Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Wietnamu.

Dzień 2

Dzień 2

Przylot na wyspę Phu Quoc. Odprawa wizowo-paszportowa. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na wyspie.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko, przelot do Hanoi. Zwiedzanie miasta: Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), pałac prezydencki (z zewnątrz), „Domek na Palach” - rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. W czasie zwiedzania lunch. Po południu przejazd w rejon zatoki Ha Long. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Dzień 4

Po wykwaterowaniu i śniadaniu fantastyczny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń. Tego dnia rónież będziemy mieli okazję poznać w jaki sposób powstają najsłynniejsze w Wietnamie perły. Nocleg na łodzi.
 

Dzień 5

Dzień 5

Kolejnego dnia kontynuujemy rejs po wodach zatoki Ha Long, wizytując jedną z niezwykłych jaskin, w trakcie rejsu późne śniadanie. Następnie wyokrętowanie i przejazd do Hanoi. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem.Wieczorem pokaz słynnych „kukiełek wodnych” będących specjalnością północnego Wietnamu. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Hue oraz zwiedzanie pagody Thien Mu, będącej nieoficjalnym symbolem miasta. Na zakończenie dnia wizyta w grobowcu Minh Mang, malowniczo położnym w otoczeniu lasu. Nocleg w Hue.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd poza miasto do mauzoleum cesarzy z dynastii Nguyen. Po powrocie do Hue zwiedzimy częściowo odbudowaną ze zniszczeń wojennych Cytadelę - dawną rezydencję cesarską wpisaną na listę UNESCO. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie, po drodze do Hoi An zatrzymamy się w Danang. Będziemy mieli okazję zobaczyć buddyjską pagodę Linh Ung oraz podziwiać roztaczające się wokół malownicze krajobrazy. Przejazd do Hoi An i nocleg. (Trasa ok. 130 km)

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd do My Son, gdzie zobaczymy pozostałości po kompleksie świątyń ludu Cham, powstałe między VII-XIII w n.e. My Son jest wpisane na listę UNESCO. Powrót do Hoi An. Lunch w lokalnej restauracji i wycieczka po Hoi An. W programie spacer po wąskich uliczkach starego miasta, zwiedzanie Domu Zgromadzeń Phuc Kien - jednego z najstarszych domów w Hoi An, Tan Ky, Mostu Japońskiego oraz wizyta na targu. Odwiedzimy również pracownie lokalnych rzemieślników. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu przelot do Sajgonu. Zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz świątynia Jadeitowego Cesarza i bazar Benh Than. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 10

Dzień 10

Śniadanie, całodzienna wycieczka w okolice Miasta Ho Chi Minha. Zobaczymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi - symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Tunele służyły podczas wojny za schrony, drogi zaopatrzenia, magazyny broni, szpitale. Zwiedzimy także niezwykłą świątynię w Tay Ninh będącą głównym ośrodkiem synkretycznej religii Cao Dai. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do hotelu. Nocleg w Sajgonie.

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do Delty Mekongu. Zaczniemy od rejsu łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg i kanałów. W czasie rejsu wizyta na jednej z wysp w lokalnej wiosce i lunch. Zakwaterowanie i nocleg w Can Tho.

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu przejazd do portu i przeprawa promowa na wyspę Phu Quoc. Zakwaterowanie i nocleg w wybranym hotelu.

Dzień 13-15

Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne.

Dzień 16

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.
Wycieczka w wersji premium to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem szereg udogodnień dodatkowych, takich jak: maksymalnie 25 osób w autokarze, wysokiej klasy hotele 4*i 5* z klimatyzacją, napoje bezalkoholowe w autokarze gratis. Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców. Szczegółowe informacje na R.pl

- Uwaga: na rezerwacji należy podać pełne dane tj. imię, drugie imię (jeśli takie jest) oraz nazwisko, że względu na wymóg wprowadzony przez linie lotnicze realizujące przeloty wewnętrzne.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen

Zakwaterowanie

Część objazdowa i pobytowa

Hotele wysokiej klasy ****

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z WC i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy, to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Wizy

Wiza wietnamska

W celu uzyskania wizy wietnamskiej, na 7 dni roboczy przed rozpoczęciem imprezy należy:

- wysłać skan pierwszej strony paszportu (ze zdjęciem) oraz skan zdjęcia paszportowego w formacie .JPG. W tytule maila należy podać kod wycieczki, numer rezerwacji oraz nazwisko klienta (Np. VTX1108 1234567 Kowalski).

Obowiązkowo przy zakładaniu rezerwacji wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu (paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu).

Ponadto konieczne jest zabranie ze sobą 2 zdjęć paszportowych (kolorowe, wyraźne, aktualne, na papierze fotograficznym).
 
W przypadku rezerwacji założonych na mniej niż 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy, w dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania z naszego pośrednictwa wizowego. Klienci zamiast wiz elektronicznych otrzymają promesy wjazdowe. Lista wymaganych dokumentów jest taka sama, jak w przypadku standardowej procedury wizowej. DOKUMENTY POTRZEBNE DO UZYSKANIA WIZY BĘDĄ DOSTĘPNE U SPRZEDAWCY ORAZ NA STANOWISKU RAINBOW NA LOTNISKU.


 
Uwaga: Klienci posługujący się paszportami innymi niż polskie, proszeni są o przesłanie zapytania w sprawie możliwości wizowania za naszym pośrednictwem.

Uwaga: Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać co najmniej 3 wolne strony na wizy! W innym przypadku przekroczenie granicy oraz wyrobienie wizy nie będzie możliwe.

Uwaga: Informujemy, że dane personalne w rezerwacji i w paszporcie muszą być jednakowe. Prosimy o zwrócenie uwagi na podwójne imiona oraz nazwiska w dokumentach! Obowiązkowo przy potwierdzeniu rezerwacji muszą być uzupełnione pełne dane tj. imię, drugie imię, jeśli takie jest oraz nazwisko. Korekta danych, bądź dopisanie drugiego imienia możliwe jest jedynie za opłatą 100 zł/osoba (z racji konieczności naniesienia poprawek na biletach na przelotach wewnętrznych). 


Uwaga: Klienci, którzy nie wizują się za pośrednictwem Rainbow są zobowiązani do posiadania ważnej wietnamskiej wizy w paszporcie. Promesa wizowa do Wietnamu organizowana we własnym zakresie może nie być wystarczająca, ze względu na zdarzające się długotrwałe formalności wizowe na lotnisku w Wietnamie. W razie dużego opóźnienia / możliwego zaburzenia programu imprezy Klienci mogą być zmuszeni do dotarcia do grupy na własny koszt.


UWAGA! GOTOWE WIZY NALEŻY ODEBRAĆ W DNIU WYLOTU NA STANOWISKU RAINBOW NA LOTNISKU.


KLIENCI WIZUJĄCY SIĘ NA PODSTAWIE PROMES, WNIOSKI WIZOWE BĘDĄ DOSTĘPNE NA LOTNISKU NA STANOWISKU RAINBOW W DNIU WYLOTU.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) na Phu Quoc, przelot lokalnymi liniami wg programu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za wizę wietnamską i pośrednictwo wizowe w wysokości 235 zł/os. (opłata obowiązkowa, która została doliczona do rezerwacji), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, systemu TGS (łącznie ok. 260 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Przelot:
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Telefony:
Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczne wystąpienie o uruchomienie roamingu na Wietnam.

Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
Good Morning, Vietnam Premium
1 / 13

5.3/6 (42 opinie)

Good Morning, Vietnam Premium

Wyndham Garden Grand World Phu Quoc
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) na Phu Quoc, przelot lokalnymi liniami wg programu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za wizę wietnamską i pośrednictwo wizowe w wysokości 235 zł/os. (opłata obowiązkowa, która została doliczona do rezerwacji), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, systemu TGS (łącznie ok. 260 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Ho Chi Minh City • Hanoi i niesamowita Zatoka Ha Long • Hue - rezydencja cesarska • ruiny Świątyni My Son • plaże południowego Wietnamu • delta Mekongu
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 4 dni.
Zdjęcie Hotelu
Wyndham Garden Grand World Phu Quoc
Wietnam: Phu Quoc
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (73 opinie)
Sunset Beach Resort & SPA
Wietnam: Phu Quoc
Zdjęcie Hotelu
5.9/6 (53 opinie)
Mercury Phu Quoc Resort and Villas
Wietnam: Phu Quoc
Zdjęcie Hotelu
Wyndham Grand Phu Quoc
Wietnam: Phu Quoc

Opinie

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.3
Transport
5.4
Wyżywienie
5.0
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Szybciutkopowolutku Wrocław 20.02.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

Wietnam z góry na dół

Ogólnie wycieczka bardzo fajna - daje możliwość solidnego poznania tego kraju. Program wycieczki bardzo bogaty, ale nie uciążliwy. Dodatkowo, jeśli się trafi na takiego przewodnika/pilota jak Pani Kornelia, to doznania mogą być zwielokrotnione. Wielkie uznanie dla jej zaangażowania, cierpliwości, a przede wszystkim olbrzymiej wiedzy i chęci dzielenia się nią z nami (bogowie, bóstwa, buddy, boginie, niebiosa, siwe, kriszny i jeszcze jakieś inne ,...uff...., kto by to spamiętał). Olbrzymią sztuką jest opowiedzenie o tym tak, żeby nie zanudzić na śmierć - Pani Kornelia to potrafi :-). "Wielki Szacun Pani Kornelio !!!" Dwie rzeczy in minus: 1. Jak na imprezę PREMIUM, to niektóre hotele mogłyby być w nieco wyższym standardzie. 2. Przelot Dreamlinerem LOT-u: po trzykrotnej zmianie cen przez Rainbow, udało nam się wykupić miejsca w klasie business w tamtą stronę (tu było wszystko w jak najlepszym porządku) i miejsca premium na powrocie. Samolot, którym lecieliśmy, pomimo niewielu lat (6 lub 7), wymagałby już odnowienia - szczególnie pasażerowie (my też) narzekali na mocno sfatygowane fotele. W klasie premium, zdarzyło się, że oparcie fotela się nie rozkładało (lot 13 godz. sic!). Pasy bezpieczeństwa, zagłówki, tapicerki foteli były mocno zużyte, do tego stopnia, że rury/pręty stelaża oparcia wpijały się w plecy. I jeszcze niespodzianka: informacje dotyczące lotu wskazywały, że lecimy w odwrotnym kierunku !!! Ponadto, pasażerowie zgłaszali, że w klasie premium, w jedną stronę lotu alkohole były bezpłatne, a w drugą trzeba było już za nie płacić...
Pokaż więcej opinii (41)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem