WAKACJE W Irlandii Północnej

18.09.2019 (środa)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
Nie wymagany paszport
5 200 zł5 115 zł
za os. / 8 dni
Nie wymagany paszport

Ciekawi wakacji w Irlandii Północnej?

Irlandia Północna:

Wakacje w Irlandii Północnej

Irlandia Północna – wczasy w krainie Gry o Tron

Znana choćby ze słynnego serialu „Gra o Tron”, Irlandia Północna zachwyca niesamowitymi widokami. Dlatego też była oczywistym wyborem dla twórców serialu, którzy wiele ujęć postanowili nakręcić właśnie w Irlandii Północnej. To tu zobaczymy nieskazitelnie czystą zieleń porastającą niziny, górskie polany czy różnego rodzaju rzeźby skalne. Oprócz nich czekają na nas zapierające dech w piersiach klify czy groty. Wszystkie za sprawą procesów peryglacjalnych podczas dwóch zlodowaceń, które utworzyły tu unikalną mozaikę. Podczas wakacji w Irlandii Północnej nie sposób nie przejść wiszącą 25 m nad wodą kładką Carrick-a-rede w Ballintoy, czy nie zobaczyć malowniczej Grobli Olbrzyma i ciasno ułożonych kolumn bazaltowych, które mają po 50-60 mln lat. A skoro mowa o atrakcjach, co jeszcze czeka Was podczas wczasów w Irlandii Północnej?

Wakacje w Irlandii Północnej – atrakcje

Irlandia Północna to także urokliwe plaże, z których najpopularniejsza to White Rocks Beach w pobliżu Portrush. Wapienne klify kontrastują tu z błękitną wodą, skrywając liczne jaskinie oraz podwodne groty, dostępne tylko od strony morza. Równie malownicza jest plaża w Downhill, mająca aż 11 kilometrów długości! Charakteryzująca się złocistym piaskiem, stanowi świetne miejsce na długie rodzinne spacery! Wreszcie Irlandia Północna to także Belfast – stolica, która ma dla swoich gości moc atrakcji. Znajdziecie tu mi.in. słynny George's Market, czyli najsłynniejszy targ w mieście, w którym oprócz pysznego jedzenia można znaleźć prawdziwe antyki czy dzieła sztuki. Nieopodal dotrzemy do Albert Memorial Clock, czyli wieży zegarowej w centrum miasta, który do złudzenia przypomina mniejszego brata Big Bena! Warte zwiedzenia jest również Muzeum Titanica. To w Belfaście bowiem zbudowano prawdopodobnie najsłynniejszy na świecie statek. A jakie inne ciekawostki skrywa w sobie Irlandia Północna?

Wczasy w Irlandii Północnej – ciekawostki

Irlandia Północna to kraj stosunkowo młody, powstały w 1921 roku. Historia tych ziem jest jednak bardzo burzliwa. Podczas wakacji w Irlandii Północnej będziecie mogli odkryć dziedzictwo Celtów,  Wikingów, Normanów i Anglosasów. Dowiecie się o niektórych absurdach obowiązującego tam prawa, głoszącego m.in., iż nielegalne jest pójście w niedzielę do kina (zgodnie z Ustawą o Niedzielnej Obserwacji). Być może uda Wam się także usłyszeć na żywo mandaryński, który jest najczęściej używanym językiem mniejszości w Irlandii Północnej.

Opinie o Irlandii Północnej

Niestety, nikt jeszcze nie ocenił tego państwa

Pogoda w Irlandii Północnej

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.