Wczasy w Rumunii - co musisz wiedzieć?

  • O Rumunii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Rumunii

Rumunia

Stolica:
Bukareszt
Waluta:
RON
Powierzchnia:
238 391 km2
Liczba ludności:
19 250 617

Chcesz spędzić wakacje inaczej? Zamień popularne i oblegane przez turystów kurorty na wyprawę po wciąż jeszcze nieodkrytej perle Europy, jaką jest Rumunia. Wycieczka objazdowa po tym niezwykłym kraju Cię zaskoczy i dostarczy zupełnie nowych wrażeń.
Bukareszt z imponującym budynkiem parlamentu, nazywany Paryżem Wschodu, Transylwania, z której ponoć pochodzą wampiry ze słynnym zamkiem w Bran, Oradea - perła secesji, Timiszoara, błotne wulkany pod Buzau, ruiny greckiego miasta Histria, klasztory malowane jak z bajki i zapierająca dech w piersiach Trasa Transfogaraska… Rumunia ma wiele oblicz. Jedna wycieczka objazdowa nie wystarczy, by odkryć je wszystkie. Chcesz się przekonać, czym urzeka Rumunia na własne oczy? Last minute czy z wyprzedzeniem - zarezerwuj swoją wycieczkę i wyrusz tam wspólnie z nami!

Opinie o Rumunii

Rumunii
5.0 /6

Zaskakująca Rumunia

Rumunia mnie zaskoczyła. Kraj ten ma bowiem niewiele wspólnego z jego stereotypowym postrzeganiem. Całkiem niezła kuchnia, mili ludzie dobrze mówiący po angielsku, piękne miejsca, takie jak Sybin, Timisoara i urocza, niesamowita Sighisoara. Polecam pojechać i przekonać się samodzielnie.
Dodał(a):
Asia i Ula, 14.07.2019
5.0 /6

Rumunia - miłe zaskoczenie

Naprawdę warto odwiedzić kraj Drakuli, zapoznać się z jego historią i teraźniejszością. Zakosztować lokalnych potraw, nasycić oczy pięknymi widokami, poznać ciekawych ludzi. To może być miłe zaskoczenie i dobry powód do powrotu w te okolice.
Dodał(a):
ADAM, 07.09.2019
5.0 /6

Polecam !!

Piękny i skromny kraj z wielkim potencjałem. Śliczne zabytki przemili ludzie. Rumunia jest krajem dopiero odkrywany prze turystów i warto, jednakże jako kraj potrzebuje wielu inwestycji na odnowienie pięknych - opuszczonych zabytków.
Dodał(a):
Anna M, 26.08.2019
4.0 /6

słaba infrastruktura turystyczna

Rumunia to bardzo ciekawy kraj, szczególnie turystycznie. Piękna przyroda, dużo ciekawych obiektów historycznych. Szkoda tylko,że kraj słabo przygotowany do obsługi turystycznej.
Dodał(a):
Wojciech Przepiórkiewicz, Warszawa, 02.09.2019
5.0 /6

Skromna i niedoceniana Rumunia

Niedoceniane państwo na turystycznej mapie Europy. Piękne widoki i zabytki z dużym potencjałem, który nie jest jeszcze w pełni wykorzystany
Dodał(a):
Kamil, Wysocko Małe, 18.07.2019
5.0 /6

Rumunia

Odwiedzony teren Transylwanii to część tego pięknego kraju. Cieszę się, że poznałam ten region. Mam nadzieję na dalsze jego poznanie.
Dodał(a):
Krystyna, Bełchatów, 12.08.2019
6.0 /6

Rumunia łamie stereotypy

Siedmiogród kraina serów, wina, mleka, czystego powietrza i hrabiego Draculi 🤪😍🥰. Trzeba uważać aby kogoś nie ukąsił 😀
Dodał(a):
Krzysztof, Września, 26.08.2019
6.0 /6

ocena odwiedzanych miejsc

Ciekawe miejsca, które się odwiedza. Można by jednak więcej zobaczyć - np. zamek w Hunedoara ostatniego dnia.
Dodał(a):
Hudriwudri, 27.07.2019
4.0 /6

Rumunia

Chciałabym wrócić za kilkanaście lat... Kraj niedoceniony, jeszcze wiele trzeba zrobić i zainwestować
Dodał(a):
HELENA, GDYNIA, 12.09.2019
6.0 /6

DrakuLove

Rumunia - piękny, spokojny kraj z wieloma pięknymi zabytkami, zamkami, cytadelami. Ludzie tam mieszkający są życzliwi, uśmiechnięci, pomocni, pozytywnie nastawieni do Polaków.
Dodał(a):
Sabina, 25.06.2019
5.5 /6

Rumunia - znany, nieznany kraj

Piękne krajobrazy, nienaruszone ręką człowieka. Urzekająca przyroda, kipiącą zielenią. Fantastyczne ukształtowanie terenu.
Dodał(a):
Jacek, Łódź, 24.06.2019
5.0 /6

Rumunia

Kraj wielu stad owiec i pogórkowatych krajobrazów. Krótkie przejazdy i smaczne jedzenie. Ludzie mili i przyjaźni.

Dodał(a):
Andrzej, Wrocław, 05.06.2019
5.0 /6

Mezalians zupełny

Rumunia jest nieoczywista, niejednoznaczna. Wszędzie przeplata się bieda z zupełnie przesadnym bogactwem. Kraj ma wszystko, morze i góry, wyżyny i doliny, pola i lasy, rzeki, jeziora, wszystko! Trudno ocenić, czego się spodziewałam i czy zostało to spełnione, bo wróciłam z zupełnie innymi wrażeniami, niż zakładałam. Oczywiście pozytywnie. Jest w Rumunii coś takiego, że choć nie jest to Riviera Turecka, chcę tam wrócić!

Dodał(a):
Aleksandra (BurzOla), 20.10.2018
4.5 /6

Rumunia

Ciekawe miasta, historia, podobno piękna przyroda, niestety tego akcentu brakło na wycieczce

Dodał(a):
Gienek, 23.09.2018
4.5 /6

Rumunia szlakiem Hrabiego Drakuli nad Morze Czarne

Polecam odwiedzić Rumunię, zwłaszcza Transylwanię.

Dodał(a):
Ona&On, 17.09.2018
3.5 /6

miłe zaskoczenie

Kraj o dużych kontrastach, jedno co mi się podobało i czego w Polsce brakuje, w kazdym miescie w którym się zatrzymaliśmy, w żadnej restauracji, kawiarni, barze nie odmówiono mi skorzystania z toalety i to bez placenia

Dodał(a):
WALDEMAR, Gostyń, 03.09.2018
5.2/6 Ocena ogólna Rumunii

Pogoda w Rumunii

Choć Rumunia znajduje się pod wpływem klimatu umiarkowanego kontynentalnego, nad jej całym obszarem wyróżnia się aż 8 stref klimatycznych. Najcieplej jest na południu kraju, gdzie temperatura latem wynosi od 20 do nawet 30°C. To właśnie tutaj występuje także najwięcej upalnych dni. W górach temperatura znacznie spada, a pogoda jest gorsza. Zimą często występują mrozy, a słupek rtęci oscyluje na poziomie -10°C.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon