Wczasy w Rumunii - co musisz wiedzieć?

  • O Rumunii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Rumunii

Rumunia

Stolica:
Bukareszt
Waluta:
RON
Powierzchnia:
238 391 km2
Liczba ludności:
19 250 617

Chcesz spędzić wakacje inaczej? Zamień popularne i oblegane przez turystów kurorty na wyprawę po wciąż jeszcze nieodkrytej perle Europy, jaką jest Rumunia. Wycieczka objazdowa po tym niezwykłym kraju Cię zaskoczy i dostarczy zupełnie nowych wrażeń.
Bukareszt z imponującym budynkiem parlamentu, nazywany Paryżem Wschodu, Transylwania, z której ponoć pochodzą wampiry ze słynnym zamkiem w Bran, Oradea - perła secesji, Timiszoara, błotne wulkany pod Buzau, ruiny greckiego miasta Histria, klasztory malowane jak z bajki i zapierająca dech w piersiach Trasa Transfogaraska… Rumunia ma wiele oblicz. Jedna wycieczka objazdowa nie wystarczy, by odkryć je wszystkie. Chcesz się przekonać, czym urzeka Rumunia na własne oczy? Last minute czy z wyprzedzeniem - zarezerwuj swoją wycieczkę i wyrusz tam wspólnie z nami!

Zobacz również oferty w innych regionach w Rumunii: Alba Bihor Braszów Bukareszt Kluż Mamaia Maramuresz Marusza Sybin

Opinie o Rumunii

Rumunii
5.0 /6

Zaskakująca Rumunia

Rumunia mnie zaskoczyła. Kraj ten ma bowiem niewiele wspólnego z jego stereotypowym postrzeganiem. Całkiem niezła kuchnia, mili ludzie dobrze mówiący po angielsku, piękne miejsca, takie jak Sybin, Timisoara i urocza, niesamowita Sighisoara. Polecam pojechać i przekonać się samodzielnie.
Dodał(a):
Asia i Ula, 14.07.2019
6.0 /6

DrakuLove

Rumunia - piękny, spokojny kraj z wieloma pięknymi zabytkami, zamkami, cytadelami. Ludzie tam mieszkający są życzliwi, uśmiechnięci, pomocni, pozytywnie nastawieni do Polaków.
Dodał(a):
Sabina, 25.06.2019
5.5 /6

Rumunia - znany, nieznany kraj

Piękne krajobrazy, nienaruszone ręką człowieka. Urzekająca przyroda, kipiącą zielenią. Fantastyczne ukształtowanie terenu.
Dodał(a):
Jacek, Łódź, 24.06.2019
5.0 /6

Rumunia

Kraj wielu stad owiec i pogórkowatych krajobrazów. Krótkie przejazdy i smaczne jedzenie. Ludzie mili i przyjaźni.

Dodał(a):
Andrzej, Wrocław, 05.06.2019
5.0 /6

Mezalians zupełny

Rumunia jest nieoczywista, niejednoznaczna. Wszędzie przeplata się bieda z zupełnie przesadnym bogactwem. Kraj ma wszystko, morze i góry, wyżyny i doliny, pola i lasy, rzeki, jeziora, wszystko! Trudno ocenić, czego się spodziewałam i czy zostało to spełnione, bo wróciłam z zupełnie innymi wrażeniami, niż zakładałam. Oczywiście pozytywnie. Jest w Rumunii coś takiego, że choć nie jest to Riviera Turecka, chcę tam wrócić!

Dodał(a):
Aleksandra (BurzOla), 20.10.2018
4.5 /6

Rumunia

Ciekawe miasta, historia, podobno piękna przyroda, niestety tego akcentu brakło na wycieczce

Dodał(a):
Gienek, 23.09.2018
4.5 /6

Rumunia szlakiem Hrabiego Drakuli nad Morze Czarne

Polecam odwiedzić Rumunię, zwłaszcza Transylwanię.

Dodał(a):
Ona&On, 17.09.2018
3.5 /6

miłe zaskoczenie

Kraj o dużych kontrastach, jedno co mi się podobało i czego w Polsce brakuje, w kazdym miescie w którym się zatrzymaliśmy, w żadnej restauracji, kawiarni, barze nie odmówiono mi skorzystania z toalety i to bez placenia

Dodał(a):
WALDEMAR, Gostyń, 03.09.2018
4.5 /6

Rumunia - warta odwiedzenia ale jeszcze sporo przed nią do poprawy

Rumunia miała trudną sytuację polityczną do 89 roku. Historia tego co przeżywali obywatele tego kraju potrafi przerażać. Obecnie również mieszkańcy zmagają się problemami związnymi z korupcją i działaniami ich rządy by tą korupcję utrzymać.Rumunia ma bardzo wiele do zaoferowanai turystom i z pewnością już sami pojedziemy do tego kraju by zobaczyć tego co nie widzieliśmy czyli Sigisoare, Bran, Brasov, Pales, Konstante, trase trasforgadzką i wiele wiele innych miejsc. Jednak rumuńskie państwo bardzo mało środków przeznacza na odnowe swoich zabytków i niestety widać jak wiele miejsc choć ma potencjał, powoli zanikają. Ponadto widać że pod względem edukacji językowej nadal ten kraj nie zapewnia  młodym osobom dostatecznej możliwości nauczenia się języków międzynarodowych takich jak np angielski, a przecież ten kraj chce iść na zachód i znajduje się w Unii Europejskiej. Również pojęcie turytsyki jest tam odmienny od tego co przeżywalismy w innych krajach unii europejskiej. Choc takie kraje jak Wlochy i Grecja nigdy nie mają problemów z turystami i można u nich czasem zauważyć "nie chce mi się", to Rumunia która pod tym względem dopiero zaczyna się rozwijać nie uczy się, że warto jednak trochę o tych turystów zadbać. Widać to w restauracjach i nawet w sklepach z pamiątkami. w Kluż Napoce nie zostaliśmy w ogóle obsłużeni i klenerzy lawirowali wyłącznie wokół mieszkańców miejscowści, ignorując fakt, że znacząco patrzymy się aż wręczą nam menu. Wręcz jakiś odburknął komuś na nas po rumuńsku jakby wielkim problemem było obsłużenie dwójki obcokrajowców, którzy mieli trochę tych lejów do wydania. W Baile Herculane poszliśmy po obiadokolacji do tawerny i chcieliśmy zamówić słynne pączki i jakiegoś drinka. Niestety znowu obeszlismy się smakiem i moglismy zamówić tylko napoje, ale problemem nie było brak towaru tylko fakt że całkiem młoda kelnerka nie umiała nic po angielsku, nawet nie wiedziała co oznacza słowo glass. Pierwszy raz spotkaliśmy się by w bardzo turystycznym kurorcie w którym było naprawde wiele turystów, nikt nie umiał po angielsku mówić. Oczywiście te uwagi odnoszą się do mentalności rumunów niż do samego kraju, który jest bardzo piękny.

Dodał(a):
Turysta, 21.08.2018
6.0 /6

Polecam

Wszystkie odwiedzone kraje niezwykle ciekawe, pękne. Polecam

Dodał(a):
Anna, 18.08.2018
6.0 /6

Piękna

Wrócę tam jeszcze na pewno :) Piękne widoki, wspaniałe zabytki

Dodał(a):
Aneta, Łódź, 03.08.2018
6.0 /6

Wspaniały kraj wbrew stereotypom

Zanim pojechałam do Rumunii, wszyscy mnie ostrzegali że tam jest niebezpiecznie, brzydko i że złodzieje grasują na każdym kroku. Wszyscy mówili, że Rumunia jest brzydka, biedna i nie warto jej odwiedzać. MYLILI SIĘ.

Wszystkie stereotypy, które słyszymy o Rumunii, należy włożyć między bajki. To piękny kraj, który dynamicznie się rozwija dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Świetne drogi, piękne i zadbane miasta, wszędzie czysto, nikt mnie nie okradł i nikt nie oszukał. Ludzie bardzo serdeczni, gościnni i otwarci. Tradycyjne jedzenie bardzo smaczne. Ceny świetne - można sobie kupić przepiękne wyroby rękodzielnicze za kilka złotych. 

POLECAM RUMUNIĘ.

Dodał(a):
Danuta, Świętochłowice, 26.07.2018
6.0 /6

Szybki rozwój...

Widać, że kraj bardzo szybko się rozwija, cieszy również to że dbają czyli inwestują w zabytki.

Dodał(a):
Diana, 24.07.2018
5.0 /6

ładny kraj

Kraj zadbany, ciekawy dla turysty i przystępny cenowo.

Dodał(a):
Jacek, 18.07.2018
5.5 /6

miejsce

świetne tereny, piękne krajobrazy

Dodał(a):
Małgorzata, Dąbrówka, 01.07.2018
6.0 /6

Piękna

Cudowna zielona górzysta

Dodał(a):
Ania i Boguś, 20.06.2018
5.3/6 Ocena ogólna Rumunii

Pogoda w Rumunii

Choć Rumunia znajduje się pod wpływem klimatu umiarkowanego kontynentalnego, nad jej całym obszarem wyróżnia się aż 8 stref klimatycznych. Najcieplej jest na południu kraju, gdzie temperatura latem wynosi od 20 do nawet 30°C. To właśnie tutaj występuje także najwięcej upalnych dni. W górach temperatura znacznie spada, a pogoda jest gorsza. Zimą często występują mrozy, a słupek rtęci oscyluje na poziomie -10°C.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon