Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Rozpoczęcie amerykańskiej przygody: przylot do Los Angeles

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Stanów Zjednoczonych (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w okolicach Bakersfield. (Trasa ok 200 km)

Dzień 2
Dzień 2

San Francisco: między oceanem a zatoką

Po śniadaniu ruszymy na zwiedzanie San Francisco, w opinii wielu - najpiękniejszego miasta Ameryki. Jego unikatowa architektura i pełna energii atmosfera na długo zapadają w pamięci, a dodatkowym atutem jest położenie na 43 wzgórzach wyrastających pomiędzy Oceanem Spokojnym a Zatoką San Francisco. Zaczniemy od wjazdu na pocztówkowo piękny punkt widokowy na jednym ze wzgórz Twin Peaks. Przejedziemy przez kolorową, znaną z żywiołowej oferty rozrywkowej dzielnicę Castro i dotrzemy do placu Alamo - jednego z najbardziej rozpoznawalnych w mieście, z którego roztacza się panorama centrum z nowoczesnymi wieżowcami i bogatymi domami „Painted Ladies”, pamiętającymi kalifornijską gorączkę złota. Stąd już dosłownie kilka przecznic do szalonej, hippisowskiej dzielnicy Ashbury-Haight. Miniemy Golden Gate Park i dotrzemy na Lands End, gdzie spacerując można do woli podziwiać dzikie, smagane wiatrem i falami Pacyfiku wybrzeże. Niepodzielnym „królem” atrakcji San Francisco jest jednak Golden Gate Bridge. Most, przez długi czas uznawany za najwspanialszy obiekt stworzony przez człowieka w USA, wyróżnia się charakterystycznym odcieniem pomarańczu i niezwykle lekką, elegancką konstrukcją. Zatrzymamy się kolejno na zdjęcia przy Pałacu Sztuk Pięknych (The Palace of Fine Arts) - jedynej pamiątce po wystawie Panama Pacific z 1915 roku i przejedziemy na wzorowo odrestaurowane nabrzeże Fisherman’s Wharf, znane z niezliczonych sklepików i występów artystów. Na nabrzeżu posmakujemy popularnej przekąski mieszkańców – Fish & Chips, podawane z małych barów na wynos. Dla chętnych, za dodatkową opłatą godzinny rejs po Zatoce San Francisco, podczas którego będziemy mieli możliwość podziwiać panoramę tego unikatowego miasta od strony wody, przepłyniemy pod ikonicznym mostem Golden Gate oraz podpłyniemy pod słynne więzienie Alcatraz. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 3
Dzień 3

San Francisco i Dolina Krzemowa: miejsca, gdzie historia spotyka przyszłość

Po śniadaniu i wykwaterowaniu będziemy kontynuować zwiedzanie miasta. Udamy się do Civic Center - części miasta, w której skupiono liczne obiekty użyteczności publicznej takie jak teatry i muzea, siedzibę baletu i filharmonii, ale przede wszystkim majestatyczny marmurowy ratusz. Zajrzymy do największego poza Azją i najstarszego w Ameryce Północnej Chinatown, w którym dzięki wszechobecnym szyldom, neonom, sklepikom i restauracjom na chwilę „przeniesiemy się" na przeciwległy brzeg Pacyfiku. Tego dnia zajrzymy jeszcze na centralnie położony Union Square oraz przejedziemy się słynnym tramwajem linowym, pokonującym z łatwością strome wzgórza miasta. Następnie przejedziemy przez słynną Dolinę Krzemową w okolice miasta Salinas na nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 4
Dzień 4

Od Monterey do Carmel-by-the-Sea: kulinarne odkrywanie Kalifornii

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Monterey - w czasach meksykańskich stolicy Kalifornii, a dziś modnego miasta, znanego z pięknej zabudowy oraz książkowej uliczki - Cannery Row. Dla chętnych rejs łodzią na oglądanie orek i uchatek kalifornijskich w ich naturalnym środowisku (za dodatkową opłatą). Podczas spaceru posmakujemy lokalnego specjału – clam chowder – zupy rybnej popularnej zwłaszcza w nadmorskich kurortach. Przejedziemy następnie słynną prywatną trasą 17 Mile Drive – trasa ta położona jest wzdłuż majestatycznego nabrzeża, pośród pól golfowych i imponujących rezydencji – zatrzymamy się na zdjęcia oraz miniemy najsłynniejsze pole przy plaży Pebble, ufundowane przez rodzinę Samuela Morsa. Wizyta na wybrzeżu Środkowej Kalifornii byłaby niekompletna bez odwiedzin miasteczka Carmel-by-the-Sea - mekki artystów i zakupowiczów, pełnej urokliwej kameralnej zabudowy i ekskluzywnych hoteli, której honorowym burmistrzem jest Clint Eastwood. Przespacerujemy się reprezentacyjną Ocean Avenue oraz zaczerpniemy oceanicznej bryzy na szerokiej, piaszczystej plaży. Wizyta w Kalifornii byłaby niekompletna bez skosztowania jednego z tamtejszych win. Wina kalifornijskie stanowią 90% produkcji w całej Ameryce, a jeśli Kalifornia byłaby oddzielnym państwem, zajmowałaby 4 miejsce w rankingu światowych producentów win. Wizyta w jednej z winnic w rejonie Monterey-Santa Cruz. Po południu przejazd na nocleg w okolice San Luis Obispo. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 5
Dzień 5

Od słynnej "jedynki" do ekstrawaganckiego Hearst Castle

Po śniadaniu wyruszymy fragmentem słynnej kalifornijskiej „jedynki” na odkrywanie najbardziej ekstrawaganckiej kalifornijskiej rezydencji - Hearst Castle. Usytuowany wysoko na wzgórzu zamek jest olśniewającym pomnikiem próżności właściciela - magnata prasowego Williama R. Hearsta. Wybitna kalifornijska architektka, Julia Morgan, zaprojektowała główny budynek - Casa Grande - na planie hiszpańskiej katedry, a w późniejszych latach zaspokajała każdy kaprys Hearsta, umiejętnie dołączając kolejne pawilony, ozdabiając posiadłość „łupami” z jego legendarnych europejskich wojaży. Majątek zdobią bujne ogrody, których piękno podkreślają lśniące baseny i fontanny, posągi ze starożytnej Grecji, mauretańskiej Hiszpanii, czy elementy średniowiecznych klasztorów. Popołudnie spędzimy odpoczywając w Pismo Beach - miasteczku przyciągającym pięknymi plażami, spacerowym molo oraz fenomenalnymi wręcz restauracjami. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 6
Dzień 6

Santa Barbara, Malibu i Santa Monica: odkrywanie Amerykańskiej Riwiery

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd do Solvang, czyli wioski duńskiej Old Danish Village – spacer i przystanek na poranną kawę lub herbatę z pysznymi wypiekami (tzw. danish) z lokalnych piekarni. Następnie przejedziemy do serca Amerykańskiej Riwiery, miasta Santa Barbara. Już sama nazwa przywołuje obrazy wysadzanych palmami plaż, wspaniałych domów i eleganckiej architektury w andaluzyjskim stylu, a jej mieszkańcy „wciśnięci” między skąpaną w słońcu linię brzegową a zielone pasma gór Santa Ynez zapewniają, że ich miasto jest synonimem piękna. Zatrzymamy się przy Misji Św. Barbary - miejscu, które dało miastu istnienie, a następnie podjedziemy pod Santa Barbara County Courthouse - architektoniczny klejnot miasta, zachwycający nie tylko bogatą formą, ale i pięknymi widokami na miasto z wieży zegarowej. (Uwaga! Obiekt jest czynną instytucją publiczną i jego dostępność dla zwiedzających może być ograniczona.). Zajrzymy do El Presidio - popularnego zabytku, ufundowanego przez Hiszpanów jako ufortyfikowane osiedle wojskowe, znajdziemy także czas na kawę na zabudowanym eleganckimi białymi kamienicami deptaku State Street. Następnym punktem programu będzie znane jako miejsce zamieszkania licznych celebrytów Malibu. Miasto stanowi połączenie kultury surfingu i eleganckiego stylu życia. Odwiedzimy także Santa Monica - ulubiony nadmorski kurort wśród mieszkańców, znany z beztroskiej atmosfery i rozległej plaży. Odbędziemy spacer po molo, będące również krańcem najsłynniejszej drogi świata - Route 66. Zajrzymy także do położonego na skarpie nad Pacyfikiem Palisades Park, a miłośnicy zakupów będą mogli oddać się swoim przyjemnościom na głównym deptaku miasta - 3rd Str. Przejazd na nocleg do hotelu w aglomeracji Los Angeles. (Trasa ok. 320 km)

Dzień 7
Dzień 7

Los Angeles: miasto różnorodności

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Los Angeles, zdumiewająco wielkiego miasta, uwodzącego filmowymi historiami, mamiącego bogactwem, zachwycającego blichtrem i jednocześnie szokującego nierównościami społecznymi. Przygodę z największym miastem Zachodu rozpoczniemy od spojrzenia na nie spod Obserwatorium Griffitha, a następnie przespacerujemy się prawdziwą konstelacją pięcioramiennych gwiazd rozciągających się wzdłuż Hollywood Boulevard zatrzymując w jej epicentrum - miejscu wręczania Oscarów. Przejedziemy przez Sunset Boulevard, jedną z najbardziej kultowych arterii w Stanach Zjednoczonych, dawniej reprezentującą olśniewający, hollywoodzki styl życia i będącą tłem dla wielu słynnych filmów, w tym oczywistego klasyka „Sunset Boulevard”. Odwiedzimy The Grove, działające od lat 30. XX w. centrum zakupowo-restauracyjne na świeżym powietrzu, oraz dotrzemy do znanego na całym świecie Rodeo Drive - kwintesencji szaleństwa zakupów, kojarzonego przede wszystkim z Julią Roberts i filmem Pretty Woman. Dzień zakończymy na plaży w Venice Beach, wspaniałej, szerokiej plaży miejskiej, której jednak największym magnesem są sami ludzie: artyści uliczni mieszający muzykę z akrobatyką, obsesyjnie oddani pasji siłowni ćwiczący w Muscle Beach, czy wydający się przeczyć prawom fizyki skaterzy. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 8
Dzień 8

Wyspa Catalina: ukryty raj Kalifornii

Po śniadaniu wyruszymy na morską przygodę udając się do „ukrytego raju Kalifornii”, na wyspę Catalina Island. Miejsce to pozostaje jednym z najpiękniejszych i najbardziej luksusowych na Zachodzie USA, chociaż nie brakuje tu niespodzianek, takich jak stado bizonów sprowadzone dawno temu na potrzeby filmu. Wyspa zachęca do relaksu i nieśpiesznego zgłębiania jego ciekawej historii i architektury. Przybijemy do ślicznego, przypominającego zabudową śródziemnomorski kurort miasteczka Avalon. Podziwiając jego położenie w amfiteatralnej zatoce, udamy się na spacer, docierając pod słynne, otwarte w 1929 r. Catalina Island Casino. Odwiedzimy położony w kanionie Wrigley Memorial and Botanic Garden, pokazujący kaskadowo na ponad 15 ha endemiczne gatunki roślin kalifornijskich, jak również oddamy się przyjemności spacerów wzdłuż nabrzeża. Po południu powrót na kontynent i czas na szaleństwa zakupowe w outletach miasta Long Beach. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 9
Dzień 9

Odkrywanie kultury i historii Los Angeles

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do centrum Los Angeles, gdzie zobaczymy spektakularne obiekty związane z kulturą, takie jak siedziba filharmonii - Walt Disney Hall, czy Muzeum Sztuki Współczesnej The Broad. Zajrzymy na plac Pershing Square, przejedziemy przez dzielnicę związaną z handlem biżuterią Jewelry District oraz ulicą Broadway, swego czasu największe skupisko kin na świecie. Zatrzymamy się na kameralnym starym mieście oraz odwiedzimy Chinatown - jedną z większych dzielnic tego typu w Ameryce Północnej. W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko albo wizyta w centrum outletowym. Odprawa paszportowa, wylot do Polski.

Dzień 10

Powrót do domu

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Uwagi do programu



  • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.


  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


  • Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Zakwaterowanie

Hotele ***,a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwykle położone poza centrami miast - (8 rozpoczętych dób hotelowych: Bakersfield – 2, Salinas – 1, San Luis Obispo – 2, Los Angeles – 3).
Pokoje: 2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).
Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej ESTA bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

UWAGA!

ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;

Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;

zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;

Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?

osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.

W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.

Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.

Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.

Dla Klientów, którzy wykupili dodatkowo płatną usługę pośrednictwa w wyrobieniu ESTA, dokumenty będą do odbioru na lotnisku.  

W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy(możliwy bezpośredni przelot PLL LOT), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 390 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Kalifornijska bryza

Udostępnij
Dodaj do ulubionych
Kalifornijska bryza
Galeria (22)
Kalifornijska bryza
Kalifornijska bryza
Kalifornijska bryza
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

San Francisco • Kulinarne doświadczenia w Kalifornii • Golden Gate Bridge i Alcatraz • Największe Chinatown w Ameryce Północnej • 17 Mile Drive • Dolina Krzemowa • Santa Barbara, Malibu i Santa Monica • Venice Beach • Ukryty Raj Kalifornii – Catalina Island • możliwy przelot bezpośredni
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy(możliwy bezpośredni przelot PLL LOT), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide - ok. 390 USD (płatne na miejscu pilotowi imprezy); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę13 957
Razem
27 914 zł
Zaliczka 30% 8 370 zł
rezerwujzablokuj bezpłatnie na 3 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem