Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Przejedziemy nową częścią miasta (panoramiczne zwiedzanie - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta i zaczniemy zwiedzać najpiękniejsze i najlepiej zachowane Stare Miasto Ameryki Południowej - Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. - 1535 r., barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. - 1605 r., zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Wizyta na targu owocowym, gdzie będzie możliwość spróbowania egzotycznych owoców. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie. Dzień wolny w Quito na samodzielne eksplorowanie miasta. Dla chętnych (dodatkowo płatne - ok. 85 USD/os) wyjazd do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1,5 godz. po drodze asfaltowanej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4864 m n.p.m. Dla spragnionych wrażeń możliwość spróbowania swoich sił w sporcie zwanym downhill - zjazd rowerem po fragmencie drogi prowadzącej do podnóża Cotopaxi (opcja dodatkowo płatna). Wskazówka: niezbędne buty trekkingowe, ciepłe ubrania (szaliki, czapki, rękawiczki, polary), krem z wysokim filtrem UV (50+) i kurtka przeciwdeszczowa. Na miejscu pilot zaproponuje równiez wycieczkę do Otovalo, najsłynniejszego targu wyrobów ludowych oraz Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku (dodatkowo płatne, ok. 85 USD/os). Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Mindo, miejscowości położonej w dżungli, która jest domem tysięcy unikalnych gatunków fauny i flory. Szacuje się, że okolice Mindo to najbardziej zróżnicowany biologicznie region świata. Odwiedzimy Ogród Motyli Tropikalnych, gdzie hoduje się rzadkie gatunki tych przepięknych owadów, poznamy cały proces hodowli. Dodatkową atrakcją jest możliwość fotografowania się z różnymi, wielkimi motylami siadającymi na rękach. Motylarnia położona jest w tropikalnym ogrodzie, gdzie można zobaczyć typową roślinność lasów chmurowych, niektóre gatunki orchidei i bromelie. Zwiedzanie Mindo zakończymy wizytą na farmie kakao. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) w archipelagu Galapagos. Archipelag ten, rozsławiony przez Karola Darwina to niezwykłe miejsce, gdzie zobaczymy wiele gatunków roślin i zwierząt nie występujących nigdzie indziej na świecie, ze słynnymi żółwiami słoniowymi na czele, legwanami morskimi czy głuptakami. Z 89 gatunków ptaków występujących na Galapagos aż 76 to gatunki endemiczne. Wulkaniczne wyspy Galapagos oraz otaczający je pas Oceanu Spokojnego są w 98% pod ścisłą ochroną, a od 1978 r. figurują na liście UNESCO. Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), drugą co do wielkości i najbardziej zaludnioną wyspę Galapagos. Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, największej w archipelagu. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd na prywatne rancho i obserwowanie gigantycznych żółwi galapago w ich naturalnym środowisku. Następnie wizyta w Stacji Karola Darwina. W ciągu dnia lunch. Nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny w Puerto Ayora. Dla chętnych (dodatkowo płatne, ok. 75 USD/os) półdniowa wycieczka do La Loberíi, zatoki, w której będziemy mieli okazję pływać i nurkować z lwami morskimi oraz licznie występującymi tu kolorowymi rybami. Jeżeli dopisze nam szczęście zobaczymy głuptaki. Z położonego na wzniesieniu punktu widokowego dotrzemy do Playa de los Perros, miejsca, gdzie podziwiać możemy ogromne kaktusy, czerwone skały kontrastujące z turkusowym kolorem wody oraz licznie wygrzewające się na słońcu legwany. Po południu przepłynięcie regularnym transportem wodnym na wyspę Izabela. Jest to największa wyspa archipelagu i jednocześnie jedna z najbogatszych, jeśli chodzi o faunę i florę. Gatunki endemiczne mangrowców, pingwiny Galapago, żółwie, legwany i lwy morskie oraz flamingi to tylko niektóre ze zwierząt i roślin występujących na tej przepięknej wyspie. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Nocleg.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka do laguny, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać flamingi w ich naturalnym środowisku. Następnie popłyniemy do maleńkiej wysepki Las Tintoreras i jeśli dopisze nam szczęście, podczas rejsu przyjrzymy się jej sympatycznym lokatorom – uchatkom i pingwinom oraz zobaczymy najbardziej oryginalnych mieszkańców Galapagos - niebieskonogie głuptaki. Jeżeli poziom wody w Zatoce Tintoreras jest niski, czasami udaje się wypatrzeć także groźniejsze stworzenia - czyli rekiny. Po dotarciu na wyspę czeka nas „polowanie” z aparatem fotograficznym na morskie iguany, z których najbardziej słynie Las Tintoreras. Te gady upodobały sobie szczególnie właśnie tę wyspę, gdyż nie mają tu żadnych naturalnych wrogów, które polowałyby na ich młode. Iguany można spotkać w każdym zakątku Las Tintoreras – wygrzewające się na skałach, spacerujące po plaży, ukrywające się wśród mangrowców… Odwiedzimy plażę, która jest miejscem lęgowym iguan, a ponadto zamieszkuje ją również kolonia lwów morskich, czyli uchatek. Czas wolny na jednej z plaż wyspy, możliwość snorkelingu w krystalicznie czystej wodzie. Możliwość podziwiania bajecznie kolorowego i żywego podwodnego świata, pełnego przedziwnych ryb, uroczych pingwinów, majestatycznych żółwi oraz łagodnych rekinów (zwierzęta żyją na wolności, nie ma gwarancji zobaczenia ich wszystkich). Lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8

Dzień 8

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek i samodzielną ekplorację tego unikatowego miejsca. Wczesnym popołudniem transfer regularnym transportem wodnym do Santa Cruz (ok. 2 godz), a następnie przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Baltra i lot do Guayaquil. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od Las Peñas - położonej na wzgórzu dzielnicy, która dała początek miastu. Las Peñas jest jednym z najładniejszych miejsc w Guayaquil - kolorowe, kolonialne budynki, klimatyczne uliczki, liczne bary i sklepiki. Na szczyt wzgórza Santa Ann prowadzi ponad 400 stopni, po pokonaniu których podziwiać będziemy urzekającą panoramę miasta i okoliczne wzgórza. Następnie udamy się na spacer promenadą Malecón, wzdłuż rzeki Guayas. Transfer na lotnisko w Guayaquil i lot powrotny do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów). (Trasa ok. 30 km)

Dzień 10

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane.
- Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować wyjazd z lekarzem.
- Paszport: powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
- Ubiór: polecamy lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, Na wieczór konieczny sweter lub kurtka. Niezbędny jest kapelusz lub czapka, okulary przeciwsłoneczne, kremy z bardzo wysokim filtrem. Na Galapagos najlepsze są sandały na grubej podeszwie, do chodzenia po ostrej lawie Na wycieczki w dżungli długie spodnie, gumowe buty oraz niezależnie od pory roku lekka kurtka przeciwdeszczowa. Na Cotopaxi konieczna czapka, szalik, rękawiczki (na miejscu można kupić lokalne wyroby z lamy), kurtka z kapturem.
- W wielu miejscach nie przyjmują  banknotów 100-dolarowych, prosimy zabrać banknoty o mniejszej wartości.
- W Ekwadorze napięcie wynosi 110 V, potrzebne są przejściówki typu amerykańskiego.
- Program na Galapagos może ulec zmianie, ze względu na warunki pogodowe lub decyzje Parku Narodowego Galapagos. 
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele lub hostele/hacjendy/pousady *** (w ocenie organizatora) - raczej nieduże, wygodne.

Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe (możliwe dostawki) z łazienką (prysznic, WC, ręczniki).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), przelot wewnętrzny Quito - Galapagos - Guayaquil, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze i opłata na Galapagos) - ok. 180 USD/os. od osoby, opłata lotniskowa na wyspie Baltra ok. 30 USD/os., zwyczajowe napiwki - ok. 35 USD/os.

Uwaga! Na miesiąc przed wylotem prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella niezbędnych do wykupienia biletów na lot wewnętrzny.

Historia ewolucji

Udostępnij
Dodaj do schowka
Historia ewolucji
Galeria (14)
Historia ewolucji
Historia ewolucji
Historia ewolucji
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena podstawowa obejmuje przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), przelot wewnętrzny Quito - Galapagos - Guayaquil, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze i opłata na Galapagos) - ok. 180 USD/os. od osoby, opłata lotniskowa na wyspie Baltra ok. 30 USD/os., zwyczajowe napiwki - ok. 35 USD/os.

Uwaga! Na miesiąc przed wylotem prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella niezbędnych do wykupienia biletów na lot wewnętrzny.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem