ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Ilość dni

-

Typ wyjazdu

Odległość hotelu od lotniska

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Sezon

Udogodnienia

Narty

Dokumenty

Rodzaj hotelu

Pokoje

Tematyka

Promocje

Rumunia
Rumunia

Rumunia

Stolica: Bukareszt

Waluta: RON

Powierzchnia: 238 391 km2

Liczba ludności: ‍19 250 617

Rumunia – co warto tu zobaczyć?

Rumunia jest wyjątkowym punktem na mapie Europy, pełnym tajemnic i pięknych miejsc. Jest to nadal dość mało popularny kierunek turystyczny –warto więc na tym skorzystać i wybrać się na wczasy do tego kraju! Rumunia to państwo zaskakujące na każdym kroku. Wybrać się możesz tu m.in. do Alba Julia – jednej z popularniejszych stolic Transylwanii. Warto będzie udać się też do Sybinu, słynącego ze swoich zdolnych artystów. Przejdź się po zabytkowym centrum i podziwiaj zapierające dech zabytki, które charakteryzują owe miejsce – takie, jak np. Muzeum Brukhentala czy słynny Most Kłamców.

Niezapomniane wakacje w krainie Draculi

Wart zobaczenia jest również wąwóz rzeki Olt, a także Curtea de Arges. Stąd już blisko już do Jeziora Vidraru, gdzie wręcz wypada zatrzymać się na tarasie widokowym, ulokowanym tuż przy zaporze. Przy dobrej widoczności, zobaczyć stąd powinieneś najwyższy szczyt Rumunii, Moldovenau. Warte odwiedzenia są także malownicze ruiny zamku Poenari, należące niegdyś do słynnego Wlada Palownika – znanego jako Dracula. Rzecz jasna, w Rumunii trzeba też wybrać się do Bukaresztu, gdzie wakacje możesz spędzić wśród ekletycznej zabudowy, spacerując po szerokim bulwarze i zachwycając się tutejszą kulturą.

Rumunia – państwo pełne historii i niesamowitych smaków

Jeżeli udajesz się na wczasy do Rumunii, warto będzie zwiedzić konstanckie stare miasto, położone na cyplu, by zapoznać się z lokalną mieszanką religijną. Możesz także wypocząć nad Morzem Czarnym, nad którym tej tajemniczy kraj jest zlokalizowany. A co powiesz na Sighisoarę? Ponoć to właśnie w tym mieście narodził się… Dracula! Wespnij się na Wieżę Zegarową, zahacz o Muzeum Tortur i Muzeum Broni Palnej! Przy okazji, spróbuj też tradycyjnej kuchni rumuńskiej, opierającej się na potrawach takich, jak np. sarmale – są to miniaturowe gołąbki, często owijane w liście winogron. Rumunia jest szalenie ciekawym krajem, w którym będziesz miał okazję poznać bardzo nietypową kulturę i doświadczyć nowych przeżyć. To jak, odważysz się odwiedzić samego Hrabię Draculę?

Najlepsze artykuły o Rumunii:

Rumunia - śladem Drakuli i najpiękniejszych zabytków

Rumunia - śladem Drakuli i najpiękniejszych zabytków

Zanim zdecydowałam się na podróż do Rumunii, wyobrażałam sobie naiwnie kraj o surowej przyrodzie, z rzadka zamieszkany przez dość niezamożnych ludzi. Krótka wizyta szybko pokazała mi, jak bardzo się myliłam. Znalazłam tu hotele na zachodnio…

Rumunia – co warto wiedzieć przed podróżą?

Rumunia – co warto wiedzieć przed podróżą?

Wybierasz się na wczasy do Rumunii? Sprawdź, co warto wiedzieć przed podróżą, jakie atrakcje warto zobaczyć i jak się przygotować do wyjazdu. Zaplanuj swoje wakacje w Rumunii.

Opinie o Rumunii:

5.4/6

Ocena ogólna Rumunia

6.0 / 6
Rumunia

Rumunia jest piękna, zaskakująca, nieoczywista i często zachwycająca do granic. Zachwycająca była Trasa Transfogaraska, Parlament, Zamek Perez, sam Bukareszt ze swoimi zabytkami. Pozostałe zwiedzane miejsca też nie rozczarowały. Czystko, spokojnie, bezpiecznie, zdecydowanie warto do Rumunii wrócić i się w niej rozsmakowywać.Dodał(a):
Anna, Chwaszczyno, 2021.09.04
6.0 / 6
Piękny kraj - zaskoczenie południa Europy

Warto pojechać do Rumunii i samemu się przekonać. Piękne widoki, wszędzie cudowne góry, a przy dobrej pogodzie - to robi robotę. Czysto na ulicach, zadbane zabytki, zadbane domy. Ludzie uprzejmi i mili. Zwłaszcza z młodymi Rumunami miałem kontakt - no i bomba, wskażą drogę, doradzą.Dodał(a):
Szymon, 2021.08.09
5.0 / 6
Rumunia

Piękny kraj zaskakujący przeciwnościami które spaja w jedną całość. Można poczuć się zaskoczonym idąc ulicami i widząc pięknie odremontowane kamienice sąsiadujące z betonowcami rodem z komunizmu. Na pewno warto odwiedzić z otwartymi oczami i znaleźć coś co będzie warto wspominaćDodał(a):
Jakub, 2021.09.25
6.0 / 6
Zaskakjuąco pozytywna

Program wycieczki pozwala na wyrobienie pozytywnego poglądu nt. Rumunii - kraju nie zawsze w Polsce docenianego i całkiem często - acz niesłusznie - negatywnie postrzeganego.Dodał(a):
Jerzy, Katowice, 2021.09.09
5.0 / 6
Piękny kraj

Piękny kraj z bogatą i trudną historią. Ludzie są mili, a jedzenie bardzo smaczne. Widoki górskie rozciągają się przez większość trasy. Nie można się nudzić. PolecamDodał(a):
Karolina, Rzeszów, 2021.08.24
5.0 / 6
Rumunia

Kraj, taki trochę odstający od nowoczesnej Europy. Ale kraj o dużych możliwościach. Rozwinięta infrastruktura drogowa, ale niedoinwestowane miasta i zapomniana wieś.Dodał(a):
Uczestnik wycieczki objazdowej 10-20.06.2022 r. Jerzy K. Opole., 2021.08.11
5.0 / 6
Niesamowita Rumunia!

Rumunia zachwyca krajobrazami, dziewiczą przyrodą. Jeszcze nie ma tam tylu turystów jak w innych miejscach w Europie, dlatego warto wybrać się tam właśnie terazDodał(a):
Barbara, Katowice, 2021.09.19
4.0 / 6
Rumunia

Przepiękna, kolorowa, zdecydowanie inna niż można by się spodziewać. Zachwycała muzyka, taniec, wino i niedźwiadki widziane z hotelowego pokoju.Dodał(a):
Klara, Warszawa, 2021.09.01
4.0 / 6
Pięknie i nostalgicznie

Warto jechać, posmakować i wrócić do wybranych miejsc. Państwo w środku wszystkich chyba wydarzeń historycznych Europy - od pradziejów do XX w.Dodał(a):
ETK, 2021.08.15
5.0 / 6
Rumunia - kraj, który musisz odwiedzić

Rumunia - kraj, który musisz odwiedzić. Kraj kontrastów pomiędzy miastami a czasami zapomnianymi przez Stwórcę wioskami.Dodał(a):
Uczestnik wycieczki objazdowej 10-20.06.2022 r. Jerzy K. Opole., 2021.08.18