Wczasy na Korsyce - co musisz wiedzieć?

  • O Korsyce
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Korsyce

Korsyka

Stolica:
Francja
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
8 680 km2
Liczba ludności:
316 578

Nazywana również Wyspą Piękna, Korsyka to prawdziwa perła Morza Śródziemnego. Należąca do Francji to miejsce, w którym możesz się zrelaksować, podziwiając urokliwą przyrodę, jak i zwiedzać urokliwe miasteczka, o niepowtarzalnym francusko – włoskim klimatem. Korsyka nieraz Cię zaskoczy! Wycieczka objazdowa zaś pozwoli poznać wyspę, która jest ojczyzną Napoleona od A do Z.
Niezwykłe winnice, malownicze plaże, zjawiskowe formacje górskie… zakochasz się od pierwszego wejrzenia! Nie wahaj się więc: Korsyka czeka na Ciebie także na last minute. Odkryj ją wspólnie z nami i przekonaj się, jak wyjątkowy jest to zakątek Europy!

Zobacz również oferty w innych regionach we Francji: Alzacja-Szampania Bretania Lazurowe Wybrzeże Normandia Owernia Paryż Region Centralny - Dolina Loary oraz informacje o Francji.

Pogoda w Korsyce

Ciepły, niezwykle przyjemny klimat na Korsyce sprawia, że to doskonałe miejsce na wakacje. Długie, śródziemnomorskie lato trwa tutaj od maja do połowy września, a w najcieplejszym okresie temperatura na Korsyce wynosi często 25°C-30°C. Zimą słupek rtęci oscyluje na poziomie 5°C-10°C, ale w styczniu i lutym mogą występować nieco częstsze opady deszczu.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon