Wczasy w Rumunii - co musisz wiedzieć?

  • O Rumunii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Rumunii

Rumunia

Stolica:
Bukareszt
Waluta:
RON
Powierzchnia:
238 391 km2
Liczba ludności:
19 250 617

Chcesz spędzić wakacje inaczej? Zamień popularne i oblegane przez turystów kurorty na wyprawę po wciąż jeszcze nieodkrytej perle Europy, jaką jest Rumunia. Wycieczka objazdowa po tym niezwykłym kraju Cię zaskoczy i dostarczy zupełnie nowych wrażeń.
Bukareszt z imponującym budynkiem parlamentu, nazywany Paryżem Wschodu, Transylwania, z której ponoć pochodzą wampiry ze słynnym zamkiem w Bran, Oradea - perła secesji, Timiszoara, błotne wulkany pod Buzau, ruiny greckiego miasta Histria, klasztory malowane jak z bajki i zapierająca dech w piersiach Trasa Transfogaraska… Rumunia ma wiele oblicz. Jedna wycieczka objazdowa nie wystarczy, by odkryć je wszystkie. Chcesz się przekonać, czym urzeka Rumunia na własne oczy? Last minute czy z wyprzedzeniem - zarezerwuj swoją wycieczkę i wyrusz tam wspólnie z nami!

Opinie o Rumunii

Rumunii
6.0 /6

Piękna Rumunia

Rumunia to nie tylko piękny krajobrazowo kraj, ale i przyjaźnie nam Polakom Rumuni. Północna Rumunia obfituje w dużo polskich śladów. Mi się bardzo podobały widoki dzikiej natury, oraz umieszczone w jej centrum ślady działalności człowieka jak na przykład monastyry prawosławne, skansen w Syhocie Marmaroski, oraz wiele innych. Bardzo smaczna była kolacja rumuńska i wino z tego kraju. Rumuni to bardzo przyjaźni nam ludzie, gdy zbłądziłem w drodze do hotelu jeden z mieszkańców Jassów zaprowadził mnie na postój taksówek i nawet dał mi pieniądze na taksówkę... gdy powiedziałęm mu że jest z Polski. W Rumunii można w sklepach spotkać wiele artykułów spożywczych pochodzących a Polski a uwielbianych przez Rumunów.
Dodał(a):
Grzegorz, 04.12.2019
5.0 /6

Rumunia mniej znana...

Miłe zaskoczenie bogactwem zabytków i pięknem przyrody. Takie perełki architektoniczne jak Kluż, Jassy czy Oradea warto zobaczyć. No i unikat na skalę światową - Wesoły Cmentarz
Dodał(a):
Rafał, 10.10.2019
4.5 /6

Rumunia

Piękne widoki i zadbane zabytki, kraj noszący ślady komunizmu, ale warty zwiedzania i podziwiania!!!
Dodał(a):
Zdzisława, ŚWIĘTA KATARZYNA, 16.10.2019
5.0 /6

Rumunia królewski kraj

Byłam bardzo miłe zaskoczona pięknem budowli w Bukareszcie. Jak dobrze że komuna nie zniszczyła tam wiecej. Rumunia to piękny kraj. Zamki, warownie, krajobrazy.
Dodał(a):
Jolanta, Świdnica, 03.10.2019
6.0 /6

Hrabia Drakula na Wakacjach

Wspaniała wycieczka do Rumunii i odpoczynek w Bułgarii z super przewodnikiem p. Aleksandra i super kierowcami!Dziękuję za przybliżenie mi tak ciekawego i za razem kraju jakim była Rumunia jak i Bułgaria, mam nadzieję w przyszłości wrócić znów do Rumunii i Bułgarii może na wypoczynek i zwiedzić inne regiony Rumunii i Bułgarii.
Dodał(a):
JOANNA MARIA, BYDGOSZCZ, 23.09.2019
4.5 /6

Zaskoczenie

Zaskoczenie czystością w tym kraju. Śmietniki co 30m i żadnych walających się śmieci. Bukareszt szokuje swoją architekturą (obok paskudnych bloków z wielkiej płyty znajdują się różne pałace i inne perełki architektury). Ogólnie kraj ciekawy z wielkim potencjałem lecz niestety Rumuni nie potrafią go wykorzystać
Dodał(a):
AGNIESZKA, ELBLAG, 23.09.2019
5.0 /6

Bliski - nie znany kraj

Piękno Karpat, delty Dunaju, dolin pełnych dojrzewających słoneczników, cerkwi, zamków i pałaców oraz legend i historii z nimi związanych. A także nowe oblicze kraju po latach dyktatury......no i oczywiście wiele, wiele smakołyków i specjałów pochodzących z tego wspaniałego regionu tak bliskiego nam.......a tak mało znanego.
Dodał(a):
Waldemar, Włodawa, 15.09.2019
4.0 /6

Rumunia

Chciałabym wrócić za kilkanaście lat... Kraj niedoceniony, jeszcze wiele trzeba zrobić i zainwestować
Dodał(a):
HELENA, GDYNIA, 12.09.2019
5.0 /6

Rumunia - miłe zaskoczenie

Naprawdę warto odwiedzić kraj Drakuli, zapoznać się z jego historią i teraźniejszością. Zakosztować lokalnych potraw, nasycić oczy pięknymi widokami, poznać ciekawych ludzi. To może być miłe zaskoczenie i dobry powód do powrotu w te okolice.
Dodał(a):
ADAM, 07.09.2019
4.0 /6

słaba infrastruktura turystyczna

Rumunia to bardzo ciekawy kraj, szczególnie turystycznie. Piękna przyroda, dużo ciekawych obiektów historycznych. Szkoda tylko,że kraj słabo przygotowany do obsługi turystycznej.
Dodał(a):
Wojciech Przepiórkiewicz, Warszawa, 02.09.2019
6.0 /6

Rumunia łamie stereotypy

Siedmiogród kraina serów, wina, mleka, czystego powietrza i hrabiego Draculi 🤪😍🥰. Trzeba uważać aby kogoś nie ukąsił 😀
Dodał(a):
Krzysztof, Września, 26.08.2019
5.0 /6

Polecam !!

Piękny i skromny kraj z wielkim potencjałem. Śliczne zabytki przemili ludzie. Rumunia jest krajem dopiero odkrywany prze turystów i warto, jednakże jako kraj potrzebuje wielu inwestycji na odnowienie pięknych - opuszczonych zabytków.
Dodał(a):
Anna M, 26.08.2019
5.0 /6

Rumunia

Odwiedzony teren Transylwanii to część tego pięknego kraju. Cieszę się, że poznałam ten region. Mam nadzieję na dalsze jego poznanie.
Dodał(a):
Krystyna, Bełchatów, 12.08.2019
6.0 /6

ocena odwiedzanych miejsc

Ciekawe miejsca, które się odwiedza. Można by jednak więcej zobaczyć - np. zamek w Hunedoara ostatniego dnia.
Dodał(a):
Hudriwudri, 27.07.2019
5.0 /6

Skromna i niedoceniana Rumunia

Niedoceniane państwo na turystycznej mapie Europy. Piękne widoki i zabytki z dużym potencjałem, który nie jest jeszcze w pełni wykorzystany
Dodał(a):
Kamil, Wysocko Małe, 18.07.2019
5.0 /6

Zaskakująca Rumunia

Rumunia mnie zaskoczyła. Kraj ten ma bowiem niewiele wspólnego z jego stereotypowym postrzeganiem. Całkiem niezła kuchnia, mili ludzie dobrze mówiący po angielsku, piękne miejsca, takie jak Sybin, Timisoara i urocza, niesamowita Sighisoara. Polecam pojechać i przekonać się samodzielnie.
Dodał(a):
Asia i Ula, 14.07.2019
5.2/6 Ocena ogólna Rumunii

Pogoda w Rumunii

Choć Rumunia znajduje się pod wpływem klimatu umiarkowanego kontynentalnego, nad jej całym obszarem wyróżnia się aż 8 stref klimatycznych. Najcieplej jest na południu kraju, gdzie temperatura latem wynosi od 20 do nawet 30°C. To właśnie tutaj występuje także najwięcej upalnych dni. W górach temperatura znacznie spada, a pogoda jest gorsza. Zimą często występują mrozy, a słupek rtęci oscyluje na poziomie -10°C.

Rumunia - śladem Drakuli i najpiękniejszych zabytków

Zanim zdecydowałam się na podróż do Rumunii, wyobrażałam sobie naiwnie kraj o surowej przyrodzie, z rzadka zamieszkany przez dość niezamożnych ludzi. Krótka wizyta szybko pokazała mi, jak bardzo się myliłam. Znalazłam tu hotele na zachodnioeuropejskim poziomie, życzliwych ludzi, piękne krajobrazy i szalenie interesującą historię.

Rumunia – co musisz wiedzieć, zanim ją odwiedzisz?

Rumunia to państwo, które leży w południowo-wschodniej Europie, nad Morzem Czarnym. Kraj jest częściowo położony na Półwyspie Bałkańskim. Co ciekawe, Rumunia jest zaliczana do Bałkanów przede wszystkim z uwagi na czynniki historyczno-kulturowe. Geograficznie północno-wschodnią granicę półwyspu ustala bieg Dunaju, a po „bałkańskiej” stronie rzeki leży jedynie Dobrudża.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon