz barokowy kosciół La Compañía z początku XVII w. - 1605 r., .Zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 95 km).

Dzień 5
Dzień 5

Papallacta i Cotopaxi: wulkaniczne źródła i cuda natury

Po śniadaniu przejazd do gorących źródeł w Papallacta. W czasie podróży będziemy mieli okazję obserwować roślinność różnych stref wysokościowych - od 2400 m n.p.m. do 4200 m n.p.m.. Droga poprowadzi nas przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe - Coca; Przekroczymy kordylierę wschodnią Andów przez przełęcz o wysokości 4200 m). Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (3300 m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) - obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Następnie wizyta w ośrodku Guango, gdzie będziemy mogli zobaczyć kilkanaście gatunków kolibrów, tangary i orichidee. Po południu przejazd do hotelu w okolicach Cotopaxi. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 6
Dzień 6

Cotopaxi i Baños: między wulkanem a dżunglą

Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 30 min. po drodze asfaltowej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4864 m n.p.m., trekking do lodowca (5000 m n.p.m.) - punkt ten realizowany jest w zależności od warunków pogodowych. Następnie przystanek na zdjęcia nad brzegiem jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Przejazd w kierunku Baños do dżungli nadamazońskiej. Po drodze przystanek przy punkcie widokowym na jezioro Yambo. Przejazd przez wioskę Indian Salasaca (targ wyrobów ludowych) do miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej. Pięknie położone, na stromych uskokach Wulkanu Tungurahua, Baños to miejsce, gdzie Andy przechodzą w dżunglę nadamazońską. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 7
Dzień 7

Przyroda Ekwadoru: Dolina rzeki Pestaza i sekrety wulkanu Tungurahua

Po śniadaniu udamy się do doliny rzeki Pestaza, która tworzy głęboki kanion na południe od Baños. Przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza i piesza wycieczka do najpiękniejszego wodospadu w okolicy Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia). W trakcie wycieczki spacer po wiszącym moście. Po południu wjazd na góry otaczające Baños i wizyta u podnóża wulkanu Tunguragua, w miejscu, gdzie znajduje się słynny Domek na Drzewie z ogromnymi huśtawkami, które dają szanse podziwiania okolicy. Kolacja i nocleg w Baños. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 8
Dzień 8

Dzień wolny w Baños i podróż do Alausi

Śniadanie. Dzień wolny w Baños. Czas na eksplorowanie miasteczka, możliwość kąpieli w termach i uczestniczenia w innych atrakcjach dodatkowo płatnych (np. wizyta w Amazonii u Indian ok. 90 USD/os). Następnie przejazd w okolice miejscowości Alausi. Obiadkolacja i nocleg.

Dzień 9
Dzień 9

Od "Nosa Diabła" do kolonialnej Cuenci

Śniadanie. Przejazd na punkt widokowy, na trasę słynnego pociągu Naríz del Diablo - Nos Diabła,. Trasa wiedzie wokół góry kształtem przypominającej twarz diabła.Po powrocie do Alausi udamy się w kierunku Ingapirca, najważniejszego kompleksu archeologicznego w Ekwadorze. Zwiedzimy znajdujące się tu największe i najlepiej zachowane ruiny z czasów Inków. Przejazd do Cuenca i zwiedzanie tego niewielkiego kolonialnego miasteczka, nazywanego "stolicą kulturalną Ekwadoru", które stanowi kolebkę literatury, malarstwa i poezji. Jest również miejscem międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Zwiedzimy zabytkowe kamienice, place, kameralne uliczki, zobaczymy Katedrę pod wezwaniem Niepokalanie Poczętej (Catedral de la Inmaculada Concepción, z zewnątrz), Katedrę Starą (El Sagrario, z zewnątrz). Pospacerujemy nad rzeką Tomebamba, jedną z czterech, która płynie przez miasto. Cała zabudowa Cuenci została wpisana na listę UNESC. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Guayaquil i Puerto Lopez: miejski gwar i nadmorski spokój

Śniadanie, przejazd do Guayaquil, które nazywane jest ekonomiczną stolicą Ekwadoru, gwarne, zatłoczone, gorące. Krótki spacer po deptaku nad rzeka Guayas. Nastepnie tranfer do nadmorskiego miasteczka Puerto Lopez, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 11
Dzień 11

Czas na relaks i opcjonalne wycieczki fakultatywne

Dzień wolny na plażowanie lub opcjonalnie „Małe Galapagos” . Wycieczka na wyspę, Isla de la Plata, gdzie występują żółtwie, głuptaki, fregaty jak na na Galapagos ok. 95 USD.

Dzień 12

Powrót do Polski

Po śniadaniu przejazd do Guayaquil, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Dzień 13

Powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane.
- Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować wyjazd z lekarzem.
- Paszport: powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
- Ubiór: polecamy lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, Na wieczór konieczny sweter lub kurtka. Niezbędny jest kapelusz lub czapka, okulary przeciwsłoneczne, kremy z bardzo wysokim filtrem. Na Cotopaxi konieczna czapka, szalik, rękawiczki (na miejscu można kupić lokalne wyroby z lamy), kurtka z kapturem.
- W wielu miejscach nie przyjmują  banknotów 100-dolarowych, prosimy zabrać banknoty o mniejszej wartości
- W Ekwadorze napięcie wynosi 110 V, potrzebne są przejściówki typu amerykańskiego.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele lub hostele/hacjendy/pousady *** (w ocenie organizatora) - raczej nieduże, wygodne.

Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe (możliwe dostawki) z łazienką (prysznic, WC, ręczniki).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os., (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opiekę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 235 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

 

Nie taki diabeł straszny

5.1/6 (10 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Nie taki diabeł straszny
Galeria (14)
Nie taki diabeł straszny
Nie taki diabeł straszny
Nie taki diabeł straszny
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Naríz del Diablo - Nos Diabła • Aleja Wulkanów • Mindo - wyprawa do dżungli • Quito - kolonialna perła w Andach (2850 m n.p.m.) • Cotopaxi - najsłynniejszy wulkan Ekwadoru • równik - staniemy na obu półkulach Ziemi • Cuenca - spotkanie z kulturą
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os., (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opiekę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 235 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę12 125
Razem
24 250 zł
Zaliczka 10% 2 420 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
3.7
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.0
Transport
5.4
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
4.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

DANUTA, FROMBORK 11.02.2020

Ekwador - dla każdego coś miłego.

Jeden z najlepszych moich wyjazdów z biurem Rainbow. Ciekawy program gwarantujący każdemu uczestnikowi dobry odpoczynek i zabawę: wspaniałe widoki, bogactwo przyrodnicze, wygodne hotele, smaczne posiłki, żadnego stresu, nawet pogoda dopisała, pomimo mniej przychylnej pory (styczeń). Przyjazny kraj i ludzie. Do tego fantastyczna para: pilot Izabela i lokalny przewodnik Gustavo. Gdyby nie chęć poznania innych stron świata, wybrałabym się jeszcze raz.

6.0/6

e. 23.05.2019

Polecam

Bardzo udany wyjazd.
Pokaż więcej opinii (8)

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem