Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 47 podstawowo wyposażonych pokoi położonych w 2 skrzydłach 2-piętrowego budynku. Przestronne pokoje standardowe mogą zakwaterować max. 3 osoby dorosłe lub 2 osoby dorosłe i 2 dzieci (mozliwość dostawki w formie normalnego łóżka, składanego łóżka lub rozkładanej sofy). Wszystkie pokoje wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV-sat., mini lodówkę oraz balkon. Większość pokoi posiada widok na morze.

Możliwość wstawienia bezpłatnie łóżeczka dla dziecka do 2 lat.

Hotel akceptuje małe zwierzęta - za dodatkową opłatą.

Internet

Na terenie całego hotelu, również na hotelowej plaży internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna

***

Wyżywienie

Hotel nie oferuje wyżywienia. Możliwość dopłaty do All Inclusive Soft w postaci cateringu zapewnianego przez hotel Thraki Palace - usługa dostępna w systemie rezerwacyjnym oraz na stronie internetowej.

Program sportowy i animacyjny

Hotel nie prowadzi animacji. Bogata oferta rozrywek w Aleksandropolis: liczne sklepy, bary, restauracje oraz dyskoteki.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków oraz napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli oraz wszelkich innych wydatków osobistych.

Inne

GRECJA – ALEKSANDROPOLIS

Waluta
EUR - Euro.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków (ok. 5-10% wartości rachunku) w restauracjach.

Czas
+ 1 godz. w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Pizza ok. 5,5 EUR, woda 1,5 l- ok. 2 EUR, piwo w sklepie ok. 1,20 EUR. W Grecji nie ma zwyczaju targowania sie o cenę. Targowanie się jest tutaj w złym guście.

Poczta
Urząd pocztowy znajduje się w mieście Aleksandropolis i jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-14:00. Listy wysłane pocztą lotniczą docierają po ok. 7 dniach (w Europie). Znaczki (grammatósima) sprzedawane są w kioskach i kosztują ok. 0,80 EUR (do Polski).

Elektryczność
apięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karta za ok. 5 EUR wystarcza na ok. 1 godzinę rozmowy z polskimi numerami stacjonarnymi. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych są stosunkowo drogie, dlatego prosimy o sprawdzenie operatora stawek przed wyjazdem.

W regionie

Tracja

Region w północno-wschodniej Grecji, położony nad Morzem Trackim, graniczący z Turcją oraz Bułgarią. Ze względu na swoje położenie oraz wieloletnie wpływy zza wschodniej granicy, architektura regionu oraz mentalność jego mieszkańców silnie nawiązują do kultury Tureckiej. Tracja jest najmniej popularnym wśród zagranicznych turystów regionem Grecji, dzięki czemu jej rozległe tereny wciąż zachowują dziewiczy charakter z niemalże nienaruszoną przyrodą, stanowiąc przystań dla wielu endemicznych gatunków ptaków. Gęste lasy, doliny rzeczne, jeziora, wzgórza, wyspy oraz niekończące się białe, piaszczyste, dzikie plaże – wszystko to tworzy niepowtarzalny, imponujący klimat tego miejsca.

Aleksandropolis

Zostało zbudowane w miejscu antycznego miasta Sali, jest stosunkowo młodym miastem, zamieszkanym przez ponad 60 tys. mieszkańców. Jego współczesna historia sięga 1850 r., kiedy to mieszkańcy okolicznych wiosek stworzyli tam wioskę rybacką, która dzięki swojemu strategicznemu położeniu pomiędzy Wschodem a Zachodem, w niedługim czasie przekształciła się w najważniejsze w regionie centrum handlowe, ekonomiczne i kulturowe. Obecnie jest to miasto łączące w sobie przeszłość z teraźniejszością, kulturę Wschodu i Zachodu, tradycję i folklor z bogatą ofertą życia nocnego. Kilometry piaszczystych, dzikich plaż, delta rzeki Ewros, przepiękna przyroda oraz liczne zabytki w regionie sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni wypoczynek.

Delta Rzeki Ewros

Zaliczana do unikalnych zakątków Europy ze względu na swoje niepowtarzalne walory przyrodnicze oraz rzadkie gatunki występujących tu ptaków. Ewros to rzeka stanowiąca naturalną granicę pomiędzy Grecją a Turcją. Jej wody płyną przez tereny 3 krajów, swój początek biorąc na stokach gór Riła w Bułgarii, dalej kierując się na wschód na tereny Turcji, następnie skręcając na południe wzdłuż granicy z Grecją, po 544 km uchodzą do Morza Egejskiego w pobliżu Aleksandropolis.

Wyloty z: Warszawy. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku odpraw Rainbow na wybranym lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Klio

Udostępnij
Dodaj do schowka
Klio
Galeria (0)

Atuty oferty

Nieduży hotel o kameralnej atmosferze. Jego lokalizacja w spokojnej okolicy, nieco dalej od centrum miasta, z drugiej strony jednak tuż obok pięknej, długiej i szerokiej plaży sprawia, że jest to miejsce dla osób lubiących wypoczywać w spokoju i ciszy, z dala od zgiełku miasta.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków oraz napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli oraz wszelkich innych wydatków osobistych.

Położenie

Hotel zlokalizowany jest w spokojnej okolicy, otoczony zadbanym ogrodem oliwnym, oddającym doskonale śródziemnomorski klimat tego miejsca. W nieco dalszej okolicy nieduży wybór barów i restauracji oraz mini market. Do stolicy regionu, a zarazem miasta studenckiego, z szerokim wyborem barów, restauracji oraz sklepów - Aleksandropolis zaledwie ok. 10 km. Przed hotelem znajduje się przystanek lokalnego autobusu kursującego, w ciągu dnia, do centrum Aleksandropolis, mniej wiecej co godzinę (od początku czerwca do połowy września).

Mapa

Plaża

Hotel położony jest ok. 30 m od jednej z najpiękniejszych plaż w regionie Ewros, która od wielu lat regularnie oznaczana jest niebieską flagą ze względu na krystalicznie czystą wodę. Hotel posiada prywatną plażę wyposażoną w leżaki oraz parasole - płatne (ok. 3 EUR/os./dzień) w cenie zawarta jest kawa lub sok. Hotel nie oferuje ręczników kąpielowych.

Do dyspozycji gości

Ostatni remont hotel przeszedł w 2012 r.

Recepcja 24 - godz., lobby, restauracja, bar, sala telewizyjna, parking.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem