Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 125 elegancko wyposażonych pokoi oraz suit położonych w 2-kondygnacyjnych budynkach.

- Pokoje standardowe (w budynkach w ogrodzie) - (pow. ok. 24 m2) - mogą zakwaterować max.3 osoby dorosłe (mozliwość dostawki w formie normalnego łóżka).

- Pokoje standardowe deluxe (w budynku głównym lub w budynkach w ogrodzie) - mogące zakwaterować max. 4 osoby dorosłe (możliwość dostawki w formie rozkładanej sofy).

- Pokoje executive suite- (pow. ok. 50 m2) - dla max. 4 osób dorosłych, posiada oddzielną sypialnię oraz salon wypoczynkowy z rozkładaną sofą oraz kominkiem.

Wszystkie pokoje wyposażone są w: łazienkę (wanna oraz prysznic, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV-sat, mini lodówkę lub mini bar (konsumpcja za opłatą), bezpłatny sejf oraz umeblowany balkon. Większość pokoi posiada widok na morze.

Możliwość wstawienia bezpłatnie łóżeczka dla dziecka do 2 lat.

Internet

Na terenie całego hotelu (równiez w pokojach) internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna

*****

Wyżywienie

Śniadania w formie bogatego bufetu. Możliwość dopłaty do kolacji (opcja Half Board) lub do lunchu i kolacji (opcja Full Board). Restauracja słynie z tradycyjnych greckich potraw oraz dań z owocami morza.

Program sportowy i animacyjny

Hotel nie prowadzi animacji.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków oraz napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli oraz wszelkich innych wydatków osobistych.

Inne

GRECJA – ALEKSANDROPOLIS

Waluta
EUR - Euro.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków (ok. 5-10% wartości rachunku) w restauracjach.

Czas
+ 1 godz. w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Pizza ok. 5,5 EUR, woda 1,5 l- ok. 2 EUR, piwo w sklepie ok. 1,20 EUR. W Grecji nie ma zwyczaju targowania sie o cenę. Targowanie się jest tutaj w złym guście.

Poczta
Urząd pocztowy znajduje się w mieście Aleksandropolis i jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-14:00. Listy wysłane pocztą lotniczą docierają po ok. 7 dniach (w Europie). Znaczki (grammatósima) sprzedawane są w kioskach i kosztują ok. 0,80 EUR (do Polski).

Elektryczność
apięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karta za ok. 5 EUR wystarcza na ok. 1 godzinę rozmowy z polskimi numerami stacjonarnymi. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych są stosunkowo drogie, dlatego prosimy o sprawdzenie operatora stawek przed wyjazdem.

W regionie

Tracja

Region w północno-wschodniej Grecji, położony nad Morzem Trackim, graniczący z Turcją oraz Bułgarią. Ze względu na swoje położenie oraz wieloletnie wpływy zza wschodniej granicy, architektura regionu oraz mentalność jego mieszkańców silnie nawiązują do kultury Tureckiej. Tracja jest najmniej popularnym wśród zagranicznych turystów regionem Grecji, dzięki czemu jej rozległe tereny wciąż zachowują dziewiczy charakter z niemalże nienaruszoną przyrodą, stanowiąc przystań dla wielu endemicznych gatunków ptaków. Gęste lasy, doliny rzeczne, jeziora, wzgórza, wyspy oraz niekończące się białe, piaszczyste, dzikie plaże – wszystko to tworzy niepowtarzalny, imponujący klimat tego miejsca.

Aleksandropolis

Zostało zbudowane w miejscu antycznego miasta Sali, jest stosunkowo młodym miastem, zamieszkanym przez ponad 60 tys. mieszkańców. Jego współczesna historia sięga 1850 r., kiedy to mieszkańcy okolicznych wiosek stworzyli tam wioskę rybacką, która dzięki swojemu strategicznemu położeniu pomiędzy Wschodem a Zachodem, w niedługim czasie przekształciła się w najważniejsze w regionie centrum handlowe, ekonomiczne i kulturowe. Obecnie jest to miasto łączące w sobie przeszłość z teraźniejszością, kulturę Wschodu i Zachodu, tradycję i folklor z bogatą ofertą życia nocnego. Kilometry piaszczystych, dzikich plaż, delta rzeki Ewros, przepiękna przyroda oraz liczne zabytki w regionie sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni wypoczynek.

Delta Rzeki Ewros

Zaliczana do unikalnych zakątków Europy ze względu na swoje niepowtarzalne walory przyrodnicze oraz rzadkie gatunki występujących tu ptaków. Ewros to rzeka stanowiąca naturalną granicę pomiędzy Grecją a Turcją. Jej wody płyną przez tereny 3 krajów, swój początek biorąc na stokach gór Riła w Bułgarii, dalej kierując się na wschód na tereny Turcji, następnie skręcając na południe wzdłuż granicy z Grecją, po 544 km uchodzą do Morza Egejskiego w pobliżu Aleksandropolis.

Wyloty z: Warszawy. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku odpraw Rainbow na wybranym lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Grecotel Egnatia
Grecotel Egnatia
Grecotel Egnatia
1 / 3

Grecotel Egnatia

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków oraz napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli oraz wszelkich innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Bardzo dobrej jakości hotel o wysokim standardzie usług. Jego wielkim atutem jest lokalizacja z jednej strony tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży, z drugiej bardzo blisko rozrywkowego centrum miasta. Polecamy osobom lubiącym na własną rękę odkrywać okoliczne atrakcje.

Położenie

Elegancki hotel położony ok. 1 km od ścisłego centrum Aleksandropolis, gdzie znajdują się liczne restauracje, bary oraz sklepy. Do portu miejskiego ok. 3 km, do lotniska Democritus ok. 7 km. Teren hotelu od miasta oddzielony jest niedużym lasem piniowym. Przystanek lokalnego autobusu znajduje się ok. 300 m od hotelu.

Mapa

Plaża

Kompleks usytuowany przy szerokiej, piaszczystej, prywatnej plaży położonej nad lazurowymi wodami Morza Trackiego. Leżaki i parasole na plaży (od lipca do września) - bezpłatne.

Do dyspozycji gości

Hotel składa się z budynku głównego oraz trzech 2-kondygnacyjnych budynków położonych w ogrodzie, zwróconych w stronę plaży. Tworzy jeden kompleks wraz z Grecotelem Astir, z którego infrastruktury ogólnej można korzystać.

Recepcja 24 - godz., lobby, restauracja, lobby bar, pool bar, room service za opłatą. Ponadto: basen, brodzik dla dzieci - oba ze słodką wodą, taras słoneczny, siłownia. Leżaki i parasole przy basenie, w ogrodzie (od lipca do września) - bezpłatne. Hotel oferuje bezpłatnie ręczniki kąpielowe dla swoich gości. Za opłatą: pralnia, usługi opiekunki dla dzieci, parking, wypożyczalnia samochodów.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Opinie

Obsługa hotelowa
4.5
Plaża
3.0
Pokój
3.5
Położenie i okolica
4.0
Sport i rozrywka
1.0
Wyżywienie
3.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

3.0/6

Karol, Olsztyn 30.07.2015

wakacje 2015

- na polskie standardy hotel nie więcej niż 3,5 gwiazdki - nie wart swojej ceny - plaża jest publiczna z wydzieloną częścią hotelową (mało leżaków i parasoli w stosunku do liczby pokoi) - plaża jest piaszczysto-kamienista, przy wejściu do wody pełno dużych kamieni, trzeba uważać, gdzie stopę postawić
Pokaż wszystkie opinie

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem