Kokkino Nero – atrakcje. Lecznicze źródła, góry, wodospady i plaże
Niewielkie Kokkino Nero leży u stóp góry Ossa, nad Morzem Egejskim. Przyciąga szukających spokoju i naturalnego piękna. Poznaj atrakcje w jego okolicy!
Filtry
Popularne
Wyżywienie
Liczba dni
Typ wyjazdu
Cena
Standard hotelu
Ocena klientów
Udogodnienia w hotelu
Rodzaj pokoju
Udogodnienia w pokoju
Rodzaj hotelu
Odległość hotelu od lotniska
Tematyka
Sezon
Dokumenty
Oferty
Grecja
Region: Kokkino Nero
Waluta: EUR
Powierzchnia: 0 km 2
Wakacje w Grecji to zawsze strzał w dziesiątkę! Liczne antyczne zabytki sąsiadują tu z przepiękną przyrodą, piękne plaże są wręcz wymarzone do relaksu i kąpieli morskich, a przepyszna kuchnia bogata w warzywa, ryby i owoce morza zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy. Szczególnie popularnym wśród turystów rejonem jest Riwiera Olimpijska – 70. kilometrowy pas lądu leżący nad Zatoką Termajską Morza Egejskiego u stóp Góry Olimp. Do jej głównych kurortów należą Paralia, Olympiaki Akti, Leptokarya i Platamonas. Kto jednak marzy o spokojnym wypoczynku z dala od tłumu turystów, powinien wybrać się do Kokkino Nero – równie pięknego, lecz bardzo kameralnego i tym samym znacznie mniej tłocznego miasteczka Riwiery. To doskonałe miejsce na wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i par, czy grupy przyjaciół i świetna baza wypadowa do zwiedzania okolicznych atrakcji.
Kokkino Nero, podobnie jak cała Riwiera Olimpijska, leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego – lata są tu gorące i słoneczne, zimy natomiast deszczowe, ale łagodne. Sezon turystyczny trwa od wiosny do jesieni, w kwietniu i maju oraz we wrześniu i październiku temperatury sprzyjają zwiedzaniu i aktywnej turystyce. Słupki rtęci pokazują wówczas od 17 do 25°C w dzień i 11-19°C w nocy. Najgorętszymi miesiącami są lipiec i sierpień – temperatura w dzień oscyluje wówczas bądź przekracza 30 °C. Woda w morzu najcieplejsza jest w sierpniu i wrześniu (ok. 25 °C). Greckie lata są zwykle suche – padać zaczyna dopiero we wrześniu. Kulminacja opadów przypada na listopad i grudzień (122-123 mm). Jeśli naszym celem jest plażowanie, najlepszą porą na wizytę w regionie jest lato, jeśli natomiast pragniemy odwiedzić tutejsze zabytki czy wybrać się na górską wędrówkę – wiosna lub wczesna jesień.
Jeśli w okolicy mamy ochotę zobaczyć coś ciekawego, warto wykupić wycieczkę fakultatywną w Kokkino Nero z polskojęzycznym pilotem i zobaczyć następujące miejsca:
Wergina – była stolica dawnej Macedonii, gdzie możemy podziwiać królewskie grobowce (m.in. Filipa Macedońskiego) oraz ruiny pałacu władców.
Najbliższe do Kokkino Nero lotnisko znajduje się w Salonikach (SKG). W okresie wakacyjnym tanie linie lotnicze oferują tu bezpośrednie połączenia z Krakowa, Warszawy i Modlina. Można wówczas skorzystać również z samolotu czarterowanego przez biura podróży. Z Rainbow można polecieć do Salonik z Wrocławia, Warszawy, Katowic i Poznania. Lot trwa ok. 2 godzin.
Fasolada – jedna z najpopularniejszych zup w tutejszej kuchni, na bazie białej fasoli, pomidorów, przypraw i oliwy.
Dolmades – gołąbki z farszem z mielonego mięsa i ryżu z dużą ilością przypraw, serwowane z aromatycznym sosem.
Spanakopita – placek z ciasta filo z nadzieniem ze szpinaku i fety.
Souvlaki – szaszłyki z drobno siekanej wieprzowiny lub kurczaka pieczone na ruszcie.
Tzatziki – sałatka à la mizeria, drobno starte świeże ogórki, z czosnkiem, gęstym jogurtem i odrobiną soli, polane oliwą.
Horiatiki – sałatka grecka, której podstawę stanowią ogórki, pomidory, oliwki, cebula i ser feta.
Musaka – zapiekane danie z mielonego mięsa, bakłażanów i sosu beszamelowego posypane tartym żółtym serem.
Keftedes – pulpety z mięsa mielonego w sosie pomidorowym.
Taramosalata – pasta z ikry, białego chleba, oliwy, czerwonej cebuli i soku z cytryny.
Saganaki – zapiekany ser z mieszanki mleka krowiego i koziego.
Souvlaki – szaszłyki z drobno siekanej wieprzowiny lub kurczaka pieczone na ruszcie.
Produkty spożywcze – oliwki, oliwa z oliwek, ser feta, kawa, miód tymiankowy, zioła (oregano, tymianek), słodycze (loukoumi, baklava), retsina (wino aromatyzowane dodatkiem żywicy sosny), ouzo (wódka anyżowa), metaxa (destylat z dodatkiem wina muskatowego).
Przedmioty użytkowe – kosmetyki na bazie oliwy z oliwek, haftowane ściereczki i obrusy, wyroby ceramiczne.
Produkty dekoracyjne – breloki czy magnesy z mati (niebieskim talizmanem przypominającym oko), komboloi (sznur koralików podobny do różańca), ręcznie pisane ikony.