Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Przylot i zakwaterowanie w Bejrucie

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Przylot do Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w okolicach Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2
Dzień 2

Liban: odkrywanie Bejrutu i Gór Libanu

Po późnym śniadaniu przejazd w Góry Libanu. Widokowa trasa poprowadzi nas najpierw do pałacu Bejteddine. Ta bajkowa budowla nadal częściowo pełni funkcję rezydencji prezydenta Libanu. Kompleks zachwyca dziedzińcami, paradnymi schodami i arkadami oraz wyszukanymi zdobieniami. Następnie przejedziemy do Deir El‑Qamar. Jest to prawdziwe muzeum architektury na wolnym powietrzu z wąskimi uliczkami i tradycyjną zabudową. Po południu wrócimy do Bejrutu – stolicy Libanu. Miasto nazywane jest często Paryżem Bliskiego Wschodu. Ta tętniąca obecnie życiem metropolia, której początki sięgają 2000 lat p.n.e. była swego czasu prawdziwą bramą na Bliski Wschód i najważniejszym portem wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Bejrut jest miejscem gdzie krzyżują się główne szlaki w Libanie i świetnym punktem wypadowym do turystycznych atrakcji. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego centrum: Place d’Etoile z parlamentem (z zewnątrz), maronicka katedra św. Jerzego, meczet Muhammad al-Amin oraz Plac Męczenników. Następnie słynnym bulwarem Corniche przejedziemy w stronę Gołębich Skał, gdzie w malowniczej scenerii zrobimy przerwę na spacer i zdjęcia. Powrót do hotelu na nocleg; kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100 km)

Dzień 3
Dzień 3

Skarby Libanu: Sydon, Tyr i tajemnicza Qana

Po śniadaniu wyjazd w stronę Sydonu, niewielkiego miasteczka portowego okolonego gajami cytrusowymi i plantacjami bananowców. Jest to osada mająca ponad 6000 lat, która w czasach świetności była ważnym punktem strategicznym i obronnym. Zachował się tu zamek krzyżowców i stare miasto z charakterystyczną zabudową muzułmańską. Podczas spaceru zobaczymy imponujący karawanseraj zwany Khan al-Franj, gdzie zatrzymywali się głównie kupcy z Europy. Następnie przejdziemy labiryntem uliczek gdzie znajdują się warsztaty rzemieślników, stoiska spożywcze, stoiska z przyprawami oraz stoiska odzieżowe składające się na ruchliwe lokalne targowisko. W dalszą podróż udamy się do Tyru (miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), starożytnego fenickiego miasta słynącego z purpurowego barwnika do tkanin i szkła. Zobaczymy tu pozostałości miasta z czasów rzymskich. Jeżeli aktualna sytuacja polityczna na to pozwoli - udamy się do Qany położonej zaledwie 20 km od granicy z Izraelem. Niektórzy badacze utrzymują, że to właśnie tu, a nie w Kafr Kanna miał miejsce cud przemienienia wody w wino. Zobaczymy również grotę, w której wg tradycji Chrystus spotykał się ze swoimi uczniami. Wieczorem dla chętnych „wieczór libański”(dodatkowo płatny ok. 50 USD/os). Uczta dla duszy i ciała. Tańce, śpiew, tradycyjne stroje oraz wyśmienita libańska kuchnia! (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). Powrót do hotelu w okolicach Bejrutu, nocleg. (Trasa ok.200 km)

Dzień 4
Dzień 4

Historia i piękno Libanu: Jeitta Grotto, dolina Psiej Rzeki i Byblos

Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Bejrutu: Jeitta Groto - kompleks jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami i stalagmitami o bajkowych kształtach, będący jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Libanu oraz malownicza dolina Psiej Rzeki (Nahr al-Kalb). Znajduje się w niej kilkanaście kamiennych tablic z inskrypcjami umieszczanymi tu od czasów faraonów egipskich, władców Asyryjskich i babilońskiego króla Nabuchodonozora II, poprzez czasy panowania Arabów i Ottomanów po tablice upamiętniające zakończenie mandatu francuskiego czy wyzwolenie południa kraju w roku 2000. W dalszej części dnia przejedziemy do Byblos, które uważa się za najstarsze ciągle zamieszkałe miasto świata (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Wejdziemy do fortecy z czasów krucjat skąd rozpościera się widok na wykopaliska z najstarszymi obiektami liczącymi ponad 7000 lat, między którymi będziemy mogli później spacerować. Czas wolny będziemy mieć w miejscu dawnego targu z czasów panowania Ottomanów gdzie znajduje się obecnie niewielka, malownicza starówka z licznymi sklepami oraz lokalami gastronomicznymi. Przed powrotem do hotelu dla chętnych przejazd do Annaya gdzie znajduje się klasztor, w którym pochowany jest św. Charbel Makhlouf (dodatkowo płatny ok. 20 USD/os). Powrót do hotelu w Bejrucie lub okolicach, kolacja (fakultatywnie), nocleg.(Trasa ok.100 km)

Dzień 5

Sakralne i naturalne skarby Libanu

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Harrisy, gdzie na wysokości ponad 600 m. n.p.m., znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Pani Libanu i największa świątynia maronicka i gdzie spod liczącej 8,5 m wysokości figury Matki Boskiej rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża. Z sanktuarium do miasta Jounieh zjedziemy powstałą w 1964 roku kolejką linową o długości 1,5km. Następnie przejazd w góry na spotkanie z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Doliną Kadisza. Miejsce to szczyci się wieloma obiektami sakralnymi z czasów pierwszych chrześcijan, a strome urwiska wyżłobione przez biblijną rzekę Kadisza służyły przez wieki jako miejsce schronienia i medytacji. Ten maleńki fragment niewielkiego w gruncie rzeczy Libanu prezentuje niesłychaną różnorodność chrześcijaństwa: znajdują się tu kościoły jakobickie, melchickie, nestoriańskie, ormiańskie ale przede wszystkim maronickie. Planujemy krótki postój w spektakularnie położonym Baszarri. Nazwa ta w języku fenickim oznaczała dom bogini Isztar, natomiast dzisiaj miasto bardziej kojarzone jest jako jedno z najstarszych w świecie skupisk chrześcijan oraz... krajowe centrum sporów zimowych. Następnie odwiedzimy Las Bożych Cedrów w Ekden- jedną z ostatnich pozostałości rozległych niegdyś lasów cedrowych porastających szczyty gór. Z uwagi na doskonałe właściwości, ich drewno było eksploatowane przez wszystkie obecne tu potęgi, od Fenicjan, Izraelitów i Egipcjan, po Rzymian i Turków. Wzmianki o tych majestatycznych drzewach pojawiają się w najstarszych mitach, liczącym kilka tysięcy lat Eposie o Gilgameszu, czy w wielu fragmentach Biblii. Następnie odwiedzimy założony w IV w. klasztor Św. Antoniego w Qozhaya – architektoniczną perłę położoną w Dolinie Kadisha – jedyny klasztor w tej dolinie dostępny dla autokarów. Przejazd na nocleg do Edhen/Baszarri lub okolicy. Kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok. 250 km)

Dzień 6
Dzień 6

Trypolis i Batroun: perły historycznego Libanu

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Trypolisu. Istniejące już w VII w. p.n.e. miasto pełniło funkcję ważnego portu, niezależnie do kogo aktualnie należała władza, jednak dopiero pod panowaniem arabskim rozkwitło jako wiodący ośrodek handlowy i naukowy tej części Morza Śródziemnego. Zaczniemy od widoku na Trypolis z lotu ptaka dzięki wizycie w cytadeli z czasów krzyżowców. Następnie przejdziemy przez Stare Miasto, którego układ ulic podyktowany został ukształtowaniem terenu i kierunkiem dominujących wiatrów. Wąskie i kręte uliczki – tak charakterystyczne dla Bliskiego Wschodu – w niczym nie przypominają paradnych arterii eleganckiego Bejrutu, gdyż tutejsze stare miasto to wielki targ (souk) w którym znajdują się karawanseraje, dobrze zachowane łaźnie tureckie i meczety. W drodze powrotnej zatrzymamy się we wspominanym już greckich kronikarzy mieście Batroun. W tym słynącym z lemoniady mieście zobaczymy m.in. port rybacki, fragmenty fenickiego falochronu, kościół prawosławny Matki Bożej Pani Morza czy maronicką katedrę Św. Szczepana. Przejazd na nocleg w okolicach Babylos. Kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok. 220 km)

Dzień 7
Dzień 7

Starożytne Baalbek: miasto bogów i gigantyczne monolity

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy do Baalbek (wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO), najbardziej znanej w świecie wizytówki Libanu. To fenickie miasto skupione wokół kultu boga Baala, w czasach hellenistycznych znane było jako Heliopolis, ale także później przyciągało tysiące pielgrzymów jako sanktuarium boga Jowisza. Baalbek, ze swoimi kolosalnymi strukturami, jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury rzymskiej. Zobaczymy imponujące świątynie Jowisza, Wenus i Bachusa, a także olbrzymie monolity, będące największymi w świecie kamiennymi blokami wyciosanymi ludzkimi rękami. Przejazd na nocleg w Jounieh lub Bejrucie (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 220 km)

Dzień 8
Dzień 8

Czas wolny w Bejrucie i powrót do domu

Po śniadaniu, czas wolny na odpoczynek i samodzielną eksplorację Bejrutu a następnie nocny transfer na lotnisko i wylot do Warszawy (możliwy lot z przesiadką). W tym dniu nie ma obiadokolacji (dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 9

Koniec podróży: powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Ze względu na sytuację polityczną oraz zamykanie niektórych dróg w okresie zimowym kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!
- Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA. Ze względu na spore wahania kursu walut zalecamy zabrać ze sobą gotówkę!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** w okolicach: Bejrutu (5), w okolicach Baszarri/Edhen (1), w okolicach Byblos (1)

Wyżywienie: śniadania a za dopłatą kolacje (4) - wg. opisu w programie; napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Pokoje: 2 - osobowe, wszystkie z łazienką oraz najczęściej TV-sat.

Wizy

- Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu) – koszt ok. 20 USD/os (w chwili obecnej opłata zawieszona i wiza wydawana bezpłatnie)

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu.

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotem rejsowym do/z Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL oraz bagaż)

Cena nie obejmuje: wizy libańskiej (ok. 20 USD/os płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 210 usd/os. płatna pilotowi imprezy) oraz innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do obiadokolacji (4) w systemie rezerwacyjnym.

Fenickie dzieła
Fenickie dzieła
Fenickie dzieła
Fenickie dzieła
Fenickie dzieła
Fenickie dzieła
Fenickie dzieła
Fenickie dzieła
1 / 8

5.0/6 (99 opinii)

Fenickie dzieła

Za osobę4 064
Razem
8 128 zł
Zaliczka 10% 810 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przeloty samolotem rejsowym do/z Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL oraz bagaż)

Cena nie obejmuje: wizy libańskiej (ok. 20 USD/os płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 210 usd/os. płatna pilotowi imprezy) oraz innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do obiadokolacji (4) w systemie rezerwacyjnym.

Atuty oferty

• Bejrut – Paryż Bliskiego Wschodu • Jeitta Groto - bajkowe jaskinie • kolejka linowa do Harrisy • Katedra Notre Dame du Liban • Byblos – najstarsze zamieszkałe miasto świata (UNESCO) • Góry Libanu • zamek Bejteddin – rezydencja prezydenta Libanu • Sydon sprzed 6000 lat • Tyr (UNESCO) • Qana – cud przemiany wody w wino • Baalbek (UNESCO) – imponujące świątynie rzymskie • rezerwat słynnych libańskich cedrów (UNESCO) • Dolina Kadisza (UNESCO) – kościoły w górskich sceneriach • Otchłań Trzech Mostów wśród wodospadów i kanionów • Stare Miasto w Trypolisie
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.3
Transport
5.3
Wyżywienie
4.5
Zakwaterowanie
4.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Danuta Maria, Warszawa 26.05.2023
Termin pobytu: maj 2023

Fenickie dzieła

Bardzo ciekawy program. Fantastyczny przewodnik - perełka w Rainbow. Ogromna wiedza, zależało mu żeby pokazać jak najwięcej (podczas gdy np priorytetem przewodnika po Turcji (ubiegły rok, początek maja) było żeby nas jak najszybciej wpakować do hotelu i "mieć z głowy".
Pokaż więcej opinii (98)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem