Hrabia Drakula na wakacjach - dla wygodnych

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
4.9 /6 ( 39 opinii )
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Kluż Napoca – stolica Transylwanii • Bran – „zamek Drakuli” • Bukareszt – Paryż Bałkanów • Sighisoara - miejsce narodzin Drakuli • Braszów – „Siedmiogród w pigułce” • Sybin – miasto artystów • Ruse – miasto „ducha wolności” • Nesebyr – „perła Morza Czarnego” • Konstanca – stolica Dobrudży • Przylądek Kaliakra – bułgarskie klify • odpoczynek w Bułgarii nad Morzem Czarnym

Terminy i ceny wycieczki 19

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd na nocleg tranzytowy w późnych godzinach nocnych Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). Trasa ok. 800 km - Katowice-Negreni

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Kluż Napoka – stolicy Siedmiogrodu, miasta ważnego zarówno dla Węgrów, jak i dla Rumunów, centrum intelektualnego i akademickiego Rumunii. Spacer po starym mieście z gotyckim kościołem pw. św. Michała i pomnikiem króla Macieja Korwina z 1902 r. Przejdziemy do pałacu Banffy, najznakomitszego barokowego pałacu miejskiego Transylwanii. Zobaczymy: Uniwersytet Babes-Bolyai i kościół reformowany, a także Plac Avrama Iancu z prawosławną katedrą i Teatrem Narodowym. Następnie udamy się do jednej z największych i najstarszych kopalni w Europie - Salina Turda „*”. Sól wydobywano tu już w czasach rzymskich, a eksploatację zakończono w XX w. Kompleks składa się z trzech szybów: Terezia (z najgłębszym punktem – 120 m), Anton (108 m) i Rudolf (42 m). Ze specjalnie oświetlonych drewniano-metalowych konstrukcji będziemy podziwiać skomplikowane formacje skalne. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Targu Mures lub okolicy. Trasa ok. 290 km

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele klasy turystycznej ***- położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami telefonem i TV.
Do dyspozycji gości
na miejscu restauracja i bar
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet lub zestawy serowane do stolików lub za dopłatą obiadokolacje (zestawy serwowane do stolików)
Wizy
Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności (6 miesięcy od daty powrotu).
Świadczenia
Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 115 EUR/os płatne na miejscu, imprez fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 30 EUR/os., wycieczka do Nesebyru ok. 30 EUR/os; dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) wg programu (bez kolacji w 1 i 3 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/hrabia-drakula-na-wakacjach-dla-wygodnych/zakwaterowanie-rub
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Opis systemu w sekcji „Przeczytaj koniecznie”.

Dodaj opinię

4.9

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Bułgarii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon